Noro sportuoti nedaug, bet jis plyksteli karatė mokykloje

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-09-05
Peržiūrėta
575
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Noro sportuoti nedaug, bet jis plyksteli karatė mokykloje

Kai kurie kontaktinių sporto šakų būreliai ar mokyklos Palangoje yra populiaresni nei kiti, tačiau vargiai kuris nors jų gali varžytis su karatė mokykla „Shodan“, kuriai vadovauja žinomas šios sporto šakos meistras Lukas Kubilius. Jis jau nekantrauja pasimatyti su savo auklėtiniais ir naujais mokyklos nariais „Baltijos“ mokykloje, kur vyksta palangiškių treniruotės. L. Kubilius atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.
– Kokiomis mintimis „Shodan“ mokykla pasitinka naujus mokslo metus?
– Naujus metus mūsų mokykla pasitinka su puikia emocija ir nauja energija. Minčių tikrai daug, bet pirmiausia norisi pamatyt savo auklėtinius, kurių pasiilgom per vasarą bei taipogi labai laukiame naujų vaikų, kurie visada įneša naujos energijos, motyvacijos bei stimulo į treniruotes.
– Kaip „shodaniečiai“ praleido vasarą?
– Pirmą vasaros mėnesį, t. y. birželį, turėjome tikrai daug veiklos ir aktyvių treniruočių, kadangi mėnesio viduryje auklėtiniams teko laikyti karatė diržų egzaminą, o birželio 25 d. mūsų mokykla organizavo vieną didžiausių Europoje karatė varžybų – Baltijos taurė –Vilties kova 2017. Šiose varžybose dalyvavo virš 1100 sportininkų iš 7 Europos šalių. Puikiai sekėsi ir palangiškiams, kurie įgijo patirties bei iškovojo nemažai aukštų apdovanojimų. Liepos 1-2d. vyko Pasaulio karatė kiokušin taurės varžybos Kazachstane, kuriose ir pačiam teko dalyvauti bei atstovauti Lietuvai. Čempionatas buvo išties sėkmingas, pavyko iškovoti bronzos medalį tarp 32 stipriausių pasaulio kovotojų, sunkiausioje +85 kg svorio kategorijoje. Taip pat liepos pradžioje dalis „shodaniečių“ laiką leido bei meistriškumą kėlė karatė vasaros stovykloje, kurioje ne tik vyko treniruotės, bet ypatingas dėmesys buvo skiriamas vaikų bendravimui bei pilietiniam ugdymui.
– Kodėl „Shodan“ mokykla yra populiari tarp Palangos ir viso regiono moksleivių?
– Karatė pasižymi pagarba, disciplina, mokėjimu nugalėti save bei visus išbandymus. Šias savybes vaikams padeda išugdyti patyrę ir savo darbui atsidavę karatė mokytojai. Vaikai gali save realizuoti ne tik varžybose, bet ir laikant karatė diržus, dalyvaujant vasaros stovyklose. Skiriame ypatingą dėmesį ne tik vaikų ugdymui, bet ir jų skatinimui.
– Kokie treneriai dirbs su vaikais šiais metais?
– Jau 10 metus su vaikais dirbs tie patys treneriai, tai Aivaras Baltmiškis ir aš, Lukas Kubilius.
– Kaip galima užsiregistruoti jūsų mokykloje?
– Užsiregistruoti galima telefonu +370 600 27030 arba tiesiog ateiti į pačią treniruotę. Mūsų užsiėmimai vyksta Palangos „Baltijos“ mokyklos sporto manieže, antradieniais, ketvirtadieniais nuo 17.30 val., o šeštadieniais – nuo 16 val.
– Ar visus vaikus priimate?
– Taip, priimame visus vaikus. Svarbiausia, kad būtų noras sportuoti. Būna kartais, kad to noro ir nelabai yra pradžioje, bet per daug metų pastebėjome, kad užtenka vaikui ateiti į keletą treniruočių ir jis labai susidomi bei pradeda sportuoti su dideliu noru. Ypatingai kviečiame mergaites, gali atrodyti, kad karatė – ne mergaičių sportas, tačiau būtent Palangos merginos yra jau eilę metų vienos stipriausių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Manau, mergaitėm taip pat yra labai svarbu išmokti pakovoti už save bei būti drąsiom ir ryžtingom.
– Kai kurie jūsų auklėtiniai palangiškiai gali pasididžiuoti nemažais pasiekimais ant tatamio?..
– Per daug metų turime tikrai gausų būrį palangiškių, patekusių į Lietuvos rinktinę, bei ne tik atstovavusių šaliai Europos čempionatuose, tačiau iškovojusių ir nemažai medalių juose. Šiais metais džiaugiamės net 5 palangiškiais, iškovojusiais kelialapius į Europos čempionatus. Tai – Benas Jankauskas, Greta Bagdonaitė, Aistė Jankauskaitė, Jūratė Milašiūtė, Julija Balčiūtė. Aistės, Jūratės ir Julijos dar laukia lapkričio mėnesį vyksiančios Europos pirmenybės, tad tikimės medalių iš merginų!
– Kontaktinių sporto šakų būrelių Palangoje gerokai padaugėjo pastaraisiais metais. Kaip jūs tai aiškinate?
– Sunku pasakyti, turbūt atsiranda vis daugiau sporto entuziastų, propaguojančių skirtingas sporto šakas Palangoje. Tai yra gerai, manau, kuo jaunimo bus daugiau įtraukiama, tuo bus sveikesnė visuomenė.
– Ar „Shodan“ jaučia konkurenciją?
– Taip, konkurencija yra nuolatos jaučiama, tačiau mes jos nebijome. Turime savo sistemą bei filosofiją, dirbame nuoširdžiai.
– Kokie startai laukia jūsų dar šiais metais? Kitais metais?
– Kaip jau minėjau, laukia Europos jaunimo U22 ir jaunučių U16 čempionatas, Lietuvos taurės varžybos bei dar keletas mažesnių varžybų. Kitais metais jau startuosime Lietuvos čempionatuose ir jei prasimušime, keliausime į Europos čempionatus.
– Ko palinkėtumėte jauniesiems palangiškiams?
– Norėčiau, kad kiekvienas palangiškis atrastų sau mėgstamą sporto užsiėmimą, būtų aktyvus, siektų užsibrėžtų tikslų bei rezultatų. Taip pat kviečiu pabandyti karatė kiokušin kovos meno mūsų „Shodan“ karatė mokykloj.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangiškiai jau neilgai trukus turės galimybę sportuoti uždaruose teniso kortuose – juos įrengti planuojama Bangų gatvėje, numatomo statyti pastato antrajame aukšte. Čia taip pat bus įrengtos ir keturios tensio aikštelės. Apie tai savo Facebook paskyroje penktadienį, balandžio 30 d., pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. PT žiniomis, kortai atsiras...


Lapkričio 24 d. Kėdainiuose įvyko kasmet šimtus dalyvių sutraukiančios varžybos - Lietuvos kyokushin karate moksleivių taurė. Varžybose dalyvavo virš 900 dalyvių net iš 46 klubų. Klaipėdos mokyklą atstovavo 249 dalyviai. “SHODAN” klubo sportininkai iškovojo 19 aukso, 26 sidabro ir 51 bronzos apdovanojimą.


Net 400 savo įgūdžius demonstruojančių karatistų – ant lėktuvų kilimo ir tūpimo tako. Tokį neįprastą vaizdą praėjusio šeštadienio popietę galėjo pamatyti Palangos oro uosto keleiviai ir svečiai. Anot karatė meistrų, oro uoste vykstantis egzaminas – išskirtinis išbandymas, reikalaujantis itin didelio susikaupimo, bet paliekantis tik gerus įspūdžius ir...


Savaitgalį Panevėžyje vykęs Lietuvos kata (kovos technikos demonstravimas) čempionatas išaiškino stipriausius Lietuvos kyokushin karate sportininkus. Sėkmingai šiose varžybose startavo visi Palangos karatė kyokushin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai, iškovoję net 4 medalius – 1 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos medalius.


Savaitgaly tiek Klaipėdoje vyko kvalifikacinis diržų laikymo egzaminas, kurio metu Palangos karatė mokyklos „Shodan“ auklėtiniai kėlėsi kvalifikaciją ir žengė dar vieną žingsnį juodo diržo link. Į egzaminą susirinko shodaniečiai sportuojantys ne tik Palangoje, bet ir Klaipėdoje, Kretingoje, Plungėje ir Telšiuose, o įvertinti jų žinias atvyko kvalifuokota Lietuvos karatė...


Kai kurie kontaktinių sporto šakų būreliai ar mokyklos Palangoje yra populiaresni nei kiti, tačiau vargiai kuris nors jų gali varžytis su karatė mokykla „Shodan“, kuriai vadovauja žinomas šios sporto šakos meistras Lukas Kubilius. Jis jau nekantrauja pasimatyti su savo auklėtiniais ir naujais mokyklos nariais „Baltijos“ mokykloje, kur vyksta...


Du rugsėjo savaitgaliai buvo paženklinti dviem gražiom šventėm: rugsėjo šeštąją liuteronų evangelikų bendruomenė visus sukvietė į Būtingės bažnyčios 190 metų jubiliejų, o rugsėjo 13-ąją Rucavoje buvo minima Baltų vienybės diena, į kurią suvažiavo ne tik gausus būrys lietuvių bei latvių, bet atvyko ir aukšti abiejų valstybių asmenys. Gražios šventės paliko...


Shodaniečių pergalės Vilniaus karatė kyokushin „VICHY“ čempionate

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 14 | Rubrika: Sportas

Vilniuje savaitgalį vyko atviras Vilniaus „Vichy“ karate kyokushin čempionatas. Į šias tradicines varžybas susirinko daugiau nei 400 sportininkų iš 10 Lietuvos karatė mokyklų. Taip pat buvo nemažas būrys Palangos „Shodan“ karate mokyklos auklėtinių. Palangiškiai pasibaigus varžyboms galėjo džiaugtis itin gausiu medalių kiekiu: iškovoti 6...


Ko gero visi, nuo mažiausio iki vyriausio, yra girdėję apie nuolatinio sporto naudą žmogaus kūnui ir sielai. Nuolatinis fizinis aktyvumas stiprina mūsų raumenis, kaulų sistemą, širdies ir kraujagyslių veiklą, kvėpavimo sistemą. Tačiau norint prisiversti sportuoti vien gražių žodžių ar pažadų „nuo rytojaus“ – nepakanka. „Visų pirma trūksta teisingo visuomenės...


Pramogų komplekso „HBH Juozo alus“ parkas kiekvienais metais nustebina vis originalesnėmis naujovėmis. Šiais metais parkelyje „išdygo“ keturios naujos skulptūros. Tačiau jos ypatingos tuo, jog jomis galima ne tik grožėtis, bet ant jų galima ir sportuoti. „Su keliais bendraminčiais skulptoriais sumąstėme tokią idėją – pagaminti kinetines, su...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius