Nors epidemija „ant nosies“ – ženklaus sergamumo mokyklose nesijaučia

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-02-14
Peržiūrėta
1583
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvoje gripo epidemiją paskelbė jau trečdalis savivaldybių – 20 iš 60, grėsmingai praėjusią savaitę buvo artėjama prie epidemijos ir Palangoje, tačiau kol kas kurorte tikimasi šio pavojaus išvengti. Mokyklose sergamumas menkai teauga, o kai kurie pedagogai papasakojo, jog į mokyklas grįžta ir jau išgiję mokiniai. Tad galbūt Palangai pavyks išvengti gripo epidemijos, juo labiau, jog šeštąją metų savaitę sergamumo rodiklis nukrito perpus.

 

Epidemiją skelbė vis daugiau savivaldybių

Sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje pasiekus epideminį lygį ir nemažėjant, praėjusią savaitę epidemiją paskelbė Mažeikių, Kupiškio, Rokiškio ir Jurbarko rajonai. Anksčiau epidemiją paskelbė Kauno miesto ir Kauno rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Rietavo savivaldybės, Prienų, Varėnos, Raseinių, Joniškio, Plungės ir Kėdainių rajonai.

Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai pavaldžios įstaigos skelbti epidemiją siūlo ir Kretingos bei Ukmergės rajonuose.

Sausio pabaigoje Lietuvoje epideminį lygį pasiekęs sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pastarąją savaitę dar nežymiai paaugo.

 

Palangoje sergamumo rodiklis taip pat kilo

Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos duomenimis, 5-ąją šių metų savaitę sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje, palyginti su ankstesne savaite, nežymiai padidėjo – 10 tūkst. gyventojų per savaitę teko 102 susirgimo atvejų, savaite anksčiau – 100 atvejų. Tačiau šeštąją savaitę Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis palyginus su penktąja savaite sumažėjo 1,5 karto.

Kaip skelbia Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vyr. specialistė Dovilė Jansonaitė, 5-ąją šių metų savaitę Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis palyginus su 4 savaite sumažėjo nuo 131,2 iki 117,39 atv./10 tūkst. gyventojų. Gripu susirgo 1362 asmenys, iš jų 844 vaikai. Vaikų iki 17 metų amžiaus sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sudarė 68,8 proc. Didžiausias sergamumas buvo registruojamas Kretingoje – 188,5 atv./10 tūkst. gyventojų. Šiame mieste didžiausias išliko ir šeštąją savaitę. Mažiausias sergamumas pastarąją savaitę registruojamas Neringoje – 13,5 atv./10 tūkst. gyventojų. Kiekvieną savaitę sergamumo rodiklis kilo, Palangoje taip pat – penktąją savaitę rodiklis pakilo iki 94 atv./10 tūkst. gyventojų, o praėjusią savaitę pavyko susidoroti su vis besikėsinančia liga ir ją sustabdyti.

 

Mokyklose sergančiųjų nėra daug

Nors sergančiųjų gripu žmonių skaičius vis didėjo, kaip patikino Palangos miesto savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė, ženklaus augimo niekada nebuvo. „Klaipėdos apskrityje vienoje vietoje sergančiųjų mažiau, kitur – daugiau, kai kur sergantieji jau pasveiko“, - situaciją apibūdino L.Riaubaitė.

Palangos mokyklose mokinių, sergančių gripu, skaičius taip pat svyruoja. Daugiausiai sergančiųjų buvo V.Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Čia jų buvo užfiksuota – 95. Skaičius nėra bauginantis, tad dėl jo ne itin jaudinosi ir pedagogai. „Kiekvieną rytą vykdom apklausą, stebim, kiek sergančiųjų klasėse. Vaikų, sergančių gripu, skaičius nėra itin didelis, jei klasėje, kurioje mokosi 29 mokiniai, serga 3-4 mokiniai. Manau tai nėra daug. Be to, gal vaikai neateina ir ne vien dėl gripo“, - situaciją apibūdino V.Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja Tatjana Suchanova, patikinusi, jog ir mokytojai laikosi itin atspariai. „Mokytojai pasiskiepija, laikomės visų higienos reikalavimų, nuolat vėdinam patalpas“, - pasakojo direktorės pavaduotoja.

Be kritinės situacijos

„Klasėje serga po keturis, daugiausiai šešis vaikus, tad kritinės situacijos tikrai nėra“, - kalbėjo Palangos senojoje gimnazijoje laikinai einanti direktoriaus pavaduotojos pareigas Jolita Vaičiulienė. Pasak pavaduotojos, kur kas sudėtingesnė padėtis buvo sausio mėnesio pabaigoje, tačiau ir tai tik dvi dienas, tuomet sergančiųjų skaičius buvo kur kas didesnis.

Nedaug sergančių ir „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje. Kaip teigė direktoriaus pavaduotojas Dainius Navickas, klasėse sergančių yra vos po 3 ar keturis, ir tai, žinoma, nėra tiksliai aišku, ar dėl gripo.

Panašu, jog tuo pačiu ritmu dirba visos Palangos mokyklų klasės, išskyrus buvusias laikinai uždarytas dvi klases Šventojoje. Kaip paminėjo Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė, klasės uždaromos priklausomai nuo situacijos, jei lankomumas sumažėja, tuomet ir daromos atitinkamos išvados.

 

Susirgus patariama likti namo

Susirgus, tai yra, pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, šaltkrėtį, raumenų, galvos gerklės skausmą, kosulį) reikia kreiptis į šeimos gydytoją, nevykti į darbą, mokyklą, sergančių vaikų nevesti į darželius. Visiems asmenims rekomenduojama reguliariai plauti rankas, kosint, čiaudint užsidengti nosį ir burną, stengtis neliesti akių. Būtina dažnai vėdinti ir valyti patalpas. Šių reikalavimų, panašu, jog laikosi ir palangiškiai. Kaip papasakojo J.Vaičiulienė, natūralu kosinčiam ar čiaudinčiam vaikui patarti eiti namo ir gydytis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į Lietuvą atskraidinta visa 2022–2023 m. gripo sezonui skirtos gripo vakcinos siunta. 


Skirtingai nei daug kitų savivaldybių, Palanga lieka ištikima sau – mokinių skaičius didžiausiame šalies kurorte naujais mokslo metais vėl padidės. Kaip sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Varpiotienė, planuojama, kad Palangos bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 metais mokysis 2186 mokiniai, iš jų 146 ukrainiečiai. Anot jos, Palangos bendrojo ugdymo mokyklose...


Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad5 sav. (sausio 29 d. – vasario 4 d.) Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis padidėjo46,1 proc. (nuo 131,9 atvejo/10 000 gyv. iki 192,7atvejo/10 000 gyventojų). Vaikų sergamumas gripu ir ŪVKTI sudarė 67...


Nors jau antra savaitė sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršija epidemijos lygį, antrą kartą Savivaldybės administracija gripo epidemijos neskelbia, o. S. Kulikauskienės Bendrosios praktikos gydytojo centro vadovė gydytoja Sondra Kulikauskienė teigė, kad „stebima susirgimų mažėjimo tendencija“.


Nors penktąją šių metų savaitę (01.28 – 02.03) sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskubėjo. Buvo teigta, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.


Nors praėjusios savaitės duomenimis, sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskuba. Tikinama, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.


Visuomenės sveikatos specialistai stebi staigų sergamumo ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu kilimą. Praėjusią savaitę sergamumo rodiklis gripu Lietuvoje išaugo apie 2,5 karto. Prienų, Rokiškio rajonų ir Kauno miesto savivaldybės skelbia gripo epidemijos pradžią. Palangoje kol kas epidemijos grėsmės nėra, tačiau jau registruojami sergantieji...


Lietuvoje gripo epidemiją paskelbė jau trečdalis savivaldybių – 20 iš 60, grėsmingai praėjusią savaitę buvo artėjama prie epidemijos ir Palangoje, tačiau kol kas kurorte tikimasi šio pavojaus išvengti. Mokyklose sergamumas menkai teauga, o kai kurie pedagogai papasakojo, jog į mokyklas grįžta ir jau išgiję mokiniai. Tad galbūt Palangai pavyks išvengti gripo epidemijos, juo labiau, jog...


Kurorte gripo epidemija dar neskelbiama

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 20 | Rubrika: Miestas

Gripo epidemija Lietuvoje įsisiautėjo. Iš šešiasdešimties savivaldybių epidemija jau paskelbta trečdalyje. Kauno klinikose mirus vaikui nuo pandeminio gripo komplikacijų, visoje šalyje imtasi priemonių šiai epidemijai pažaboti. Gripo A (H1N1) virusas – tai naujas gripo viruso potipis. Pandeminis gripas plinta tarp žmonių: sergantis žmogus užkrečia kitus žmones. Juo užsikrečiama taip pat...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius