NT Kipre ir Dubajuje siūlanti Jūratė Radzevičiūtė sparnus užsiaugino Palangoje: „Klientai man nėra tik klientai – dalis jų iki šiol yra geri mano draugai ir mano gyvenimo dalis“

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-03-16
Peržiūrėta
14216
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jūratė Radzevičiūtė
Jūratė Radzevičiūtė

Jūratę Radzevičiūtę, nekilnojamo turto (NT) brokerę, sutikau Palangoje 2013 metų rudenį – ji buvo neseniai pradėjusi dirbti vieno ambicingo kurorto NT vystytojo rinkodaros ir pardavimų vadove. Priminus tai, Jūratė šypsojosi: „Patirties Palangoje įgavau milžiniškos.“ Nors Jūratė dabar dirba su baldais ir interjero detalėmis, „viso gero” nekilnojamajam turtui ji nepasakė. Atvirkščiai: pamilusi Kiprą, iš Vilniaus pasiekiamą per tris su puse valandos, kaip atostogautoja, ji pajuto meilę šiai salai Viduržiemio jūroje – įsigijo butą joje, o kai vietos įdomus NT vystytojas pasiūlė jai pardavinėti naujus butus, ji ilgai nesvarstė ir sutiko: „Man tai – įdomu. Be to, tai darau iš širdies, ne dėl pinigų – NT sektoriuje jaučiuosi kaip žuvis vandeny,“ – „Palangos tiltui“ sakė J. Radzevičiūtė. Ji neslepia, kad tvyrant didelėms geopolitinėms įtampoms, kai kuriems lietuviams Kipras – planas „B“, jeigu... 

– Ką ryškiausiai prisimeni iš darbo Palangoje?

–  Man tai buvo nemenkas iššūkis, kurį turėjau įveikti – nebuvo laiko „įsivažiuoti”, reikėjo iškart kibti į darbus, nes iš manęs to tikėjosi darbdavys, o ir aš pati nenorėjau nieko nuvilti. Patirties įgavau įvairiose srityse: ir akis į akį bendraujant su klientais, ir kartu su bendrovės vadovais kuriant ambicingų projektų koncepcijas ir strategijas, analizuojant, kaip jos veikia ir įtakoja pardavimus, lankstumo sandorių metu ir, prisipažinsiu, supratau svarbų dalyką: klientai nėra tik klientai – dalis jų iki šiol yra geri mano draugai ir gyvenimo dalis. 

–  Nors dabar dirbi su baldais ir interjero detalėmis, su nekilnojamo turto sektoriumi neatsisveikinai?

–  Tikrai ne! Ši sritis jau seniai mane žavi, man yra įdomi, ji yra labai dinamiška, joje visuomet reikia tobulėti, mokytis, stebėti ir analizuoti rinkas. Man patinka bendrauti ir dirbti su žmonėmis. Dėl to NT sritis visada mano širdyje, manau, ir išliks, ja domiuosi ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Įsigijai būstą pietų Kipre. Prašau, papasakok, kaip jame atsiradai.

– Atvirai pasakius, ilgai stebėjau NT pasiūlymus – pirmiausia Šiaurės Kipre. Maždaug prieš metus, per savo savaitės trukmės atostogas, ryžausi ten nuvykti apsižvalgyti sau būsto įsigijimui. Nuvykus į Šiaurės Kiprą (šią valstybę pripažįsta tik Turkija, visų kitų valstybių Šiaurės Kipras yra laikomas Kipro Respublikos dalimi – PT), man labai patiko jo žalia, vešli gamta, kalnai, žydra jūra, nuolatinė saulė. Aš vos nesusiviliojau jame įsigyti būstą. Tačiau grįžusi į Larnaką pietiniame Kipre likusioms atostogoms, labai greitai supratau, kad pietinis Kipras yra dar žavesnis, svarbiausia, laisvesnis, man priimtinesnis, stabilus ir patikimas. 

O žmonės pietiniame Kipre – labai paslaugūs, geranoriški, maistas yra kokybiškas ir nebrangus, dėl to nusprendžiau būtent jame ieškoti sau antrų namų. 

Be to, Larnaka mane patraukė, nes yra besiplečiantis, strategiškas miestas, kuris turi tiesioginius skrydžius iš Vilniaus, valstybė plečia ir stiprina infrastruktūrą, platina kelius, plečia mariną. Be to, į Larnaką ateina daug naujų garsių viešbučių tinklų. Po kelerių metų tai bus labai išvystytas didmiestis.

O kaip gavai pasiūlymą atstovauti NT vystytoją Kipre?

– Pati ieškojau, su kuo norėčiau ir galėčiau bendradarbiauti, taip pat per savo socialinius tinklus gaudavau vietinių vystytojų pasiūlymus parduoti jų statomą nekilnojamą turtą. Žinoma, visuomet pasitikrinu, su kuo dirbu, labai kreipiu dėmesį į tai, kiek laiko vystytojas yra rinkoje, kokie yra klientų, NT agentūrų atsiliepimai apie jį, ką ir kaip yra pastatęs, stato. Žodžiu, kokią reputaciją turi.

Kokiais patarimais galėtumei pasidalinti su lietuviais, svajojančiais įsigyti NT Kipre?

– Renkantis būstą Kipre, esminis patarimas būtų toks: rinkitės apartamentus ar namuką pietų Kipre, o ne Turkijos administruojamame Šiaurės Kipre.  Tai padės išvengti neaiškumų investuojant, sandorių, kurie po kažkiek laiko, kai geopolitinė situacija Kipro saloje pasikeis, gali būti nebegaliojantys. Kitas svarbus aspektas – pietų Kipre galioja ES įstatyminė bazė, bankus kontroliuoja Europos Centrinis bankas, sandoriai vyksta labai panašiai kaip ir pas mus Lietuvoje, tik jie greičiau įregistruojami vietos Registrų Centre. Tai įvyksta jau po pradinio įnašo įmokėjimo.

– Ar pajutai, kad Kipras yra mėgstamas lietuvių? Ir kuo patrauklios investicijos jame?

– Lietuviai labai mėgsta Kiprą ir jie noriai ten investuoja. Pietiniame Kipre, kaip ir visur, kaina labiausiai yra įtakojama vietos. Limasolis, miestas pietiniame Kipre, yra laikomas brangiausiu, ypač pirmoje pajūrio zonoje ar centre. Šiuo metu labai besiplečiančioje ir dominuojančioje Larnakoje, Pafos mieste, Aiya Napoje, Nikosijoje, Protarase kainos yra tikrai priimtinos ir patrauklios klientams.

Pavyzdžiui, Larnakoje, kurioje jūrą gali pasiekti per 7-10 min pėsčiomis, naujos statybos pilnos apdailos su integruotais baldais 45 kv.m. apartamentus su vienu miegamuoju, uždara veranda, parkavimu ir sandėliuku  galima įsigyti nuo 110.000 eurų. Įsigiję Kipre NT, gyventojai gali laisvai gyventi jame, keliauti į Kiprą bei iš jo be jokių apribojimų. Strateginė Kipro padėtis leidžia lengvai pasiekti Europą, Artimuosius Rytus bei Afriką. 

Kipre yra aukšta nacionalinė sveikatos apsaugos sistemos, tarptautinių mokyklų ir universitetų kokybė. Viduržemio jūros klimatas yra labai palankus – saulė šviečia vidutiniškai 320 dienų. 

Kipre gausu nacionalinių miškų, parkų, kalnų bei žaliųjų zonų, gamta yra labai unikali ir nuolat puoselėjama ir saugoma. Pietiniame Kipre yra nuostabūs paplūdimiai, turinčių tarptautines Mėlynąsias vėliavas.

– Kokie mokesčiai laukia Lietuvos piliečio įsigyjančio būstą Kipre?

– Noriu pabrėžti, kad tarp pagrindinių priežasčių, kodėl Kipras traukia lietuvius, yra jame vieni mažiausių gyventojų pajamų ir pelno mokesčių tarifų visoje Europos Sąjungoje, vos 12,5 procento. Taip pat vieną naujos statybos būstą sau gyventi pietų Kipre  galima įsigyti su 5 procentų PVM, o PVM Kipre yra 19 procentų. Labai džiugu stebėti ir matyti, kaip Kipre kuriasi lietuvių bendruomenės, lietuviai atidaro ir vysto įvairaus profilio verslus ir įmones. 

Ar Lietuvos bankai teikia paskolą NT įsigyti Kipre?

– Taip, perkant NT Kipre, mūsų bankai suteikia paskolas, atsižvelgdami į kiekvieno piliečio ar įmonės mokumą, finansinę situaciją individualiai. Kipro bankai taip pat suteikia paskolas po 30 procentų pradinio įnašo. 

– Pradėjai dirbti ir su NT Dubajuje, tiesa?

– Taip, gavau pasiūlymų dirbti ir su „verdančia” Dubajaus nekilnojamo turto rinka, kuri yra labai įspūdinga, dinamiška, įdomi ir nuolat auganti. Abi skiriasi tuo, kad Kipre dominuoja mažaaukštė statyba, o Dubajus klesti dangoraižiais šalia Persijos įlankos. Panašumai yra tame, kad vystytojai leidžia beprocentinį išsimokėjimą, kaip sako NT brokeriai, „iki raktų“, tad investavimo sąlygos ir kainos yra patrauklios, ir Dubajuje NT perka žmonės iš viso pasaulio.

– Amžinas klausimas: kaip atsikirti sąžiningą brokerį/-ę nuo nesąžiningo/-os?

– Manau, kad asmeniškai man tai leidžia padaryti mano patirtis. Pabendravus su brokeriu ar brokere, asmenybė nesunkiai atsiskleidžia, galima pastebėti, kur yra dėliojami jų prioritetai siūlant, parduodant būstą klientui, t.y. kas yra svarbiau: ar patenkintas, laimingas klientas, įsigijęs NT pagal savo lūkesčius, ar noras greit, nededant ypatingų pastangų parduoti, siekiant gauti savo atlygį. Bet ačiū Dievui, dabar tokių retai sutinku (šypsosi).

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jūratę Radzevičiūtę, nekilnojamo turto (NT) brokerę, sutikau Palangoje 2013 metų rudenį – ji buvo neseniai pradėjusi dirbti vieno ambicingo kurorto NT vystytojo rinkodaros ir pardavimų vadove. Priminus tai, Jūratė šypsojosi: „Patirties Palangoje įgavau milžiniškos.“ Nors Jūratė dabar dirba su baldais ir interjero detalėmis, „viso gero” nekilnojamajam turtui ji nepasakė. Atvirkščiai: pamilusi...


Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, atsakydama į Seimo narių klausimus dėl Palangoje esančios sanatorijos „Pušynas“ likvidavimo, teigė, kad tarp ministrės ir Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės nėra jokio asmeninio ryšio.


Kaip ir kiekvieną vasarą, didžioji dalis lietuvių skuba bent kartą apsilankyti populiariausiame Lietuvos kurorte – Palangoje, rašo delfi.lt žurnalistė Deimantė Buslevičiūtė. Dažnai girdimi nusiskundimai dėl kainų bei kasmet matomos minios žmonių pagrindinėje Basanavičiaus gatvėje sukelia įspūdį, jog verslai sunkumų neturi. Tačiau pandemijos akivaizdoje realybė kitokia.


Abiturientė, Palangos karate kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtinė Giedrė Grigūnaitė aiškiai žino, ko gyvenime norėtų pasiekti, drąsiai renkasi labiau tarp vaikinų populiarias sritis, o sportinio meistriškumo ir ištvermės jai galėtų pavydėti ne vienas vaikinas: mergina dalyvauja karate kiokušin čempionatuose bei varžybose, kuriose sėkmingai skina...


Kai jaunas, dažniausiai be jokių darbinių įgūdžių žmogus nusprendžia per vasarą užsidirbti pinigų, kur geriausiai tai padaryti? Žinoma, Palangoje, kurios verslininkai vasarai samdo armiją darbuotojų: padavėjų, skrajučių platintojų, baro darbuotojų. Nesvarbu, kad, ko gero, dar aštuoniolikos nesulaukusio moksleivio rankose lėkštė dreba kaip per dešimties balų pagal Richterį...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo objektas....


Akcentų įvairovė  – žavioji gyvenimo Anglijoje dalis

Mindaugas GRIŠKEVIČIUS, 2013 04 08 | Rubrika: Miestas

„Žinai, kalba vietiniai čia visiškai kitaip, nei buvau mokytas Anglijoje“, - dažnai tenka išgirsti iš tautiečių, gyvenančių Ūkanotojo Albiono šalyje, lūpų. Ypač neseniai atvykusieji, pasiryžę vietinius nustebinti savo gebėjimais, anglų kalba bei dalykinėmis žiniomis, lieka suglumę. Anglų kalba, palyginti su vietiniais, realybėje tampa ne tokia jau...


Palangos kultūrinė – istorinė atmintis savaime gražiai išskiria viešojo intereso labui sąžiningiausiai dirbusius ar tebedirbančius, lemties pašaukimo keliams ištikimus, savosios „tautinės Palangos bendrijos“ narius. Pastarieji 50 metų žinomiausiame Lietuvos kurorte paliko daug įsimenančių ženklų visuose Palangos kampeliuose. Čia pagarbiai minimi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius