Numatyti nauji darbai Palangoje užvirs jau netrukus

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2012-10-04
Peržiūrėta
579
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Š. Vaitkus: „Darbų mieste daug. Dar daugiau naujų sumanymų”.
Š. Vaitkus: „Darbų mieste daug. Dar daugiau naujų sumanymų”.

Įsibėgėjantis ruduo jau užmarštin stumia prisiminimus apie praėjusią vasarą ir artina būsimos žiemos rūpesčius. Vėsoku birželiu palangiškius išgąsdinusi sezono pradžia vėliau pradžiugino kaitresniais orais, ir kurortas sulaukė nemažai poilsiautojų. Taip manyti leidžia savivaldybės pajamos, kurias gauname tiesiogiai iš poilsiautojų.
Per tris vasaros mėnesius miestui pavyko surinkti planuotą pusę milijono už nakvynės mokestį.  Tikiuosi, kad per likusius mėnesius iki metų pabaigos savivaldybės biudžetą pasieks dar iki 100 tūkst. litų, kuriuos galėsime panaudoti neplanuotiems darbams.
Daugiau nei tikėjomės gavome už automobilių stovėjimą. Buvo planuota surinkti pusę milijono, bet jau dabar miesto iždą pasiekė 537 tūkst. litų. Šį skaičių beveik 100 tūkst. litų turėtų padidinti už mašinų stovėjimą nesusimokėjusių poilsiautojų baudos.
Papildomų pinigų miestui labai reikia, nes jų trūksta numatytiems svarbiems darbams.
Artėjant šildymo sezonui palangiškiams, ko gero, svarbiausi yra dviejų papildomų biokuro katilinių statybos klausimai. Joms statyti pusė reikalingos sumos – 3,5 mln. litų iš valstybės jau yra gauta. Šiuo metu rengiami dokumentai centralizuotam biokuro katilų pirkimui. Aplinkos apsaugos ministerijos organizuojamas konkursas turi įvykti iki gruodžio vidurio. Reikalinga įranga bus pateikta iki balandžio 15 dienos. Savivaldybė savo ruožtu ruošia katilinių statybos techninį projektą ir leidimą statybai planuoja turėti iki žiemos.
Jei visos viešųjų pirkimų procedūros vyks sklandžiai, pigiau miestą turėtume šildyti jau 2013-2014 metų žiemą. Apskaičiuota, kad kilovatvalandės kaina atpigs 5-6 centais. Gyventojams šildymo kainą tai leis sumažinti apie 30 procentų.
Palangai svarbus yra ir skaudžiausio miesto šašo – kurhauzo gydymas. Visi matome jau atstatytą mūrinę kurhauzo dalį, kuri neabejotinai papuošė centrą. Iki lapkričio 15 dienos bus baigtas pirmasis restauracijos etapas. Iki tos dienos bus sudėtos raižytos medinės durys, fasadas nudažytas antrą kartą ir apšviestas iš išorės, o mūrinė kurhauzo dalis išsivaduos nuo tvorų.
Tačiau galutinis savivaldybės tikslas yra ne vien gražus pastato vaizdas, o jo panaudojimas miesto reikmėms. Formuojamame kitų metų valstybės biudžete Palangai bus numatyta skirti 1,8 mln. litų, už kuriuos turi būti įrengtas vidus. Noriu, kad kitų metų lapkritį mes galėtume iškilmingai atidaryti atgimusio kurhauzo duris ir jų raktus įteikti Kultūros centrui.
Kitas svarbus ir seniai laukiamas objektas – moderni sporto salė. Jau yra pasibaigęs rangovo konkursas, žinoma mažiausią kainą pasiūliusi bendrovė. Dabar belieka laukti būtino pusės mėnesio laikotarpio, per kurį galime sulaukti skundų dėl viešųjų pirkimų procedūrų. Jei Palangai niekas nekiš kojos, spalio pabaigoje bus pasirašyta sutartis su rangovu ir prasidės statybos darbai.
Noriu paaiškinti, kodėl šis procesas taip ilgai užtruko. ES lėšomis finansuojamame projekte dalyvavome kartu su Kaliningrado sritimi. Tačiau pagal šį projektą salės statybai Palanga turėjo gauti 8,6 mln. litų, o Svetlogorskui atiteko vos 228 tūkst. litų ten ketinamo statyti stadiono techninei dokumentacijai parengti. Pasirašyti sutartį su rangovu galėjome tik pasirašius sutartį dėl ES lėšų gavimo. O ši sutartis buvo parengta tik abiem projekto partneriams pateikus reikalingus dokumentus.
Kai visi aplinkui džiaugėsi neva Palangai jau skirtais pinigais, vasarą mus pasiekė gąsdinanti žinia – dėl pernelyg menkos dalies Svetlogorskas į šį projektą numojo ranka ir jokių dokumentų neberengia. Tad iškilo reali grėsmė pinigų negauti ir Palangai. Aš ir Savivaldybės administracijos vadovai kelis kartus važiavome į Kaliningradą, įkalbinėjome partnerius dalyvauti projekte ir net apsiėmėme už juos parengtą dokumentaciją išversti į anglų kalbą ir ją nuvežti į šį projektą administruojančią Lenkiją. Tik užsimezgusių asmeninių pažinčių su Kaliningrado srities vadovais dėka mums tai pavyko padaryti.
Šiandien Palanga iš ES fondų jau yra gavusi 2,6 mln. litų avansą. Dar vieną milijoną mums skyrė Vyriausybė. Be to, dar 8,2 mln. litų sporto salės statybai per ateinančius dvejus metus yra numatyta Valstybės investicijų programoje. Tad sudėjus visas iš ES ir valstybės gaunamas lėšas, pinigų užteks ne tik salės statybai, bet ir viso stadiono rekonstrukcijai.
Į priekį juda vasaros koncertų estrados rekonstrukcijos reikalai. Spalio pabaigoje paaiškės rangovas, kuris po 5 mėnesių atliks salės rekonstrukcijos techninį projektą. Po daugiau nei savaitės mums turėtų būti skirtos ES lėšos pirmajam rekonstrukcijos etapui. Per vasarą išsirinksime darbų rangovą ir jau kitą rudenį prasidės naujos vasaros koncertų salės statyba.
Kempingas Nemirsetoje pradedamas statyti jau ateinantį pirmadienį. Darbų rangovo konkursą laimėjusi bendrovė „Klaipėdos apdaila“ pirmajame etape 5 hektarų ploto teritorijoje nuties reikalingas komunikacijas, būsimą kempingą aptvers tvora, pastatys du pastatus. Viename įsikurs kempingo administracija, kitame bus įrengti tualetai, dušai ir virtuvės blokas. Be to bus įrengtos vietos turistams atvykstantiems su gyvenamais nameliais.
Iš viso pirmam etapui yra skirta 3,8 mln. litų. Jei leis oro sąlygos, rangovas pasižadėjo dirbti sparčiai, bet, kad dalis kempingo pradės veikti jau ateinantį vidurvasarį, prognozuoti nesiryžčiau.
Spalio pabaigoje jau turėsime leidimą būsimo Savivaldybės administracijos pastato remonto darbams. Esame užsibrėžę jau kitą rudenį Savivaldybę perkraustyti į naują vietą. Kol kas dar liks neįrengta posėdžių salė, nes jai neužtenka numatytų lėšų.
Sparčiai vyksta gatvių remonto darbai. Nors pagal sutartį rangovas Kęstučio gatvėje darbus gali vykdyti iki kitų metų lapkričio, gatvę žadama pabaigti iki šių metų pabaigos. Tęsiama Žvejų gatvės rekonstrukcija. Jau yra pabaigta atkarpa nuo Ganyklų iki Vytauto gatvės. Visą gatvę statybininkai turi priduoti iki kitų metų pabaigos. Per keletą mėnesių bus sutvarkytas ir Virbališkės takas.
Artėja ta diena, kai pradėsime statyti naują autobusų stotį automobilių stovėjimo aikštelėje prie „Statoil“ degalinės. Šios aikštelės savininkė – bendrovė „Palangos komunalinis ūkis“ jau yra atlikusi būtinas teritorijų planavimo procedūras, kurios leidžia ieškoti investuotojų. 
Džiugi žinia palangiškiams yra ir tai, kad skirtas 3 mln. litų finansavimas projekto „Botanikos parko rekonstrukcijos ir pritaikymo viešosioms reikmėms“ antrajam etapui. Už šias lėšas planuojama sutvirtinti tvenkinio krantus ir išvalyti dugną, sutvarkyti iki tvenkinio vedančius takus, įrengti naujus šviestuvus – tai suteiktų galimybę didžiąją Botanikos parko dalį apšviesti ir naktį. Minėtomis lėšomis taip pat ketinama sutvarkyti didįjį parterį, restauruoti fontaną bei įrengti centrinio parko įėjimo vartus. Praėjusią savaitę skirta 4,5 mln. litų Palangoje esančiam Lietuvos dailės muziejui priklausančiam Gintaro muziejui tvarkyti – pastatas bus pritaikytas turizmui, reprezentacijai.
Taigi, darbų mieste daug. Dar daugiau naujų sumanymų. Tikiu, kad rezultatus išvysime netrukus.
 
 

Jūsų komentaras:

Gal 2012-10-13 17:28 (IP: 78.61.204.18)
Gal galima būtų keletą gatvių išasfaltuoti ir Ryto kvartale,nes vasarą dustame nuo dulkių?Nors skaldos laikinai užveškit.Bet,rodos, merui šis gyvenamasis rajonas visai nerūpi.Juk niekas nemato.Tai gal mums pasiprašyti Kretingos prieglopščio?Jaučiamės kaip pamestinukai.

Arunas 2012-10-07 12:04 (IP: 78.61.2.253)
Dar karta norim padekoti musu rinktam merui uz gerus darbus,uz tai,kad neapvyle zmoniu,kurie juo tikejo ir tiki(nes apie ankstesnius merus to tikrai nepasakysi).Darbu rezultatai matosi visoje Palangoje ir tikim,kad taip vyks ir toloiau.Tik jeigu pavyktu dar isspresti viena didziausiu palangiskiu problema-dideles sildymo kainas,tai isvis butu beprotiskai fantastiska.(Pazistu keleta zmoniu,kurie noretu apsigyventi Palangoje,bet sulaiko nuo to,tik sildymo kainos.Ir siaip kai tik kur nuvaziuoji,kai pasakai,kad is Palangos,iskart reakcija-oho o o,ten ,kur siluma lb.brangi,tada nebepadeda jokie kontrargumentai,kad mes turim kitu pliusu.)

Sraigė 2012-10-06 16:50 (IP: 78.62.189.215)
AČIŪ 100 kartų Palangos tilto redaktoriui. Lauksiu vaizdo. Rytais, būdavo pasisveikinu, o vakarais atsisveikinu su jūra, tiltu. Kiekvieną vasarą 2-3 savaites praleidžiame Palangoje. Mums iki jos 250-270 km. O šūkis "Myliu Palangą" mano. Kiekvieną savo komentarą užbaigdavau tais 2 žodeliais- Myliu Palangą. AČIŪ dar kartą redaktoriui už man skirtą dėmesį. komentaruub Pak

Palangos tilto redaktorius atsako Sraigei 2012-10-06 11:20 (IP: 86.100.75.88)
Kamera buvo kuri laika tvarkoma,bet redakcija susilauke reikalavimo moketi 800 Lt per menesi uz transliacija www.palanostiltas.lt Pavyko susitarti, kad galime uz paslauga atsiskaityti barteriu. Artimiausiu metu vel turetumeme dziaugtis vaizdu i Palangos tilta. sekmes.

Sraigė 2012-10-05 21:14 (IP: 78.62.189.215)
Vis dar laukiu atsakymo. Palangiškiai, kur jūs?

merui 2012-10-05 19:25 (IP: 78.61.89.34)
didelis aciu uz didelius darbus,tik tie darbai labai ilgai uztrunka,kad ir kestucio gatves remontas,lenkijoje per du metus autostradas pastato ,o palanga kazkaip nesugeba 400m gatves suremontuoti.

Sraigė 2012-10-05 19:22 (IP: 78.62.189.215)
Jau kelintą kartą klausiu, kodėl nerodo Palangos tilto tiesiogiai? Ar ta kamera nuo Palangos tilto nuimta? Kas ten yra toje, mano mylimoje Palangoje? Ačiū, jei kas pasistengs atsakyti. Gal meras žino? AČIŪ.

Svečias 2012-10-05 18:16 (IP: 78.61.88.19)
Gal numatomuose planuose bus prisiminti ir neįgalieji vežimėliuose(kurių vasarą atvyksta gana daug),kad taip pat galėtų patekti į Gintaro muziejų,ar pasigrožėti jūra ne tik nuo tilto,bet ir privažiuoti prie vandens.Kas dabar yra neįmanoma.

CIA 2012-10-05 17:38 (IP: 78.61.104.50)
ne musu kandidatas...

Gitana 2012-10-04 22:26 (IP: 78.61.214.75)
Jonai jokios reklamos čia nėra. Čia realūs mūsų naujojo mero darbai . O jis į Seimą neina ir dar ilgai neis nes mes palangiškiai norime, kad jis liktų darbuotis miestui.

jonas 2012-10-04 22:07 (IP: 86.100.75.88)
ar cia rinkimu reklama?

Taip pat skaitykite

Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo spalio 15 d. skelbiama 2020–2021 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradžia.


Šiuo metu į Palangą atvažiavo beveik pusė Lietuvos, šeštadienį, rugpjūčio 8 d, rašė delfi.lt Pliažuose nuo Nemirsetos iki Būtingės, apytiksliu gelbėtojų vertinimu, gali ilsėtis apie 200 tūkst. poilsiautojų. Oras įkaitęs iki 30, vanduo – iki 20 laipsnių.


Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.Jau netrukus prasidės Šventosios pagrindinės mokyklos sporto aikštyno rekonstrukcijos darbai. Darbų pradžia numatyta kitą savaitę.


Vasaros sezonas jau prasidėjo, o su juo ir poilsiautojų vilionės atvykti ilsėtis būtent į Palangą. Tad ir siūlančiųjų nuomotis jau galima pastebėti. Tiesa, atsikratyti „močiučių Palangos“ įvaizdžio vis dar sunku, nes viena kita palangiškė dar stoviniuoja įvažiavimo į miestą pakelėse, nors jau trečius metus veikia tokioms paslaugoms skirta aikštelė.


Numatyti nauji darbai Palangoje užvirs jau netrukus  11

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2012 10 04 | Rubrika: Miestas

Įsibėgėjantis ruduo jau užmarštin stumia prisiminimus apie praėjusią vasarą ir artina būsimos žiemos rūpesčius. Vėsoku birželiu palangiškius išgąsdinusi sezono pradžia vėliau pradžiugino kaitresniais orais, ir kurortas sulaukė nemažai poilsiautojų. Taip manyti leidžia savivaldybės pajamos, kurias gauname tiesiogiai iš poilsiautojų.


Naudą iš poilsiautojų turi pajusti ir miestas  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 05 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar esame susimąstę, kiek nuostolių Palangai atneša poilsiautojai? Kavinių ir viešbučių savininkai, smulkieji verslininkai, kurie išgyvena iš poilsiautojų (kuo jų daugiau, tuo didesnės ir gaunamos pajamos), tokio klausimo nesupras. Jų atžvilgiu taip klausti būtų mažiausiai nekorektiška.


Atsižvelgiant į užklupusią visus lietuvius šilumą, Palanga jau visiškai pasiruošusi sutikti poilsiautojus. Ko gi daugiau bereikia – saulutėje įdegti jau galima, ir netgi stipriai, maudytis jūroje – taip pat, viešbučiai ir restoranai išskėstom rankom laukia atvykstančių turistų, o ir pramogų jau galima rasti. Tačiau, kaip papasakojo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla...


Nors pirmasis vasaros mėnuo eina į pabaigą, o Baltijos jūros vanduo įšilęs iki 16 laipsnių, besimaudančiųjų dar nedaug. Šventosios gelbėjimo stočiai pirmą vasaros sezoną vadovaujantis Kęstas Kazlauskas „Palangos tiltui“ sakė, kad šiomis dienomis maudytis ryžtasi gal tik kokios dvi dešimtys poilsiautojų. Kol kas Šventojoje dar neužregistruotas nei vienas skendimo atvejis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius