Nuo balandžio 1 d. mobilioji brigada Palangoje dirba intensyviau – testų dėl COVID-19 ligos bus atliekama daugiau

Palangos tiltas, 2021-03-31
Peržiūrėta
2188
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt foto
Delfi.lt foto

Atsižvelgiant į Palangos miesto gyventojų poreikius, nuo balandžio 1 d. padidinamas Palangos mobiliojoje brigadoje atliekamų diagnostinių ir profilaktinių tyrimų dėl COVID-19 ligos skaičius per dieną. Gyventojai raginami naudotis jiems suteikta galimybe ir profilaktiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga bei ar nėra besimtomiai šios ligos nešiotojai.
Mobilioji brigada Palangoje dirba kiekvieną darbo dieną nuo 8 val. iki 12 val. Iki šiol kasdien būdavo atliekama vidutiniškai po 12 diagnostinių ir iki 40 profilaktinių testų nuo COVID-19 ligos. Nuo balandžio pradėjus testuoti intensyviau, kiekvieną dieną planuojama atlikti 24 diagnostinius ir 60 profilaktinių testų.
Šiuo metu profilaktiniai COVID-19 ligos testai atliekami švietimo bei kultūros įstaigų darbuotojams, socialines paslaugas teikiantiems specialistams, Turizmo informacijos centro darbuotojams bei darbuotojams, grįžtantiems į darbus po prastovų. Galimybe profilaktiškai pasitikrinti jau pasinaudojo daugelis miesto pedagogų, Palangos miesto savivaldybės administracijos darbuotojų bei kontaktines paslaugas teikiančių Savivaldybės įmonių darbuotojai.
Primename, jog įsigaliojus Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimams, Vyriausybė priėmė nutarimą dėl darbų ir veiklos sričių, kuriose dirbantiems žmonėms privaloma pasitikrinti sveikatą ir atlikti koronaviruso (COVID-19) nustatymo tyrimą – arba periodiškai, arba vieną kartą prieš atveriant duris.
Patvirtinti šie darbai ir veiklos, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, periodiškai besitikrinantiems, ar neserga COVID-19:
• asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;
• socialinės paslaugos ir veikla;
• švietimo paslaugos ir veikla;
• vaistinių darbuotojų veikla.
Šioms numatytoms grupėms profilaktiškai tikrintis, ar neserga COVID-19, būtina periodiškai kas 7–10 dienų.
Pagal Vyriausybės nutarimą karantino metu draudžiamų, ribojamų tam tikrų darbų ir veiklų atstovai, turintys nuolatinį tiesioginį kontaktą su kitais asmenimis, prieš pradėdami dirbti ar vykdyti veiklą po draudimų ar ribojimų panaikinimo, turi pasitikrinti, atlikdami tyrimą dėl COVID-19. Tyrimą privaloma atlikti tik vieną kartą prieš grįžtant į darbą. Tokia pareiga numatyta darbuotojams, kurie dirba šiose srityse:
• kultūros ir meno;
• fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto;
• viešojo maitinimo paslaugų teikimo;
• mažmeninės prekybos;
• laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų (baseinų ir pirčių paslaugos, žaidimų kambarių, šokių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla);
• grožio paslaugų ir apgyvendinimo.
Darbuotojas, kuriam privaloma atlikti tyrimą, savo darbdaviui turi pateikti tai įrodantį dokumentą. Prisijungus prie savo paskyros www.esveikata.lt, kiekvienas žmogus gali matyti, atsisiųsti ir prireikus atsispausdinti tyrimo dėl COVID-19 atsakymą. Negalintiems prisijungti prie portalo – neturintiems elektroninio parašo ar autentifikavimosi užtikrinimo priemonių per bankinę sistemą, rekomenduojama dėl tokios pažymos išdavimo kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje pacientas yra prisirašęs pas šeimos gydytoją.
Paslaugų tiekėjams, kurie šiuo metu jau yra atnaujinę savo veiklą ir dirba, tirtis dėl COVID-19 nereikia. Taip pat tirtis dėl COVID-19 nereikia darbuotojams, kurių veikla yra sustabdyta ar negalima dirbti kontaktiniu būdu dėl karantino paskelbimo.
Profilaktiniai tyrimai, nepriklausomai nuo tiriamos grupės, nėra tikslingi ir neatliekami asmenims, kurie:
• yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 180 dienų;
• turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
• paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 180 dienų laikotarpiu.

Primename, kad diagnostiniams tyrimams dėl COVID-19 ligos registruotis galima internetu www.1808.lt arba skambinant į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808.
Profilaktiniams tyrimams gyventojai kviečiami registruotis tik elektroniniu būdu – www.1808.lt.

 

Palangos miesto sav. info

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miestą (balandžio 19-25 d. savaitę pasiekė 666 vakcinos nuo COVID-19 ligos: 366 – Pfizer, 100 – Moderna, 200 – Vaxzevria (AstraZeneca). Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, iki penktadienio (balandžio 23 d.) buvo panaudotos visos turėtos Pfizer vakcinos.


Statistikos departamentas pranešė „Palangos tiltui“, kad antradienį, balandžio 20 d., Palangoje, buvo registruoti du nauji koronaviruso atvejai. Šiuo metu kurorte COVID-19 serga 37 palangiškiai, nuo pandemijos ligos ja susirgo 1041 palangiškis. Dešimt tiesiogiai mirė nuo šios ligos, o dar apie šešias dešimtis –...


Padidėjus tyrimų dėl COVID-19 ligos poreikiui, nuo balandžio 19 dienos keičiasi Palangos mobilaus punkto darbo grafikas. Mobili komanda dirbs dviem pamainomis.


Atsižvelgiant į Palangos miesto gyventojų poreikius, nuo balandžio 1 d. padidinamas Palangos mobiliojoje brigadoje atliekamų diagnostinių ir profilaktinių tyrimų dėl COVID-19 ligos skaičius per dieną. Gyventojai raginami naudotis jiems suteikta galimybe ir profilaktiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga bei ar nėra besimtomiai šios ligos nešiotojai.


Nuo 2020 m. gruodžio 21 d. iki 2021 m. sausio 2 d. imtinai koreguojamas mobiliosios tepinėlių paėmimo brigados darbo laikas – tepinėliai nebus imami gruodžio 25 d. bei sausio 1 d., tačiau mobilioji brigada dirbs šeštadieniais – gruodžio 26 d. ir sausio 2 d. nuo 9 val. iki 12 val. Kitomis savaitės dienomis mobilioji tepinėlių paėmimo brigada dirbs įprastu grafiku:...


PT informuoja, kad karantino metu "Maxima" Plytų gatvėje Palangoje dirbs ne 7.00 val, o nuo 8.00 val. Kaip ir anksčiau, dirbs iki 22.00 val.


Antradienį, balandžio 7 d., Palangoje pradėjo veiklą mobilioji brigada, imanti tepinėlius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti. Pirmąją mobiliosios brigados darbo dieną tepinėliai paimti trims pacientams – dviem Lietuvos piliečiams bei vienam Latvijos piliečiui, dirbančiam mūsų šalyje. Šiandien, trečiadienį, tepinėliams paimti jau...


Palangos medikai penktadienį, balandžio 3 d., bus apmokyti saugiai paimti tepinėlį COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti. Planuojama, kad tepinėlius imsianti mobilioji brigada Palangoje darbą pradės jau kitą savaitę.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento pacientai gali džiaugtis jiems teikiamomis šiuolaikiškomis fizioterapijos paslaugomis. Įstaiga iš esmės atnaujino medicininę įrangą ir įsigijo modernios aparatūros stuburo, sąnarių patologijoms, kraujotakos ir kvėpavimo takų ligoms gydyti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius