Nuo gegužės 15 d. renkama vietinė rinkliava už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose

Palangos tiltas, 2024-05-16
Peržiūrėta
653
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo gegužės 15 d. renkama vietinė rinkliava už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose

Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai renkama vietinė rinkliava už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose. Automobilių statymas Palangoje bei Šventojoje, priklausomai nuo zonos, kainuoja nuo 0,8 euro Geltonojoje zonoje iki 2,2 euro arčiausiai jūros esančioje Žaliojoje zonoje. Raudonojoje zonoje rinkliava siekia 1,6 euro.

Viena iš pagrindinių šiųmečių naujovių – Palanga atsisako automobilių stovėjimo apmokestinimo nakties metu. Tad, palikus transporto priemones tam nustatytose miesto gatvėse, už jų stovėjimą reikia mokėti tik nuo 7 val. ryto iki 24 val.

Dar viena naujovė – apmokestinamose gatvėse centrinėje miesto dalyje numatytos vietos, kur už pirmąją automobilio statymo valandą apskritai nereikia mokėti. Tai aikštelė ties Jūratės ir Vytauto gatvių sankirta, prie vaistinių Vytauto g. 33 ir Plytų g. 9, taip pat pačiame kurorto centre esanti automobilių stovėjimo aikštelė tarp Kretingos g. 1 ir Kretingos g. 7 (prie buvusios autobusų stoties).

Keičiasi bei diferencijuojamas vadinamasis susitaikymo mokestis. Jį tenka susimokėti tiems vairuotojams, kurie, palikę transporto priemonę mokamoje gatvėje, už tai nesumoka nustatytos rinkliavos. Siekiant užtikrinti teisingumą bei proporcingumą, dabar rinkliavos dydis priklauso nuo zonos, kurioje stovi automobilis: Žaliojoje rinkliava išlieka 40 eurų, Raudonojoje siekia 30 eurų, o Geltonojoje – 20 eurų. Taip pat, vairuotojų patogumui, pailgintas šio mokesčio sumokėjimo terminas – jį bus galima sumokėti iki kitos dienos 24 val., o ne 12  val. kaip buvo iki šiol.

Kita naujovė – penkios arčiausiai jūros esančių Žaliosios zonos gatvių atkarpos bus apmokestintos ir pasibaigus karštajam turistiniam sezonui, t.y. nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 14 d.Rinkliava bus imama nedidelėje Vytauto gatvės atkarpoje nuo Kęstučio gatvės iki S.Dariaus ir S.Girėno gatvės (iki botanikos parko), taip pat S. Daukanto gatvės atkarpoje nuo Kęstučio g. iki A.Mickevičiaus g. bei A.Mickevičiaus, Gedimino gatvių atkarpose ir aikštelėje prie Birutės g. 36. Čia nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 14 d. pastatyti automobilius vienai valandai kainuos simbolinį 1 euro mokestį. Jis bus imamas nuo 8 iki 20 val. Tiems, kas pamirš susimokėti rinkliavą, susitaikymo mokestis bus perpus mažesnis nei aktyviojo turizmo sezono metu ir sieks 20 eurų.

Leidimai vietos gyventojams, gyvenantiems šalia gatvių, kur automobilių parkavimas yra apmokestinamas, ir neturintiems vietos transporto priemones palikti savo kieme, yra tik elektroniniai, o vietinės rinkliavos dydis nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. už visą šį laikotarpį Žaliojoje zonoje siekia 40 eurų (ne aktyviojo kurortinio sezono metu – 20 eurų), Raudonojoje – 30 eurų, Geltonojoje – 20 eurų. Leidimas statyti elektromobilį metams kainuoja 15 eurų, jis galioja visose zonose.

Vairuotojai raginami atkreipti dėmesį, kad pakeistas kai kurių gatvių ir jų atkarpų priskyrimas zonoms. Itin judrioje centrinėje Vytauto  gatvės dalyje, nuo J. Basanavičiaus iki Kęstučio gatvių,automobilių statymas apskritai draudžiamas.

Susimokėti rinkliavą galimapasinaudojus parkomatu, SMS žinutėmis per savo mobilųjį operatorių bei net keturiomis mobiliosiomis programėlėmis: „uniPark“, „Flowbird“, „carOne“ ir „ParkMan“, o taip pat ir Palangos rinkliavų centro savitarnos svetainėje tiesiogiai bankiniu pavedimu.

Išsami informacija apie rinkliava už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose Palangos vietose skelbiama Palangos miesto rinkliavų centro tinklalapyje pmrc.lt.

Palangos miesto vietų, kuriose už automobilių statymą mokama vietinė rinkliava, padalijimo zonos:

Žalioji zona – Palangos miesto centrinės dalies teritorija nuo Vytauto g. sankirtos su Klaipėdos pl. pietuose iki Jūratės g. šiaurėje, nuo Vytauto g. rytuose iki Meilės al. vakaruose, atkarpa nuo Jūratės g. pietuose iki Neringos g. sankirtos su Šermukšnių g. šiaurėje ir nuo Neringos g. rytuose iki Naglio al., automobilių stovėjimo aikštelė, esanti tarp Kretingos g. 1 ir Kretingos g. 7 iki J. Janonio g., Šventosios seniūnijos centrinės dalies teritorija nuo Kopų g. pradžios šiaurėje iki Topolių g., Topoliu g. iki Gubojų g., Gubojų g. iki sankirtos su Šventosios g. rytuose bei rytuose Žuvėdrų g. iki sankirtų su Mokyklos g. ir Mėguvos g., Mėguvos g. pietuose iki pajūrio vakarų pusėje.

Raudonoji zona – Palangos miesto centrinės dalies teritorija likusi už Žaliosios zonos ribų, nuo Klaipėdos pl. 7A pietuose iki Klaipėdos pl. 67 įvažiavimo, miesto kapinių pietinio apvažiavimo, Vanagupės g. ir pėsčiųjų tako asmenims su negalia link jūros šiaurėje, nuo Klaipėdos pl. rytuose iki Vytauto g., Neringos g. ir Naglio al. vakaruose bei Šventosios seniūnijoe nuo Elijos g. pietuose iki Jonpaparčio g. šiaurėje, Miško tak. rytuose iki Šventosios g., Šventosios g. į rytų pusę iki Liepojos pl., Liepojos pl. iki Jonpaparčio g., vakaruose iki priekopės tarp Jonpaparčio g. ir Elijos g.

Geltonoji zona – Palangos miesto dalies teritorija nuo Vanagupės g. pietuose iki Kontininkų g. ir nuo Vytauto g. rytuose iki Naglio al. vakaruose, Kontininkų g. atkarpa nuo Paliepgirių kel. iki sklypo Kontininkų g. 9A, Užkanavės g. atkarpa nuo Kontininkų g. iki Užkanavės g. sankirtos su dviračių taku šiaurėje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai renkama vietinė rinkliava už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose. 


Šiandien Palangos savivaldybės taryba apsisprendė dėl vietinės rinkliavos už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose pokyčių. Jie priimti Palangos rinkliavų centro siūlymu.  Apie tai savo Facebook paskyroje pranеšė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Šiandien Palangos savivaldybės taryba apsisprendė dėl vietinės rinkliavos už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose pokyčių. Jie priimti Palangos rinkliavų centro siūlymu.


Balandžio 14 dieną per sekmadienio Šv. Mišias visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai, o nuo antradienio iki ketvirtadienio miestuose bei miesteliuose Caritas savanoriai rinks paramą ilgo galiojimo maisto produktais, higienos ir buitinės chemijos priemonėmis.


Primename, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. Palangos miesto savivaldybėje už automobilių statymą renkama vietinė rinkliava.


Primename, kad nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. rinkliava už automobilių stovėjimą Palangos miesto gatvėse yra nerenkama.


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai renkama rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių. Rinkliavos dydis priklauso nuo zonos, kurioje statomas automobilis.


Palangos savivaldybės taryba posėdyje praėjusį ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje ir kitose penkiose vietose. Savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėja Aušra Dangėlaitienė sakė „Palangos tiltui“, kad mokamų automobilių stovėjimo vietų skaičius Palangos miesto savivaldybėje plečiamas siekiant...


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Kilus skandalui dėl vietinės rinkliavos mokesčio už šiukšles, pirmadienį vicemeras Rimantas Garolis jungtiniame Ekonomikos ir finansų bei Statybos ir miesto komitetų  posėdyje pristatė naujus pakeitimus dėl vietinės rinkliavos už komunalines atliekas. Posėdyje dalyvavo Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius