Nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms

Palangos tiltas, 2021-11-10
Peržiūrėta
1944
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms

Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms. Specialistų teigimu, vasarinės padangos savo darbines savybes praranda orams atvėsus žemiau nei 7 laipsniai. Jei yra šlapia – prastėja sukibimas su kelio danga, o stabdymo kelias – gerokai pailgėja, o tai gali tapti skaudžių eismo įvykių priežastimi.

Klaipėdos apskrities Kelių policijos pareigūnai akcentuoja, kad būtina atkreipti dėmesį ir į padangų protektoriaus gylį – rekomenduojama, kad jis būtų ne mažesnis nei 6 mm. Svarbu reguliariai patikrinti ir slėgį padangose – atšalus jis gali gali sumažėti. Svarbu pasirūpinti, kad veiktų ir būtų tinkamai sureguliuoti visi automobilio žibintai, kad valytuvai gerai valytų vandenį ir tykštantį purvą, kad netrūktų langų skysčio ir kt.

Policijos pareigūnai primena, kad šaltuoju metų laiku, kai matomumą dažnai sunkina tamsa ir prasti orai, važiuoti reikėtų lėčiau, laikytis didesnio atstumo, nes kiekviena mažiausia klaida gali tapti itin skaudžios nelaimės priežastimi. Klaipėdos apskrityje nuo 2021 m. pradžios jau įvyko 337 įskaitiniai eismo įvykiai, pernai per tą patį laikotarpį buvo fiksuoti 369 tokie eismo įvykiai. Per juos šiemet žuvo 12, pernai – 19 žmonių. Sužeista šiemet – 418, pernai – 405 eismo dalyviai.  Vien Klaipėdos mieste per 2021 m. užregistruoti 156 įskaitiniai eismo įvykiai, pernai per tą patį laikotarpį – 154. Juose žuvo trys, sužeisti 169 žmonės. O pernai per tą patį laikotarpį žuvo 6, sužeisas 161 eismo dalyvis.

Šio mėnesio antroje pusėje Klaipėdos apskrities pareigūnai jau rengs policines priemones, per kurias tikrins ar vairuotojai tinkamai pasirengę žiemos sezonui. Už važinėjimą reikalavimų neatitinkančiomis padangomis gresia bauda nuo 30 iki 40 eurų ir anuliuojama automobilio techninės apžiūros galiojimas.   

Saugokite vieni kitus kelyje. 

Klaipėdos apskr. VPK

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena Lietuvoje. Septynioliktus metus iš eilės minima Saugaus eismo diena siekiama dar kartą atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą kelyje bei priminti, kad Kelių eismo taisyklių turime laikytis kasdien. Seimas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso 416 straipsnio pakeitimui, suvienodindamas atsakomybę už greičio viršijimą tiek motociklininkams, tiek lengvųjų automobilių vairuotojams.


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Artėjant lapkričio 10 dienai, kada vasarinės padangos turi būti pakeičiamos naujomis, dauguma vairuotojų ima svarstyti, ar turimą padangų komplektą vertėtų pakeisti nauju, ar dar vieną sezoną bus galima drąsiai važinėti su senomis padangomis.


Šalyje įsigaliojus karantinui, nuo 2020 m. lapkričio 9 d. iki lapkričio 29 d. Palangos švietimo bei ugdymo įstaigos dirbs kitaip.


Šeštadienio, spalio 31 rytą, miesto meras Šarūnas Vaitkus pasidalino nelinksma žinia savo Facebook paskyroje - Palanga, kaip ir dar 12 šalies savivaldybių, dėl palyginus aukšto koronaviruso epidemiologinio lygio savivaldybėje, yra įtraukiama į raudonąją COVID-19 zoną.


Jeigu rūpinamės Palangos ir Šventosios aplinkos švara, versti, kaip sovietmečiu, senų baldų griaučius ar padangas pamiškėje, yra baisus nusikaltimas gamtai ir įstatymui. Juo labiau, kad visomis buities atliekomis gyventojai nuo šiol gali atsikratyti nemokamai didžiųjų ir kompostuojamų atliekų surinkimo aikštelėje Joskauduose.


Ar tikrai eismo pertvarkai trukdo karščiai?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 08 04 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

  Baigiantis vasarai Palangos policijos pareigūnai susirūpino eismo situacija kurorto gatvėse. Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius staiga pažėrė pasiūlymų, kaip geriau organizuoti eismą Vytauto gatvėje, kad kiltų mažiau avarinių situacijų, saugiau būtų dviratininkams, pėstiesiems, o automobilių vairuotojams – patogiau vairuoti....


Kelių eismo taisyklėse yra numatyta, jog žmonės privalo savo padangas iš vasarinių į žiemines pasikeisti iki lapkričio 1 dienos. Tačiau policijos pareigūnai vairuotojų nebaudžia iki lapkričio dešimtos dienos, o paprasčiausiai perspėja ir paragina kuo greičiau pasikeisti padangas. Kaip į šiuos reikalavimus reaguoja palangiškiai? Ar autoservisai „lūžta“ nuo žmonių antplūdžių?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius