Nupjauta žolė Palangoje bus surenkama kitaip

Palangos tiltas, 2021-09-01
Peržiūrėta
1699
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mesti žaliųjų atiekų į plastikinius maišus Palangoje nebus galima
Mesti žaliųjų atiekų į plastikinius maišus Palangoje nebus galima

Palangos miesto švarą ir tvarką prižiūrintys komunalininkai pamažu kurorte keičia iš gyventojų surenkamų žaliųjų atliekų priėmimo tvarką. Siekiama, kad žaliosios atliekos – privačiuose sklypuose nušienauta žolė, soduose surinkti vaisų krituoliai, rudenį sugrėbiami lapai, nugenėtos šakos – išvežimui nebebūtų kraunamos į plastikinius maišus.

Atliekos maišuose nepriimamos

Kaip paaiškino UAB „Palangos komunalinis ūkis“ Atliekų skyriaus vyriausiasis vadybininkas Gintas Mackevičius, sąvartynas nepriima žaliųjų atliekų, jei jos atvežamos maišuose. Todėl į įmonės teritoriją atsivežę gyventojų žaliąsias atliekas komunalinės tarnybos darbuotojai jas turi iškratyti iš maišų.

„Mums dvigubas darbas: iš gyvenamųjų kvartalų gyventojų žaliąsias atliekas surenkantys darbuotojai turi kilnoti sunkius maišus, o parsivežę tuos maišus plėšyti ir lapus ar žolę išberti,“ –   sakė G. Mackevičius.

Žaliųjų atliekų vežimo dienomis vien maišų plėšimu kasdien užimti du įmonės darbuotojai. Šiam procesui „Palangos komunalinis ūkis“ savo teritorijoje priverstas skirti specialią aikštelę, kurioje parvežti maišai išverčiami.

Be to, šių atliekų išvežimo dienomis šalia individualių gyvenamųjų namų ant šaligatvių sukraunami pripildyti maišai, iš kurių neretai ant kelio dangos sunkiasi skystis, nepuošia kurorto vaizdo.

Žolei – atskiri konteineriai

Ši problema pradėta spręsti žaliąsias atliekas išvežant tik sukrautas į specialiai tam skirtus plastikinius konteinerius.

Kol kas savivaldybė yra nupirkusi 1080 tokių konteinerių, kurių viso miesto gyventojams nepakaks.  Todėl pirmieji tokie 240 litrų talpos konteineriai nuo rugsėjo nemokamai bus pradėti dalinti tik Palangos centrinėje dalyje esančių individualių namų gyventojams: S. Dariaus ir

S. Girėno – pietuose, Klaipėdos plento – rytuose ir Vanagupės gatvės – šiaurėje.

Kitais metais šis projektas bus tęsiamas – papildomai įsigyjami konteineriai pasieks ir kitų Palangos kvartalų gyventojus.

Prieš pradedant dalinti gautus konteinerius buvo nemažai svarstymų, ar nereikėtų jais aprūpinti visų norinčiųjų? 

Tačiau tuomet konteineriuose esančias žaliąsias atliekas surenkančiai specialiai automašinai tektų važinėti po visą miesto teritoriją vos ne tam tikrais adresais.

„Tai būtų neracionalu ir ekonomiškai nepagrįsta, nes iš paskos turėtų važiuoti ir įprasta mašina, kuri surinkinėtų konteinerių negavusių gyventojų maišus. Todėl buvo nuspręsta konteineriais aprūpinti atskirą rajoną, kuriame į maišus sukrautos žaliosios atliekos nebebus priimamos,“ – paaiškino UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius.

Pasikeitusi žaliųjų atliekų surinkimo tvarka leis taupyti ir gyventojų pinigus – turintiems konteinerius nušienautai žolei ar rudeniniams lapams nebereiks pirkti didelių ir nepigių plastikinių maišų.

Konteinerius veš nuo spalio

Nuo praėjusio pirmadienio miesto centrinės dalies gyventojai yra informuojami pranešimus klijuojant ant iškratomų buitinių atliekų konteinerių.

Tokius pranešimus gavę palangiškiai kviečiami atvykti į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ ir pasirašyti Žaliųjų atliekų surinkimo sutartis.  Jas pasirašiusiems asmenims plastikiniai konteineriai bus išvežiojami po namus nuo rugsėjo 1 dienos. Žaliųjų atliekų surinkimas konteineriuose prasidės nuo spalio 4 dienos atliekų surinkimo grafike nurodytomis dienomis.

Nuo spalio mėnesio žaliosios atliekos plastikiniuose maišeliuose centrinėje miesto dalyje nebus priimamos. Konteineriai su žaliosiomis atliekomis taip pat nebus išvežami, jei juose atliekos bus maišeliuose.

Konteineryje žaliosios atliekos:  nupjauta žolė, smulkintos šakos, termiškai neapdorotų vaisių ir daržovių liekanos, vaisių krituoliai ir pjuvenos gali būti tik palaidos.  Taip pat šie konteineriai nebus

išvežami, jei juose bus žemių ir kitų mišrių buitinių atliekų:  maisto likučių, virtų daržovių, pramoninių prekių atliekų.

Nauja žaliųjų atliekų surinkimo tvarka jau buvo išbandyta praėjusį rudenį „Pavėsio“ soduose, kur gatvelių sankirtose buvo pastatyta 19 kubo talpos konteinerių, į kuriuos galima suberti tik palaidas žaliąsias atliekas be maišelių.

Gyventojų patogumui šie konteineriai „Pavėsio“ soduose po žiemos šiemet buvo pastatyti nuo pavasario.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ informacija

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pilkų salių nykybė, biurokrašikos kavos pertraukėlės ir nuobodi diena, praleista tarp keturių sienų. Šios mintys pirmiausia šauna į galvą išgirdus žodį „konferencija“. Bet galima ir kitokio formato konferencija.


Fotografuojami įvažiuojantys automobiliai, atnaujinta paplūdimių infrastruktūra, pasodinta naujų želdinių, maitinimo paslaugos ir pramogos orientuotos į vaikus auginančias šeimas, kova su triukšmu – tai naujovės, su kuriomis vasaros sezoną pasitinka 770-ąjį gimtadienį švenčianti Palanga.


Ar gali Valstybės dieną fejerverkus pakeisti motociklų kolonos burzgimas? Būtent taip motošauliai ir policijos pareigūnai nusprendė pasveikinti Lietuvą ir jos žmones šventės proga.


Lapkričio 23-iąją minėjome Lietuvos kariuomenės dieną. Palangos senosios gimnazijos mokiniai apie tai kalbėjo ne tik per istorijos ir pilietiškumo pamokas. Su tarnyba Lietuvos kariuomenėje jie turėjo galimybę susipažinti iš arčiau.


Palangos miesto švarą ir tvarką prižiūrintys komunalininkai pamažu kurorte keičia iš gyventojų surenkamų žaliųjų atliekų priėmimo tvarką. Siekiama, kad žaliosios atliekos – privačiuose sklypuose nušienauta žolė, soduose surinkti vaisų krituoliai, rudenį sugrėbiami lapai, nugenėtos šakos – išvežimui nebebūtų kraunamos į plastikinius maišus.


Šalyje įsigaliojus karantinui, nuo 2020 m. lapkričio 9 d. iki lapkričio 29 d. Palangos švietimo bei ugdymo įstaigos dirbs kitaip.


Palangoje šią savaitę duris jau atvėrė trečdalis viešbučių. Nors kurorto valdžios sprendimu gali veikti visi viešbučiai, dalis jų svečių dar nelaukia – mat kol kas negali pasiūlyti nieko kito, išskyrus lovą ir pusryčius, nes populiarias sveikatos procedūras sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vis dar draudžia.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla startavo su nauju, tėvelių iniciatyva užgimusiu, karjeros ugdymo pamokų ciklu. Pamokos kitaip leido jauniesiems palangiškiams patirti mokymosi džiaugsmą netgi už savo ugdymo įstaigos ribų. Spalio 17 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai, lydimi Rimos Kontrimaitės, pradinio ugdymo mokytojos metodininkės, lankėsi...


Gyvenusi Šveicarijoje, Danijoje – Kopenhagoje mergina studijavo turizmo ekonomiką – ir galėjusi „užkariauti“ Australiją, 25 metų palangiškė Vilija Gečaitė pasielgė ne vienam netikėtai – grįžo į savo gimtąjį miestą. Ji tai padarė vedina vienintelio tikslo – stengtis, jog žmonių gyvenimas Palangoje būtų gražesnis, modernesnis ir įvairesnis....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius