Pabalnoję elektrodviračius „Palangos vandenų“ kontrolieriai – kelrodė kitiems

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-07-14
Peržiūrėta
855
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pabalnoję elektrodviračius „Palangos vandenų“  kontrolieriai – kelrodė kitiems

UAB „Palangos vandenys“ kontrolieriai iki šiol mynė dviračius į patikros objektus ir krito iš kojų iš nuovargio dienos pabaigoje. Bet nuo šiol bendrovės kontrolieriams naujų dviračių minti nereikės – patrauklaus dizaino, elektra varomos dviratės transporto priemonės, galinčios išvystyti iki 35 kilometrų per valandą greitį, taupys miesto vandens įmonės darbuotojų jėgas ir laiką. Svarbiausia, „Palangos vandenys“ tapo kelrodžiu kitoms miesto įmonėms, kurių kontrolieriai naudojasi neekologiškais ir nepigiais dėl kuro sąnaudų automobiliais.


„Įsigyti elektrodviračius mintis brendo jau prieš kelis metus, tačiau bendrovės finansinė padėtis neleido to padaryti. Kai įmonė per paskutinius dvejus metus ėmė gauti pelną, iškart nusprendėme tokius dviračius nupirkti savo kontrolieriams. Jiems tenka mieste, ypač vasarą, kai Šventojoje apgyvendinimo paslaugas pradeda teikti mažųjų namelių savininkai, įveikti ne vieną dešimtį kilometrų. Tokia ekologiška, iki 35 kilometrų per valandą greitį galinti išvystyti transporto priemonė taupys darbuotojų jėgas, laiką ir taps geru pavyzdžiu kitų savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadybininkams, atsakingiems už paslaugų kontrolės organizavimą, pavyzdžiui, Rinkliavų centrui“, – sakė UAB „Palangos vandenys“ direktoriaus pavaduotojas Dainius Želvys.
Šią savaitę įsigytos ekologiškos dviratės transporto priemonės buvo miesto policijos komisariate sužymėtos – ant jų buvo uždėti ženklai, informuojantys, kad jie yra policijos dviračių registre. Kiekvienas toks ženklas turi unikalų numerį.
Kol vyko žymėjimas, vandens įmonės kontrolieriai, iki šiol mynę darbo reikalais nuosavų dviračių pedalus, džiaugėsi nauja darbo priemone.
„Labai gražūs, greiti, lengvi, patogiai važiuoja prieš vėją, kai reikėdavo prieš jį brautis rudenį, buvo labai sunku. Reikės naujas priemones saugoti kaip savo akies vyzdį, – tarpusavyje kalbėjosi „Palangos vandenys“ kontrolieriai Gražina Strakauskienė, Aurelija Aleksandrienė (ji yra vyr. kontrolierė – aut.), Flora Jankauskienė ir Arūnas Kazakauskas. – Jeigu reikėdavo važiuoti iki Užkanavės, tai per dieną sukardavome apie 20-30 kilometrų, o kartais – ir daugiau. Dabar tokie atstumai nesudarys didelių išbandymų“.
Po darbo elektrodviračių akumuliatoriai bus įstatomi į specialius elektros pakrovėjus, o ryte minėti darbuotojai jais vėl išriedės į darbą.
Visi dviračiai yra pažymėti „Palangos vandenų“ lipdukais, jų, sužymėtų Palangos policijos komisariate, informacija bus patalpinta ir šalies valstybiniame dviračių registre.
Visi elektrodviračiai bus drausti, o tuos, kam niežtės nagus pasigvelbti svetimą turtą, turėtų atbaidyti žinia, kad dviračių judėjimas bus fiksuojamas navigacijos priemonėmis, o jų užraktai bus gerokai sudėtingesni nei kitų dviračių.
Apklausus stambiausius šalies dviračių tiekėjus, buvo pasirinkta dviračių pardavėja Klaipėdoje. Vieno elektrodviračio kaina – 1200 eurų. Pilnai pakrautas toks dviratis per dieną gali nuvažiuoti iki 80 kilometrų. Esant reikalui, dviračių pedalus bus galima minti.
D. Želvys atskleidė, kad buvo svarstoma mintis įsigyti motorolerius, bet buvo nuspręsta, kad kurortui derėtų turėti ekologiškas transporto priemones. Elektrodviračiais bus galima naudotis visus metus.
„Žiemos dabar tokios, kad tokie dviračiai puikiai įveiktų nestorą sniego apklotą. Prireikus bus galima juos minti“, – sakė pavaduotojas.
Anot D. Želvio, per mėnesį nustatoma iki 30 vandens skaitiklių pažeidimų. „Daugiausiai pažeidimų padaro miesto svečiai, tie, kurie čia gyvena tik vasarą“, – pastebėjo jis.
„Visoje Palangoje yra registruoti maždaug penki elektrodviračiai“, – sakė Palangos policijos komisariato vyr. specialistas Petras Mačiulis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasibaigus šildymo sezonui dauguma gyventojų gali lengviau atsikvėpti. Šaltasis metų laikotarpis gerokai patuština kišenes, o šiemet šildymo sezonas dar buvo ir labai ilgas. Palangiškių teiravomės, koks, jų akimis, buvo šis šildymo sezonas – pigesnis ar vis dėlto brangesnis. UAB „Palangos šilumos tinklai“...


Visiems įprastai labai trūksta gero nusiteikimo ir nuotaikos. Ypač prieš šventes visi stengiasi bent kiek sau įpūsti šventinės nuotaikos, daugiau šypsotis ir į viską žvelgti ne kritišku, o draugišku žvilgsniu. Pozityvumo įsikūnijimu būtų galima pavadinti 87-erių palangiškį Kazimierą Algirdą Pečiukonį. Gyvenime patyręs daug vargų, daug kartų...


UAB „Palangos vandenys“ kontrolieriai iki šiol mynė dviračius į patikros objektus ir krito iš kojų iš nuovargio dienos pabaigoje. Bet nuo šiol bendrovės kontrolieriams naujų dviračių minti nereikės – patrauklaus dizaino, elektra varomos dviratės transporto priemonės, galinčios išvystyti iki 35 kilometrų per valandą greitį, taupys miesto...


Vakar Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė nutartį dėl Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno, kuriam įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant asmeninės naudos perkvalifikuoti į įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšio paėmimo. Valdininkas trims mėnesiams nušalinamas...


Praėjusiame miesto tarybos posėdyje buvo patvirtinta žemės sklypo Vanagupės g. 40 detaliojo plano koncepcija, pagal kurią vietoj „Lino“ baseino atsiras daugiafunkcinis kompleksas su sanatorijų ir viešbučių korpusais, sporto bei konferencijų centrais. Beje, būsimasis baseinas, kuriame bus naudojami terminiai vandenys, bus vienintelis toks Lietuvoje.


„...Manydavau, kad bangos, priartėjusios prie kranto, miršta ir taip norėdavau Saulės nuženklintu taku eiti į tolumas.


„Maisto prekės“, „Gėrimai“ ir panašūs pavadinimai dažnai puošia daugiabučių namų sienas. Juose įrengtos parduotuvės dažnai erzina ir piktina šalia gyvenančius žmones. Mat tokias parduotuves ypač mėgsta nepilnamečiai, stikliuko mėgėjai ir benamiai. Ar Palanga – išimtis?


Nuo ligų, kaip ir kitų bėdų nesame nei vienas apsaugotas, visi esame pažeidžiami ir kartais gyvenimas nežėri gražiausiomis spalvomis. Tačiau mes turime didžiulę galią – ištiesti pagalbos ranką vienas kitam. Šiuo tikslu buvo sukurta ir Raudonojo kryžiaus draugija, prigijusi ir visoje Lietuvoje. Palangoje savo veiklą Raudonojo kryžiaus skyrius taip pat efektingai vykdė, ypatingai jo vedle...


Daugelis viešbučių, vilų ar svečių namų džiaugėsi gerai prasidėjusia kambarių rezervacija Naujųjų metų nakčiai, deja, pranašaujami blogi orai daug svečių tiesiog atbaidė. „Žiniasklaida pranešė geriau pasilikti namuose, nevažiuoti į tolimesnes keliones ir panašiai. Tokios pranašystės mums buvo nenaudingos, nes net septynių kambarių numerių rezervacija buvo atšaukta. Žmonės motyvavo blogais...


Ekonominio nuosmukio metu vis labiau ryškėja liūdnos tendencijos. Įmonės, siekdamos išsilaikyti, kaip vieną iš  taupymo būdų renkasi darbuotojų nemokamas atostogas. Tokį sprendimą priėmė ir kurorto bendrovė „Palangos vandenys“. Nors įstatymas darbdaviams kai kuriais atvejais suteikia tokią galimybę, tačiau tuo pačiu draudžia iš darbuotojo reikalauti imti nemokamų atostogų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius