Pajūrio poilsiautojus vilioja dviračių nuoma, bet yra pora kabliukų: kiek tai kainuos – priklauso ir nuo jūsų

Palangos tiltas, 2023-06-28
Peržiūrėta
783
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

FOTO: BRIGITA RAGICKAITĖ
FOTO: BRIGITA RAGICKAITĖ

Kai vasara lepina šiltais orais, dažnas mėgsta bent keletą dienų pasidžiaugti saule prie jūros. Tačiau tingiai gulinėti paplūdimyje galų gale atsibosta ir norisi pajudėti – pavyzdžiui, pasivažinėti dviračiais. Norint pajūryje užsilipti ant dviračio, pirmiausia vertėtų žinoti, kad dalyje populiarių vietų važiuodami galite užsidirbti baudą, o skirtingose nuomos vietose sumokėsite skirtingas sumas. Pavyzdžiui, vienoje gatvės pusėje už 3 valandų pasivažinėjimą mokėsite 12 eurų, kitoje – 15 eurų.

Skirtingose vietose – skirtingi valandų įkainiai 

Vaikštinėjant Palangos centru pro dviračių nuomos punktus, valandos įkainių taip paprastai nepamatysi – čia nėra viešai pakabintų lentelių su kainomis, tad jų reikia pasiklausti.

Einant nuo Palangos tilto dešiniau į Meilės alėją, dviračių ir pėsčiųjų tako pašonėje prie poilsio namų „Lagūna“ pavėsyje rikiuojasi būrys dviračių.

Juos nuomojantis vyras paaiškina, kad valanda pasivažinėjimo dviračiu kainuoja 4 eurus. Jei vis tik esate nusiteikę rimtam pasivažinėjimui, ekonomiškiau rinktis 18 eurų mokestį visai dienai arba 20 eurų parai. Taigi, kiekvienas pasiskaičiuoja, kaip jam optimaliau pagal savo lūkesčius ir galimybes. 

Vis dėlto, nuomojantis dviratį, svarbu atkreipti dėmesį į nuomos punkto darbo laiką – kai kuriomis dienomis jis keičiasi, todėl visuomet vertėtų atsiklausti. Štai, ketvirtadienį apie 18 val. stabtelėjus prie dviračių Meilės alėjoje, nuomotojas įspėja, kad tądien dirba tik iki 19 val. 

Kitą dviračių nuomos vietą galima rasti einant Basanavičiaus gatve tolyn nuo jūros iki pat galo ir Vytauto gatvėje pasukus į kairę. Čia įsikūrusios dviračių nuomos paslaugas teikiančios „Kurortų pramogos“, o čia pat važiuojamoje kelio dalyje driekiasi dviračių takas. 

Vis tik jei dviračio dairotės šioje Basanavičiaus gatvės pusėje – mokėti teks šiek tiek brangiau. Čia dirbantis žmogus įvardija, kad valandos pasivažinėjimo dviračiu kaina – 5 eurai.

Kadangi tai buvo penktadienio vakaras ir poilsiautojai plūdo praleisti Joninių savaitgalio pajūryje, nuomotojas tikino, kad tokią dieną dirbs ilgiau nei įprastai – galbūt net iki pat vidurnakčio. Įprastą dieną dviračių nuomos vieta dirba iki 23 val. 

Čia rikiuojasi ne tik įprasti miesto dviračiai – poilsiautojai taip pat gali išsinuomoti velomobilį, papildomai prie dviračio prisijungti vaikams skirtas kėdutes ar priekabėles. Tiesa, už velomobilį jau tektų pamokėti kiek brangiau – 12 eurų. 

Paklaustas, ką poilsiautojai renkasi dažniausiai, nuomotojas pastebi, kad viskas priklauso nuo situacijos, tačiau dviračiai pasirenkami dažniau. 

Dalyje pajūrio vietų važiuoti draudžiama: ne ten pasukus, gresia bauda 

Ši vasara – jau ketvirta, kai nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. Basanavičiaus gatvėje įvedami eismo ribojimai dviračiams, elektriniams paspirtukams, velomobiliams ir riedžiams. Analogiškas draudimas galioja ir Birutės parke.

Sprendimas priimtas atsižvelgiant į didelius poilsiautojų srautus ir dažnus eismo įvykius. Skaičiuojama, kad vos per vieną dieną karštuoju sezonu J. Basanavičiaus gatve praeina nuo tūkstančio iki keliolikos tūkstančių poilsiautojų. Be to, kol draudimas nebuvo įvestas, čia buvo fiksuojama daug eismo įvykių, kuriuose nukentėdavo pėstieji. 

Nors šiandien J. Basanavičiaus gatvėje apstu kelio ženklų, draudžiančių dviračių ir motorinių transporto priemonių eismą, vieną kitą praskriejantį pažeidėją dar galima pastebėti.

Kad pažeidimai nesikartotų, policijos pareigūnai vykdo reidus, kurių metu nepaklusniems poilsiautojams skiria baudas. Baudos dydis siekia nuo 20 iki 40 eurų. Pareigūnams įkliuvus pirmą kartą, tektų mokėti pusę minimalios baudos – 10 eurų. GALERIJA

DELFI

Brigita Ragickaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atšilus orui, lietuviai pradeda planuoti ne tik savaitgalius, bet ir poilsį vasaros metu. 


Fiskaras, nuomojamas metalo laužo, medienos ir kitų atliekų surinkimo įrenginys, tapo esminiu verslo įrankiu daugelyje pramonės šakų.


Paskutinį ir ne tokį vėsų rugsėjo savaitgalį dalis gyventojų praleis pajūryje – vieni bėgs kilometrus pusmaratonyje, kiti – vaikščios po pušynus, galbūt braidys jūroje. 


Kitą vasarą dviratininkams ir pėstiesiems pajūryje atsivers dar viena nauja trasa. 


Vis daugiau Palangos restoranų svečius džiugina kulinarinėmis naujienomis ir įvairiais skoniais, gurmanus gali pamaloninti kitų šalių nacionalinių virtuvių patiekalais.


Kai vasara lepina šiltais orais, dažnas mėgsta bent keletą dienų pasidžiaugti saule prie jūros. Tačiau tingiai gulinėti paplūdimyje galų gale atsibosta ir norisi pajudėti – pavyzdžiui, pasivažinėti dviračiais. 


Palangoje pastarąjį savaitgalį leidęs vienos iš didžiausių Lietuvoje komunikacijos agentūrų atstovas prieš kelias dienas viešai pasidalijo savo įspūdžiais. Anot jo, praėjusio sekmadienio vakaro vaizdas prie vieno itin populiaraus Palangoje restorano priminė 90 – uosius, laikus, kai buvo įprasta puikuotis savo prabangiais automobiliais, o transporto priemonės prekinis ženklas buvo viskas – ir...


Kai kurie tautiečiai per Vėlines planuoja važiuoti ne aplankyti artimųjų kapų, o į kurortus pailsėti.


Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių.


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius