Palangoje nedideli nauji butai –paklausiausi

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-12-05
Peržiūrėta
3396
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

UAB „Kauno būstai“, kurie Palangoje jau yra baigę kelis nekilnojamo turto projektus, šiuo metu strateginėje miesto vietoje, Ganyklų gatvėje, vysto naują NT projektą „Malūno vilos“ – stato namus, kuriuose dauguma butų yra iki 50 kv. m.
UAB „Kauno būstai“, kurie Palangoje jau yra baigę kelis nekilnojamo turto projektus, šiuo metu strateginėje miesto vietoje, Ganyklų gatvėje, vysto naują NT projektą „Malūno vilos“ – stato namus, kuriuose dauguma butų yra iki 50 kv. m.

Nusivylę mažomis bankų palūkanomis ir su netikrumu laukdami euro Lietuvoje įvedimo, net mažiau santaupų turintys lietuviai linkę nusiimti indėlius ir jį investuoti į nekilnojamą turtą (NT) – būstą Palangoje. Anot kalbintų NT žinovų, 80 procentų pirkėjų ieško naujos statybos, nedidelių ir palyginti nebrangių butų. Neabejojama, kad dėl minėtų priežasčių ir sparčiau vystantis Palangos infrastruktūrai, namų ir butų kainos didžiausiame šalies kurorte kils.

Laimėjo, kas nuspėjo
pokrizines NT
tendencijas

„Nors už lango – vėlyvas ruduo, susidomėjimas nekilnojamuoju turtu Palangoje yra, bet 80 procentų ieško naujo, nedidelio ir palyginti nebrangaus nekilnojamojo turto. Tie statytojai, kurie nuspėjo tokias pokrizines tendencijas rinkoje, gali trinti rankomis: tokie butai sparčiausiai parduodami“, – „Palangos tiltui“ sakė didžiausios šalyje Ober-Haus NT agentūros vadybininkas Palangoje Robertas Ulšanovas.
Pigesnius butus, anot jo, dažniausiai perka lietuviai, o užsieniečiai ieško prabangesnio būsto.
Anot vadybininko, mažesnio būsto kategorijoje dominuoja dviejų kambarių, 35-50 kvadratinių metrų butai.
„Bet kainos riba yra labai plati: nuo 2 iki 10 tūkstančių litų už 1 kvadratinį metrą. Brangiausi butai yra prie Birutės parko. Kai kurie jų kainuoja nuo 1 iki 2 milijonų litų. Tokiais butais labiausiai domisi ir perka rusai ir baltarusiai“, – sakė R. Ulšanovas.
Nors absoliuti dauguma lietuvių klientų Palangoje ieško pigesnio namo ar buto, ekonomiškų, kompaktiškų butų paklausa neslūgs.
„Paklausa tokiems butams išlieka aukšta, ir ji didės, kaip, ko gero, ir kainos, nes horizonte naujų vystytojų nesimato – nėra ir naujų, didesnių projektų“, – pastebėjo nekilnojamojo turto ekspertas.

„Apėjo visą Palangą, kol rado sau tinkamą“
Kalbant apie kompaktiško dydžio naują būstą Palangoje, kaip pavyzdys minimas UAB „Kauno būstai“, kurie Palangoje jau yra baigę kelis nekilnojamojo turto projektus, o šiuo metu strateginėje miesto vietoje, Ganyklų gatvėje, vysto naują NT projektą „Malūno vilos“ – stato namus, kuriuose dauguma butų yra iki 50 kv. m.
Vienas jų – „Malūno namas“ – buvo jau paruoštas naudojimui 2011-aisiais metais, „Smiltė“ ir „Vėjas“ buvo pastatyti pernai.
 Juose butą įsigijęs Evaldas Stonkus „Palangos tiltui“ sakė, kad ieškodamas kurorte būsto, „apžiūrėjo viską, ką tik galima“.
„Man „Malūno vilos“ pasirodė geriausias variantas biudžeto prasme – namas pačiame miesto centre, geriausias kainos ir būsto ploto santykis“, – sakė E. Stonkus, įsigijęs maždaug 35 kv. m. butą.
Vyras džiaugiasi, kad butas yra šiltas. „Jau gruodžio pradžia, o šildymu dar nepradėjau naudotis“, – sakė vyras. Jam čia butą įsigyti patarė ir tėtis. E. Stonkus naujame būste žada gyventi nuolatos, nors sutiko, kad jis būtų ir puiki investicija nuomai.
UAB „Palangos autoservisas“, įsikūręs „Kauno būstų“ statybų kaimynystėje, direktorius Jonas Budrys džiaugiasi statybomis: „Tokios statybos reiškia didesnius žmonių srautus. Nesitikime, jog naujakuriai ar būsto nuomotojai plūstels pas mus, bet viliamės, jog dalis jų būtinai pasinaudos ir mūsų autoserviso paslaugomis. Sutvarkius aplinkines teritorijas, tikiuosi, pakils ir mūsų verslo pridėtinė vertė“.

Dėmesio centre – butai iki 200 tūkstančių litų
Nekilnojamo turto agentūros „Rolijona“ savininkė Ona Mackevičienė taip pat pritaria, kad šiuo metu Palangos nekilnojamojo turto rinkoje populiariausi nedideli ir palyginti nebrangūs butai.
„Net šiuo vėlyvu metų laiku jaučiamas didelis susidomėjimas nekilnojamuoju turtu. Dėmesio centre – pigesnis naujas būstas, iki maždaug 200 tūkstančių litų“, – „Palangos tiltui“ sakė O. Mackevičienė.
Pasak jos, anksčiau į būstą dažniausiai investuodavo turintys pakankamai daug laisvų pajamų. Dabar, esant itin nedidelėms bankų palūkanų normoms, žmonės skuba paimti iš bankų indėlius ir juos investuoti – kad ir į nedidelį, bet naują būstą.
„Tokią tendenciją nulėmė ir tai, kad nuo šių metų sausio pirmosios, vykdant Europos Sąjungos reikalavimus, pas notarą tvirtinant būsto pirkimo-pardavimo sutartis, būtina pateikti ir namo šiluminės varžos sertifikatą. Ji naujuose namuose turi būti ne mažesnė negu 5, tuo tarpu senesnės statybos namuose varža tėra 2-2.5. Namo gebėjimas laikyti šilumą tapo išties svarbiu veiksniu“, – sakė NT agentūros savininkė.
Su ja sutinka ir „Ober-Haus“ atstovas R. Ulšanovas: „Pirkėjai ieško butų su autonominiu šildymu, labai domisi, kokios komunalinių paslaugų, ypač šildymo, kainos“.
Kalbant apie nedidelio būsto vystytojus, pašnekovė išskyrė KDS grupės AB „Kauno dujotiekio statybą“, kuri užsiima statybomis Žirgų gatvėje, Vilniaus UAB K31, kuri stato Kęstučio gatvėje, šiauliečių statytojus Biliūno gatvėje ir „Kauno būstų“ projektą Ganyklų gatvėje.
„Pastaroji, kaip aš vadinu, stato 20-25 kvadratinių metrų „narvelius“, bet žmonės beveik išpirko ir tokius, nes siekia investuoti pinigus. Be to, šie statytojai išlošė ir dėl strateginės vietos“, – sakė NT ekspertė, kurios agentūra orientuojasi į brangų būstą.
„Skirtingai nuo nuomonės, kad 2008-2009 krizė labai smogė visam nekilnojamo turto sektoriui, mūsų agentūra jos padarinių nepajautė, nes būstą per ją pas mus noriai pirko rusai. Ir 2010, ir 2011, ir 2012 metais mūsų finansiniai rodikliai buvo panašūs“, – sakė O. Mackevičienė.

NT kainos kils
Ji prognozuoja, kad kitais metais nekilnojamojo turto kainos Palangoje tik kils.
„Suveiks“ ir mažų palūkanų faktorius, ir baimės dėl euro, ir pozityvios tendencijos NT rinkoje Palangoje“, – įsitikinusi pašnekovė.
Anot jos, NT kainos Palangoje, imant gyventojų ir būsto kainų santykį, beveik identiškos būsto Vilniuje kainoms.
„Ir pas mus, ir sostinėje brangiausiose vietose siekia iki 10-12 tūkstančių litų už vieną kvadratinį metrą, – sakė moteris. – O štai palyginus gyventojų skaičių Palangoje ir Klaipėdoje su atitinkamai būsto pardavimų skaičiais, Palanga lenkia uostamiestį penkis su puse karto. Tai – įspūdinga. Ir lietuviai, ir užsieniečiai suvokia, kad investicijos į Palangą yra patrauklios“.
NT kainomis ir investiciniu patrauklumu gerokai lenkia ir amžiną Palangos konkurentą – Druskininkus.
„Mokant Druskininkuose už 1 kv. m 6000 litų, galima įsigyti super apartamentus, Palangoje už tokią kainą tegausi butuką pramoniniame rajone. Palangos „atraminis taškas“, kainų prasme, yra Birutės parkas ir jūra. Druskininkai, net ir dešimt dirbtinių saulių ir pliažas žiemą, nesukurs tokios turto vertės kaip jūra ir Birutės parkas Palangoje“, – sakė pašnekovė.
O. Mackevičienė neabejoja, kad NT vertę didžiausiame šalies kurorte dar labiau didintų nauja, pridėtinę vertę kurianti Palangos infrastruktūra.
„Atsirastų „rimtas“ SPA su baseinais, automatiškai pakiltų nekilnojamojo turto šalia kainos“, – neabejojo pašnekovė.
Vienos didžiausių sostinės nekilnojamojo turto agentūros „Domoplius“ projektų vadovas Evaldas Narbuntovičius sako, kad investuotojai į NT „labai palankiai“ dabar žiūri į Palangą.
„Ypač kauniečiai ir vilniečiai, bet jie ieško mažesnio, iki 50 kv. m būsto. Kas pastaraisiais metais Palangoje statė mažą būstą, tas išlošė. Tuo tarpu pirkėjus iš Nepriklausomų valstybių sandraugos domina 50-100 kv m. butai, būtinai su dviem miegamaisiais ir tiek pat sanitarinių mazgų“, – sakė E. Narbuntovičius.
Jis prognozavo, kad dėl galimo euro įvedimo Lietuvoje nuo 2015-ųjų, jau nuo kitų metų vidurio nekilnojamojo turto rinką turėtų apimti štilis.
„Po euro įvedimo NT kainos šalyje, kils“, – įsitikinęs „Domoplius“ projektų vadovas.
 

Jūsų komentaras:

murinykas 2013-12-14 16:48 (IP: 86.100.102.100)
Manyceu bus pirtyje geri butai ant senu senuu pirties pamatuu. Kazkaip nesitiki kad bus geri butai.

Taip pat skaitykite

Vasaros pelnus skaičiuojantys Palangos verslininkai sako, kad ši vasara – nebuvo išskirtinė, o poilsiautojai, net ir prasidėjus rudeniui, vis dar skuba pajūryje pasidžiaugti šilta saule ir kurorto pramogomis. 


Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms pasirinkę lietuviai ir vardina eilę čia atrastų privalumų. 


NT ekspertai sako, kad pernai didžiulę sėkmę išgyvenusi Lietuvos pajūrio būsto rinka šiemet, panašu, grįžta į įprastas vėžes.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Margaspalvei vasarai įpusėjus skelbiame džiugią naujieną: liepos 24 – rugpjūčio 14 dienomis jau aštuntą vasarą Palangoje suskambės muzikos festivalis „Ave Maria“. Šių metų festivalis dedikuojamas balsui – kiekvieno muziko, menininko, atlikėjo, kūrėjo. Tad festivalio dedikacija – „Pasaulio balsai“ – suteiks progą išgirsti...


Nekilnojamojo turto objektus Palangoje, pasak ekspertų, pastaruoju metu pirkėjai renkasi labai įvairiai. Vieniems didelį vaidmenį vaidina vieta, kitiems – šalia esantis prekybos centras, tačiau vis dėlto didžioji parduodamų būstų dalis yra naudojama nuomai.


Rytas Palangos miesto turguje prasideda bruzdesiu – prekeiviai zuja nešini savo prekėmis, kruopščiai dėlioja jas ant prekystalių, ore tvyro dar neatšalusi rudeniška gaiva, aplink prekybininkų gražiai išrikiuotą medų ratus suka bitutės, o pirmieji pirkėjai džiugiai renkasi prekes iš siūlomo plataus prekių asortimento. Bet tai –...


Palangoje vykusiame euro seminare gyventojai ir verslo atstovai aktyviai domėjosi jiems rūpimais praktiniais euro įvedimo klausimais. Valstybės institucijų atstovai daugiausia palangiškių klausimų sulaukė dėl litų keitimo į eurus galimybių, viešojo transporto bilietų ir įvairių kuponų galiojimo laiko bei kitų klausimų.


Nusivylę mažomis bankų palūkanomis ir su netikrumu laukdami euro Lietuvoje įvedimo, net mažiau santaupų turintys lietuviai linkę nusiimti indėlius ir jį investuoti į nekilnojamą turtą (NT) – būstą Palangoje. Anot kalbintų NT žinovų, 80 procentų pirkėjų ieško naujos statybos, nedidelių ir palyginti nebrangių butų. Neabejojama, kad dėl minėtų priežasčių ir sparčiau vystantis...


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius