Palanga kovoja su 40 „chroniškai“ miesto tvarkos ir švaros taisyklių nesilaikančių savininkų

Linas Jegelevičius, 2016-06-02
Peržiūrėta
574
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Virbališkės take 5a benamiai išlaužė duris ir įsirengė beveik dešimtiesvietų nemokamus „nakvynės namus“.
Virbališkės take 5a benamiai išlaužė duris ir įsirengė beveik dešimtiesvietų nemokamus „nakvynės namus“.

Apleisti ar nenaudojami pastatai Palangoje tušti nebūna: Virbališkės take 5a buvusiame Swedbanko pastate jau keletą savaičių šeimininkauja benamiai.


„Dabar pastatą perėmęs bankroto administratorius, kiek žinau, vyksta kažkokie teismai dėl pastato, – pastebėjo savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys, atsargiai viduje statydamas kojas už krūvos butelių ir pašvinkusio maisto. – Iki nelaimės čia – vienas žingsnis. Ar padegti kas gali, narkotikų vartojimo pėdsakų – per akis čia. Vasarą benamiai ir „bizniuką“ čia gali „prasukti“ – apie 10 lovų yra, matote. Kažkokie darbininkai čia anksčiau gyvendavo. Tokie dalykai vyksta pačiame miesto centre“.
Kieme sutiktas 83-erių Adolfas Žižys sakė, kad dalies pastatų šeimininkas yra sūnus Henrikas, kuris nenupjovęs aukštos žolės apie pastatus. „Benamiai naktį čia pasirodo, landžioja jie visur. Beviltiška su jais kovoti“, – numojo ranka senukas.
Pasivažinėjimas su vedėju atskleidė ir daugiau negerovių mieste, jų daugiausiai dėl nenupjautos suvešėjusios žolės privačiuose sklypuose. Pavyzdžiui, kaip prieš Vanagupės g. 16 namą.
Kai kurie savininkai reaguoja į Viešosios tvarkos skyriaus specialistų pastabas itin greitai, pavyzdžiui, verslininkas Tautvydas Barštys.
Ryte jis sulaukęs Viešosios tvarkos skyriaus specialisto įspėjimo, kad už nenušienautą žolę ant privataus malūnsparnio nusileidimo aikštelės gali tekti susimokėti baudą, popiet pasirūpino, kad žolės nebūtų.
„Visame mieste turime apie 40 savininkų, su kuriais nuolat vargstame, – pastebėjo vedėjas. – Ypač problematiškas „Pajūrio šaltinis“ – nelegaliai perkasę gatves teršia aplinką. Kalbiesi, nepadeda“.
Jis ypač džiaugiasi, kad kai kurie nenaudojamo turto šeimininkai po ilgo savivaldybės atstovų nepaisymo, galop paklūsta.
„Pavyzdžiui, jau beveik nugriautas buvęs klubas-biliardinė Simpsono gatvėje. Galbūt 10 metų su 7 savininkais teko kovoti. Vienas savininkų – buvęs ūkio ministras Jasinevičius. Labai mums padėjo Tarybos sprendimas dėl didesnio žemės mokesčio už netvarkomą turtą. Jiems pastaraisiais metais mokestis išaugo nuo kelių šimtų iki 7 tūkst. eurų, su visomis baudomis skaičiuojant“, – sakė P. Keinys.
Jis gyrė ir Šiaulių dujotiekio valdybą, kuri susitvarkė apleistą sklypą Palangoje, Smilčių gatvėje.
Po ilgos kovos Viešosios tvarkos skyrius įveikė nelegaliai pastatyto žaidimų kiosko savininkus J. Basanavičiaus gatvėje – nelaukę teismo pabaigos, jie žaidimų konteinerį nukėlė.
Bet artėjant vasarai, P. Keinys nuogąstauja, miesto tvarkos laužytojų tik pagausės. „Reikės gerokai pastiprinti mūsų skyrių, kad viską pamatytumėme bei visus pričiuptumėme“, – sakė vedėjas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


Palangos miesto PK pareigūnai rugsėjo 24 – 25 dienomis prie kurorto mokyklų tikrino kaip eismo taisyklių reikalavimų laikosi į pamokas dviračiais ir paspirtukais atvažiuojantys moksleiviai. Per dvi dienas patikrinta apie pusšimtis dviratininkų, nustatyti 29 pažeidimai.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Reaguodami į Palangos miesto gyventojų bei svečių skundus, gegužės 8 d. nuo ankstaus ryto, t.y., po 7 val. Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnais vykdė patikrinamąją akciją Šventosios ir Palangos...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Apleisti ar nenaudojami pastatai Palangoje tušti nebūna: Virbališkės take 5a buvusiame Swedbanko pastate jau keletą savaičių šeimininkauja benamiai.


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Senų, nenaudojamų automobilių savininkų dėmesiui

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 21 | Rubrika: Miestas

Pasibaigus vasaros sezonui ir ištuštėjus Palangai daugiabučių kiemuose ryškiai pasimato palikti, seni, nenaudojami automobiliai, kurie sezono ir ne tik sezono metu kelia pasipiktinimą čia gyvenantiems ir poilsiaujantiems žmonėms. Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariatas ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius...


Viešosios tvarkos skyrius: daug gražių kalbų, mažai skaičių  34

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2013 02 11 | Rubrika: Miestas

Kiek surašyta savivaldybės taisyklių ir administracinių teisės pažeidimų protokolų? Kiek surinkta baudų? Ar tikrai skyriaus veikla pasiteisina? Metus laiko Palangos miesto savivaldybės administracijoje veikiančio Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tvirtina, jog jų darbo rezultatai jau matosi, bet paklausti apie konkrečius skaičius, neskubėjo jų pateikti. Savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius