Palanga kviečia Šv. Velykas švęsti pajūryje: pasitiks Margučių alėja bei įspūdingas margučių ridenimo takas

"Palangos tilto" informacija, 2019-04-20
Peržiūrėta
2012
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų.
Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos etnokultūriniu paveldu – J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiavę devyni įspūdingo dydžio – 2 metrų aukščio ir 1,4 metro skersmens – margučiai nudažyti Žemaitijos kraštui būdingomis sodriomis spalvomis bei šio regiono rinktinių tautinių juostų raštais. Kiekvieno margučio spalva priderinta prie konkrečios juostos raštų. Žemaitijos regiono rinktinių juostų raštų pavyzdžiai paimti iš tautodailininkės Vitos Babičienės rinktinių juostų kolekcijos. O vienas margutis pasipuošė Žemaitijos herbu.
Pasak Margučių alėjos įrengimu besirūpinančių Palangos kultūros ir jaunimo centro specialistų, temą šiemetinei alėjai padiktavo šių metų išskirtinumas – atsižvelgiant į tai, kad 2019-aisiais minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osios metinės, šie metai paskelbti Žemaitijos metais.
Pasigrožėję įspūdingais žemaitiškais margučiais, visi palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami smagiai sutikti Šv. Velykas bei pasidžiaugti ne tik artimųjų draugija, bet ir pavasarišku pajūrio oru – antrąją Šv. Velykų dieną, balandžio 22 d., Jūratės ir Kastyčio skvere rengiamas jau tradiciniu tapęs Margučių ridenimo čempionatas. Šiam tikslui jau dabar rengiami net du ridenimo takai, kurie nusidrieks nuo jūros tilto prieigų skvero link. Kiekvieno iš takų ilgis – 15 metrų.
Visus, susirinkusius smagiai praleisti antrosios Šv. Velykų dienos, Jūratės ir Kastyčio skvere pasitiks smagi muzika, mažieji šventės dalyviai bus vaišinami šilta kakava.
Margučių ridenimo čempionatas startuos 14 val., ir dalyvauti jame galės visi, atsinešusieji šių velykinių simbolių – laukiami tiek vaikai bei jų tėvai, tiek jaunimas, tiek ir smagiai nusiteikę senjorai. Margučių skaičius neribojamas, tad čempionato dalyviai jų atsinešti raginami kuo daugiau.
Šventės metu ne tik paaiškės geriausias ridentojas, bet ir bus išrinktas stipriausias margutis. Nugalėtojų lauks apdovanojimai.
Margučių ridenimo čempionatas antrąją Šv. Velykų dieną vyks ir Šventojoje – čia visi, norintieji išmėginti savo sėkmę, laukiami vidurdienį aikštėje prie „Eldijos“ pastato (Šventosios g. 1), kur taip pat bus įrengtas margučių ridenimo takas bei vyks smagios varžytuvės.
Šventinė nuotaika kurorte plevens ir po Šv. Velykų, nes jau dabar kurorto Kultūros ir jaunimo centro darbuotojai intensyviai rengiasi ir balandžio 28 d. vyksiančiam Atvelykiui bei gražia tradicija Palangoje tapusiai Jurginių šventei, kuri Palangoje šurmuliuos balandžio 27-28 dienomis. Ši pavasario žalumos šventė, pavadinta „Jurgi, paimk raktus“, kurorte vyks jau 29 kartą.
Atvelykis, arba vadinamosios Šeimų Velykėlės, visus džiugins smagia liaudiška muzika, margučių ridenimo, kiaušinienės kepimo bei kitomis atrakcijomis. Tad visi, norintieji smagiai praleisti laiką, balandžio 28 d. 13.30 val. laukiami Birutės parke, prie rotondos. Kartu vyks ir Jurginių šventės „Jurgi, paimk raktus“ uždarymas.
Beje, dvi dienas šurmuliuosiančios Jurginės Palangą pripildys smagių liaudiškų melodijų bei ypač geros, pavasariškos nuotaikos. Į tradicija tapusią pavasario žalumos šventę „Jurgi, paimk raktus“, vyksiančią balandžio 27-28 dienomis, sugužės 15 folkloro kolektyvų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kaišiadorių, Plungės, Mažeikių ir, be abejo – Palangos.
Tad Palanga Jurginių savaitgalį skambės nuo folkloro ansamblių pasirodymų, skambančių eitynių su žirgais, šv. Jurgio raktų ieškojimo Birutės parke. Be kitų renginių, vyks Birutės kalno pagerbimas, ritualinis slibino sunaikinimas (jį – 2 metrų aukščio ir 6,5 metro ilgio smaką – specialiai šiam renginiui iš gamtinių medžiagų vieningai sukūrė Palangos bendruomenė), žaliasis šventinis bėgimas ir dar daug visai šeimai skirtų pramogų.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Velykos pajūryje palangiškius ir miesto svečius pasitiks su natūraliai puošnia Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje. O pirmąją Velykų dieną visų lauks nuotaikinga „Margučių ridenimo šventė“ Šventojoje.


Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis ir pakvies švęsti – ketvirtadienį, kovo 30 d., kurorte prasideda savaitę truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“. 


Šiemet gegužės 7 d. Palangoje organizuojamos Europos dienos tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, prisimenant Europos raidą, vertybes ir kultūrą.


Ir Palangos gyventojai, ir kurorto svečiai jau įprato paskutiniais metais skubėti į J. Basanavičiaus gatvę, kuri prieš šv. Velykas akis vilioja įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami ne į ją, o uoliai ieškoti margučių įvairiose Palangos vietose. Šventiniu laikotarpiu numatyta ir daugiau veiklų, kuriose saugiai...


Jau tapo įprasta, kad per kiekvienas šv. Velykas Palangos J. Basanavičiaus gatvę papuošia įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami apsiauti patogius batus ir atrasti šventinius Šimtmečio margučius įvairiose Palangos vietose. Kodėl šie šv. Velykų simboliai vadinami Šimtmečio margučiais? Todėl...


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Šį savaitgalį į Palangą visi plūsta pasitikti vasaros – prasideda Kurorto šventė. Jos metu dėmesys bus skiriamas kurorto kūrimosi pradžiai ir jo pirmajam kūrėjui grafui Juozapui Tiškevičiui II. Šventės ašimi taps penktadienį 12 val. vyksiantis Grafų Tiškevičių alėjos atidarymas, o po šio renginio seks daug kitų renginių, skirtų visų...


Kurortas šimtametėse fotografijose, margučių ridenimo čempionatas prie Jūros tilto, liaudiškų šokių vakarėlis – tokias Velykas Palanga siūlo savo gyventojams bei miesto svečiams. O dar po savaitės, per Jurgines, Palanga kvies ne tik pasiklausyti liaudies dainų, bet ir Birutės parke patiems išsikepti tikrą lietuvišką duoną senovinėje krosnyje.


Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

18,6 metro – tokio ilgio yra šalyje rekordinis margučių ridenimo takas, pirmadienį nutiestas Palangoje. Beje, planuota buvo užfiksuoti gerokai mažesnį šalies rekordą – 16 metrų.


Praėjusį sekmadienį, visiems švenčiant Velykas, velykinių margučių alėjos šurmulys sukvietė gausybę smalsuolių, norinčių išmėginti savo jėgas vaikščiojant su kojokais, šuoliuojant su maišais bei ridenant margučius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius