„Palanga“ pasikliaus jaunais talentais, jei jų nenuvilios krepšinio grandai

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-08-10
Peržiūrėta
892
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palanga“ pasikliaus jaunais talentais, jei jų nenuvilios krepšinio grandai

Povilą Šakinį didžiausi krepšinio sirgaliai įsidėmėjo kaip gerą, energingą kurorto reprezentacinio krepšinio klubo „Palanga“ krepšininką, o dabar jį atidžiai stebės ir naujose pareigose – kaip ir praėjusiais metais, P. Šakinis stovės prie „Palangos“, vėl rungtyniausiančios Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), vairo. Jis mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.
– Pirmiausia kamuolį gainiojote krepšinio aikštelėje – karjerą baigėte žaisdamas už Palangos „Palangą“, o dabar, antrus metus, būsite komandos vyriausiuoju treneriu. Ar lengva buvo įsijausti į naują vaidmenį?
– Pradžioje buvo keista – virsti staiga iš krepšininko treneriu, kaip aš sakau, iš darbuotojo vadovu – nebuvo paprasta. Pradžioje teko patirti ir jaudulio, bet tuo pačiu buvo labai įdomu. Tik antroje sezono pusėje viskas stojo į savo vėžes. Regis, viskas taip ir turi būti.
– Ar lengvai po praėjusio sezono rankomis sukirtote su klubo vadovybe dėl jūsų pasilikimo „Palangoje“ ir 2017–2018 metų sezone?
– Išties lengvai. Bendrą kalbą su klubo vadovu (Arūnu Vaitulioniu) radome nesunkiai. Esu palangiškis – su šeima gyvename čia, Palangoje, ir mums čia labai patinka. Esu gimęs ir augęs Kretingoje.
– Jūs esate vienas iš keleto „Palangos“ vyriausiųjų trenerių, kuris prie komandos vairo stoja antrą sezoną. Ar prieš antrą sezoną „Palangą“ matote kitaip?
– Tas kitoniškumas itin ryškus, kai žvelgiu į komandą kaip vyriausiasis treneris. Anksčiau rūpinausi savo fizine forma, pajėgumu, o dabar tai turiu daryti galvodamas apie kiekvieną komandos žaidėją. Ir ne tik – turiu mąstyti apie komandos komplektaciją, administravimą, rungtynių strategiją ir daug naujų dalykų. Žinoma, jaučiu pareigą ir padėti klubo vadovybei – veiklos daug.
– Naujojo sezono „Palangos“ komandai, ko gero, būdinga bus tai, kad ji bus sudėliota nuo pagrindų – iš visiškai naujų žaidėjų. Tiesa?
– Išties taip. Iš praėjusių metų sezono komandoje liko tik vienas žaidėjas, Eimantas Maksvytis. Vitalijus Kozys, perspektyvus Palangos žaidėjas, beje, su Lietuvos jaunučių iki 18 metų rinktine Europos čempionate Slovakijoje praėjusią savaitę laimėjo bronzą, išvažiuoja žaisti į „Žalgirį“. Palangą po praėjusio sezono paliko ir kai kurie kiti jauni perspektyvūs žaidėjai. Su tokiomis komandomis kaip „Žalgiris“ konkuruoti yra labai sunku. Nėra garantijų, kad ir ateityje geriausių žaidėjų keliai nepasuks iš Palangos. Stengsimės su kiekvienu žaidėju kalbėtis – kad jie pasirinktų mus, o ne išvažiuotų į Kauną ar Vilnių. O pasiūlyti turime nemažai: geras treniruočių sąlygas, gerus trenerius, galimybę žaisti ir gyventi Palangoje.
Mano ir klubo vadovų noras sutampa – komandą formuoti ilgalaikei perspektyvai, kad ji nebūtų vienadienė. Esmė tokia: susitarti su žaidėjais ne dėl vieno sezono, o kelių, ypač su jaunais žaidėjais. Siekiame, kad pasibaigus sezonui, pagrindas išliktų, o naujajam tereikėtų vos kelių naujų žaidėjų. Jeigu tai pasiektumėme, stabilumas komandai duotų daug naudos.
– Klubo „Palanga“ direktorius Arūnas Vaitulionis birželį išplatino pareiškimą, išdėstydamas jūsų paminėtus tikslus, pabrėždamas, kad klubas sieks į komandą privilioti ir išlaikyti talentingiausius jaunus žaidėjus, kurie, cituoju pranešimą, dirbdami su stipriu treneriu 4-5 metus keltų klubo vertę. Ar tai realu tikėtis, žinant, kad stipriausi šalies krepšinio klubai kaip „Žalgiris“ jauniems žaidėjams iš provincijos gali pasiūlyti gerokai daugiau? Svarbiausia, ar iš naujų jaunų žaidėjų komanda gali būti pajėgi žaisti prieš klubus su patyrusiais „susistygavusiais“ žaidėjais?
– Keliate aktualius klausimus. Dirbant su jaunais, nors ir talentingais bei perspektyviais žaidėjais, labai kenkia stabilumas. Jauni žaidėjai mokosi, jiems tenka derinti treniruočių grafikus su mokslais, kita veikla, jiems reikia daug ko išmokti ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir gyvenime. Įprasta, kad vienas rungtynes jauni žaidėjai gali sužaisti labai gerai, o kitas – ne. Tad klubui kelti aukštus tikslus – labai gerai, juos įgyvendinti – sunku, bet reikia siekti (įgyvendinti).
– Kokie uždaviniai keliami „Palangai“ šį sezoną?
– Kol komandos komplektavimas nėra baigtas, tikslai klubui dar nėra suformuoti. Galiu pasakyti: sieksime pasirodyti kuo geriau – laimėti kuo daugiau pergalių. Kad pas mus susiformavęs jaunimas koptų į aukštesnį krepšinio lygį.
– Jūs pats stojote prie komandos vairo su „Palanga“ 2015–2016 metų sezone, laimėję Nacionalinės krepšinio lygos bronzos medalius.
– Taip. Labai gražus pasiekimas, nors komandos pajėgumas nuo to sezono gerokai pasikeitė – įsiliejo daugiau jaunimo, aš, kaip treneris, turiu mažiau patirties.
– Ar jau „Palanga“ baigta komplektuoti 2017–2018 metų sezonui?
– Šiuo metu komandos komplektacija yra baigta apie 80-90 procentų. Konkrečių pavardžių, kol nėra komplektacija baigta, nenoriu minėti. Galiu pasakyti, kad „Palangoje“ turėsime įvairesnių užsieniečių – ieškome jaunų ir perspektyvių krepšininkų. Vienas iš legionierių bus amerikietis, o kitas – ne amerikietis, iš egzotiškos krepšinio šalies.
– Ar palankūs „Palangai“ bus NKL čempionato vykdymo pasikeitimai? Priminkite juos, prašau.
– Išties, bus naujovių. NKL išbandys naują formatą. Pirmiausia bus žaidžiami du ratai, o trečiame rate komandos bus suskirstytos – žaisime namuose ir išvykoje. Nežinau, kaip nauja tvarka atsilieps komandai, bet nauja tvarka – gan įdomi. Šį sezoną NKL grįžta prie finalinio ketverto, tai taip įdomiau – nebus toks ryškus sėkmės faktorius. Šiame sezone rungtyniaus 14 komandų, pernai buvo 16. Lyga pasipildė Tauragės komanda, iškrito iš lygos Raseinių komanda, Telšių komandos situacija dar neaiški. NKL lygis kyla, bet daug žaidėjų, deja, išvyksta į šalis, kurių klubai mūsų žaidėjams gali mokėti daugiau.
– Kiek šį sezoną „Palangoje“ rungtyniaus „grynų“ palangiškių?
– Apie du, gal trys. Palangai, kaip mažam miestui, neblogai.
– Ar turite žaidėjus bene pagrindinėse pozicijose – centro puolėją ir įžaidžiantį gynėją?
– Taip, turime. Pernai po krepšiu jutome spragą, dėl to skyrėme daug dėmesio tarpsezoniniu metu, kad jos nebūtų. Dėl įžaidėjo dar vyksta derybos, tikiuosi jos mums bus palankios. Abu žaidėjai minėtose pozicijose bus jauni, norintys siekti aukštų rezultatų.
– Klubo vadovybė svajoja apie Krepšinio akademiją Palangoje? Kiek tokia idėja reali?
– Manau, kad idėja – reali, tik reikės įdėti daug darbo. Ypač jeigu į ją norėsime pritraukti perspektyvius žaidėjus iš kitų Lietuvos miestų ar užsienio. Visiems Palanga pirmiausia – kurortinis miestas. Gauti apgyvendinimą čia vasarą – itin sunku.
– Lietuva – krepšinio šalis, o ar Palanga yra krepšinio miestas?
– Manau, kad taip. Turime daug žaidžiančių krepšinį, turime gerą komandą Nacionalinėje krepšinio lygoje.
– Nors Palangą vadinate krepšinio miestu, tenka apgailestaujant pastebėti, kad arenos tribūnos būna pustuštės, „Palangai“ žaidžiant reguliaraus sezono rungtynes...
– Labai daug priklauso nuo komandos rezultatų – kaip buvęs „Palangos“ žaidėjas puikiai mačiau, kad komandai žaidžiant gerai, ir tribūnos yra pilnesnės. Ir atvirkščiai. Pernai nebuvome NKL lentelės viršuje, todėl ir lankomumas buvo sumažėjęs. Labai norėtųsi, kad mus palaikytų kuo daugiau žiūrovų.
– Kokie kiti treneriai padės jums treniruoti komandą naujajame sezone?
– Vėl turėsime Arvydą Dočkų, fizinio pasirengimo trenerį. Arvydas Straupis – individualių įgūdžių treneris – papildė mūsų trenerių gretas. Jis yra buvęs krepšininkas, pernai treniravo Joniškio „Delikateso“ komandą. Jis ypač daug dirbs su mūsų jaunimu, ypač per rytines treniruotes individualiems įgūdžiams lavinti. Arvydas – stiprus treneris.
– Ar „Palanga“ žaidė ikisezonines rungtynes?
– Ne, nežaidėme. Bet jėgas išbandysime rugsėjo 16-18 dienomis „Compensa“ turnyre, kuriame dalyvaus keturios komandos, tarp jų – ir „Palanga“. Gali būti, kad jame dalyvaus ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubas. Tad ikisezoninių rungtynių bus. 2017–2017 metų NKL sezonas startuos spalio pradžioje.
– Ar save apibūdinate kaip modernų ar labiau konservatyvų trenerį?
– Priklausomai nuo situacijos, galiu būti ir modernus, ir konservatyvus. Labai daug žiūriu krepšinio rungtynių – noriu tobulėti, krepšinis labai keičiasi. Keičiasi ir taisyklės – prie visko turi prisitaikyti. Labai laukiu, kada surinksime visą komandą ir pradėsime rimtai treniruotis ir žaisti. Visus palangiškius labai pakviesčiau atvykti į „Compensa“ turnyro rungtynes, palaikyti mus, o vėliau ir naujajame NKL čempionate. Dėsime visas pastangas, kad nenuviltumėme

Jūsų komentaras:

markas 2017-08-13 08:34 (IP: 86.100.12.109)
ar klubas Palanga bus kitais metais? 50-50

mukas 2017-08-11 11:56 (IP: 82.135.197.57)
jei kliausis jaunais, vadinasi labai taupo, jeigu labai taupo, vadinasi nera pinigu, jeigu nera pinigu, vadinasi komandos likimas miglotas.

Taip pat skaitykite

Sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Bet ne krepšinio aikštelėje Palangoje. Pirmą kėlinį žaidimo taisykles diktavusi Seimo narių krepšinio rinktinė netrukus išsikvėpė ir Palangą paliks gavusi į kailį 66-84. Nors po pirmo kėlinio jai audros niekas nežadėjo – jį parlamentarai laimėjo 15—11.


Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys, sukurpė išradingą idėją, kaip į Palangą atvilioti visą būrį Seimo narių, iš valdančios daugumos ir opozicijos. Ne tik Palangą ir Šventąją apžiūrėti, bet ir paprakaituoti kurorto universalioje sporto arenoje.


Palangos kultūros ir jaunimo centro (Kurhauzo) palėpėje įsikūrusi kurorto jaunimo erdvė „Be stogo“ vėl veikia ir laukia „senų“ ir naujų bičiulių. O bene svarbiausia – ji susilaukė rimto pastiprinimo: erdvėje pradėjo dirbti iš Vilniaus į kurortą grįžusi Asta Tiškutė. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su ja.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Povilą Šakinį didžiausi krepšinio sirgaliai įsidėmėjo kaip gerą, energingą kurorto reprezentacinio krepšinio klubo „Palanga“ krepšininką, o dabar jį atidžiai stebės ir naujose pareigose – kaip ir praėjusiais metais, P. Šakinis stovės prie „Palangos“, vėl rungtyniausiančios Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), vairo. Jis...


Sezono uždarymo renginyje praėjusį antradienį klubo vadovai padėkojo ir įteikė atminimo prizus žaidėjams bei klubo rėmėjams.


XIII krepšinio turnyras

"Juozo alaus bravoras", 2010 09 07 | Rubrika: Kultūra

XIII krepšinio turnyras


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 08 31 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 12 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius