Palangą pripildys liaudiškos muzikos garsai – prasideda tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“

Palangos tiltas, 2022-09-16
Peržiūrėta
1448
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangą pripildys liaudiškos muzikos garsai – prasideda tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“

Palangoje savaitgalį skambės liaudiška muzika – kurorte vyks tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“. Į rugsėjo 16-18 dienomis vykstantį renginį sugužėjo lietuvių kolektyvai ne tik iš įvairių mūsų šalies miestų, bet ir iš užsienio šalių – Vokietijos, Lenkijos, Latvijos. 

Šokis vienija

Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“, rengiamas jau šeštąjį kartą, į kurortą sukvietė didelį būrį liaudies šokio mėgėjų. Tarp festivalio dalyvių – ir jau gerai žinomi vardai, ir mažiau girdėti. „Palangos miestely“ dalyvaus šie kolektyvai: „Gintaras“ iš Hamburgo (Vokietija), „Seina“ iš Seinos (Lenkija), „Madara“ iš Rygos (Latvija), Prienų „Ringis“, Naujosios Akmenės „Gaja“, iš ten pat –  „Rytagonė“, Gargždų „Minija“, Jonavos „Varūna“, Klaipėdos „Rosalinda“, „Gumerdance“ – taip pat iš uostamiesčio, „Okata“ iš Darbėnų, Birštono „Aguonėlė“ ir „Jievaras“, Elektrėnų „Vijūnas“, „Džiugas“ iš Telšių, iš sostinės atvyks „Grija“ ir „Vilnis“, o Palangai atstovaus „Jūrė“, „Bočiai“ ir „Banguolis“.

„Šiemet festivalis skleidžia žinią – šokis vienija tautas, tad viešosiose miesto erdvėse bus galima išvysti ne tik lietuvių liaudies šokius, bet ir ispanų, totorių, latvių tradicinius šokius, kuriuos pristatys tautinių mažumų atstovai“, – sakė Indrė Žvikaitė, Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) kultūrinės veiklos vadybininkė.

„Jautėme ypač didelį susidomėjimą mūsų festivaliu, nes meno kolektyvai dėl koronaviruso pandemijos buvo kuriam laikui sustabdę veiklą ir dabar atėjo laikas vėl susiburti bei sušokti savo mėgstamus šokius“, – kalbėjo festivalio „Palangos miestely“ organizatorė, PKJC ansamblių „Bočiai“ ir „Banguoliai“ vadovė Janina Serapinienė.

Šurmuliuos kermošius

Jau penktadienį miesto centre, Vytauto gatvėje išsirikiuos prekybininkų palapinės – 10 val. prasidės ir visą savaitgalį čia šurmuliuos kermošius. Dalyvauti jame užsiregistravo per šimtas dalyvių ir Lietuvos ir Latvijos, tad palangiškiai ir kurorto svečiai, ieškantys gėrybių savo namams ar lauktuvių,  tikrai turės iš ko pasirinkti. 

Kermošiuje bus galima įsigyti tautodailės dirbinių, pasirengti artėjančiai žiemai, įsigyjant gaminių iš kailių ar vilnos, ūkininkaujančius neabejotinai sudomins sodinukai, besidominčius sveikatinimu – įvairios žolelės. Gero skonio mėgėjai taip pat turės iš ko pasirinkti – kulinarinio paveldo meistrai siūlys gardžių saldumynų, mėsos gaminių, bitininkų produkcijos ir kt. 

Muzika – visą dieną

Šeštadienį, pagrindinę festivalio „Palangos miestely“ dieną, miestą papuoš šventinė dalyvių eisena, lydima Sedos pučiamųjų orkestro „Griaustinis“ – 12.45 val. pajudėję iš Nepriklausomybės aikštės, festivalio dalyviai nužygiuos iki Kurhauzo, ir čia 13 val. bendru šokiu Grafų Tiškevičių alėjoje prasidės festivalio atidarymas. Šis pasirodymas bus išties įspūdingas, kadangi šokio sūkuryje vienu metu suksis net keturi šimtai šokėjų iš Lietuvos ir užsienio. 

Visą dieną šeštadienį kurorto viešosiose erdvėse skambės liaudiška muzika. Festivalio dalyvių pasirodymai vyks Nepriklausomybės aikštėje, ties Kurhauzu bei centrinėje miesto aikštėje. Čia galėsite išvysti ne tik lietuvių liaudies šokius, bet ir ispanų, latvių, totorių tradicinius šokius, kuriuos pristatys Lietuvos tautinių mažumų atstovai.

Šeštadienio vakarą dar labiau praskaidrins nemokamas šventinis Vytauto Šiškausko koncertas, kuris terasoje ties Kurhauzu prasidės 18.30 val.

Suteikti džiaugsmo

Pasak J. Serapinienės, organizuojant „Palangos miestely“ siekiama suteikti džiaugsmo visiems – tiek žiūrovams, tiek ir patiems dalyviams. „Festivalio dalyviams norime parodyti mūsų gražų miestą, o Palangos gyventojams ir svečiams – suteikti džiaugsmo, pristatant lietuvių ir įvairių tautų liaudies šokius bei liaudies tautinius kostiumus“, – teigė J. Serapinienė. 

Tad „Palangos miestely“ laukiami visi, nepriklausomai nuo amžiaus. „Šokis – universali kalba, juk festivalyje dalyvauja kolektyvai nuo pačių jauniausių vaikų iki senjorų“, – pridūrė PKJC vadybininkė I. Žvikaitė.

 

Palangos miesto sav. inf. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangai švenčiant 770 metų jubiliejų, čia rugsėjo 15–17 d. sugrįžta 7-ąjį kartą organizuojamas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”. Net 17 kolektyvų iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos su gražiausiais tautiniais kostiumais, šokiais ir dainomis kvies į bendruomenišką šventę.


Palangoje trečiadienį prasideda dvi savaites truksiantis XI tarptautinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos festivalis, pranešė organizatoriai.


Palangoje savaitgalį skambės liaudiška muzika – kurorte vyks tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.


Didingos jūros pasažų įkvėptas, jau 28-ą kartą akordeono muzikos gerbėjus kviečia Tarptautinis akordeono festivalis PALANGA 2022.


Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kviečia muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.


Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Visą šį savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidėjo tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“. Festivalio kermošius jau kviečia nuo penktadienio ryto.


Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidės tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.  Rytoj Palangos Birutės parką nuspalvins muzikos garsai

"Palangos tilto" informacija, 2014 09 04 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį, rugsėjo 6 d., 14 val. Palangos Birutės parką nuspalvins muzikos garsai. Čia bus minima jau aštuntoji Birutės parko diena, kasmet dovanojanti puikių įspūdžių kiekvienam, šią dieną apsilankiusiam Palangos pasididžiavimu vadinamame parke.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius