Palanga puošiasi Kalėdoms

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-11-28
Peržiūrėta
426
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią savaitę į Palangą ir Šventąją atkeliavo kalėdinės eglės, pasiruošusios džiuginti miestelėnus švenčių laukimo laikotarpiu. Didžiausia eglė atvežta į Palangos miesto centrinę aikštę, o J.Basanavičiaus gatvę papuošė net 10 žaliaskarių.

 

Dvylika eglių

Artėjant didžiosioms metų šventėms, joms intensyviai ėmė ruoštis ir Palanga bei Šventoji. Trečiadienį į centrinę Palangos miesto aikštę buvo atgabenta 14 metrų aukščio Kalėdų šventę simbolizuojanti eglė. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, ji, kaip ir Šventosios aikštę papuošusi eglė, atkeliavo tradiciškai iš Kretingos miškų urėdijos. Komunalinio ūkio darbuotojai plušėjo dvi dienas, kol visos eglutės „išdygo“ joms numatytose vietose. Ketvirtadienio ryte dviem metrais žemesnė žaliaskarė pasiekė Šventąją, o net dešimt 4 metrų eglučių, darbuotojų dėka sužaliavo J.Basanavičiaus gatvėje.

 

Visiems po eglę

Gruodžio mėnesį Palangos miesto savivaldybės, Viešbučių ir restoranų asociacijos iniciatyva miestas sužėrės visomis ryškiausiomis šventinėmis spalvomis, kviesiančiomis prisijungti prie daugiau kaip mėnesį truksiančios Baltijos jūros šalių bendros šventės. J.Basanavičiaus gatvėje sužaliavusios eglutės pasiruošusios sutikti jas puošiančius šeimininkus. Šie atvyks iš Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos bei paskutinės prisijungusios Norvegijos, sutikę supažindinti su savo tradicijomis ir pademonstruoti jiems paruoštų eglučių puošybos subtilybes. Komunalininkai išreiškę apgailestavimą dėl eglučių dydžio pasirinkimo, esą galėjo būti didesnės, kantriai statė paeiliui vieną po kitos, kurdami būsimą „Kalėdų alėją“.

 

Kitą savaitę

Jau pasiekę pagrindinės miesto eglės viršūnę ir užkėlę žvaigždę, komunalininkai lemputes ketina uždegti kitą savaitę. Gruodžio 5 dieną bus atidaryta visa „Kalėdų alėja“. Tuomet J.Basanavičiaus gatvėje ims veikti visų susirinkusių šalių šventinės ambasados, siūlysiančios susipažinti su jų kultūra ir istorija.

 

Pažadinti šventinį jausmą

Šventine nuotaika nedvelkiantis oras plušėjusiems komunalininkams atgaivino prisiminimus apie prieš aštuonerius metus statytą šiųmetinės „Kalėdų alėjos“ pradininkę, kuomet, pasak darbuotojų, „dangus su žeme maišėsi“. Dėl problemų nekeliančio, vis nenorinčio žiemai užleisti rudeniško oro, mieste „išdygusios“ eglutės primena visiems miestelėnams, kad visgi artėja taip visų nuolat laukiamos žiemos šventės, uždegančios prigesusį džiugesį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Šventoji turės naują, modernią miesto aikštę pačioje miestelio širdyje.


Didžiausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji – jau atidunda septynmyliais žingsniais, o kokios jos be pagrindinio atributo – Kalėdų eglės? Šiandien, penktadienį, 18 val. eglės įžiebimo renginys, kaip žada organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovai – bus išties įspūdingas. Juo labiau kad apie tai, kuo nustebinti...


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Šeštadienį Palangoje – miesto eglės įžiebimo šventė Šeštadienį, gruodžio 3 d., 17.30 val. centrinėje miesto aikštėje bus įžiebiama Kalėdų eglė. Pasibaigus šiam renginiui, 19 val. Palangos ir Šventosios gyventojai kviečiami į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą grupės „Tele bim-bam“ koncertą.


Kalėdų eglės įžiebimas Šventojoje 11 d, 18 val. Šią dieną šventojiškiai ir miestelio svečiai gali grožėtis kalėdinės eglės įžiebimo švente.


Palangos Kalėdų eglė, vietos gyventojus ir svečius stebinanti savo išskirtine forma, išrinkta viena iš gražiausių šalies šventinių žaliaskarių – naujienų portalo „Delfi“ surengtoje apklausoje kurorto eglė tarp visų šalies žaliaskarių užėmė antrąją vietą.


Į Šventąją atkeliavo vasaros sezonas

Gina KUBILIŪTĖ, 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Šventoji oficialiai paskelbė vasaros sezoną. Praėjusį savaitgalį kurorte poilsiautojai galėjo klausytis koncertų, žaisti krepšinį, pasivaikščioti po mugę, stebėti motociklininkų pasirodymus. Nors orai buvo palankūs, lankytojų gretos nebuvo itin gausios, o mugė taip pat negalėjo pasigirti dideliu prekių asortimentu.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palanga puošiasi Kalėdoms

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 28 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę į Palangą ir Šventąją atkeliavo kalėdinės eglės, pasiruošusios džiuginti miestelėnus švenčių laukimo laikotarpiu. Didžiausia eglė atvežta į Palangos miesto centrinę aikštę, o J.Basanavičiaus gatvę papuošė net 10 žaliaskarių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius