Palanga rengiasi 100 metų savo nepriklausomybės jubiliejui - ieško menininkų, kurie parengtų skulptūros idėją diplomatui J.Simpsonui įamžinti

Palangos tiltas, 2020-04-13
Peržiūrėta
2310
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos savivaldybė ieško kūrėjų, kurie galėtų subrandinti ir paskelbti idėją, kaip atrodytų skulptūra, skirta diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui ir Derybinei grupei dėl Palangos grąžinimo. Tai "Palangos tiltui" patvirtino Palangos miesto Savivaldybė.

Trečiosios vietos laimėtojui numatoma skirti 500 eurų premiją, antrosios – 1 tūkst. eurų premiją, o nugalėtojui – 2 tūkst. eurų premiją. Su laimėtoju taip pat bus vykdomos neskelbiamos derybos ir pasirašoma sutartis dėl projekto įgyvendinimo. Žiniasklaidoje jau skelbiama, kad skulptūrą-meninį akcentą numatoma įrengti Meilės alėjos ir J.Simpsono gatvės sankryžoje.

J.Simpsonas – XX a. pradžios britų diplomatas, kuris vadovavo tarptautinei komisijai, padėjusiai išspręsti Lietuvos ir Latvijos ginčą dėl Palangos. 1918 metais paskelbusi nepriklausomybę, Latvija nurodė valstybės sienas, pagal kurias Palangą priskyrė savo teritorijai. Tačiau tokiam sprendimui nepritarė Lietuva. Siekiant išvengti karinio konflikto, šalys sudarė tarptautinę komisiją ginčui išspręsti. Jai vadovauti paskirtas J.Simpsonas.

Beveik tris mėnesius dirbusi komisija nutarė Palangą atiduoti Lietuvai – 1921 metais kovo 30 dieną sudaryta tarpvalstybinė Lietuvos ir Latvijos sienos sutartis.

J.Simpsonas Lietuvoje buvo apdovanotas Gedimino ordinu, Palangoje jo vardu pavadinta gatvė.

 

Jūsų komentaras:

Ką reiškia "ieško"? 2020-04-15 09:10 (IP: 88.119.119.241)
Konkursas jau paskelbtas. Kokios dar gali būti paieškos? Gal elementariai honoraras neadekvatus?

palangiskiai 2020-04-15 08:39 (IP: 78.57.215.35)
gal pirmiau jo vardo gatvele reiktu sutvarkyti...

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė kovo pradžioje paskelbė meninio akcento, skirto grafų Tiškevičių 200-osioms Palangos valdų įsigijimo metinėms įamžinti, projekto idėjos pirkimo konkursą.


Menininkų Vytauto Karčiausko ir Eugenijos Karčiauskienės kūrinys – skulptūra „Rytas prie jūros“ – perduota Palangos miesto savivaldybei – penktadienį pasirašyta šios skulptūros dovanojimo sutartis. Ją parašais patvirtino skulptūros autoriai ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos kurorto muziejus artėjant 770-ajam miesto jubiliejui kviečia kurti „Haiku Palangai“ ir dalyvauti konkurse.


Palangos savivaldybė išrinko diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui skirtos skulptūros-meninio akcento idėjos konkurso nugalėtojus. Jais tapo architektas Saulius Druskis ir skulptorius Sergejus Plotnikovas.


Palangos savivaldybė ieško kūrėjų, kurie galėtų subrandinti ir paskelbti idėją, kaip atrodytų skulptūra, skirta diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui ir Derybinei grupei dėl Palangos grąžinimo. Tai "Palangos tiltui" patvirtino Palangos miesto Savivaldybė..


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Gruodžio 22 dieną žymus regiono krepšinio treneris Stasys Ruzgaila švenčia 95 jubiliejų. Ta proga gruodžio 26 dieną 15 val. Palangos sporto arenoje organizuojamos rungtynės PALANGA – KRETINGA, į kurias kviečiame visus trenerio auklėtinius ir visus Kretingos ir Palangos gyventojus neabejingus krepšiniui. Ši sporto šaka trenerio S. Ruzgailos dėka įleido...


Kaip įamžinti kurorte valstybės atkūrimo šimtmetį, pagerbti Nepriklausomybės Akto signatarus, – ieškoma atsakymų tokiems klausimams. Juk kitąmet Lietuva minės jubiliejinę sukaktį, Palanga taip pat nori šią progą įamžinti iškilmingai. Pasiūlymų esama – sutvarkyti skverą, esantį tarp centrinio pašto ir katalikų bažnyčios bei pastatyti balto...


Praėjo jau beveik metai, kai Anapilin iškeliavo populiarus estrados dainininkas Stasys Povilaitis. Per visą šį laikotarpį būta daug įvairių diskusijų, kaip įamžinti taip Palangą mylėjusio ir šioje žemėje amžinybei atgulusio dainininko atminimą. Palangos miesto savivaldybės administracija prieš keletą savaičių paskelbė dainininko atminimo įamžinimo Palangoje idėjos...


Palangos spalvos skirtingų menininkų akimis

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 04 | Rubrika: Miestas

Visą savaitę vykęs keturių valstybių menininkų pleneras vėl prikėlė aptuštėjusį po vasaros šurmulio miestą. Susirinkę menininkai iš Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos ir žinoma Lietuvos noriai dalinosi savo nepaprastais gabumais. 21 poetas ir 11 dailininkų atgaivino savo kūriniuose Baltijos jūrą ir atskleidė savo skirtingus temperamentus. Tarpusavyje bendradarbiaudami jie vertė vienas kito...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius