Palanga savaitgalį kviečia susėsti prie tūkstančio stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014-09-22
Peržiūrėta
2017
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga savaitgalį kviečia susėsti prie tūkstančio stalų

Savaitgalį Palanga pakvies dar kartą sugrįžti į didžiausią šalies kurortą ir, J. Basanavičiaus gatvėje prisėdus prie ilgiausio šalyje stalo, suskaičiuoti „viščiukus“ – apibendrinti aktyviojo kurortinio sezono rezultatus bei kartu pasidžiaugti sėkminga prabėgusia vasara. Visi norintieji turės progos sudalyvauti ir pirmosiose šalyje Stalo žaidimų žaidynėse.

Tūkstančio stalų šventė – kasmetinis, septintą kartą minimas renginys, kiekvieną rugsėjį į populiariausią kurorte J. Basanavičiaus gatvę sukviečiantis gausų būrį palangiškių ir kurortą mylinčių svečių. Tai – puiki proga rudenį pasinerti į šventinį šurmulį, pasimatyti su bičiuliais bei pažįstamais, pasidalinti vasaros įspūdžiais bei sužinoti, kaip karščiausiu darbymečiu – vasarą – sekėsi kaimynams. Kartu tai ir proga nuoširdžiai padėkoti visiems kurorto svečiams, mylintiems Palangą ir atvykstantiems čia pailsėti bei puikiai praleisti savaitgalį ar atostogas.

Kaip ir kasmet, šios šventės, skirtos Tarptautinei turizmo dienai paminėti, metu netrūks linksmybių – Jūratės ir Kastyčio skvere koncertuos geriausi Palangos meno kolektyvai, vyks įvairios linksmos varžytuvės, skambės muzika. Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio, Tūkstančio stalų šventė tuo ir išskirtinė, kad renginio „turinį“ diktuoja ne kultūros specialistai, o patys šventės dalyviai. „Kiekviena Palangos įmonė, įstaiga ar organizacija šią dieną stengiasi kuo įdomiau, linksmiau ar originaliau pristatyti savo veiklą bei rezultatus. Visuomet šventės dalyvius raginame pasistengti, kad jų įmonės stalas šventiniame šurmulyje neliktų nepastebėtas“, – sakė N. Stasiulis.

Specialiai sudaryta komisija, kaip ir kasmet, vertins šventės dalyvių stalus ir, pasitarusi su kultūros specialistais, žiniasklaidos atstovais bei visuomenininkais, išrinks įmones, labiausiai vertas vienos iš dešimties linksmų nominacijų – medinių staliukų, sukurtų palangiškio tautodailininko Lino Žulkaus.

Beje, L. Žulkaus darbas – beveik 4 metrų aukščio stalas – jau ne pirmus metus yra tapęs Tūkstančio stalų šventės simboliu. Šiemet jis, atnaujintas ir, pasitelkus dekupažo techniką, padabintas žemaitiškais raštais, jau papuošė Jūratės ir Kastyčio skverą. Tikimasi, kad savaitgalį šį stalą bus galima paskelbti šalies rekordininku, nes Tūkstančio stalų šventės organizatoriai – Palangos kultūros centro atstovai – jau kreipėsi į Lietuvos rekordų agentūrą „Factum“ bei paprašė informacijos apie didžiausią šalyje stalą. Pasak N. Stasiulio, kad Palangos stalas būtų paskelbtas rekordiniu, belieka atlikti keletą formalių procedūrų, ir tai yra daroma.

Išskirtinė Tūkstančio stalų šventė šiemet bus ir tuo, kad į šventines linksmybes bus įtraukta ir nauja atrakcija – Palangoje visą savaitgalį vyks ir pirmosios Stalo žaidimų žaidynės. Dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį – palangiškiai ir kurorto svečiai bus kviečiami išbandyti savo jėgas, lošiant šachmatais ar šaškėmis, domino, sportinį pokerį, stalo futbolą ar kitus stalo žaidimus. „Galbūt atsiras šventės dalyvių, norinčių pasiūlyti ir stalo žaidimų vaikams, pavyzdžiui, dėlioti lego kaladėles“, – kalbėjo N. Stasiulis.

Šventės dalyviai pasiūlys ir daugiau atrakcijų – J. Basanavičiaus gatvėje ne tik šurmuliuos mugė, bet ir veiks lauko menų galerija, Kurhauzo aikštėje besidominčius kvies rankdarbių „meistarnė“ – čia bus demonstruojamas audimas staklėmis ir kaladėlėmis, vyks mezgimo, skiautinių ir lėlių siuvimo užsiėmimai. Į muzikinius susitikimus, kūrybines ir edukacines dirbtuves Birutės al. ir J. Basanavičiaus g. sankirtoje pakvies Palangos jaunimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atsižvelgiant į tai, jog Vėlinių savaitgalį smarkiai suintensyvėja automobilių eismas prie kapinių, bei siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą, nuo spalio 31 d. 15 val. iki lapkričio 2 d. 20 val. laikinai keičiama eismo schema prie Palangos miesto kapinių.


Vėlinių savaitgalį keičiama eismo organizavimo schema prie Palangos miesto kapinių. Nuo spalio 29 d. 15 val. iki lapkričio 2 d. 21 val. prie Palangos miesto kapinių galios vienos krypties eismas nuo Klaipėdos pl. link Vytauto g. Automobilių stovėjimas numatomas įvažiavus į kapines iš Klaipėdos pl. dešiniajame kelkraštyje iki Vytauto g. ir Klaipėdos pl. kelkraštyje.  Palangos m. sav. info


Nors Lietuvoje kone kasdien fiksuojama po maždaug du tūkstančius naujų koronaviruso atvejų, tačiau gyvenimas Lietuvos vasaros sostine vadinamojoje Palangoje, net ir artėjant žiemai ir masiškai siaučiant virusui, virte verda. Pastaraisiais savaitgaliais Basanavičiaus gatvėje ir prie Palangos tilto zuja būriai žmonių. „Kai žengi Basanavičiaus gatve, atrodo, kad čia neegzistuoja joks...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Jau penktus metus iš eilės Palanga kviečia į tradicinį pirties ir SPA festivalį „Gintarinė Baltija“. Šiemet festivalis vyksta birželio 23-25 d., Joninių savaitgalį, todėl laukiama ypač gausaus lankytojų būrio bei daugybės svečių iš Lietuvos ir užsienio. Renginiai vyks centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei...


Palanga savaitgalį kviečia susėsti prie tūkstančio stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 09 22 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Palanga pakvies dar kartą sugrįžti į didžiausią šalies kurortą ir, J. Basanavičiaus gatvėje prisėdus prie ilgiausio šalyje stalo, suskaičiuoti „viščiukus“ – apibendrinti aktyviojo kurortinio sezono rezultatus bei kartu pasidžiaugti sėkminga prabėgusia vasara. Visi norintieji turės progos sudalyvauti ir pirmosiose šalyje Stalo žaidimų...


Palanga jau šį savaitgalį kviečia pradėti vasarą – tris dienas truksiančios Kurorto šventės metu palangiškiai garsiai paskelbs apie aktyviojo kurortinio sezono pradžią. Fiestą vainikuos įspūdingas maždaug dešimties minučių trukmės Vilniaus Fejerijos muzikinis fejerverkas nuo jūros tilto.


Šeštadienį Palanga, atsisveikinanti su vasaros sostapilio titulu, buvo tapusi gurmanų sostine. Į penktąją „Palangos stalo“ šventę susirinkę palangiškiai bei iš visos Lietuvos ir užsienio šalių suvažiavę svečiai smagiai palydėjo šilčiausią metų laiką ir pradėjo rudens sezoną.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 14 | Rubrika: Miestas

Jau penktą rugsėjį Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų, prie kurių susėdę kurorto gyventojai – skirtingo amžiaus įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai – aptars prabėgusią vasarą, pasidalins kurortinio sezono įspūdžiais, naujais planais bei projektais. Taip kitą šeštadienį, rugsėjo 22 d., bus minima visai šeimai...


Šventėje – per tūkstantis stalų!

Aistas MENDEIKA, 2009 09 29 | Rubrika: Kultūra

Nugriaudėjusi tūkstančio stalų šventė visai šeimai „Palangos stalas 2009“ peržengė net jos organizatorių lūkesčių ribas. Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Nerijaus Stasiulio, šiemet šventė pasižymėjo daug didesniu dalyvių išradingumu, daugybe naujų idėjų, kurios buvo realizuotos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius