Palanga sučiupo išslystančius kaip detektyve 700 tūkstančius litų kurhauzo restauracijai

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-03-15
Peržiūrėta
2195
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga sučiupo išslystančius kaip detektyve 700 tūkstančius litų kurhauzo restauracijai

Finansų ministerijos parengtame 2012-ųjų metų Privatizavimo fondo (PF) lėšų dalies paskirstymo projekte, kuris turėjo būti pateiktas Vyriausybei praėjusį pirmadienį, nebuvo numatytas finansavimas Palangos kurhauzo restauracijai, nors 700 tūkstančių litų Vyriausybė tam buvo pažadėjusi. Apie nemalonų netikėtumą meras Šarūnas Vaitkus sužinojo  praėjusį penktadienį „tradiciškai“ lankydamasis Vyriausybės kanceliarijoje.

 

Specialus posėdis, siekiant įšokti į nuvažiuojantį traukinį

Visos Palangos pastangos gauti Vyriausybės žadėtus 700 tūkstančių litų kurhauzo restauracijai galėjo nueiti šuniui ant uodegos, jei ne laimingas atsitiktinumas ir mero nuolatinis rūpestis didžiausia miesto žaizda.

Praėjusį penktadienį trumpai susitikęs su Vyriausybės kancleriu Deividu Matulioniu, Š. Vaitkus jam priminė Vyriausybės praėjusių metų vasarą duotus pažadus dėl lėšų skyrimo kurhauzo atstatymo darbams.

„Kancleris man pasakė, kad pirmadienį šių pinigų skyrimo klausimas bus svarstomas Vyriausybėje kartu su kitomis programomis, pretenduojančiomis į Privatizavimo fondo lėšų paskirstymą“, – sakė Š. Vaitkus.

Po to prasidėjo įdomiausi dalykai, verti vos ne detektyvo.

Netrukus Palangos miesto vadovui paskambinęs D. Matulionis paragino Š. Vaitkų kuo skubiausiai paruošti papildomus dokumentus, įrodančius kurhauzo restauracijos būtinybę, ir būtinai atvykti antradienį į kanclerio specialiai organizuojamą Ministro pirmininko tarnybos posėdį.

Jame sukviestiems atsakingų žinybų vadovams ar atstovams pats Palangos meras, D. Matulionio sumanymu, turėjo dar kartą pats pagrįsti būtinybę skirti 700 tūkstančius litų kurhauzui.

 

Finansavimo kurhauzui neįtraukė

Vyriausybė per Kultūros programą jau buvo šiems metams skyrusi 300 tūkstančių litų tam tikslui.

Kitą pažadėto milijono dalį kurhauzui Vyriausybė buvo numačiusi skirti tvirtinant šių metų biudžetą, tačiau, veržiantis „diržus“, lėšos nebuvo skirtos, bet Vyriausybė pažadėjo, kad 700 tūkstančiai litų bus skirti pavasarį iš Privatizavimo fondo lėšų pavasarį.

„Man buvo paaiškinta, kad pirmadienį įvykusiame Vyriausybės posėdyje, kuriame paprastai dalyvauja ministerijų vadovai, Kultūros ministerija suabejojo dėl papildomų lėšų skyrimo kurhauzui būtinybės, dėl to finansavimo eilutės ir neatsirado Finansų ministerijos parengtame projekte“, – prisiminė Š. Vaitkus.

Jis sakė negalįs teikti, kad  Vyriausybės posėdyje pirmadienį dalyvavo ir abejonių dėl kurhauzo papildomo finansavimo iškėlė būtent ministras liberalcentristas Arūnas Gelūnas.

Bet paprastai Vyriausybės posėdžiuose dalyvauja ministrai, o jiems negalint dalyvauti, – viceministrai.

Redakcijos gauti dokumentai – Finansų ministerijos paruoštas PF lėšų dalies paskirstymo projektas – rodo, kad į finansavimo projektą  buvo įtrauktos tik programos, kurių vadovu yra numatytos Kultūros bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

 

Prašė paaiškinti žinomus dalykus

Palangos kurhauzas finansavimo projekte atsirado po posėdžio Vyriausybės tarnyboje antradienį. Š. Vaitkus į Vilnių lėkė su Tarybos nariu Mindaugu Skritulsku nešini krepšiu, pilnu dokumentų apie kurhauzą.

„Pirmadienį savivaldybėje  teko gerokai visiems paplušėti, kad būtų skubiai surinkti papildomi dokumentai, įrodantys kurhauzo atstatymo svarbą“, – prisiminė meras.

Pasitarime antradienį, Š. Vaitkaus prašymu, dalyvavo ir Seimo narys Pranas Žeimys, kuris puikiai išmano valdžios koridorius.

Pasitarime taip pat buvo valstybinės įmonės „Lietuvos paminklai“ direktorius Vydmantas Drumsta, kultūros viceministras Gediminas Rutkauskas, Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė, Ministro pirmininko patarėjas Jonas Survila.

„Atsivežiau į Vilnių šūsnį bylų, vertinimų ir sąmatų. Šnekėjau posėdyje neilgai, bet į trumpą kalbą sudėjau visą įmanomą argumentaciją, kad būtų įveiktos Kultūros ministerijos atstovo abejonės ir skirtos lėšos kurhauzui“, – Š. Vaitkus sakė „Palangos tiltui“.

Merui teko aiškinti Kultūros ministerijos viceministrui, kad kurhauzo atstatymo svarba – ne vien tik reprezentacinė.

„Ne tik tokia, bet ir kultūrinė, ir istorinė“, – pabrėžė kurorto vadovas.

Kiti pasitarimo dalyviai teiravosi mero, kokie darbai bus padaryti už kurhauzo atstatymui pirmajame etape numatytą sąmatą – 1 mln. 913 tūkst. litų.

„Aiškinau, kad labai daug: bus sutvarkyta visa mūrinio fasado dalis, sutvarkytas stogas, langai, durys, o vidus išlipdytas meno dirbiniais“, – sakė Š. Vaitkus.

Meras sako, kad jam sukėlė nuostabą kai kurių posėdžio dalyvių klausimai.

„Tarsi kai kurie jų vos ne pirmą kartą būtų išgirdę apie kurhauzo reikalus“, – nusistebėjo meras.

Jis sako esąs labai dėkingas premjerui A. Kubiliui ir Vyriausybės kancleriui D. Matulioniui už „asmeninę ir politinę“ paramą kurhauzo projektui.

 

Dievas mėgsta pastangas?

Prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį Š. Vaitkus trumpai apsilankė Seime, kur, konservatorių frakcijos seniūno J. Razmos iniciatyva, jis trumpai šnektelėjo su finansų ministre I. Šimonyte.

Visos pastangos buvo vainikuotos sėkme: Vyriausybės nariai vienbalsiai balsavo už 700 tūkstančių litų skyrimą kurhauzo restauracijai iš Privatizacijos fondo ir pavedė Finansų ministerijai padaryti atitinkamus pataisymus eilutėse.

„Tai išties labai didelis, džiugus ir, turiu prisipažinti, labai nelengvas pasiekimas“, – teigė Š. Vaitkus.

Jis nepanoro komentuoti, ar kurhauzui žadėtas 700 tūkstančių litų finansavimas galėjo nueiti šuniui ant uodegos dėl politikos užkulisių įtakos.

„Kad praėjusį savaitgalį paskambinau Vyriausybės kancleriui ir pasiteiravau apie kurhauzo reikalus, kad tik paskutinę minutę pavyko įtraukti ir kurhauzą į sąrašą, man yra vos ne kaip Dievo ženklas, kad už pastangas yra atsilyginama“, – šyptelėjo meras.

 

Bus perkami restauracijos darbai

Gavus 1 milijono litų valstybės finansavimą šiems metams, didžioji kurhauzo restauracijos pirmojo etapo darbų, tikima, bus atlikti iki šių metų pabaigos.

Be to, darbams finansuoti savivaldybė ima 400 tūkstančių litų paskolą iš banko.

Nors sąmata yra numatyta didesnė, perkant darbus ji paprastai sumažėja.

„Manau, kad turint 1 milijoną 400 tūkstančių litų, visiškai užtenka atlikti didžiąją dalį kurhauzo renovacijos pirmojo etapo darbų“, – įsitikinęs meras.

Kultūros paveldo departamentas jau yra patvirtinęs kurhauzo restauracijos projektą, o dabar rengia sąlygas pirkti kurhauzo restauracijos darbams skelbiant jiems viešą konkursą.

„Manau, jeigu viskas vyks sklandžiai, birželio mėnesį bus pradėta kurhauzo restauracija“, – sakė Š. Vaitkus.

Jis ragina kitą kurhauzo bendrasavininką G. Jacką „nekaišioti pagalių į ratus, vykdant kurhauzo atstatymo projektą“.

„Jeigu jis labai siekia kurhauzo atstatymo, galėtų tai įrodyti išsiimdamas iš Kultūros paveldo departamento sąlygas parengti kurhauzo savo dalies restauracijos techniniam projektui. Kliūčių tam nėra“, – pabrėžė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Paul Moritz 2019-01-30 10:16 ([email protected] / IP: 1.39.159.164)
Geros dienos pone / ponia Mes siūlome paskolas privatiems ir komerciniams organams labai mažomis metinėmis palūkanų normomis - 3%, 1 metų - 25 metų grąžinimo. Paskolos teikiamos nuo 5000 iki 500 000 000. Taip siekiama panaikinti didėjančią „Bad Credit“ istoriją ir stabilų pelną tiek mūsų įmonei, tiek mūsų klientams. Ar prarandate miegą naktimis, nerimaudami, kaip gauti paskolą? Kontaktas: Paul Loan Agency dabar e. Paštu: [email protected] arba WhatsApp: +91 733 787 3110 Siūlome 3 proc. Mažą palūkanų normą ir siūlome paskolą. * Asmeninės paskolos Skolų konsolidavimo paskolos * Rizikos kapitalas * Verslo paskolos * Švietimo paskolos * Namų paskolos * Paskolos dėl bet kokios priežasties Daugiau informacijos skubiai gaukite iš karto. [email protected] arba WhatsApp: +91 733 787 3110 Linkėjimai Paul Moritz

HELEN WILSON 2017-03-27 02:09 ([email protected] / IP: 41.190.2.154)
Noriu informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Helen Wilson, privati ​​paskola skolintojas, kad skolina gyvenimo laiko galimybę. Ar jums reikia skubiai paskolą mokėti savo skolą, arba jums reikia paskolą, siekiant pagerinti jūsų verslą? Jums buvo atmestas bankų ir kitų finansų įstaigų? Ar jums reikia konsolidavimo paskolą arba hipoteką? ieškote daugiau, nes mes esame čia, kad visas savo finansines problemas praeities dalykas. Mūsų paskolų fiziniams asmenims, kuriems reikia finansinės paramos, kurie turi bloga kredito ar reikia pinigų apmokėti sąskaitas, investuoti į verslą esant 2% norma. Noriu naudoti šią laikmeną Jums pranešti, kad mes teikiame patikimą pagalbą ir gavėją ir bus pasirengę pasiūlyti paskolas. Taigi Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu: ([email protected]) Taigi, jei jūs norite gauti paskolą iš mano įmonės, galite susisiekti su mumis šiandien. Didžiausia suma, mes skolinti yra 600,000,000.00 į šių Valiuta: Jungtinių Amerikos Valstijų doleriais, eurais ir Didžiosios Britanijos svaras sterlingų dėkoju

TAIP 2013-02-14 16:41 (IP: 84.15.183.234)
MERAS DIRBA GERAI

Tikrai turime merą 2013-02-12 20:05 (IP: 78.61.214.75)
Mere Jūs tikrai vertas mero vardo. Ir taip sąkančių yra beveik kiekvienas palangiškis.Ačiū už KURHAUZĄ. UŽ gėlynus, už skverus ir už gatves.Ačiū , kad Jūs esate. Dievo palaimos Jums.

Kaip 2013-02-11 17:38 (IP: 84.15.185.189)
Bebūtų meras tikrai pasistengė , kad miestas keistusi į gerąją pusę.

Merui 2012-09-10 15:28 (qę / IP: 78.61.214.75)
Ačiū Palangos merui. Dabar matosi, kad tai ne kalbos , o darbai. Kurhauzas jau blizga kaip kokie rumai. Aciu

Trumpas 2012-09-03 18:05 (IP: 78.61.20.124)
..ir jus norit dabar visi pasakyt,kad dabartine Palangos valdzia reikia isbuciuoti.....N E N U S I S V A I K I T...........{pirstu atgal nebeatlausit-kaip voge ,taip ir tuoliau vogs..Ir snipstas mums palangiskiams} Nustokim mulkinti liaudi apie mero nuopelnus!!

Raulis 2012-04-03 16:54 (IP: 62.80.225.87)
Parašykite, kokiu būdu padegėjas iš Rokiškio Jacka tapo kurhauzo savininku?

del IP 2012-04-01 07:38 (IP: 78.61.72.20)
Jeigu jau prakalbote apie IP. Tai gal padarykite kad visiems rodytų IP adresą kaip kitur yra? kad matytume ar daug yra vienodų IP skirtingais prisistatymo vardais. įdomu būtų pamatyti... O dėl kurhauzo tai tik valio!

To Jonui 2012-03-31 12:47 (Hjj / IP: 78.61.214.75)
Nešmeižk mero. Nes pagal tavo kompiuterio IP bus nustytas savininkas ir jis turės atsakyti teisme.

Jonui 2012-03-30 05:42 (IP: 88.119.253.63)
Merui „pletkininkui " net informuoti nereikia. Jis gi vienas iš „Palangos tilto " akcininkų

Janina 2012-03-20 19:19 (IP: 78.61.214.75)
Labai labai gera naujiena. Manau, kad Jacka irgi pradės savo dalies statybas.

dalyvis 2012-03-20 14:28 ([email protected] / IP: 82.135.141.134)
na ir pasisekė man išspausdino "LAIKRAŠTUKAS" mano komentarą tik gaila sutrumpino. Pons redaktoriau o antro komentaro kodėl nespausdinai?

dalyvis 2012-03-19 07:11 ([email protected] / IP: 82.135.141.134)
Man liaupsių nereikia.O ne kai kurie be jų gyvent matau negali.jai jau toks geras ponas meras lai išvardina nuveitus darbus. Ką reikia mieste padaryt mes žinom,o jis kalba apie viską būsimajam laike.Kad ir šildymas. Kiek prieš rinkimus buvo žadėta kad atpigs? Gal žinot rezultatą? Man atrodo kad dar pabrango.

Agne 2012-03-19 06:35 (IP: 78.61.104.50)
Meras tikrai dirba uz kelis,o Zeimiui reikia paraudonuoti

Palangiškis 2012-03-18 20:37 (IP: 78.61.214.75)
Labai gera naujiena. Super !!!

Dalyviui 2012-03-18 20:35 (IP: 78.61.214.75)
Padaryk tu tiek geru darbu ir tave liaupsinsim ! O dėl laikrastuko astrumo manau kas klysti arba visai jo neskaitai. Jau plunkna čia labai aštri o Vakarine Palanga tik liaupses Palaiciui ar Stalmokui. Aš jo visai neskaiau.

dalyvis 2012-03-18 19:42 ([email protected] / IP: 78.61.46.96)
nu jo kai paskaitai šita laikraštuką gali pagalvot ,kad PALANGOJ gimė naujas mesijas.tik kelnių nepridėkit jį liaupsindami.Dažnas posakis aštri žurnalisto plunksna šitam laikraštukui netinka,čia žurnalistai rašo rąstais liaupsinančiais merą vaitkų išskyrus kai raųo apie orą,horoskopus arba skelbimus"PARDUODU"

jonis 2012-03-18 09:20 (IP: 86.100.75.88)
kas zino, ar Varvaros Vakarine Palanga sestadieni neparase, kad Palaicio DEKA gauti pinigai kurhuazo restauracijai? bet tikrai turejo parasyti, kad pinigus skyre del Stalmoko "nuopelnu" "sprendziant"kurhuazo klausima..

Ponulis 2012-03-18 08:05 (IP: 78.61.214.75)
Pradedu tikėti Palangos valdžia. Pats netikiu ką parašiau, bet žvelgiant į nuveiktus darbus privlau. Tik pirmyn ir neatsigręžkit atgal.

Romas. K. 2012-03-17 20:30 (IP: 78.61.214.75)
Žiūrėk tai čia tikrai restauruos, o aš galvojau, kad tai plitinis triukas žaliame konservatorių išleistame žurnale prieš rinkimus. Matosi, kad tikrai neapgavo. Tai didelis ačiū visiems valdžios atstovams.

Rasa Lapinskienė 2012-03-17 20:06 (IP: 78.61.214.75)
Na tikrai labai gera naujiena Palangiskiams. Vyriausybe vykdo savo duotus pažadus. Jei tikrai tai netikėjau nei šia Vyriausybe nei išrinktu meru. Galvojau eiliniai politiku pažadai ir tiek. Bet dabar stebedama valdžios 1 metų darbą rašau 10 ir drąsiai sakau jei taip ir toliau bus su meile dirbama miestui pradėsiu tikėti politikais.

to Jonui Povilas 2012-03-17 19:10 (IP: 78.61.214.75)
Tai jai dirbi ir yra rezultatas tai ir informuoti viešai zmones gali. Aisku seniau to nebuvo nes ir rezultatu nebuvo. tai Jonai tu čia perlenkei. Matyt, kad tavo slapyvardis yra Jonas o tikrasis Jacka.

Janina Dirvonskiene 2012-03-17 16:18 (IP: 78.61.214.75)
Ačiū už gera žinia si apsiniaukusi šeštadienį.

Vilnietis Turintis butą Palangoje 2012-03-17 16:14 (IP: 78.61.214.75)
Ne merui ne Zeimiui ten nereikėjo važiuoti nes Vyriausybėje turim Palaiti, bet gal jis aisku dabar kitais reikaliukais užsiėmęs. Zirejau šiandien mitingą Vilniuje kai tik ištaria Palaitis 2000 zmoniu minia šaukia Geda, Geda.

Senbuvis 2012-03-17 16:10 (IP: 78.61.214.75)
Galiu tik viena pasakyti, turim gera valdzia kuri per gan trumpa laiką tvarko ta kas senai turejo būti sutvarkyta. Buvom smarkiai apsileide. Sekmės darbuose, kad ir toliau taip sektusi.

Algis 2012-03-17 16:05 (IP: 78.61.214.75)
Labai gera žinia Palangai!!!! Ačiū, kad pranešė ziniasklaida. Dabar lauksim statybu.

2012-03-17 15:59 (IP: 78.61.214.75)
Gražiais ir gerais darbais reikia džiaugtis , o nepiktintis. O , kad dabartine valdzia viesina nuveiktus darbus , o nesėdi pogrindyje ir bijo išlysti kaip buvo seniau sveikintina. O tie kurie pykksta yra tie kurie ir sėdėjo valdzioje bet tingejo net s......... Pajudinti nuo kedes

Onute 2012-03-17 15:48 (IP: 78.61.197.9)
O kur seimo narys P. Žeimys tuomet buvo, kad negalėjo pasirūpinti minėtomis lėšomis, juk jis konservatorių partijos narys,rinktas nuo Palangos m. gyventojų, o štai meras Š. Vaitkus turėjo strimgalviais lėkti į Vilnių ir aiškinti tai kas visiems turėjo būti aišku , P. Žeimys turėjo tai paaiškinti ir sudalyvauti vyriausybės posėdyje.Mere pareiškit pastabą seimo nariui bendrapartiečiui P. Žeimiui.

Jonui 2012-03-17 15:48 (Jjj / IP: 78.61.214.75)
Pats tu klounas ir pasiputelis. Matyt būsi politikierius, kuris negali pernesti geru žinių. Pačiam norisi kad butų kuo blogiau. Pasidziauk gerais darbai o kritikuok blogus.

Romas Anglija 2012-03-17 15:42 (jkj / IP: 78.61.214.75)
Negaliu patiketi , kad Palangoje pradėjo vykti veiksmas. Bet is to ką perskaitau internete nuteikia gerai. Prasidėjo realus darbai , o ne tik politiku malimas liežuviu. Padarysime, sieksim, galvosim ....... O, kad atstatys Kurhauza tai kažkoks stebuklas nes visada galvojau kad jau niekada to nebus. Pagarba merui kuris matosi tikrai stengiasi.

jonas 2012-03-17 15:35 (IP: 78.61.197.9)
Na blyn nemiegstu šito pasipūtėlio, tai Palangos m. meras,pagyrų puodas,kur tik pirštą pakėlė tuoj jau miesto "pletkininkui" referuoja, nu tikras klaūnas.

bhjhu 2012-03-16 22:02 (IP: 78.61.214.75)
Prie ko čia tas Palaitis juk straipnyje jis neminimas. Nors komentatorius galejo ir apsirigti nes jau nebeimanoma koki kanalą isijungtum ar radio Palaiti

galvojau 2012-03-16 21:57 (IP: 78.61.214.75)
Nuvylė Palaitis o aš galvojau kad doras zmogus

Genute 2012-03-16 21:21 (IP: 78.61.214.75)
Pati geriausia najiena per siuos metus. Ačiū Ir kad tik greiciau pasistatytu.

saunu 2012-03-16 21:03 (IP: 78.61.214.75)
Matosi , kad Vaitkus turi didžiulį palaikymą Vilniuje . Tai miestui yra gerai nes daugelį investicijų ateina is Vilniaus.

Ponulis 2012-03-16 20:52 (IP: 78.61.214.75)
Labai didele svente ! Gal pagaliau nebebus tu griuvėsių ! Ačiū visiems !

Marija is Sodu g. 2012-03-16 20:47 (IP: 78.61.214.75)
Labai labai ačiū Mere Sarunai už pastangas ir realiai atliktus darbus per gana trumpa laiką. Matosi, kad Jus tikrai mylite Palanga ir jos gyventojus. Štai ir šiandien Jus maciau per langą kai su savivaldybes delegacija vaikstinejot prie musu daugiabučio namo ir apzirinejot skvera. Gal sulauksime ir šaligatviu remonto nes jau labai seni jie.ačiū.

janina 2012-03-16 19:34 (IP: 78.61.157.87)
Pirma karta turim gera mera,kur rupinasi miestu ne tik pinigu i kisene pasidaryti

Jonas 2012-03-16 16:49 (IP: 77.79.55.103)
Puiku. Bet reikia kuo stipriau uzsiimti Jacka, gal net pradedant zygius jo dalies nacionalizavimui , jei nieko nedaro. Nes kas is to, kad restauruota dalis nuo Basanaviciaus gatves ir toliau bus n metu atskirta baisia tvora su siukslynu uz jos(ziur. nuotrauka straipsnyje).

jonis 2012-03-16 12:38 (IP: 82.135.197.57)
ar Palaitis vel rytoj skelbsis Vakarineje Palangoje, kad JIS gavo finansavima kurhauzui????-:)))

Jotvile Skrebiene 2012-03-16 12:37 (IP: 195.182.88.82)
Tikrai nuostabi zinia. Dekojame.

Merui 2012-03-16 12:36 (IP: 195.182.88.82)
Labai,labai aciu uz nuosirdu ir grazu darba miestui.

Miestiete 2012-03-16 12:35 (IP: 195.182.88.82)
Palangoje dabar yra valzia. Tai matosi plika akimi.

Janina S 2012-03-16 12:06 (IP: 195.182.88.82)
Net nera zodziu kaip Palangai pasiseke. Pirma tokia Taryba per 20 metu, kuri dirba Palangiskiams.Gad tik sektusi.O labiausiai dekingi Sauliui ir Sarunui. Vyrai pirmyn tik nesustokit.

Palangiskis 2012-03-16 08:59 (IP: 195.182.88.82)
Pagarba Merui sito laikeme 10 metu

erazmui 2012-03-16 08:58 (IP: 195.182.88.82)
Pergyveni kad pagaliau atstays ta nudeguli ? Ar nebusi Jacka? Arba siap koks piolitikierius, kuris noretu kad niekas nevyktu?

erazmas 2012-03-16 08:46 (IP: 78.61.60.226)
Dar viena pinigų plovykla... Pasidarbuos artimieji, giminaičiai ar partiečių kompanijos... - o vėliau viską pusvelčiui atiduos verslininkams.

gera žinia 2012-03-16 03:15 (IP: 78.61.214.75)
Valiooooooooooooooo!

Taip pat skaitykite

Vyriausybės trečiadienį (gegužės 6 d.) patvirtintame ekonomikos skatinimo plane – šimtai tūkstančių eurų dvarų ir kitų lankytinų objektų remontams. Šiame plane 1,2 mln. eurų numatyta skirti Palangos kurhauzo medinės dalies atstatymui ir pritaikymui kultūrinei veiklai.


Analizuojant Klaipėdos regioną, matyti, kad finansiškai geresnė ir tvaresnė situacija yra arčiau jūros esančiose savivaldybėse, o judant gilyn į žemyną – rodikliai prastėja.


Kurhauzo restauracijai – papildomi 500 tūkst. litų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Palangos Kurhauzo restauracijos ir vidaus pritaikymo darbams Kultūros ministerija papildomai skyrė pusę milijono litų – tokią  žinią kultūros ministras Šarūnas Birutis telefonu pranešė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. „Tai – puiki žinia Palangai ir palangiškiams“, – sakė kurorto vadovas.


Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Trečiadienį pateiktais duomenimis, Palangos miesto policijos komisariatui vienuolika gyventojų pranešė, kad jiems buvo skambinta ir bandyta išvilioti internetinės bankininkystės kodus. Keturios patiklios palangiškės iš viso neteko 9 tūkst. 300 Lt.


Palangos savivaldybei pradė jus restauruoti kurhauzo savodalį, paveldosaugininkai sulaukė ir Gedimino Jackos prašymo leisti tvarkyti jam priklausančią dalį. Tačiau jo pageidavimą specialistai įvardina gana keistu ir vadina restauracijos imitavimu. Prašo projektavimo sąlygų Medinę kurhauzo dalį valdantis palangiškis kreipėsi į Kultūros paveldo departamento...


Kurhauzo restauracijos pradžia tapo dar artimesnė: trečiadienį Vyriausybė patvirtino  kurhauzo mūrinės dalies restauracijos ir pritaikymo viešajai kultūrinei paskirčiai programą. Jai įgyvendinti Vyriausybė anksčiau skyrė 700 tūkst. litų. VĮ „Lietuvos paminklai“ jau gegužės 9-ąją paskelbs, kuri įmonė laimėjo viešųjų pirkimų konkursą atlikti restauraciją. Bet...


Šimtą tūkstančių litų kainavęs skaidrumas

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vasarą viešose kurorto vietose prekyba ir paslaugų teikimu užsiimantiems verslininkams paskutiniu metu turėjo sapnuotis stalo teniso kamuoliukai. Ypač oranžinės spalvos. Išvydus baltą kamuoliuką net per miegus juos, matyt, mušė šaltas prakaitas.


Finansų ministerijos parengtame 2012-ųjų metų Privatizavimo fondo (PF) lėšų dalies paskirstymo projekte, kuris turėjo būti pateiktas Vyriausybei praėjusį pirmadienį, nebuvo numatytas finansavimas Palangos kurhauzo restauracijai, nors 700 tūkstančių litų Vyriausybė tam buvo pažadėjusi. Apie nemalonų netikėtumą meras Šarūnas Vaitkus sužinojo  praėjusį penktadienį...


Dėl buvusių miesto valdžių klūpinėjimų prieš kurhauzo bendrasavininką Gediminą Jacką buvo pažeisti miesto interesai. Prieš dešimtmetį Palangos apylinkės teismui nusprendus, kad G. Jackos žmonos Virginijos dalies kurhauzo kiemo statinių pardavimo-pirkimo sutartis su Alfredu Tiškevičiumi yra negaliojanti, savivaldybės tuometiniai klerkai snaudė, kai 2004-aisiais V....


Kurhauzo restauracija tampa vis labiau pasiekiama: šiek tiek daugiau kaip prieš savaitę buvo paskelbta Klaipėdos įmonė, laimėjusi konkursą atlikti kurhauzo techninį projektą, o Seimo Biudžeto ir finansų komitetas rytoj paskelbs, ar, kaip buvo preliminariai vasarą sutarę Palangos meras Š. Vaitkus su Vyriausybės vadovu A. Kubiliumi, bus šalies biudžeto tvirtinimui...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius