Palanga sugriežtino karantiną, bet COVID-19 susirgę švietimiečiai ir mokinys serga lengvai

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-07
Peržiūrėta
429
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga sugriežtino karantiną, bet COVID-19 susirgę švietimiečiai ir mokinys serga lengvai

Palanga nuo šiandien, pirmadienio, gruodžio 7 d., įvedė tik nuotolinį mokymą: visi mokiniai turės likti namuose. Taip mokysis net ir pradinukai, tačiau darželinukai, kol koronavirusas neįsisuko į darželius, kol kas tipens į lopšelius-darželius.

Tačiau, laimei, koronaviruso atvejai Palangos švietimo įstaigose – nekomplikuoti, kaip išsiaiškino „Palangos tiltas“, vienintelis kurorto laikraštis, nė vienam pedagogui ir kol kas koronavirusu susirgusiam vieninteliam mokiniui rimtesnės medikų pagalbos ar hospitalizacijos neprireikė.
„Toks mero sprendimas – labai savalaikis. Koronavirusu susirgusi mūsų pradinių klasių mokytoja šiandien jau jaučiasi puikiai. Taip puikiai, kad šiandien vėl pradėjo vesti pamokas, žinoma, nuotoliniu būdu,“ – „Palangos tiltui“ pirmadienį sakė Laimutė Benetienė, Vlado Jurgučio progimnazijos direktorė.

Alvydas Kniukšta, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius, sakė „Palangos tiltui“, kad, nors ir skamba grėsmingai, kad mokykloje yra koronaviruso židinys, tačiau situacija yra kontroliuojama: „Mūsų du mokytojai serga, dar šeši yra saviizoliaciacijoje. Taip pat koronavirusu serga ir du aptarnaujamojo personalo žmonės, dar trys jų – savizoliacijoje. Koronavirusu susirgo ir vienas mūsų mokinys, dar 63 mokiniai, tai yra trys klasės – yra saviizoliacijoje,“ – sakė A. Kniukšta.
„Visi jaučiasi normaliai, visi gydosi namuose. Su kai kuriais esu kalbėjęsis telefonu – jų nuotaika ir sveikata palyginus yra gera, o liga yra lengvos formos. Viena mokytoja, kurios koronaviruso testas buvo teigiamas, jau veda pamokas, žinoma, nuotoliniu būdu,“ – pasakojo A. Kniukšta.

Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas pasidžiaugė, kad COVID-19 gimnazijos kol kas nepalietė. „Ačiū Dievui,“ – sakė jis.

Praėjusį savaitgalį Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, reaguodamas į COVID-19 židinius „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje ir viruso atvejį Vlado Jurgučio progimnazijoje, ėmėsi neatidėliotinų veiksmų – nuo šiandien, pirmadienio, gruodžio 7-osios, visose Palangos miesto ir Šventosios mokyklose įvedė mokymą nuotoliniu būdu.
„Nebegalime laukti, todėl imamės veiksmų. Nuo pirmadienio, gruodžio 7 d., iki pat žiemos atostogų (gruodžio 23 d. imtinai) visi Palangos bei Šventosios moksleiviai, įskaitant ir pradinukus, bus ugdomi nuotoliniu būdu. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į didėjančią susirgimų COVID-19 kreivę mokyklose bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas”, - šeštadienį savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pranešė kurorto meras.
Anot jo, tai yra vienintelis saugus pasirinkimas. „Suprantu, kad sprendimas visus – ir pačius mažiausius mokinukus – mokyti nuotoliniu būdu sukels nemažai rūpesčių tiek vaikų tėvams, tiek ir pedagogams. Tačiau kito pasirinkimo neturime – jei tenka rinktis, kam – patogumui ar vaikų bei mokytojų sveikatai – teikiame prioritetą, renkamės antrąjį variantą”, - rašė meras.

„Pastarųjų keleto dienų situacija aiškiai parodė – ilgiau laukti nebegalime. Vos per keturias dienas COVID-19 mokyklose susirgo 9 pedagogai ir darbuotojai bei 3 mokiniai, artimą kontaktą su jais turėjo 182 asmenys. Jei griežtų priemonių nesiimtume šiandien, tikėtina, kad rytoj situacija taptų dar prastesnė. Manau, kad visi – tiek mokinių tėvai, tiek pedagogai supras ir pritars, kad neturime teisės žaisti vaikų bei mokyklų darbuotojų sveikata. Tikiuosi visų supratimo bei susitelkimo. Saugokime save bei vieni kitus ir gražiausias metų šventes pasitikime sveiki”, - rašė Š. Vaitkus.
Tačiau kai kurie palangiškiai nerimauja, kad, mokyklose įvedus nuotolinį mokymą, miesto darželiai kol kas veikia įprastu būdu.

Per paskutinę parą Palangoje buvo registruoti šeši koronaviruso atvejai. 243 palangiškiai pirmadienį sirgo koronaviruso, anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro. 131 laikomas pasveikęs. Keturi Palangos gyventojai mirė nuo koronaviruso, anot NVSC.

 FOTO: "Baltijos" pagrindinės mokyklo klasė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje antradienį buvo užfiksuoti 768 koronaviruso atvejai, devyni asmenys mirė. O Palangoje antradienį COVID-19 buvo konstantuotas dviems palangiškiams, šiuo metu 16 palangiškių serga šia liga. Nuo pat pandemijos pradžios pernai kovą koronavirusu yra susirgę 995 palangiškiai, tai yra beveik vienas iš 18 Palangos miesto gyventojų. Koronavirusas...


Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, sekmadienį, sausio 24-ąją, Palangoje sekmadienį „kovido“ atvejų neregistruota, serga 358, 409 jau pasveiko, 7 palangiškiai mirė. Per praėjusią parą šalyje izoliuoti 892 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 73 294 asmenys.  


Palangoje iš antradienio į trečiadienį nustatyti 4 nauji COVID-19 atvejai, koronavirusu šiuo metu serga 357, pasveiko 390 palangiškiai. Iš viso šia liga jau persirgo ar dar tebeserga 766 palangiškiai.


Palanga nuo šiandien, pirmadienio, gruodžio 7 d., įvedė tik nuotolinį mokymą: visi mokiniai turės likti namuose. Taip mokysis net ir pradinukai, tačiau darželinukai, kol koronavirusas neįsisuko į darželius, kol kas tipens į lopšelius-darželius. Tačiau, laimei, koronaviruso atvejai Palangos švietimo įstaigose – nekomplikuoti, kaip išsiaiškino...


Kas draudžiama vieniems, leidžiama kitiems. Epidemiologinę situaciją kontroliuojantis Nacionalinis visuomenės sveikatos centras iki šiol neišdrįso suabejoti, ar poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ per karantiną veikia teisėtai. Per karantiną be pramogų likę pajūrio gyventojai iš nuostabos kraipo pečiais – nuo lapkričio pradžios visoje...


Ministrų kabinetas šiandien, birželio 11 d., pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, nuo birželio 17 dienos atšaukti karantiną. Palikus toliau galioti šių metų vasarį dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) grėsmės paskelbtą ekstremaliąją situaciją, išliks kai kurie apribojimai ir dėl gydymo...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pobūvis Palangoje ir Kretingos rajone baigėsi liūdnai: koronavirusas diagnozuotas mažiausiai 9 žmonėms. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras kiekvieną dieną papildo sąrašą vietų, kuriose lankėsi užsikrėtę koronavirusu lietuviai.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Po „Palangos tilto“ publikacijos „M. Skritulskas: visų lūkesčiai Palangoje tapo didesni, bet nepelnyta kritika žeidžia“ norėčiau gerbiamam Mindaugui Skritulskui pareikšti tris draugiškas pastabas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius