Palangiškiai aktyvūs

„Palangos tilto“ informacija, 2009-12-12
Peržiūrėta
1776
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lapkričio pradžioje Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į palangiškius dėl kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių įamžinimo. Pasak mero patarėjos Nijolės Steponavičiūtės, miestelėnai aktyviai išsakė savo nuomonę. Buvo gauti net aštuoniasdešimt penki pasiūlymai.

 

Anot patarėjos, kalbant apie Meilės alėjos atkarpos nuo S.Dariaus ir S.Girėno gatvės iki Birutės kalno pavadinimą, gauta septyniolika pasiūlymų ją pavadinti grafų Tiškevičių alėja. Tačiau daugumos nuomone, tarp kurių ir gydytojas E.Skritulskas, įsitikinę, kad jokiu būdu  šios alėjos pavadinimo nevertėtų keisti ir palikti Meilės alėja.  Meras Vytautas Stalmokas sakė manąs, jog Meilės alėja - romantiškas pavadinimas ir daugeliui priimtinas.

Nemažai gauta pasiūlymų  grafų Tiškevičių parku pavadinti botanikos parką. Taip pat Tiškevičių giminės vardu įamžinti J.Basanavičiaus, Vytauto gatves, S.Dariaus ir S.Girėno gatvės atkarpą nuo Vytauto gatvės iki Meilės alėjos arba suteikti Tiškevičių pavadinimą kitai vienai iš kurorto gatvių. Grupė palangiškių intelektualų mano, kad, įamžinant Tiškevičių atminimą, vertėtų pastatyti Botanikos parke paminklinį akmenį ar pritvirtinti prie Gintaro muziejaus paminklinę lentą. Palangiškė Lidija Umbrasienė siūlo atidengti skulptūrą Botanikos parke, kur grafas sėdi ant suoliuko pasirėmęs lazdele. Buvęs miesto vyriausiasis architektas Edmundas Benetis mano, kad Botanikos parkui reiktų suteikti Birutės parko pavadinimą, nes taip parką įvardijo iškilus Prancūzijos peizažo specialistas  Eduardas Fransua Andre bei sutvarkyti visą istorinį Palangos palikimą. Mokytoja Aniceta Skersytė pasiūlė apskritai nieko keisti.

Išsakyta nuomonė, jog J.Basanavičiaus gatvei reikia grąžinti senąjį pavadinimą – Grafų Tiškevičių gatvė. Motyvuota tuo, kad lietuvių tautos patriarchas lankėsi Palangoje tik kartą ir jis niekuo nesusietas su Palanga.  

Pasak mero patarėjos N. Steponavičiūtės, apibendrinus turimą informaciją, po Naujųjų metų ketinama surengti susitikimą su istorikais, kraštotyros, paveldosaugos specialistais bei su Tiškevičių giminės tyrinėtojais. Pasitarus su jais bei išgvildenus palangiškių pasiūlymus, ruošti miesto Tarybos sprendimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ilgai aš sau svarsčiau, ar verta man sudalyvauti šiame pasisakymų turnė apie skausmingą vaiko paėmimo istoriją Palangoje.


Antradienį Palangos kurorto muziejuje vyko neeilinė šventė – atšvęstas muziejaus dešimtmetis. Kaip teigė Kurorto muziejaus direktorė Virginija Paluckienė, pirmasis dešimtmetis yra išties ypatingas – juk per tuos metus muziejus buvo sukurtas praktiškai nuo nulio iki modernios, įdomios ir turtingos Palangos kultūros įstaigos. 


Palangoje tiesiog ore sklando kurorto įkūrėjų – grafų Tiškevičių – dvasia. Ne veltui ir miesto šūkis „Išsirink, ką myli“ yra pasiskolintas iš šios didingos giminės bei kaskart pabrėžia kurorto įvairiapusiškumą ir turtingumą.


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.


Lygiai savaitę -iki lapkričio 8 d. - Vyriausioji rinkimų komisija lauks gyventojų, politikų ir visuomeninių organizacijų pastabų dėl vėl perbraižomo rinkimų apygardų žemėlapio. Per pastaruosius ketverius metus tai jau bus trečias perbraižymas. To esą prireikė, nes demografinė situacija Lietuvoje ir vėl neatitinka teisingo demokratiško atstovavimo.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kurorto savivaldybės vardu penktadienį raštu kreipėsi į Vyriausybę perduoti sunykusią medinę Kurhauzo dalį Palangos miesto savivaldybei. Palangai perėmus minėtą turtą, nedelsiant būtų imamasi priemonių, kad kone prieš 15 metų sudegusi ir dėl nepriežiūros visiškai sunykusi kultūros vertybė būtų restauruota ir vėl tarnautų...


Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.


Palangiškiai aktyvūs

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 12 | Rubrika: Miestas

Lapkričio pradžioje Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į palangiškius dėl kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių įamžinimo. Pasak mero patarėjos Nijolės Steponavičiūtės, miestelėnai aktyviai išsakė savo nuomonę. Buvo gauti net aštuoniasdešimt penki pasiūlymai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius