Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami paminėti Laisvės gynėjų dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019-01-12
Peržiūrėta
2074
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai bei šventojiškiai, o taip pat – ir kurorto svečiai savaitgalį kviečiami kartu su visa Lietuva minėti Laisvės gynėjų dieną. Renginiai kurorte vyks dvi dienas – sausio 12 d. ir 13 d.
Šeštadienį, sausio 12 d., visi kviečiami susipažinti su istorine dokumentika – LED ekrane prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui nuo 15 iki 17.30 val. bus rodomi istoriniai kadrai iš LRT archyvo apie Palangą ir Palangos pasiekimus.
„Šimtmečio aidai“ – taip pavadinta dokumentika siekiama pabrėžti, jog Palanga kartu su visa Lietuva žengia į antrąjį Nepriklausomybės šimtmetį, bei parodyti, jog turime pasididžiavimo vertų pasiekimų. „Šiais metais LED ekrane nerodysime skaudžių Sausio 13-osios vaizdų, tankų – norime parodyti visuomenei tą šviesą, pozityvą, kas nutiko iškovojus Nepriklausomybę. Tai bus istorinė dokumentika apie tai, ką mes pasiekėme“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.
17.30 val. per miestą nusidrieks Šviesos eisena. Visi, norintys dalyvauti eisenoje, kviečiami rinktis pasirinktoje iš numatytų susitikimo vietų: prie parko (ties viešbučiu „Gabija“), Druskininkų g. (prie parduotuvės „Du broliai“) arba Sodų g. (prie „Iki cento“ esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje). Į Šviesos eiseną organizatoriai ragina atsinešti turimus šviesos šaltinius – fakelus, žibintuvėlius, žibintus, gaubtais dengtas žvakes ar mobiliuosius telefonus.
Visi eisenos dalyviai susitiks prie paminklo generolui J. Žemaičiui, ir čia 18 val. suliepsnos Atminimo laužas Laisvės gynėjams. „Prie Atminimo laužo kviečiame pasidalinti atsiminimais ir šiluma. Norime sukurti šviesų, pozityvų vakarą, atkurti tą anuomet visus apėmusią patriotinę nuotaiką“, – sakė V. Petrauskienė.
Prie Atminimo laužo Palangos literatai skaitys savo eiles, skambės Palangos S. Vainiūno meno mokyklos choristų bei Senosios gimnazijos gimnazistų atliekamos dainos, pasieniečiai susirinkusiuosius vaišins arbata.
Sausio 13 d., sekmadienį, visi raginami pradėti prisijungiant prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ bei languose 8 val. uždegti atminimo žvakeles. Šią dieną renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienai, vyks Palangoje ir Šventojoje.
Šventojoje 10.30 val. vyks gėlių padėjimo ceremonija prie Atminimo Kryžiaus. Šiame renginyje dalyvaus Palangos kultūros ir jaunimo centro ansamblis „Eldija“. 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje už Laisvės gynėjus bus aukojamos šv. Mišios, o vidurdienį, 12 val., į Šventosios bažnyčioje vyksiantį sakralinės muzikos koncertą pakvies šiuolaikiškos sakralinės muzikos atlikėja Gabrielė Gvazdikaitė su grupe.
Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje šv. Mišios už laisvės gynėjus bus aukojamos 12 val., o 13 val. vyks gėlių padėjimo ceremonija prie paminklo generolo J. Žemaičiui. Renginyje dalyvaus Palangos kultūros ir jaunimo centro vyrų choras „Jūros šauliai“ ir moterų vokalinis ansamblis „Guboja“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Diena, kai beginkliai lietuviai susibūrė iš visos šalies ir drąsiai stojo prieš agresoriaus tankus. 


Pasirengimo artėjančioms šv. Velykoms renginiai kurorte prasideda jau šiandien, antradienį, ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Antrąją šv. Velykų dieną bei Atvelykį palangiškiai bei kurorto svečiai taip pat kviečiami švęsti drauge – kurorte nestigs įdomių veiklų ir geros nuotaikos.


Minint Laisvės gynėjų dieną, Sausio 13-ąją, prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui padėtos gėlės ir uždegtos atminimo žvakutės žuvusiems už Lietuvos laisvę.


Sausio 13-ąją visa Lietuva, ir Palanga, minėjo Laisvės gynėjų dieną. 1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybei jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas...


Palangos miesto gyventojai savaitgalį kviečiami minėti Laisvės gynėjų dieną bei aktyviai prisijungti prie sausio 12 d. ir Sausio 13-ąją vyksiančių renginių. Laisvės gynėjų dienai skirti atminimo renginiai prasidės jau sausio 12 d., sekmadienį. “Vilties istorija“ – taip pavadinta istorinė dokumentika, kuri nuo 16 val. iki 18.30 val. sausio 12 d. bus transliuojama LED ekrane...


Išgyvename nuostabų, gerumo, bendrystės ir kalėdinio stebuklo laukimo kupiną laikotarpį. Dar kelios dienos, ir į kiekvienus namus pasibels gražiausios žiemos šventės ¬– šv. Kūčios, šv. Kalėdos ir Naujieji metai.


Palangiškiai bei šventojiškiai, o taip pat – ir kurorto svečiai savaitgalį kviečiami kartu su visa Lietuva minėti Laisvės gynėjų dieną. Renginiai kurorte vyks dvi dienas – sausio 12 d. ir 13 d.


Sausio 16-17 dienomis Palangoje V. Jurgučio pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko tinklinio turnyras, skirtas Lietuvos laisvės gynėjų dienai paminėti. Turnyre dalyvavo vaikinų komandos iš Kauno, Kretingos r. Darbėnų ir Palangos. Atidarant turnyrą , tinklinio trenerė ir varžybų vyr. sekretorė Irena Švanienė dalyviams priminė apie tai, ką Lietuvos Respublikai reiškia...


Atminimo laužai prie paminklo generolui J. Žemaičiui, lietaus merkiamos gėlės ir jo nebojanti žvakių liepsna, šv. Mišios ir kurorto meno kolektyvų parengta programa – taip antradienį Palanga minėjo Laisvės gynėjų dieną.


Karšta sriuba šaltą žiemos dieną šildė susirinkusius į kurorto viešbučių ir restoranų asociacijos, Palangos Rotary klubo ir kai kurių kitų miesto įmonių surengtą labdaros renginį „Gerumo jūra“, vykusį  praėjusį šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje, ties Birutės alėja. Šis  renginys  buvo skirtas paremti Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius