Palangiškiai raukosi prieš „importuotus“ kandidatus į Seimą

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-02-18
Peržiūrėta
371
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai raukosi prieš „importuotus“ kandidatus į Seimą

Artėjant rinkimams, vis dažniau išgirstame kalbų apie politiką – peikiamas ar palaikomas partijas, kandidatus į Seimą. Kalbinti palangiškiai piktinosi, kad politikai prisimena eilinius žmones tik artėjant rinkimams ir svarstė, kad kol kas Palangoje „nėra už ką balsuoti“ ir kad partijos, užuot siūliusios palangiškius kandidatus, juos „importavo“.

Gailisi Prano Žeimio, bet teks palaikyti Vaidotą Bacevičių?
Prisipažinęs, kad visą gyvenimą palaikantis tik konservatorius, palangiškis Vytautas Samulevičius krimtosi, kad kovoje dėl partijos kandidato Palangos-Kretingos rinkimų apygardoje nebeliko Prano Žeimio: „Labai apgailestauju, kad Vaidotas Bacevičius „pastūmė“ P. Žeimį. Su pastaruoju miesto žmonės buvo labai susigyvenę. Juk tai – žmogus, daug nuveikęs dėl Palangos, pradėjęs ne vieną projektą. Be P. Žeimio kai kuriems būtų buvę labai sunku. Norėjosi, kad jis būtų galėjęs ir toliau tęsti savo darbus, bet yra kaip yra“.
V. Samulevičius abejoja dėl V. Bacevičiaus galimybių patekti į Seimą: „Pirmiausia jam reikėtų save parodyti Palangos miesto Taryboje. V. Bacevičius jau Seime buvo siųstas Kretingos, bet nelabai kas buvo ten girdėti apie jį ir iš jo. Kretinga gal nebepasitiki juo, nebepalaiko, tad šis bando dabar išeiti per Palangą. Vis tik, matyt, už jį teks balsuoti rudenį, nes kito kandidato – Antano Vinkaus – manau, kad Palanga tikrai nerinks“.
V. Samulevičius nepasitiki kitomis partijomis: „Liberalai visada akcentavo tik didelius pinigus, o kai jie atsirado, jų valdžia ir veiklos pasikeitė. Liberalų partija Palangoje kaip ir nebeegzistuoja. O Darbo partija – argi galima balsuoti už neteisybę, kokia vykdoma jau daug laiko? Teismo, trukusio net dešimt metų, įvykdytas teisingumas labai jau abejotinas. Rolando Pakso partija (Tvarka ir teisingumas, – aut.) išvis man net neatitinka pavadinimo – aš nematau nei tvarkos, nei juo labiau jokio teisingumo“.

Visur – didelė politikų savivalė
Palangos miesto visuomenininkė Albina Rakauskienė sako yra politika nusivylusi, o politikams ji negailėjo piktų žodžių: „Nebalsuosiu nė už vieną. Kol pensininkai ir toliau bus „smaugiami“, kaip dabar, tol nebus už ką balsuoti. Užtenka pasižiūrėti, kas darosi Seime, ir darosi aišku, kad protingo ten nebėra nė vieno. Net daug metų aukščiausius reitingus rinkęs Algirdas Butkevičius jau pateko į nemalonę per Prezidentę, bet aš pritariu tam, nes ir pati nerandu atsakymo, ką jis gero padarė Lietuvai? Pridėjo prie pensijos varganus 8 eurus, ir viskas“.
A. Rakauskienė įsitikinusi, kad politikai per daug sau leidžia, o apie Lietuvos gyventojus visai negalvoja, ieško naudos tik sau. „Kuo toliau, tuo labiau jie ten leidžia vis didesnę savivalę – didėja politikų algos, etatai, o paprastiems žmonėms kas? Bet nereikia toli tokių pavyzdžių ieškoti. Mūsų miesto savivaldybėje taip pat sėdi per daug tų, kurie nieko nedaro. Kada tik besikreipsi, tada pagalbos nė iš vieno nesulauksi. Arba sulauksi tik išmynęs takus jų kabinetuose. Kai kurie dalykai labai prastai tvarkomi. Daugeliu atvejų pastebiu, kad prie didelių darbų prisideda paprasti žmonės, o šlovę susižeria nepelnytai tie, kurie prisidėjo mažiausiai“, – kalbėjo visuomenininkė.

Politikai moka tik žadėti
„Sako, jog reikia rinkti jaunus, perspektyvius politikus, kurie Seime atneštų naujovių ir permainų. Nesutinku su šia nuomone, nes jaunam ir einančiam tik pirmą kadenciją niekas ten neleidžia net prasižioti. Tas pats V. Bacevičius – jis vieną kadenciją jau buvo Seime, bet ką padarė? Kaip išvyko į Vilnių, taip nieko ir nebegirdėjome apie jį, išlindo tik dabar vėl artėjant rinkimams“, – pastebėjo A. Rakauskienė.
Anot jos, nėra kol kas nė vieno kandidato, už kurį ji norėtų rudenį balsuoti. „Socialdemokratų kandidatas pasijuokia, kad anksčiau dažnas sėdėdavo kėdėje iki pat mirties, o ar ne tą patį dabar jis daro? – klausė moteris. – Ir už ką balsuoti, jei valstybė baigia visus nustekenti. Kokie paprastų darbininkų atlyginimai – baisu žiūrėti. Pensininkams nurėžti nuo pensijų sugebėjo, o sugrąžinti į buvusį lygi – ne. Visur tik pažadai. Tą patį galėčiau pasakyti ir apie mūsų miesto Tarybą. Jau tuoj metai, kaip naujai išrinkta, bet kol kas žmonės girdi tik nesibaigiančius pažadus, o kada jie bus ištesėti, ir ar išvis bus – neaišku. Nebetikiu niekuo“.
„Palangos tilto“ skaitytoja Joana Daukšienė prisipažino taip pat niekuo netikinti. „Nebeįmanoma išgyventi Lietuvoje. Pensijas gauname tokias varganas, kad net graudu. O politikai sugeba tik žadėti, bet kiek ilgai žmonės gali būti sotūs tik pažadais? Iš jų nepragyvensi. Pensininkas išvis pamirštas Lietuvoje. Pikta ant politikų, neturiu už ką balsuoti ir tikrai nebebalsuosiu, nes kokia gi nauda – vis tiek niekas nepasikeis“, – pasakojo viltį praradusi moteris.

Naujieji kandidatai – ne palangiškiai
Marija Alminaitė-Matutienė piktinosi, kad Seimo rinkimams Palanga „skolinasi“ politikus iš Vilniaus. „Kodėl Palanga „skolinasi“ A. Vinkų, V. Bacevičių? Aš norėčiau, kad Palangai atstovautų tikras palangiškis. Kad ir mūsų meras galėtų siekti aukštumų ten, o dabar deleguojame svetimų miestų politikus. Neturiu nieko prieš juos asmeniškai, bet jie ne mūsų miestiečiai, jie nepažįsta mūsų, tad kaip gali mums atstovauti?“ – klausė moteris.
Prisipažinusi, kad „prijaučianti“ Tėvynės sąjungai, svarstė, kad, ko gero, balsuosianti už jos kandidatą.
Palangiškiui Jurgiui Verpečinskui taip pat kyla „daug klausimų“ dėl konservatorių kandidato V. Bacevičiaus Palangos-Kretingos rajono rinkimų apygardoje.
„Žinau, kad jį į Seimą išrinko kretingiškiai, dabar jau nori patekti iš Palangos. Manau, toks nepastovumas nėra gerai. Pastovumas – svarbus kriterijus, kad nebūtų lakstoma ten, kur sąlygos palankesnės. Man svarbiausia, kad išrinktieji būtų sąžiningi ir nekeltų skandalų, kokie kyla dabar. Jie mažiau žiūri valstybės reikalų, mažiau ieško, kaip padėti savo rinkėjams, bet tik riejasi tarpusavy. Mums, pensininkams, svarbiausias ir aktualiausias klausimas – kad grąžintų pensijas“, – sakė palangiškis.

Jūsų komentaras:

nu, nu ,wargooli 2016-02-22 14:54 (IP: 78.57.226.210)
atsiremsi..... nukrisi.

buvo jau ,,vietiniai"".....aukstasis be pradinio 2016-02-21 13:08 (/ / IP: 78.57.226.210)
tiesiogini valdyma sytam ,,miestui""

senbuvis 2016-02-19 11:36 (; / IP: 78.57.226.210)
,, palangyskiai" !!!! turest VINKU ir ,,molciatj""

Taip pat skaitykite

Geriausios idėjos į galvą dažniausiai šauna netikėtai, įsitikinęs 27 metų palangiškis Alfredas Pumpulis ir metais vyresnis jo bičiulis Dovydas Sušinskis, prieš pat Kalėdas pristatę jųdvejų bendrą įmonę „Revolving Fog.“ Vaikinai prekiaus unikaliais, Palangoje pagamintais itin kokybiškais kaljano (kaljanas – vandens pypkė, įvairiuose...


Lapkričio 16 – 22 d., policijos pareigūnai visoje šalyje vykdė policinę priemonę, per kurią itin didelį dėmesį skyrė neleistinam mobiliųjų įrenginių naudojimui vairuojant išaiškinti. Pažeidimai fiksuoti ir nekontaktiniu būdu. Klaipėdos apskrityje per minėtą priemonę nustatyti 387 vairuotojai, kurie mobiliojo ryšio priemonėmis naudojosi, kai daryti yra...


Artėjant rinkimams, vis dažniau išgirstame kalbų apie politiką – peikiamas ar palaikomas partijas, kandidatus į Seimą. Kalbinti palangiškiai piktinosi, kad politikai prisimena eilinius žmones tik artėjant rinkimams ir svarstė, kad kol kas Palangoje „nėra už ką balsuoti“ ir kad partijos, užuot siūliusios palangiškius kandidatus, juos...


Šventojiškiai ir palangiškiai susivienijo prieš „Feliksą“

"Palangos tilto" informacija, 2015 01 26 | Rubrika: Miestas

Šeštadieno rytą dvi valandas Šventosios paplūdimio ruože nuo tenykštės gelbėjimo stoties link Palangos triūsė talkininkai, atsiliepę į Šventosios seniūnijos bendruomenės kvietimą prisijungti prie akcijos „Atkurkime pajūrį“. Kovai prieš uragano „Feliksas“ padarinius susivienijo ir palangiškiai, ir...


Apie Kultūros ir meno tarybą, turinčią patariamąjį balsą bei atliekančią eksperto bei konsultanto funkcijas, įgyvendinant valstybės ir Savivaldybės kultūros politiką Palangoje, kalbama jau trylikti metai. Tačiau kalbos kalbomis ir lieka. Ar bus tokia Taryba sukurta Palangoje ir ar apskritai ji reikalinga? Nuomonių esama įvairių.


Žiemą kavinės ir viešbučiai gyvena susiveržę diržus, o vasarą stengiasi per tris mėnesius tiek uždirbti, kad galėtų gyventi visus metus. Koks šis sezonas Palangos kavinėms, restoranams bei viešbučiams? Ar „užsiaugins“ kurorto viešbučiai ir kavinės „lašinius“ per vasarą visai žiemai?


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Bendrovė „Palangos vandenys“ dėl prieš dešimtmetį pasirašytos sutarties su UAB „ „Palangos šilumos tinklai“ ir po kurio laiko tuomečio mero Raimundo Palaičio iniciatyva papildytos įmonei nenaudingu susitarimu, kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 2 – asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pakeitė sutarties tarp UAB „Palangos vandenys“ ir šiuo metu valdančios miesto šilumos ūkį UAB...


Trečiadienį vakare Palangoje į “Vanagupės” viešbutį pradėjo rinktis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai, kurie prieš tai stovyklavo Druskininkuose.


Gyventojai sukilo prieš antenas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 10 | Rubrika: Miestas

Kurorto Sodų gatvės 30 numeriu pažymėtame name gyvenantys palangiškiai, ant kurių namo stogo sumontuotos telekomunikacijų antenos, sukilo prieš tokią savivalę. Praėjusią savaitę įvykusiame namo gyventojų susirinkime buvo pareikalauta nedelsiant išmontuoti savavališkai įrengtus įrenginius. Naujojo mikrorajono gyventojų įsitikinimu, be jų sutikimo pastatytos antenos skleidžiamos bangos ypač...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius