Palangiškis Saulius Lazdauskas saviizoliacijoje aplink stalą nubėgantis 12 kilometrų: "Olandijoje valdžia gyventojus ragina eiti į gamtą" (VISAS STRAIPSNIS)

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-04-05
Peržiūrėta
1695
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš Olandijos, kurioje į aukcionus vežioja gėles, į Palangą grįžęs palangiškis Saulius Lazdauskas uoliai laikosi saviizoliacijos, nors jaučiasi puikiai ir jokių koronaviruso simptomų nepatyrė. Didelis ilgų ir super-ilgų distancijų bėgimo aistruolis nenustygsta vietoje: taip norisi apsiauti sportinius batelius ir pasileisti kurorto miško takeliais. Tačiau ir karantine vyras rado išeitį: bute sustūmė stalą ir sofą ir kiekvieną dieną suka ratus apie juos.

Labai atsakingas žmogus

„Kiekvieną dieną taip nubėgu taip 600-700 ratų. Mano draugų skaičiavimu, išeitų šiek tiek virš 12 kilometrų,“ – „Palangos tiltui“ sakė S. Lazdauskas.
Palangiškis Olandijoje dirba šešias savaites, o po jų skuba dviem savaitėms poilsio į Palangą, kur jo laukia šeima. Olandijoje, netoli Amsterdamo, S. Lazdauskas rūpinasi gėlėmis – veža gėles į tarptautinius gėlių aukcionus. Olandijoje vyras jau dirba apie devynis metus.
Tačiau šįkart dėl koronaviruso pandemijos viskas buvo kitaip. Kovo 23 dieną parskridęs į Vilnių, vyras išsinuomojo „City Bee“ automobilį ir juo grįžo į Palangą.
„Niekur kelyje net išlipęs nebuvau – aš labai rimtai ir atsakingai priimu reikalavimus dėl saviizoliacijos ir karantino,“ – nekart pokalbio metu pabrėžė S. Lazdauskas.
Sauliaus prie namo Palangoje pastatytas automobilis prastovėjo net tris dienas, pakol atvažiavę automobilių nuomos kompanijos atstovai jį dezinfekavo.
Atsakingas vyras kurorte dviem savaitėms saviizoliavosi draugų bute.
„Esu labai dėkingas jiems, tačiau dar labiau savo žmonai – ji pripildė šaldytuvą maisto atsargų ir nuolat jų dabar atneša, padeda prie durų. Kaip žiūrkėnas, aš čiupt ir įsitraukiu krepšelį į vidų. Žmonos jau nemačiau beveik du mėnesius. Truputį dėl to lidūna,“ – šypsojosi palangiškis.


Olandai rūpinasi, bet nepanikuoja

Paklaustas, kuo skiriasi olandų ir lietuvių požiūris į koronaviruso pandemiją, Saulius sakė, kad skirtumai – milžiniški.
„Taip, tai – rimta liga, tačiau Lietuvoje matau labai daug panikos. Kokį televizijos kanalą žiūrėtum, kokį interneto portalą atsiversčiau, visos naujienos – vienodos, apie koronavirusą. Turi būti tvirtas, kad nepasiduotum panikai ar blogai nuotaikai,“ – sakė pašnekovas.
Anot jo, ir olandai dėl viruso buvo „supanikavę“ – kelias dienas net nebuvo tualetinio popieriaus parduotuvių lentynose. Nors Olandijoje dėl jo paskelbtas karantinas– neveikia sporto klubai, grožio salonai, barai, restoranai ir kitos įstaigos – tačiau, skirtingai negu Lietuvos valdžia, olandų valdžia gyventojus net ragina eiti į gamtą, lauke sportuoti.
„Mane nustebino, kad ypač vyresnio amžiaus olandai – ne itin atsargūs: būriuojasi ir vaikšto kartu net ir karantino metu,“ – pastebėjo pašnekovas.
Saviizoliacija radikaliai pakeitė ir palangiškio laisvalaikį – S. Lazdauskas yra ilgų ir super-ilgų nuotolių bėgikas – jam teko ieškoti išeities.

Gulėti ant sofos dvi savaites negali

„Tiesiog negaliu sėdėti saviizoliacijoje sudėjęs rankas ar gulėti dvi savaites ant sofos. Tad bute sustūmiau stalą ir sofą ir dabar kiekvieną dieną aplink juos lakstau. Įvairovės dėlei, ir iki holo nubėgu, ir vėl lekiu atgal. Kiekvieną dieną taip nubėgu taip 600-700 ratų. Mano draugų skaičiavimu, išeitų šiek tiek virš 12 kilometrų. Mano vertinimu, vienas toks ratukas – apie 12 metrų,“ – „Palangos tiltui“ sakė S. Lazdauskas. Jis džiaugiasi, kad kaimynai daugiau kaip pusantros valandos negirdi jokio dunksėjimo į lubas: „Basomis bėgant, pėdas maudžia, tai ir namuose bėgu su sportbačiais,“ – sakė vyras. Kad labai nebildėtų, palangiškis stengiasi labiau minti ant pirštų galų.
„Tokia mano bėgimo technika dabar. Kol esu saviizoliacijoje, dalyvauju sportiniuose užsiėmimuose, kurie vedami internete. Visai įdomu. Svarbiausia dabar – būti tvirtam, neleisti, kad negatyvi informacija, kurios yra tiek daug mūsų žiniasklaidoje, monotonija „apnuodytų“, - sakė vyras.


Ruošiasi super-maratonui Vilniuje

Palangiškis yra įveikęs net 84 kilometrų maratoną, vyras nekart įveikė ir olimpinius 42 kilometrų maratonus, o Olandijoje beveik kiekvieną mielą dieną sukardavo 20 kilometrų.
„Man bėgimas – didelis malonumas. Paskaičiavau, kad pernai nubėgau 7 tūkstančius kilometrų, vadinasi, apie 20 kilometrų kiekvieną dieną,” – sakė S. Lazdauskas.
Vyras teikia pirmenybę bėgimui miško takeliais, bekelėmis, tačiau prie Amsterdamo, kur jis dirba, prabangos rinktis palangiškis neturi – dažniausiai tenka bėgti asfaltu.
„Aš visą gyvenimą su sportu draugauju, bet bėgimu itin susidomėjau prieš bene penkis metus, kai, žaisdamas krepšinį, patyriau traumą. Kad galėčiau ir toliau žaisti krepšinį, nusprendžiau stiprinti kojų raiščius bėgiodamas. Pradėjau nuo dvejų kilometrų, bet jau netrukus bėgiojau 10 kilometrų. Kaip sakau, „užsikabliavau“, – pasakojo vyras.
Dalyvavęs ne viename maratone užsienyje, S. Lazdauskas ruošėsi maratonui kovo antroje pusėje Limasolyje, Kipre, bet koronavirusas sumaišė visas kortas.
„Jeigu viskas bus gerai, vasarą ketinu dalyvauti 100 kilometrų bėgime Vilniuje. Man tai bus pirmas toks išbandymas,“ – sakė jis.

Gėlės teikia džiaugsmą

Darbo Olandijoje jau spėjęs pasiilgti S.Lazdauskas tikisi, kad koronaviruso pandemija itin nesmogs gėlių augintojams.
„Prekyba gėlėmis Olandijoje – nacionalinės reikšmės verslas, sukuriantis didelę pridėtinę vertę. Jame dirba tūkstančiai žmonių. Tikiuosi, kad žmonės pirks gėles kaip pirkę. Juk gėlės teikia viltį ir džiaugsmą. Koronavirusą tikrai įveiksime,“ – įsitikinęs S. Lazdauskas.

 

Jūsų komentaras:

Profesor Bimba 2020-04-06 08:47 (IP: 188.69.211.110)
Na ka as galiu pasakyti:)) Nepatikrinsi...gali pliurpti ka nori.. Aplink stala ir sofa...12 kilometru:))))

Taip pat skaitykite

Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Ar gali būti, kad Lietuvai jau registruojant itin mažai naujų COVID atvejų, o daugumai ligonių jau pasveikus, vienas koronaviruso nešiotojas, kuriam liga buvo nustatyta kovą, iki šiol neišgirdo iš gydytojų, kad jis jau yra sveikas? Neįprasta istorija domėjosi "Palangos tiltas."


Šią savaitę netilo "Palangos tilto" telefonas: Valstybinė mokesčių inspekcija, pakvietusi po "kovido" mokesčių mokėtojus apsilankyti vietos VMI padaliniuose ir pasirūpinti gyventojų pajamų mokesčiu ir kitomis mokestinėmis prievolėmis, sukėlė palangiškių pasipiktinimo bangą.


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Iš Olandijos, kurioje į aukcionus vežioja gėles, į Palangą grįžęs palangiškis Saulius Lazdauskas uoliai laikosi saviizoliacijos, nors jaučiasi puikiai ir jokių koronaviruso simptomų nepatyrė. Didelis ilgų ir super-ilgų distancijų bėgimo aistruolis nenustygsta vietoje: taip norisi apsiauti sportinius batelius ir pasileisti kurorto miško takeliais. Tačiau ir karantine vyras...


Iš Olandijos, kurioje vežioja gėles, į Palangą grįžęs palangiškis Saulius Lazdauskas, uoliai laikosi saviizoliacijos, nors jaučiasi puikiai. Didelis ilgų ir super-ilgų bėgimo distancijų aistruolis nenustygsta vietoje: taip norisi apsiauti sportinius batelius ir pasileisti kurorto miško takeliais. Tačiau ir karantine vyras rado išeitį: bute sustūmė stalą ir sofą ir...


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius