Palangoje atidaryta pirmoji privati mokykla – poreikį padiktavo besikeičiantis kurortas

Palangos tiltas, 2024-01-25
Peržiūrėta
1117
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokykla / J. Stacevičiaus / LRT nuotr.
Mokykla / J. Stacevičiaus / LRT nuotr.

Palangoje veiklą pradėjo pirmoji mieste tarptautinė privati „Baltic International School“ mokykla. Iki tol įstaiga veikė kaip darželis, o nuo šiol, plečiantis veiklos apimtims, jau veikia kaip pradinio ugdymo mokykla, skelbiama pranešime žiniasklaidai. 

Privačioje „Baltic International School“ mokykloje vykdomas pradinis ugdymas vaikams iki ketvirtos klasės. Pasak direktorės, edukologijos mokslų daktarės Irmos Liubertienės, šios mokyklos poreikį Palangoje padiktavo tiek vietiniai palangiškiai, tiek dažnai į kurortą atvykstantys miesto svečiai ar čia ilgiau apsistojantys – laikini miesto gyventojai.

„Buvo poreikis iš aplinkos, kad Palangoje reikia privačios mokymosi įstaigos, kuri būtų lanksti vaikų priėmimo bet kuriuo metu atžvilgiu. Be to, nemaža dalis tėvų iš partnerinių mokyklų Vilniuje ar Tenerifėje išreiškė lūkestį, kad tokia mokykla atsirastų arčiau jūros. Įvertinę, kad Palangoje mūsų mokykla duotų didžiausią pridėtinę vertę miestui, nutarėme atsidaryti būtent čia“, – sako I. Liubertienė.

Anot Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, privačios mokyklos veiklos pradžia yra savotiškas įrodymas, kad Palanga vis labiau artėja prie visų metų kurorto, o ne tik vasaros.

„Kurortą vis dažniau atranda jaunos šeimos su vaikais, galinčios dirbti nuotoliu ar ieškančios itin aukštos kokybės ir ramaus gyvenimo, bet nenorinčios keisti vaikų ugdymo įpročių ar tiesiog juos tęsti, kaip yra įpratę. Tad privačios mokyklos atėjimas į Palangą yra tikrai sveikintinas tiek dėl didesnių žinių galimybių visiems mažiesiems miesto gyventojams ar čia besikuriantiems jų tėvams, tiek dėl naujų ugdymo metodų ir atnešamos pažangos“, – sako jis.

Naujos mokyklos vadovė sako, kad ugdymo filosofija yra grindžiama pozityvaus ugdymo metodika bei neuromokslu apie neigiamas emocijas – liūdesį, baimę ar pyktį – dėl kurių vaikai negali ko nors išmokti, nes dėl šių nemalonių jausmų informacija, kurią jie turi priimti, kad tobulėtų ir vystytųsi, yra blokuojama.

Šiuo metu privačiame „Baltic International School“ darželyje ir mokykloje Palangoje, Malūnų g. 6, iš viso mokosi 23 vaikai nedidelėmis (iki 8 vaikų) grupelėmis, o ugdymo procesą vykdo 9 pedagogai iš Palangos ir kitų Lietuvos miestų. Yra sudaroma galimybė ugdymo procesą bet kuriuo metu keisti ir tęsti kitose partnerinėse mokyklose Vilniuje ir Tenerifėje.

Lrt.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje veiklą pradėjo pirmoji mieste tarptautinė privati „Baltic International School“ mokykla. Iki tol įstaiga veikė kaip darželis, o nuo šiol, plečiantis veiklos apimtims, jau veikia kaip pradinio ugdymo mokykla, skelbiama pranešime žiniasklaidai. 


Palangoje atidaryta naujoji „Bottlery“ parduotuvė. Tai – pirmoji lietuviško mažmeninio prekybos tinklo parduotuvė mieste, taip pat pirmoji, savo veiklą pajūrio kurorte vykdysianti ištisus metus.   


Palangoje atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė, adresu Žvejų g. 35. Parduotuvė rekonstruota pagal naujausius įmonės standartus, įrengtos savitarnos kasos.  Į parduotuvės rekonstrukciją investuota daugiau nei 0,559 mln. eurų. 


Jau nuo rugsėjo 9 d. Kretingos gyventojai galės mėgautis dar patogesniu apsipirkimu arčiau savo namų – čia atidaryta pirmoji „Rimi“ parduotuvė mieste ir jau antroji pajūrio regione. „Supermarket“ formato parduotuvės prekybinis plotas ir atskiri įėjimai į specializuotas krautuvėles leis užtikrinti, kad pirkėjai galėtų saugiai apsipirkti be imunizacijos dokumentų.


Šiandien, ketvirtadienį, rugpjūčio 13 dieną, Šventojoje duris atvėrė nauja lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvė, įsikūrusi Mokyklos g. 1. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Savaitgalį palangiškiai pasitiko neeilinį įvykį – buvo atidaryta Signatarų alėja, skirta keturiems Palangos progimnazijoje besimokiusiems Vasario 16-osios akto signatarams pagerbti. Alėja atidaryta dalyvaujant būriui garbių svečių, joje išsirikiavus Palangos šauliams, puošusiems šventę rankose laikytomis Lietuvos vėliavomis ir žinoma, susirinkus gausiam...


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – šie jau besibaigiantys metai kurortui buvo kaip niekad sėkmingi: įgyvendintas ne vienas reikšmingas projektas, pradėta daug naujų Palangai ne mažiau svarbių darbų. „Jei tokiais tempais visi drauge dirbsime ir toliau, po penkerių metų kurortas bus neatpažįstamai pasikeitęs“, – įsitikinęs meras.


„Kas geriau – darželis ar privati auklė?“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 05 03 | Rubrika: Miestas

Neretai jaunos mamos yra graužiamos abejonių: vaiką leisti į darželį, ar samdyti auklę. „Vienareikšmiško atsakymo šioje situacijoje nėra“, – sako Palangos švietimo pagalbos tarnybos psichologė Rasa Karalienė. Visada reikia įsigilinti į situaciją individualiai ir pažinti vaiko poreikius. Anot psichologės, pirmas faktorius, į kurį reikia atkreipti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius