Palangoje atidengta atminimo lenta kompozitoriui Juozui Karosui

Palangos tiltas, 2015-07-16
Peržiūrėta
521
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje atidengta atminimo lenta kompozitoriui Juozui Karosui

Palanga įamžino žinomo Lietuvos kompozitoriaus, pedagogo bei dirigento Juozo Karoso atminimą – ketvirtadienį Birutės al. 5 esantis namas, kuriame daugiau nei 20 vasarų (nuo 1958 m. iki 1981 m.) gyveno ir kūrė J. Karosas, paženklintas atminimo lenta.
Atminimo lentą atidengė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir kompozitoriaus duktė Jūratė Karosaitė.
Vienu iš akstinų įamžinti J. Karoso atminimą būtent šiemet tapo 125-osios šio kompozitoriaus gimimo metinės.
Į renginį susitrinkę palangiškiai džiaugėsi, kad Lietuvos muzikinio pasaulio žvaigždė J. Karosas savo gyvenimo kelyje Palangos nepaliko nuošalyje, o tai įamžinus atminimo lenta, nuo šiol kurortas turi dar vieną kultūros ženklą.
„Daugiau nei dvidešimt vasarų šis kompozitorius, dirigentas bei pedagogas gyveno ir kūrė būtent Palangoje. Juodas frakas, sniego baltumo marškiniai ir tokia pat plaukų kupeta – dažniausiai būtent toks J. Karosas liko jį pažinojusių žmonių atmintyje. Džiaugiuosi, kad nuo šiandien kompozitorių, jo veiklą bei Palangoje paliktus pėdsakus primins ši memorialinė lenta. Palangiškių vardu nuoširdžiai dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šios gražios iniciatyvos įgyvendinimo“, - kreipdamasis į susirinkusiuosius sakė kurorto meras Š. Vaitkus.
Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė – Nekrošienė pabrėžė, jog J. Karosas Lietuvos kultūriniame gyvenime paliko gilius pėdsakus. „Jei ne jo įžvalgos, mes šiandien neturėtume daugelio žymių muzikų, tarp jų – ir Sauliaus Sondeckio“, - kalbėjo Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė.
Dalindamasi prisiminimais apie J. Karoso vasaras Palangoje, jis pasakojo, jog J. Karosas ir jo augintinis – šuo Džiumas vasaromis buvo tapę Palangos rytmečio simboliais. „Jei apie šeštą ar septintą valandą jų prie jūros nesutinki, vadinasi, kažkas yra negerai“, - šypsojosi A. Žigaitytė – Nekrošienė.
Į susirinkusius kreipdamasi kompozitoriaus duktė Jūratė Karosaitė akcentavo, jog Palangoje jos tėvas ne tik atostogavo – laiką kurorte jis leido labai kūrybingai. J. Karosaitė dėkojo visiems, vertinantiems jos tėvo muzikinę veiklą bei susirinkusiems pagerbti šio kompozitoriaus, pedagogo bei dirigento atminimą.


„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga minės tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną

"Palangos tilto" redakcija, 2021 01 19 | Rubrika: Miestas

Sausio 27 d. visas pasaulis minės Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir prisimins šešių milijonų nužudytų žydų tragediją. Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kviečia prisijungti prie šios pasaulinės atminimo akcijos #WeRemember #MesPrisimename ir prisiminti Holokausto aukas, liudytojus ir gelbėtojus, gyvenusius Lietuvos miestuose ir miesteliuose.


Rugsėjo 23 dieną Palangos senosios gimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Tą dieną 1943 metais buvo likviduotas Vilniaus getas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šiandien šviesaus atminimo maestro Stasys Povilaitis būtų minėjęs 73 – ąjį gimtadienį, tačiau Lietuvos muzikinėje padangėje žinomo dainininko nebėra jau daugiau kaip ketveri metai. Tiek scenos kolegos, tiek klausytojai dar ir šiandien S. Povilaitį ir jo dainas prisimena su didžiuliu ilgesiu. Vasario 8 – ąją maestro garbei didžiausiu šalyje autografu...


Vakar Palangoje lankėsi Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amir Maimon. Vizito metu buvo aptarti žydų paveldo saugojimo kurorte klausimai bei keltos idėjos, kaip į žydų istorijos išsaugojimą ir skatinimą domėtis istorija įtraukti Palangos vaikus ir jaunimą.


Palanga įamžino žinomo Lietuvos kompozitoriaus, pedagogo bei dirigento Juozo Karoso atminimą – ketvirtadienį Birutės al. 5 esantis namas, kuriame daugiau nei 20 vasarų (nuo 1958 m. iki 1981 m.) gyveno ir kūrė J. Karosas, paženklintas atminimo lenta.


Pirmadienį į Martyno Mažvydo nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaityklą rinkosi žmonės, žinoję ir pažinoję šio pastato kūrėją bei buvusį Palangos vyriausiąjį architektą, šviesios atminties Albiną Čepį. Čia, ant kultūros vertybe šiemet pripažintos Vasaros skaityklos, atidengta A. Čepio atminimą įamžinsianti skulptoriaus Petro Barono sukurta memorialinė lenta, čia...


Memorialinė lenta įamžino Broniaus Uoginto ir jo šeimos atminimą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 08 19 | Rubrika: Kultūra

Šiais Palangai ypatingais, Lietuvos kultūros sostinės metais minimos šimtosios dailininko, tapytojo Broniaus Uoginto gimimo metinės. Ta proga šeštadienį, rugpjūčio 17 d., buvo pristatytas projektas „Sugrįžtantys laike“, skirtas Broniaus Uoginto atminimui ir kūrybai.


Ar Palangą papuoš Birutės ir Kęstučio paminklas, ar visgi šis sumanymas taip ir bus vilkinamas? Palangiškiai jau išreiškė senokai savo nuomonę, dar tuomet, kai idėjos įgyvendinimu gal dar ir nevertėjo abejoti. Pas merą Šarūną Vaitkų lankęsis Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius pristatė paminklo žemaičių savanoriams maketus. Vadas pageidautų paminklo ant kalniuko S.Daukanto gatvėje....


Praėjusį savaitgalį, spalio 15-16 dienomis Palangos miesto V.Jurgučio pagrindinės mokyklos ir Senosios gimnazijos sporto salėse vyko buvusio sporto mokyklos tinklinio trenerio Eduardo Švanio atminimo taurės varžybos. Šiame turnyre dalyvavo 10 komandų, viso net 114 dalyvių, pademonstravusių puikų pasiruošimą, uždegantį norą siekti pergalės, taip suteikdami malonių akimirkų ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius