Palangoje koronavirusu dar serga 6 asmenys, nuo pandemijos pradžios juo susirgo 1193 palangiškiai, 13 mirė

"Palangos tilto" redakcija, 2021-07-14
Peržiūrėta
1794
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje koronavirusu dar serga 6 asmenys, nuo pandemijos pradžios juo susirgo 1193 palangiškiai, 13 mirė

Kaip praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Palangoje koronavirusu šį trečiadienį, liepos 14 dieną, dar sirgo 6 asmenys, nuo pandemijos pradžios juo susirgo 1193 palangiškiai, 13 mirė.

Vyriausybė trečiadienį nutarė, kad privalomai testuotis dėl COVID-19 turės vežėjai, maitinimo įstaigų, pramogų, mažmeninės prekybos darbuotojai.

Vyriausybė nusprendė papildyti sąrašą sričių, kuriose darbuotojams leidžiama dirbti tik pasitikrinus dėl COVID-19. Jame po ministrų kabineto sprendimo atsidūrė krovinių ir keleivių vežėjai, maitinimo įstaigų, pramogų ir kelių kitų sričių darbuotojai, taip pat kariai, praneša LRT.lt

Pasikeitimai įsigalios liepos 26 d.

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui nustatyti, kad privalomai testuotis reikės krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo, laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo, viešojo maitinimo paslaugų teikimo veiklos, mažmeninės prekybos srityje dirbantys darbuotojai, viešojo administravimo subjektai, profesinės karo tarnybos kariai.

Taip pat privalomai testuotis turės žmonės, kurie dirbs su pastaruoju metu į Lietuvą plūstančiais neteisėtais migrantais.

Vyriausybė kartu nusprendė patikslinti minėtų darbuotojų testavimo tvarką, numatant, kad grįžus iš užsienio, jei COVID-19 testo rezultatui suėjo terminas, asmuo testą turi pasidaryti Lietuvoje ne vėliau kaip per 48 valandas nuo atvykimo į Lietuvą. 

Darbuotojai, kurie dirba nereguliariai, testą turės pasidaryti ne mažiau kaip 48 valandos iki planuojamos darbinės veiklos. Taip pat numatyta, kad tikrintis reikės ne dažniau kaip kas septynias ir ne rečiau kaip kas dešimt dienų.

Kaip Vyriausybės posėdyje teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, šių pakeitimų reikia, siekiant sustadyti koronaviruso plitimą tam tikruose sektoriuose, o kartu ir efektyviau kovoti su sparčiau plintančia delta viruso atmaina.

„Mums labai svarbu nustatyti visus užsikrėtusius šiuo virusu, todėl patikrinimas yra viena iš priemonių, kuri mums leidžia anksti nustatyti infekcijos atvejus, ypač turint mintį besimptomę formą sergančius, ir tokiu būdu užkirsti kelią infekcijos plitimui bei išvengti didelių ligos protrūkių. Antras aspektas yra tai, kad mes turime šiuo metu pavojingą ir lengvai plintančią viruso delta atmainą. Turime sustiprinti šiuo atveju skubų išaiškinamumą ypač tose veiklos ir ypač tuose sektoriuose, kuriuose viruso plitimo rizika yra didelė. Mes matome, kad, pavyzdžiui, tarptautinio vežimo kompanijų darbuotojų skiepijimas yra nepakankamas. Taip pat yra veiklų, kur yra sudėtinga, neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo, neįmanoma išvengti tiesioginio kontakto su kitais asmenimis arba turėti sąlytį su pirkėjais“, – kalbėjo A. Dulkys.

Ministras pažymėjo, kad profilaktinis privalomas testavimas dėl COVID-19 nėra taikomas darbuotojams, jei jie yra pilnai pasiskiepiję arba persirgę koronavirusu. Kartu A. Dulkys paragino visuomenę vakcinuotis.

Vyriausybė taip pat trečiadienį priėmė ir kitus sprendimus, kurie, kaip teigė A. Dulkys, turėtų padėti kovoti su delta viruso atmainos plitimu. Ministrų kabinetas nusprendė, kad nuo 72 iki 24 valandų sutrumpintas terminas ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais, kai jie gali atvykti į Lietuvą be COVID-19 tyrimo. Kartu nutarta, kad testo nebūtų reikalaujama, jei asmuo Lietuvos teritorijoje ilgiau užtruktų dėl objektyvių aplinkybių. Šie pakeitimai įsigalios liepos 20 d., rašo LRT.lt

„Šis sugriežtinimas yra sąmoningai daromas, nes šiose veiklose mes turime labai mažą pasiskiepijimo (nuo COVID-19 – LRT.lt) procentą, todėl tai irgi yra visiems žinutė – jei norime turėti lankstesnes sąlygas, turime skiepytis, o dabar esame priversti šiam sektoriui kažkuria prasme apsunkinti gyvenimą su testavimo sugriežtinimu“, – pabrėžė A. Dulkys.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį Palangoje COVID-19 nebuvo regsitruota, tačiau virusu kurorte dar serga 153 palangiškiai, 20 mirė nuo pandemijos pradžios, praneša Palangos miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.


Palangos savivaldybės visuomenės sveikatos centras paskelbė ketvirtadienį, spalio 21 dieną, kad Palangoje ketvirtadienį nustatyti 22 nauji COVID-19 atvejai, iš viso 181 savivaldybės gyventojas koronavirusu dar serga, o nuo pandemijos pradžios susirgo 2099 palangiškiai.


Kaip praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Palangoje koronavirusu šį trečiadienį, liepos 14 dieną, dar sirgo 6 asmenys, nuo pandemijos pradžios juo susirgo 1193 palangiškiai, 13 mirė. Vyriausybė trečiadienį nutarė, kad privalomai testuotis dėl COVID-19 turės vežėjai, maitinimo įstaigų, pramogų, mažmeninės prekybos darbuotojai.


Penktadienį, birželio 11 d., Palangoje koronavirusu sirgo 22 asmenys, per parą naujų atvejų nebuvo registruota. Nuo pat pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje sirgo 1 180 asmenys. 12 palangiškių mirė.


Kaip praneša Statistikos departamentas, pirmadienį Lietuvoje nustatyti 655 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 5 žmonės. Pirmadienį COVID-19 atvejų Palangoje neregistruota, kurorte dar juo serga 47 asmenys. Nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje susirgo 1 078 asmenys.


Statistikos departamento duomenimis, trečiadienį, balandžio 21 dieną, Palangoje nustatytas vienas naujas koronaviruso atvejis. Šiuo metu Palangos miesto savivaldybėje koronavirusu serga 39 asmenys, nuo pandemijos pradžios juo susirgo 1046 palangiškiai, 10 mirė.


Statistikos departamentas pranešė „Palangos tiltui“, kad antradienį, balandžio 20 d., Palangoje, buvo registruoti du nauji koronaviruso atvejai. Šiuo metu kurorte COVID-19 serga 37 palangiškiai, nuo pandemijos ligos ja susirgo 1041 palangiškis. Dešimt tiesiogiai mirė nuo šios ligos, o dar apie šešias dešimtis –...


Ketvirtadienį, balandžio 8 d., šalyje nustatyti 1 155 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 13 žmonių, penktadienį pranešė Statistikos departamentas. Palangos miesto savivaldybėje ketvirtadienį nustatyti du šio viruso atvejai, šiuo metu Palangoje koronavirusu serga 24 asmenys. Nuo pandemijos pradžios praėjusių metų kovą COVID-19 iš...


Per praėjusią parą šalyje nustatyti 853 nauji COVID-19 atvejai, deja, bet nuo šios infekcijos mirė dar 7 žmonės. Keturi asmenys mirė 60-69 metų amžiaus grupėje, po vieną – 70-79, 80-89 ir 90-99 metų amžiaus grupėje. Visi šie žmonės mirė ligoninėse. Kaip pranešė „Palangos tiltui“ Statistikos departamentas, antradienį, kovo 30 d., koronaviruso atvejų...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo „Palangos tiltą“, kad antradienį, kovo 2 d., Palangoje nebuvo registruota koronaviruso atvejų. Šiuo metu mūsų savivaldybėje COVID-19 serga 28 asmenys, nuo pandemijos pradžios šia liga susirgo 968 palangiškiai. Nors buvo pranešta apie mirtis nuo koronaviruso Palangoje, dabar nei NVSC, nei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius