Palangoje pagerbta garsioji stinta

Aistas MENDEIKA, 2009-02-17
Peržiūrėta
1844
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventės dalyvių neatbaidė nei šaltukas, nei netikėta užklupusi pūga. Būriai žmonių skubėjo ant tilto į jūrą, kur vyko žvejų varžytuvės. Deja, sužvejoti stintų beveik niekam nepasisekė – vos keliems dalyviams nusišypsojo laimė ant kabliuko rasti po vieną stintelę. Tačiau plekšnės nebuvo tokios baikščios ir kibo kur kas dažniau.

Stintų meškeriojimo varžybose ant Palangos tilto dalyvavo net 28 komandos iš įvairių Lietuvos miestų. Jauniausias varžybų dalyvis buvo 11, o vyriausias jau atšventęs 72-ąjį gimtadienį. Plačiausia šypsena laimė šypsojosi klaipėdiškiams, sužvejojusiems 1 kilogramą ir 900 gramų plekšnių.

Pakeliui nuo tilto J.Basanavičiaus gatve visų laukė įvairūs skanėstai, kurių paragauti siūlė palangiškiai verslininkai. Ypač populiari, suprantama, buvo ir kepta, ir marinuota, ir rūkyta ar šviežia stinta bei iš jos išvirta žuvienė. Tik kainos šiek tiek „kandžiojosi“ – kai kurie šventės svečiai išpūtę akis stebėjosi, kodėl šešios keptos stintos kainavo net dvylika litų, o agurkais kvepiančios šviežios kilogramas – net penkiolika litų...

Taip pat vyko inkaro kilnojimo varžybos, savo dainomis bei šokiais linksmino folkloro ansamblis „Mėguva“, surengęs koncertus „Žvejų liaudies melodijos“. Daugelio šventės svečių dėmesį traukė garuojančiame kubile besimaudantys nuogaliai.

Šventė vyko ne tik svarbiausioje kurorto J.Basanavičiau gatvėje. Palangos viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Pajūrio ir pamario žvejų kultūra“.                    

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žvejyba, kurioje stinta dešimteriopai vertingesnė net už lašišą – taip galima apibūdinti vieną iš šventės „Palangos stinta“, vyksiančios vasario 9-11 dienomis, renginių – tradicines Stintų meškeriojimo varžybas nuo jūros tilto. 


Iki garsiosios šventės „Palangos stinta“ likus vos dviem savaitėms, geriausi virtuvių meistrai jau žino, kuo vaišins į Palangą atvykusius svečius.


Vasario 11-13 dienomis Palangoje vyksiančios šventės „Palangos stinta“ metu bus laikinai keičiama eismo organizavimo tvarka.


Jau po keleto savaičių, vasario 11-13 dienomis, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pasklis stintų kvapas, o kurorto centrą pripildys prekybininkų ir amatininkų šurmulys. Itin populiari, jau devynioliktus metus rengiama žiemos šventė „Palangos stinta“ šiais metais svečius vilios ne tik agurkais kvepiančia žuvimi, tradicinėmis pramogomis, bet ir naujovėmis. 


Vasario 18 d. Palangoje vyksianti Stintų šventė vilioja ne tik gardžios žuvies bei pramogų mėgėjus, bet ir sportininkus – pirmą kartą šventės „Palangos stinta“ istorijoje renginį praturtins ir badmintono turnyras „Palangos stinta 2017“.


Vasario 18 d. Palanga kviečia į šventę „Palangos stinta 2017“ PROGRAMA


Šeštadienį, vasario 16 d., vyksiančiai šventei „Palangos stinta“ besirengianti Lietuvos kultūros sostinė pasidabino dviejų metrų ilgio gintarine stinta. Šis artėjančios šventės simbolis, puošiantis Stintų ordino pilį – kavinę „Molinis ąsotis“ – visiems metams atneš sėkmę žvejyboje kiekvienam, gintarinę žuvį...


Palangoje karaliauja stinta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 14 | Rubrika: Miestas

Ilgasis kurorte vyksiančių švenčių maratonas pradėtas šurmulingu kermošiumi, kurio vieta – prestižinė J.Basanavičiaus gatvė. Iš aplinkinių rajonų ir net kaimyninės Latvijos į Palangą sugūžėję prekeiviai svečiams bei miestelėnams siūlo ne tik įvairiausių gardumynų, tautodailės dirbinių, bet ir, be abejo, svarbiausios šventės „Palangos stinta 2010“ agurkais kvepiantį pajūrio skanėstą – stintą.


Palangoje pagerbta garsioji stinta

Aistas MENDEIKA, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį palangiškiai kurorto svečius pakvietė į tradicinę šventę „Palangos stinta 2009“. Norintieji pasidžiaugti gražia žiemos pramoga į Palangą sugūžėjo iš visos Lietuvos. Pačioje J.Basanavičiaus gatvės pradžioje juos visus pasitiko rekordinio ilgio Palangos stinta.


„Palangos stinta 2009“ programa

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 30 | Rubrika: Kultūra

PALANGOS STINTA 2009 vasario 15 d.   ŠVENTĖS ŽVEJIŠKI MONAI


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius