Palangoje pernai NT išleista 49 procentais daugiau pinigų nei 2019 metais

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021-03-25
Peržiūrėta
2135
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

V. Skaraičio (lrytas.lt) nuotrauka
V. Skaraičio (lrytas.lt) nuotrauka

Ekspertai sutaria – nekilnojamojo turto rinką ir kainas pandemija paveikė kitaip nei dauguma prognozavo praėjusių metų kovą, NT pardavimams staiga sustojus. „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis banko „Luminor“ virtualiame renginyje „NT rinka karantino laikotarpiu: 2020 faktai, 2021 prognozės“ kalbėjo, jog 30 savivaldybių pernai augo NT išleistų pinigų suma, 30-tyje mažėjo, labiausiai nukentėjo – Klaipėdos ir Panevėžio miestai. Ypač išleistų pinigų sumomis išsiskiria Kaunas, Vilniaus rajonas, Trakai ir, žinoma, pajūris. Palangoje pernai NT išleista 49 proc. daugiau pinigų nei 2019 metais.
Palangoje NT sandorių skaičius rekordiškai išaugo praėjusių metų vasarą. Šių metų pradžia rodo, jog NT aktyvumas Palangoje ne tik, kad neslopsta, bet ir toliau auga. Kalbant apie kurortinius regionus, svarbu tai, jog būsto fondas čia kitoks nei didmiesčiuose. Čia vyrauja poilsio paskirties patalpos, įrengiamos pardavimui ar nuomai, tokių patalpų labai daug Neringoje ir Palangoje. Poilsio paskirties pastatams ir patalpoms įsigyti Neringoje pernai išleista dvigubai daugiau, Palangoje 40 proc. daugiau. Pajūrio regionas pernai sulaukė 50 mln. daugiau investicijų nei iki tol.
Pajūris, anot R.Reginio, išgyvena aukso amžių, susidomėjimas NT – visame pajūrio ruože, tiek kalbant apie konversijas ir plėtrą, tiek NT pirkimą. Perspektyvos pajūriui itin šviesios – tam pasitarnavo pandemija ir apribotos galimybės keliauti.
„NT sektoriuje rodikliai tokie geri todėl, kad ši krizė nėra finansų krizė. Reikia pinigų – pinigų yra. Dalis pirkėjų nusivylę, ypač dirbantys sektoriuose, kurie laikosi tvirtai, jie tikėjosi, jog galės pigiau įsigyti būstą. Bet būstas kainuoja daugiau nei prieš metus. Yra taisyklė, jei būsto kainos krenta sparčiai, tikėtina, kad jūs nebegalvosite apie būsto įsigijimą. Vadinasi, yra problemų darbo rinkoje ir skolinantis. Reikės palaukti kitos krizės arba naujų šios krizės formų, kad sulauktume mažesnių kainų, nes kainos auga ir toliau“, – situaciją NT rinkoje apibendrino pašnekovas.
Šįmet buvo prognozuojamas NT kainų augimas 4–5 proc., tačiau prognozės keisis, prognozuojama 6–7 proc. kainų augimas. Anot R.Reginio, jei pandemija tęsis ir toliau, pajūrio regionas turi puikias perspektyvas, jei situacija keisis, NT rinkos aktyvumas gali nuslopti. Kol kas akivaizdu, kad vasara bus tokia pati, kaip ir praėjusi.
„Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas dr. Žygimantas Mauricas kalbėjo, jog ši krizė unikali tuo, kad nelėmė būsto rinkos nuosmukio.
Tai, kas vyksta NT rinkoje, neabejoja ekonomistas, tęsis ir toliau, nes darbas iš namų ir elektroninė prekyba negrįžtamai pakeitė NT rinką.
„Būstas bus statomas ne kuo arčiau darbo vietos, o ten, kur tiesiog gera gyventi. Palanga, Klaipėdos rajonas buvo 2020 metais sparčiausiai augusios savivaldybės, dabartinė situacija – didelė galimybė prisivilioti specialistų, kurie nori gyventi prie jūros. Antra vertus, didmiesčiai praranda žavesį, skatina ieškoti kitų vietų. Nebūtinai Vilniaus NT rinka bus karščiausia Lietuvoje,“ – sakė Ž.Mauricas.
Jis mano, kad pajūris gali tapti ne tik poilsio vieta, bet ir gyvenamąja, nes čia visa infrastruktūra. Trakai, Druskininkai, Birštonas, anot jo, taip pat gali sulaukti savo valandos. Atstumai tarp regionų, ir toliau tęsiantis darbui iš namų, nebeturės tiek reikšmės. Tik tam reikia ruoštis, kuriant infrastruktūrą. Jei miestai pasinaudos šia galimybe, gali sulaukti teigiamų tendencijų.

Kristina Buidovaitė

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo Lietuvos savivaldybių tarybų narių kaitos duomenis ir parengė apžvalgą. Joje matoma, kaip keitėsi 60-ties Lietuvos savivaldybių tarybų sudėtys 2019-2023 m. kadencijos metu.


Šiemet ir pernai užsitęsęs šiltas ruduo Palangos savivaldybės biudžetą patuštino beveik 7 tūkst. eurų. Tokie pinigai skiriami kurorto fontanams prižiūrėti, rašo Alvydas Ziabkus, lrytas.lt  žurnalistas.


Rugpjūčio mėnesį bendras VĮ „Oro navigacija” specialistų aptarnautų skrydžių skaičius, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo pusantro karto ir sudarė 18,4 tūkst. skrydžių.


Palangoje pernai NT išleista 49 procentais daugiau pinigų nei 2019 metais

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 03 25 | Rubrika: Miestas

Ekspertai sutaria – nekilnojamojo turto rinką ir kainas pandemija paveikė kitaip nei dauguma prognozavo praėjusių metų kovą, NT pardavimams staiga sustojus. „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis banko „Luminor“ virtualiame renginyje „NT rinka karantino laikotarpiu: 2020 faktai, 2021 prognozės“ kalbėjo, jog 30...


Kovo 5 d. nuotoliniu būdu pristatyti 2020 m. Palangos m. PK veiklos rezultatai. Kriminogeninę padėtį Palangoje, apžvelgė policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos mieste dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai; dėl vagysčių 2020 metais kurorte buvo pradėta 111, 2019 metais 100 ikiteisminių tyrimų. Dėl sukčiavimo 2020 metais buvo pradėti 3, 2019 metais – 10...


Kas nors pasakys, kad dovanos ir meras – du vienas kitam nederantys dalykai, tačiau miestų vadovai – ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus – jų, oficialių, gauna ir jos yra reprezentacinių išlaidų dalis. „Tačiau pernai oficialių dovanų meras Š. Vaitkus negavo, tik,“ – Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas sakė...


Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Prieš keletą dienų visi išlydėjo dar vienerius metus. Kiek gi šiemet palangiškių pasitiko naujuosius metus, galbūt miestelėnų sumažėjo? Palangos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vida Buivydienė pradžiugino, nes praėjusiais metais gimė daugiau kūdikių nei 2009 metais, deja, ir mirė daugiau. „Palangoje gyventojų skaičius išlieka daugmaž panašus – jis nesikeičia metai iš metų“, -...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius