Palangoje posėdžiavo Europos Sąjungos Regionų komiteto nariai

Simona POCYTĖ, 2012-07-09
Peržiūrėta
1940
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje posėdžiavo Europos Sąjungos Regionų komiteto nariai

Liepos 5-6 dienomis Palangoje posėdžiavo Europos Sąjungos Regionų komiteto (ES RK) Švietimo, jaunimo, kultūros ir mokslinių tyrimų komisija (EDUC), kurią sudaro apie 100 regionų ir vietos valdžios atstovų iš visos ES. Toks išvažiuojamasis posėdis Lietuvoje vyksta pirmą kartą.

 

Į Palangą atvyko neatsitiktinai

Į ES RK posėdį atvyko 130 garbingų svečių, didžioji dauguma jų – Regionų komiteto nariai, kurie savo valstybėse narėse yra regionų vadovai, miestų merai ar tarybų nariai.

Viena iš konferencijos organizatorių, Šiaulių miesto mero pavaduotoja Daiva Matonienė,  kreipdamasi į EDUC narius pabrėžė, jog konferencijos dalyviai į Palangą sukviesti ne atsitiktinai. „Nors Palanga – vos keliolika tūkstančių gyventojų turintis pajūrio miestas, vasarą ji tampa realia Lietuvos sostine su keliais šimtais tūkstančių gyventojų“, – sakė D. Matonienė.

Dvi dienas vyksiančiame RK komisijos posėdyje įvyko diskusija ES sporto politikos tema, buvo apsvarstyta nuomonė dėl Europos duomenų apsaugos reglamentavimo, viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio panaudojimo bei aptarti kiti klausimai.

Ketvirtadienį, liepos 5 dieną, vyko ir RK atstovų bei Lietuvos Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus susitikimas, kurio metu buvo aptarta Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai darbotvarkė bei jos prioritetų sąryšis su RK ateinančiųjų metų darbo programa. Vakare komiteto nariai dalyvavo Gintaro muziejuje surengtame Premjero A. Kubiliaus priėmimo vakare.

 

Pasitikti skambant orkestrui

Dar iki atvykstant premjerui maždaug 130 svečių, Regionų komitetų atstovai, prie Gintaro muziejaus buvo pasitikti skambant Palangos miesto orkestro muzikai. Vėliau visi susirinko Gintaro muziejaus terasoje, kur sulaukė atvykstant mūsų šalies Premjero.

Pirmasis susitikime kalbėjo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Jis nuoširdžiai palinkėjo visiems vakaro dalyviams gerai praleisti vakarą ir išsivežti pačius geriausius įspūdžius apie Palangos miestą bei sugrįžti čia ne kartą. Perduodamas žodį Lietuvos Ministrui Pirmininkui A. Kubiliui, meras šmaikščiai padėkojo už atvežtą gerą orą į Palangą.

Kalbėdamas A. Kubilius pasidžiaugė, kad svečiai turės galimybę ne tik aptarti svarbius klausimus, bet ir atšvęsti mūsų šaliai labai ypatingą Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.

Vyriausybės vadovas savo kalboje svečiams taip pat sakė, kad jie yra labai svarbiame Lietuvos regione – Žemaitijoje. Šis regionas garsus savo žmonėmis, kurie yra stiprūs, labai užsispyrę, kartais lėti kalbant ir darant sprendimus, tačiau, kai jie jau nusprendžia, tai tvirtai laikosi savo žodžio.

 

Kurortui teko didelė garbė

Po mūsų šalies Premjero kalbą sakė EDUC komiteto pirmininkas Alin-Adrian Nica, kuris tikino, kad Palangos kraštovaizdis, pajūrio krantai ir gaivus oras buvo tinkami jų konferencijos temai „Sportas visiems – Tarpregioninis bendradarbiavimas“. Alin-Adrian Nica palygino politiką su sportu, nes būnant politiku, kaip ir sportininku, reikia pastangų, energijos, atsidavimo ir pasiryžimo.

Penktadienį, liepos 6 d., vyksiančiame komisijos posėdyje  EDUC nariai svarstė keletą ES teisės aktų iniciatyvų ir priims oficialias nuomones jų klausimu, kurias vėliau svarstys jau visas Regionų komitetas.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog kurortui didelė garbė priimti ES Regionų komiteto narius. „Džiugu, kad Palangoje vyksta tokio aukšto lygio renginiai, kuriuose dalyvauja ES komitetų nariai, regionų vadovai, miestų merai. Turime puikiai išplėtotą infrastruktūrą – aukšto lygio viešbučius, galinčius pasiūlyti ne tik geras apgyvendinimo paslaugas, bet ir labai palankias sąlygas konferencijoms rengti. Svarbu ir tai, kad galime pasiūlyti patogų susisiekimą – Palanga turi moderniai įrengtą tarptautinį oro uostą. Viešėdami Palangoje, ES RK nariai ne tik dirba – laisvalaikiu jiems suteikta galimybė susipažinti su mūsų kurortu. Padarysime viską, kad svečiai iš mūsų kurorto išsivežtų pačius geriausius įspūdžius bei sugrįžtų čia dar kartą“, – sakė Š. Vaitkus. 

 

Ruošiant straipsnį, naudotasi Palangos miesto savivaldybės informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Miestų ir regionų atsparumas krizėms, inovatyvūs sprendimai bei viešųjų investicijų vaidmuo ekonominei ir socialinei plėtrai – apie tai rugsėjo 22 dieną Palangoje vyksiančiame Europos Regionų komiteto Ekonomikos politikos komisijos seminare diskutuos vietos politikai bei ekspertai iš Europos Sąjungos ir Lietuvos.


Miestų ir regionų atsparumas krizėms, inovatyvūs sprendimai bei viešųjų investicijų vaidmuo ekonominei ir socialinei plėtrai – apie tai rugsėjo 22 dieną Palangoje vyksiančiame Europos Regionų komiteto Ekonomikos politikos (ECON, angl. Commission for Economic Policy) komisijos seminare diskutuos vietos politikai bei ekspertai iš Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos.


Pasaulio vietos ir regionų valdžios lyderių kongrese Pietų Korėjos mieste Daejeone susirinko vietos valdžios lyderiai, merai iš viso pasaulio. Lietuvos vietos savivaldai kongrese atstovauja Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) – prezidentas Mindaugas Sinkevičius, viceprezidentai – Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas bei Šarūnas Vaitkus, Palangos...


Trečiadienį (birželio 22 d.) Palangoje lankęsi LR Seimo Biudžeto ir finansų komiteto, vadovaujamo Mykolo Majausko, nariai domėjosi Šventosios uosto statybos darbų eiga.


Seimo Ekonomikos komiteto nario, palangiškio Mindaugo Skritulsko iniciatyva, lapkričio 10 dieną Palangoje įvyks Seimo Ekonomikos komiteto išvažiuojamasis posėdis.


Lietuvos merai kreipėsi į aukščiausius šalies vadovus ragindami imtis politinės lyderystės ir leisti savivaldybėms pasinaudoti unikaliomis Europos Sąjungos (ES) suteiktomis galimybėmis investuoti į ekonomikos gaivinimą, regioninės atskirties mažinimą ir viešųjų paslaugų kokybę. Visų 60-ies Lietuvos savivaldybių vadovai trečiadienį, vasario 24 dieną, išplatino...


Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius ir viceprezidentai Ausma Miškinienė ir Šarūnas Vaitkus lakpričio 11 – 15 dienomis dalyvavo 6-ajame Pasaulio vietos ir regionų valdžių lyderių kongrese Durbano mieste, Pietų Afrikos Respublika.


Aš, Danas Paluckas, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, noriu visuomenei pateikti glaustą savo darbo Taryboje ir jos Kontrolės komitete ataskaitą ir atkreipti dėmesį į pagrindinius mano, kaip Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko, veiklos momentus.


Liepos 5-6 dienomis Palangoje posėdžiavo Europos Sąjungos Regionų komiteto (ES RK) Švietimo, jaunimo, kultūros ir mokslinių tyrimų komisija (EDUC), kurią sudaro apie 100 regionų ir vietos valdžios atstovų iš visos ES. Toks išvažiuojamasis posėdis Lietuvoje vyksta pirmą kartą.   Į Palangą atvyko neatsitiktinai Į ES RK posėdį atvyko 130 garbingų svečių...


Programos LEADER mokymo metodikos centras tęsia mokymų ciklą Lietuvoje. Rugpjūčio 5-6 dienomis į seminarą buvo pakviesti specialistai, rengiantys žuvininkystės regionų plėtros strategijas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 metų veiksmų programos Ketvirtosios prioritetinės krypties „Tvari žuvininkystės regionų plėtra“. Programą remia Europos žuvininkystės fondas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius