Palangoje pradėti pėsčiųjų perėjų apšvietimo darbai

Palangos tiltas, 2014-09-25
Peržiūrėta
2085
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje pradėti pėsčiųjų perėjų apšvietimo darbai

Palangoje pradėti pėsčiųjų perėjų apšvietimo įrengimo darbai. Šiuo metu darbai verda Kretingos bei J. Janonio gatvėse, savo eilės laukia Vytauto g. ir Mokyklos g., o Medvalakio, Sodų bei Taikos gatvėse beliko sumontuoti tik šviestuvus.  

Iki lapkričio Palangoje elektros energiją taupančiomis LED lempomis planuojama apšviesti 24 pėsčiųjų perėjas. Priklausomai nuo gatvės pločio, į perėjas bus nukreipta vieno arba dviejų žibintų šviesa. Kad artėjama prie pėsčiųjų perėjos, vairuotojus taip pat įspės ir papildomi žibintai – žybsniai.

Mero pavaduotojas, Saugaus eismo komisijos pirmininkas Saulius Simė atkreipė dėmesį, jog apšviestos pėsčiųjų perėjos suteiks daugiau saugumo ne tik pėstiesiems, bet ir vairuotojams. „Įsibėgėja ruduo, tad dienos darysis vis trumpesnės, o tamsusis paros metas – vis ilgesnis. Esant prietemai, o ypač – jei dar lyja, vairuotojams nėra lengva pastebėti pėsčiuosius. Juo labiau, kad nemaža dalis pėsčiųjų rudenį vilki tamsius drabužius bei dar neturi įpročio segėti atšvaitus. Tad apšviesti pėsčiųjų perėjas yra ypač svarbu“, – sakė S. Simė.

Apšvietimas pirmiausia pradėtas montuoti gatvėse, ties kuriomis yra įsikūrusios miesto ugdymo įstaigos. Pasak Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės, taip apsispręsta siekiant kuo geriau pasirūpinti mažųjų palangiškių, skubančių į mokyklas ar vaikų darželius, saugumu. „Iki šiol Palangoje pėsčiųjų perėjos nebuvo apšviestos taip ryškiai, kaip norėtųsi. Sumontavus papildomus šviestuvus, situacija neabejotinai pagerės“, – teigė A. Kilijonienė.

 

„Palangos tilto“, Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmiausia bus sutvarkyta atkarpa nuo J. Biliūno g. iki B. Oškinio g., tad šioje miesto dalyje gyvenantys palangiškiai susidurs su laikinais nepatogumais. 


Įgyvendinant ES projektą „Gatvių apšvietimo modernizavimas Palangos mieste, II etapas”, dalyje kurorto gatvių vyksta intensyvūs darbai.


Baigti per pušynus besidriekiančio ir Palangą su Šventąja jungiančio dviračių tako atkarpos nuo Lino tako iki Kontininkų gatvės apšvietimo įrengimo darbai.


Džiugia žinia socialiniame tinkle pasidalijo Palangos miesto meras.


Tęsiami kurorto gatvių apšvietimo modernizavimo darbai – efektyviais, elektros energiją taupančiais LED šviestuvais pakeisti 228 senieji šviestuvai Palangos ir Šventosios gatvėse.


Vėžių gatvėje užvirė statybos darbai, tad iki šiol buvęs žvyruotas keliukas per kiek daugiau nei metus laiko pasikeis neatpažįstamai – beveik 500 metrų Vėžių gatvė taps saugesnė tiek vairuotojams, tiek ir pėstiesiems. Bus įrengta pralaida, t.y., užtikrintas susisiekimas su Vilimiškės kvartalu, pasodinti želdiniai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje baigti pėsčiųjų perėjų apšvietimo montavimo darbai – nuo šiol mieste tamsiu paros metu 24 perėjos bus ne tik geriau apšviestos, bet ir išryškintos baltesne, nei bendras gatvių apšvietimas, spalva. Dar vienas sprendimas, atkreipsiantis vairuotojų dėmesį į tai, kad artėjama prie pėsčiųjų perėjos – beveik prie visų šių...


Palangoje pradėti pėsčiųjų perėjų apšvietimo įrengimo darbai. Šiuo metu darbai verda Kretingos bei J. Janonio gatvėse, savo eilės laukia Vytauto g. ir Mokyklos g., o Medvalakio, Sodų bei Taikos gatvėse beliko sumontuoti tik šviestuvus.  


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius