Palangoje savaitgalį – kultūrinių renginių proveržis

Palangos tiltas, 2016-02-11
Peržiūrėta
1873
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje savaitgalį – kultūrinių renginių proveržis

Palangiškiai ir kurorto svečiai, savaitgalį planuojantys apsilankyti kultūriniuose renginiuose, turės gerokai pasukti galvą, kaip suspėti pamatyti viską, ką įdomaus šį savaitgalį siūlys Palanga – duris žiūrovams atvers naujoji Koncertų salė, istorija dvelkiantis Kurhauzas, į koncertą kvies ir atsinaujinęs Gintaro muziejus. Vilios ir šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliuosianti Stintų šventė, tad šį savaitgalį praleisti Palangoje neabejotinai verta.

Koncertų salėje – populiariausi spektakliai
Jau penktadienį, vasario 12 d., duris publikai atvers naujoji Palangos koncertų salė – Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kultūrinę programą joje siūlys dvi dienas iš eilės – penktadienį ir šeštadienį.
Pasak Klaipėdos Valstybinio muzikinio teatro vadovo Jono Sakalausko, žiūrovams bus pristatomi vieni iš populiariausių Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklių.
Penktadienį, vasario 12 d., 19 val. publikos dėmesio lauksJ. Štrauso operetė „Vienos kraujas“, kurios metu scenoje žiūrovai išvys per šimtą atlikėjų – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistus, chorą, baleto šokėjus ir be abejo mėgausis orkestro atliekama muzika.
Šeštadienį, vasario 13 d., 19 val. palangiškiams ir kurorto svečiams pristatomas pripažinimo bei sėkmės ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje sulaukęsšokio spektaklis „Altorių šešėly“, pastatytas pagal V. Mykolaičio – Putino klasika tapusį romaną „Altorių šešėly“.
„Be abejo, Palangoje pristatomi spektakliai bus ryškesni ir įdomesni vien dėl pačios vietos, kur jie bus rodomi – dėl salės galimybių ir jos kuriamos atmosferos. Tai iš tiesų labai jaudina ir verčia mus pasitempti”, – sakė J. Sakalauskas.
Bilietų į minėtus renginius kaina – 8, 10 eurų.
Bilietus platina bilietai.lt, juos taip pat galima įsigyti MAXIMA XX, informacijos skyriuje (Klaipėdos pl. 42, nuo 8 val. iki 22 val.) bei Palangos koncertų salės kasose (Vytauto g. 43, Palanga) kasdien nuo 14 val. iki 18 val., o renginių dienomis - nuo 14 val. iki 19 val. Norintieji užsisakyti bilietus, kviečiami skambinti tel. 8 625 24802.

Kurhauze – intelektuali muzika
Greta naujosios Koncertų salės esančiame Kurhauze šeštadienį taip pat skambės nepakartojama muzika – vasario 13 d. 18 val. į koncertą pakvies vyrų vokalinė grupė „Quorum“.
Apsilankyti koncerte, kuriame „Quorum“ dainuoja a cappella apie meilę, Lietuvą ir stintas, tikrai verta – organizatoriai neabejoja, jogįdomi, įvairi, netradicinė ir svarbiausia – intelektuali „Quorum“ muzika klausytojus pakylėsir dvasiškai, ir emociškai. Gyvo garso grupė savo balsais sukurs instrumentinės grupės įspūdį ir dainuos populiariausias, žinomiausias dainas, tarp jų įterpdama ir originalias autorines kompozicijas.
Bilietųį vyrų vokalinės grupės „Quorum“ koncertą kainos - 10, 12, 15 eurų, senjorams, studentams, moksleiviams, žmonėms su negalia – 8 Eur.
Bilietus platina bilietai.lt, Palangoje įsigyti juos galima ir sistemos bilietai.lt platinimo vietose J. Basanavičiaus g. 16 ir Klaipėdos pl. 42, o valandą prieš koncertą – Palangos Kurhauze(Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga).

Gintaro muziejuje – duoklė meilei
Išskirtine aplinka garsėjantis Gintaro muziejus savaitgalį taip pat atvers duris muzikos gerbėjams. Šeštadienį, vasario 13 d., 18 val. čia karaliaus meilė – kviečia klasikinės muzikos koncertas „Meilė skamba muzikoje“.
Įspūdingą meninę programą, kurioje – klasikos bei šiuolaikinių kompozitorių vokaliniai ir instrumentiniai kūriniai, arijos, duetai iš operų bei miuziklų publikai pristatys sopranas Ieva Barbora Juozapaitytė, mecosopranas Justė Jankauskaitė, tenoras Laimonas Bendaravičius ir pianistas virtuozas Justas Čeponis.
Šv. Valentino dienos progai skirtas koncertas Palangos Gintaro muziejuje rengiamas jau antrus metus iš eilės. „Koncertas „Meilė skamba muzikoje“, kuriame dalyvauja jauni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atlikėjai – puikiausia dovana mylimam žmogui artėjančios Šv. Valentino dienos proga – įsitikinusi koncerto organizatorė, VšĮ „Cantus firmus“ direktorė Gitana Krikščiūnaitė. – Trykštanti jaunatvė, puikus vokalas bei fortepijono muzika neabejotinai sužavės ir pakylės kiekvieną, šeštadienį apsilankysiantį šiame koncerte“.
Bilietų kaina – 10 eurų.
Bilietus į koncertą „Meilė skamba muzikoje“ galima įsigyti bilietai.lt bei Gintaro muziejaus (Vytauto g. 17, Palanga)kasose kasdien nuo 11 val. iki 17 val.

Stintų šventė
Savaitgalis Palangoje kvies ne tik mėgautis gera muzika, bet ir paskanauti agurkais kvepiančios žuvies – šeštadienį nuo vidurdienio J. Basanavičiaus gatvėje ims šurmuliuoti garsioji Stintų šventė. Čia taip pat netruks pramogų – katiluose kunkuliuos žuvienė, visoje J. Basanavičiaus gatvėje kvepės stinta, skalbės liaudiška muzika, vyks žvejiškos varžybos, šurmuliuos kermošius. Bus ne tik linksma, bet ir skanu – įsitikinę šventės „Palangos stinta“ organizatoriai.

Renginių daugėja
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį, jog renginiai labai praturtina kurorto gyvenimą, todėl kultūrai Palangoje skiriamas ypatingas dėmesys. „Per pastaruosius keletą metų Palangoje pastatytas ar atnaujintas ne vienas kultūros objektas, o juose organizuojami aukšto lygio renginiai sulaukia didelio tiek palangiškių, tiek ir kurorto svečių susidomėjimo. Dėsime visas pastangas, kad turiningo laisvalaikio praleidimo galimybių Palangoje daugėtų ir ateityje“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje ir Šventojoje, prasidėjus rugpjūčiui, renginiai veja vienas kitą, tad tiek vietos gyventojams, tiek poilsiautojams tikrai nebus ko liūdėti, net jei oras neleis lepintis saulės voniomis.


Tai renginys, skirtas sutelkti visuomenės dėmesį į kūrėjus, menininkus, skatinti žmones patikėti, kad miestą, rajoną galima papuošti meno išraiškos formomis, kurios ugdo asmenybių kūrybiškumą, kritinį mąstymą, kviečia susimąstyti, kokią pridėtinę vertę miesto kultūrinio identiteto formavimui teikia vietos, šalies menininkai.


Jau šį savaitgalį, gegužės 21-ąją, sugrįžta Klaipėdos laivų paradas su turininga dienine programa ir įspūdingiausiu vakaro akcentu – šventine laivų kolona, kurią mariose ves legendinė jachta „Lietuva“.


Nors už lango dažniau stūgauja rudens vėjas, o saulės šypsnių mažiau, tačiau gausybė kultūros renginių Palangoje giedrins palangiškių ir miesto svečių nuotaiką.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukia itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyks Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.


Palangiškiai ir kurorto svečiai, savaitgalį planuojantys apsilankyti kultūriniuose renginiuose, turės gerokai pasukti galvą, kaip suspėti pamatyti viską, ką įdomaus šį savaitgalį siūlys Palanga – duris žiūrovams atvers naujoji Koncertų salė, istorija dvelkiantis Kurhauzas, į koncertą kvies ir atsinaujinęs Gintaro muziejus. Vilios ir šeštadienį J....


Lietuvos kultūros sostinė Palanga žada įspūdingą, kultūrinių renginių turtingą rugsėjį. Pirmasis rudens renginys kurortą papuoš jau pirmąjį rudens savaitgalį – rugsėjo 7 d. bus minima Birutės parko diena.


Kultūros naktis prie Baltijos nustebins renginių gausa bei įvairove

Palangos m. savivaldybės informacija, 2013 07 04 | Rubrika: Kultūra

Palanga entuziastingai laukia bene svarbiausio projekto „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“ savaitgalio. Šventinis savaitgalis, kuomet visa Lietuva minės Valstybės dieną, kurorte bus kaip niekad turtingas kultūrinių renginių, skirtų įvairaus amžiaus meno mylėtojams.


Kultūros dienai – įvairiaspalvė renginių puokštė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 04 11 | Rubrika: Kultūra

„Kultūros vertybės amžinos“, – tokiu šūkiu Palanga – Kultūros sostinė 2013 – pasitinka balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną. Šiai progai Kultūros centras nuo pat ryto iki vakaro palangiškiams ir miesto svečiams siūlo visą puokštę pačių įvairiausių renginių, prasidėsiančių Taikos vėliavos pakėlimo ceremonija miesto centrinėje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius