Palangoje šeštadienį pažirs gintaro lietus

Palangos tiltas, 2016-05-13
Peržiūrėta
1994
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje šeštadienį pažirs gintaro lietus

Artėjantį savaitgalį Palanga kviečia praleisti nekasdieniškai – atvykusieji į didžiausią šalies kurortą, šeštadienį, gegužės 14 d., paklius į tikrą gintaro lietų, o aktyviausieji netgi galės susirungti jau ketvirtajame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate.

Pradžia – vidurdienį
Išskirtinai šventinė nuotaika vidurdienį pirmiausia pasklis populiariojoje J. Basanavičiaus gatvėje – vidurdienį žirgu kinkyta karieta čia atvyks pats jūrų dievas Bangpatys bei atsiveš maždaug penkiasdešimt kilogramų vadinamojo Lietuvos aukso – gintaro.
Pajudėjęs nuo Vytauto g. ir J. Basanavičiaus g. sankirtos bei tęsdamas savo kelionę link jūros, Bangpatys gintaro lietumi džiugins pakeliui sutiktus pramogautojus, tad vaikštantieji pėsčiųjų labiausia pamėgta Palangos alėja pirmieji galės pasimėgauti netradicine atrakcija.

Gintaro rinkimo čempionatas
Po vidurdienio, 13.30 val., atrakcijos persikels prie jūros tilto, kur Bangpatys pasveikins Baltijos jūrą bei paskelbs Lietuvos gintaro rinkimo čempionato pradžią. Dalyvauti jame galės dešimt norinčiųjų, tad pirmenybė bus teikiama ankstesnių Gintarinių savaitgalių gintaro rinkimo varžybų nugalėtojams (čempionai galės dalyvauti be atrankos) bei prizininkams, taip pat, jei savanorių dalyvauti bus labai daug, pirmiausia kviečiami bus originaliai vadinamuoju Lietuvos auksu pasidabinusieji šventės svečiai. Taip pat bus skatinami čempionate dalyvauti kuo įvairesnių Lietuvos miestų atstovai bei užsieniečiai.
Čempionato dalyviams bus įrengta dešimt specialių zonų, iš kurių kiekvienoje bus išbarstyta po 100 gramų gintaro, sumaišyto su jūros bangų į krantą išplautais dumbliais, pagaliukais bei šapeliais – bus sudaryta tikro kranto imitacija. Dalyviai bus vertinami pagal tai, kas švariau, greičiau ir daugiau jo surinks. Apdovanojami bus trys geriausiai pasirodę rinkėjai. Per penkias minutes čempionato dalyviai turės surinkti kuo daugiau gintaro.

Pažers paplūdimyje
Paaiškėjus šalies gintaro rinkimo čempionui, savo sugebėjimus rinkti vadinamąjį Lietuvos auksą galės pademonstruoti visi norintieji – Bangpatys surengs tikrą gintaro lietų paplūdimyje. Pajūryje susirinkę šventės dalyviai galės ne tik džiaugtis dosniomis Bangpačio dovanomis, bet, kaip ir kasmet, varžytis tarpusavyje dėl daugiausiai bei švariausiai vadinamojo Lietuvos aukso surinkusiojo titulo. Šių žaismingų varžybų nugalėtojų lauks prizai, kuriuos įsteigė Palangos gintaro gildija, tautodailininkas Albertas Bukauskas ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Palangos sekcija. Specialūs apdovanojimai laukia ir jauniausio, vyriausio rinkėjų.
Kad Gintarinis savaitgalis kuo labiau pateisintų savo vardą, visi šios šventės dalyviai kviečiami pasidabinti gintaro papuošalais bei dalyvauti gražiausio papuošalo rinkimo konkurse. Trims nugalėtojams – gražiausiai pasipuošusiai moteriai, vyrui bei vaikui taip pat bus įsteigti prizai. Ši atrakcija ant jūros tilto vyks 15 val.

Džiugins kelias savaites
Kadangi dalį smulkaus gintaro Bangpatys subers ir į jūrą, ši dar kurį laiką netikėtai džiugins paplūdimiu bevaikštančius palangiškius ir kurorto svečius.
„Ne vienerių metų patirtis rodo, jog, net ir pasibaigus Gintariniam savaitgaliui, smulkių gintarų jūra į krantą ties tiltu išmeta dar keletą savaičių. Tai tampa malonus siurprizas į paplūdimį atėjusiems palangiškiams ir kurorto svečiams”, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro vadybininkas Nerijus Stasiulis.

Malonios staigmenos
Jau tapo tradicija, kad gintarų šią dieną apsilankiusieji Palangoje gali rasti pačiose netikėčiausiose vietose – ne tik paplūdimyje, bet ir J. Basanavičiaus gatvėje, taip pat – viešojo maitinimo įstaigose ar viešbučiuose, kadangi šventinę nuotaiką šią dieną kurs ir kurorto verslininkai. „Gintarinis savaitgalis – smagi atrakcija kurorto svečiams, tad norime, kad jis paliktų kuo ryškesnius prisiminimus. Todėl tiek kavinių, tiek ir viešbučių klientus šią dieną džiuginsime mielomis smulkmenomis – pačiose netikėčiausiose vietose svečiams paliktais smulkiais gintaro gabaliukais. Jų pažertų bus galima rasti viešbutyje ant lovos, gintarais gali būti padabinta ir kavos puodelio lėkštelė, pagražinta sąskaita ir pan.”, – sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas.

Įžanga į Kurorto šventę
Gintarinis savaitgalis – ne tik kurorto gyventojų, bet ir Palangos svečių pamėgta atrakcija, kasmet į pajūrį priviliojanti šimtus pramogautojų, yra smagi įžanga į gegužės 20-22 dienomis Palangoje vyksiančią Kurorto šventę.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos gintaro muziejuje Palangoje atnaujinta ekspozicija „Mūsų gyslomis teka gintaras“. Joje ironiškai žvelgiama į 20 a. suformuotas gintaro ir lietuviškumo sąsajas. 


LNDM Palangos gintaro muziejuje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18 val. atidaroma kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.


Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių.


Gintarinė Palanga kviečia įsimintinai ir netradiciškai praleisti savaitgalį – gegužės 13-15 dienomis didžiausiame šalies kurorte gerą nuotaiką skleis ypatingas renginys – „Gintarinis savaitgalis“, o šeštadienį, be kitų šventės svečiams siūlomų atrakcijų, pajūryje pažirs ir gintarų lietus.  


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Artėjantį savaitgalį Palanga kviečia praleisti nekasdieniškai – atvykusieji į didžiausią šalies kurortą, šeštadienį, gegužės 14 d., paklius į tikrą gintaro lietų, o aktyviausieji netgi galės susirungti jau ketvirtajame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate.


Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą. Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę...


Palangoje rytoj prapliups gintaro lietus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 08 | Rubrika: Miestas

Rytoj, šeštadienį, gegužės 10 d., Palanga visus norinčius pakvies pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyks tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“.


Palangos gintaro muziejus šį šeštadienį švenčia 50 metų jubiliejų

LDM Ryšių su visuomene centro inf., 2013 08 01 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus rugpjūčio 3 d., šeštadienį, 17 val. kviečia į Palangos gintaro muziejaus 50 metų jubiliejaus renginius Palangoje (Vytauto g. 17): simbolinį žibinto prie naujojo Gintaro muziejaus įėjimo įžiebimą, susitikimą su Gintaro muziejaus kūrėjais ir puoselėtojais rūmų Didžiajame salone, parodos „Palangos gintaro muziejui – 50“ atidarymą rūmų...


Gintaro lietus Palangoje atnešė ir naują šalies čempioną

„Palangos tilto“ informacija, 2013 05 13 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palangoje praūžęs gintaro lietus atnešė ir naują šalies čempioną – pirmą kartą surengtame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate nugalėtojo laurai atiteko palangiškiui Romui Miliauskui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius