Palangoje užderėjo daug rekordų

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-25
Peržiūrėta
1677
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pastaraisiais metais Palanga turi kuo pasigirti. Kurorto miestas ir jo menininkai sėkmingai gerina įvairius rekordus, kurie kasmet sulaukia vis daugiau svečių susidomėjimo.

Tarp naujausių rekordų - ant Palangos koncertų salės fasado esantis legendinio dainininko Stasio Povilaičio parašas. Agentūra „Factum“ dar šių metų rugsėjį šį parašą pripažino kaip didžiausią šalyje. S. Povilaičio autografas yra 6,96 m ilgio ir 1,19 m aukščio. Jis Palangos koncertų salę puošia nuo birželio 1 d. Kompozicijos autoriai - skulptorius Romas Klimavičius ir architektė Gerda Antanaitytė.

Palanga gali pasigirti ir tuo, kad daugiau kaip po 30 metų pertraukos kurorto gyventojai ir svečiai vėl galės mėgautis geriamu mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio, kurio gylis - 570 metrų. Geologai teigia, kad tai šiuo metu yra giliausias sveikatinimo paslaugoms naudojamas mineralinio vandens gręžinys Lietuvoje. Į jį investuota 200 tūkst. eurų.


Visai neseniai pripažinimo sulaukė ir Reinoldui Liaudanskui priklausanti didžiausia šalyje balandžių skulptūrėlių kolekcija. Agentūra „Factum“ įregistravo 250 balandžių skulptūrėlių, nors jų balandininkas turi perpus daugiau.

R. Liaudanskas agentūrai pristatė 3 unikaliausias savo skulptūrėles. Didžiausia - 2,12 kilogramo svorio, kuri pagaminta Vokietijoje iš itališko porceliano. Mažiausia - 38 gramų alavo skulptūrėlė. Seniausia - 1895 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose pagaminta skulptūrėlė.


Pasak R. Liaudansko, mintį siekti rekordo mestelėjo žinomas Palangos menininkas Vytautas Kusas, kuriam taip pat priklauso ne vienas rekordas.

Vienas jų - mažiausia lietuviška knyga „Būsenos“. Rekordas užfiksuotas praėjusių metų pabaigoje. Menininko rankomis sukurta eilėraščių knyga - 8 milimetrų aukščio, 7 milimetrų pločio ir 2,5 milimetrų storio. 60 puslapių knygelėje pateikiami V. Kuso 34 eilėraščiai. Tekstas spausdintas spaustuvėje „Druka“. Beje, knygos tiražas - 100 egzempliorių, jie turi valstybinį registracijos numerį.

„Knyga įrišta mano rankomis. Niekada darbo neskaičiuoju, skaičiuoju savo malonumą ir savęs įveikimą. Prieš keletą metų buvau išleidęs kiek didesnę knygą, tad liaudiškai tariant pats save ir „sumušiau“. Mano amžius jau gana solidus, bet dar matau ir šį tą sugebu. Tai tarsi atsipalaidavimas ir pabėgimas nuo bambėjimo“, - linksmai apie rekordinę knygą ir triūsą ją kuriant kalbėjo V. Kusas.

Mažiausia lietuviška knygaMažiausia lietuviška knyga© Palangos sav.
Paklaustas, ar ateityje Palanga gali tikėtis naujų rekordų, dailininkas užbėgti įvykiams už akių nenorėjo. Beje, jis priminė turįs vienintelį Lietuvoje Šunų muziejų.


„Iš manęs neišpešite informacijos, ar ketinu pasikėsinti į kitus rekordus (juokiasi - autor. past.). Pasąmonėje tokių planų yra, bet niekada nešoku į viršų nieko nepadaręs. Kol kas mano paties šunų muziejus nėra įregistruotas. Jis - vienintelis Baltijos šalyse, neturintis analogų„, - teigė V. Kusas, kuris pasidžiaugė, kad Palanga, prie Savivaldybės pastato priešais grojančius fontanus, turi ir vienintelę mini galeriją Lietuvoje.

Šįmet V. Kusas turėjo 5 personalines parodas. Jis tokią dovaną Palangai įteikė savo 70-mečio proga.

Gražių rekordų Palangoje netrūko ir ankstesniais metais. Štai praėjusiais metais kurorto dvasią atspindėjo gintaro karoliai. Minint Lietuvos šimtmetį buvo suverti rekordiniai - net 314 metrų ilgio - Šimtmečio gintaro karoliai.

Palangos gidų gildijos pirmininkė Angelė Martinkėnienė priminė, kad ilgą laiką Palanga didžiavosi turėdama didžiausią gintaro gabalą - „Saulės akmenį„, kuris sveria apie 3,5 kg. Pasak gidės, gintaro gabalas patenka tarp dešimties didžiausių Baltijos gintarų pasaulyje.


„Turistai ne visada apie tai žino, bet kai pasakai, susidomi. Per apžvalgines ekskursijas matome ir Povilaičio autografą, ir Saulės akmenį, tad rekordus tikrai akcentuojame ir jai yra domimasi“, - sakė A. Martinkėnienė.

Norintys Palangoje aplankyti ir pamatyti miesto rekordus tai gali padaryti bet kuriuo metų laiku. Daugiau informacijos apie gidus ir ekskursijas mieste suteiks Palangos turizmo ir informacijos centras: [email protected].

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvai šiemet minint jaunimo metus, Palangoje birželio 8-10 d. rengiama Jaunimo vasaros akademija 2022 „Kartu mes galime daug“.


„Tie rekordai, liaudiškai šnekant, jau „užkniso“ – kol juos įregistruoji, šūsnis visokiausių dokumentų turi surinkti, užpildyti ir dar – ne tą, ne taip užpildei. Aš geriau per tą laiką dar vieną kūrinį padarau ir esu ramus. Dirbu sau, kad per tą „koronę“ nuo bėgių nenušokčiau. Pačiam reikia užsiimti, nes, kai užims...


Agentūros „Factum“ vadovas Vytautas Navaitis džiaugiasi, kad, nepaisant pasaulinės pandemijos, 2020-ieji buvo gausūs neįtikėtinų Lietuvos rekordų. Du iš jų priklauso Palangai. Ne vienas įspūdingas rekordas užfiksuotas ir Vakarų Lietuvoje bei kaimyninėse savivaldybėse, tad baigiantis metams kviečiame dar sykį juos prisiminti.


Nuo gruodžio 13-osios iki pirmadienio, gruodžio 21-osios, gyvenamą vietą Palangoje deklaravo rekordiškai daug asmenų – net 188. „Turime labai daug besideklaruojančiųjų (Palangoje) ir labai daug prašymų pažymoms (apie deklaruotą gyvenamą vietą –PT) išduoti. Vos spėjame padaryti gautas užduotis,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vilma...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje užderėjo daug rekordų

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 25 | Rubrika: Miestas

Pastaraisiais metais Palanga turi kuo pasigirti. Kurorto miestas ir jo menininkai sėkmingai gerina įvairius rekordus, kurie kasmet sulaukia vis daugiau svečių susidomėjimo.


Rugsėjo 26 d. Palangoje vyksianti tradicinė šventė „Palangos stalas“, daugelio vadinama tiesiog Stalo švente, šiemet nustebins rekordų lietumi. Jų, atskleisiančių įvairialypį kurorto gyvenimą, bus pačių įvairiausių, atspindėsiančių tiek kulinarinę, tiek meninę, tiek sportinę ar kitas gyvenimo sritis, ir visi jie stebins savo drąsa bei išmone.


Pirmą kartą Lietuvos rekordų knygoje gali atsirasti rekordas ir muzikinio ugdymo srityje. Yamaha muzikos mokykla, pažyminti 20-uosius mokslo metus Lietuvoje, nutarė juos baigti netradiciškai –praėjusį šeštadienį 62 Lietuvos vietovėse surengė koncertus, kuriuose dalyvavo apie 5500 mokinių.


Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.    


Ir mažoj širdelėj daug gerumo telpa

Palangos l/d ,,Sigutė” auklėtoja metodininkė Alma Valaitienė, 2011 01 11 | Rubrika: Miestas

Palangos lopšelio - darželio ,,Sigutė“ ,,Boružėlių“ grupės vaikučiai, belaukdami Kalėdinio stebuklo įrodė, kad ir mažoj širdelėj daug gerumo telpa. Jie stengėsi būti geresniais: mažiau pykosi, buvo nuoširdūs, gražiai bendravo, daugiau dirbo, puošė grupę savo pagamintais darbeliais, mokėsi eilėraštukų, dainelių ir žaidimų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius