Palangoje vyks tradicinė dvidešimtoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“

"Palangos tilto" informacija, 2019-11-13
Peržiūrėta
1838
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lapkričio 18-24 d. Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks tradicinė dvidešimtoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“, kurią inicijuoja ir organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA). Šią iniciatyvą palaiko bei į suaugusiesiems skirtus renginius kviečia ir Palangos miesto savivaldybė.

Minint Suaugusiųjų mokymosi savaitę, šiais metais siekiama kuo plačiau skleisti suaugusiųjų mokymosi visose gyvenimo srityse idėją, suaugusiųjų bendruomenei parodyti mokymosi galimybes, atskleisti mokymosi patrauklumą, o taip pat – apžvelgti suaugusiųjų mokymosi pažangą bei aptarti mokymosi ateityje įžvalgas.

Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Vilmos Varpiotienės, organizuojant Suaugusiųjų mokymosi savaitę, siekiama žmones ne tik įtraukti į įvairius renginius, bet ir paskatinti juos išbandyti naujas veiklas. „Todėl jau ne pirmus metus miesto įstaigas kviečiame prisijungti prie šios gražios iniciatyvos ir pasiūlyti palangiškiams įdomių užsiėmimų. Esame dėkingi visiems, atsiliepusiems į mūsų kvietimą bei pasiūliusiems palangiškiams aktualių ir naudingų veiklų“, – sakė V. Varpiotienė.

Suaugusiems skirtų užsiėmimų lapkričio 18 – 22 dienomis kurorte nestigs: Palangos turizmo informacijos centras (Vytauto g. 94) lapkričio 18 d. 10 val. pakvies į praktinį seminarą „Noriu tapti gidu“. Tą pačią dieną mieste bus rengiamas susitikimas su menininku Gyčiu Skudžinsku (14 val. A. Mončio namuose-muziejuje, S. Daukanto g. 16), o norintieji pasportuoti ir iš anksto užsiregistravusieji (tel. 8 687 44046) 18 val. bus laukiami Palangos sporto centre (Sporto g. 3) – čia vyks krepšinio 3x3 turnyras prieš BC „Palangos Kuršiai“ krepšininkus. Kuršiai, beje, žais užsimovę bokso pirštines.

S. Vainiūno meno mokykla (Maironio g. 8) lapkričio 19-22 dienomis kvies į dailės kūrybinių darbų parodą.

Lapkričio 21 d. įdomių veiklų pasiūlys dar dvi miesto įstaigos. 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, III a.) rengiama popietė, skirta generolo Jono Žemaičio-Vytauto atminimui. Šiame renginyje dalyvaus Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė.

Tėvai, auginantys mokinukus, 18 val. bus laukiami Palangos miesto visuomenės sveikatos biure (Žemaičių g. 14). Čia rengiami sveiko maisto gaminimo mokymai „Aktualu tėvams: priešpiečių dėžutės vaikams (ir sau į darbą). Ko derėtų vengti, o kas naudinga?“. Būtina išankstinė registracija tel. 8 624 57998.

Lapkričio 22 d. renginių gausa ir įvairovė bus dar didesnė. 13 val. Palangos švietimo pagalbos tarnyboje (Vasario 16-osios g. 6) bus skaitoma paskaita „Kodėl šiandien mums svarbus savivaldus mokymasis ir kuo čia mums naudinga gali būti „Epale“?. Būtina išankstinė registracija tel. 8 460 40106.

16.30 val. miesto viešojoje bibliotekoje Palangos žemaičių draugija organizuos Žemaitiškus skaitymus. Tai – renginys, skirtas paminėti Žemaitijos metus. O jau po pusvalandžio, 17 val., Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A) prasidės paskaita „Lietuvos senoji medicina“. Paskaitos dalyviai turės puikią galimybę išklausyti Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus vaistininkės, muziejininkės, farmacijos istorikės Zenonos Šimaitienės įžvalgų.

Besidomintys sveika mityba 18 val. laukiami Palangos miesto visuomenės sveikatos biure – čia vyks sveiko maisto gaminimo mokymai „Sveikas maistas, jo įvairovė. Ką turėtume žinoti apie alergenus ir etiketes?“. Būtina išankstinė registracija tel. 8 624 57998.

Visi Suaugusiųjų mokymosi savaitei skirti renginiai yra nemokamai, tad palangiškiai kviečiami aktyviai dalyvauti ir pagilinti savo žinias.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Užimtumo tarnyba kviečia bedarbius ir užimtus (dirbančius) asmenis dalyvauti aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo priemonėje. 


Įgyvendinant Palangos miesto savivaldybės „Tūkstantmečio mokyklų I“ programos pažangos planą 2023 m. lapkričio 9 – 10 dienomis Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos ir Palangos senosios gimnazijos 15 mokytojų vyko į stažuotę.


Rugsėjo 16–22 dienomis Lietuvoje vyks tradicinė Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija. 


Trečiadienį, balandžio 27 dieną, Palangos parapijos vikaras Audrius Undraitis  pašventino po rekonstrukcijos dar dažais kvepiančią, blizgančią – neatpažįstamai pasikeitusią Palangos senąją gimnaziją ir jos bendruomenę. Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas atsakė į „Palangos tiltas“ klausimus.


Dar nežinai, ką veiksi rugpjūčio 8-14 dienomis? Būtent tada Palangoje vyks jau ketvirtą gimtadienį švenčiantis projektas „Jaunimo savaitė“. Palangos kultūros ir jaunimo centras kartu su atvira jaunimo erdve „Be stogo“ pasirūpino visos savaitės pramogomis, kurios visų pirma skirtos jaunimui nuo 14 iki 29 metų, tačiau laukiami visi!


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Lapkričio 18-24 d. Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks tradicinė dvidešimtoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“, kurią inicijuoja ir organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA). Šią iniciatyvą palaiko bei į suaugusiesiems skirtus renginius kviečia ir Palangos miesto savivaldybė.


Daugiau nei pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos šį savaitgalį atvyks į Palangą tam, kad pirmą kartą savo akimis išvystų jūrą – kurorte vyks jau trečius metus organizuojama socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“.


Balandžio 23-29 dienomis visose Lietuvos bibliotekose organizuota tradicinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet Lietuvos bibliotekininkų draugijos surengta savaitė vyko jau penkioliktąjį kartą.


Kasmet, moksleiviams grįžus į savąsias ugdymo įstaigas, girdime didžiąją jų dalį dejuojant: „Vis daugiau laiko reikia skirti namų darbams, nieko nespėjam“. O besimokančiųjų – nuo pradinukų iki abiturientų – tėvai mėgsta kartoti: „Kai mes mokėmės, krūviai buvo daug mažesni“. Ar tikrai taip yra? – klausiame Palangos mokyklų direktorių pavaduotojų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius