Palangoje žinias tobulino užsienio šalių lituanistai

"Palangos tilto" informacija, 2012-09-27
Peržiūrėta
1709
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kursų dalyviai susidomėję vartė K. Kubeldzienės (kairėje) įteiktus bukletus apie Palangą.
Kursų dalyviai susidomėję vartė K. Kubeldzienės (kairėje) įteiktus bukletus apie Palangą.

Praėjusią savaitę Palangoje savąsias lietuvių kalbos žinias tobulino užsienio šalių lituanistikos bei baltistikos centruose dirbantys dėstytojai. Nemaža dalis jų, patys savo laiku išmokę archajiškiausias indoeuropiečių prokalbės formas išlaikiusios mūsų kalbos, dabar jos moko kitus studentus.
Dvidešimt lietuvių kalbos puoselėtojų iš Lenkijos, Italijos, Suomijos, Vokietijos, Čekijos, Estijos bei Vengrijos klausėsi Klaipėdos universiteto profesoriaus Rimanto Balsio paskaitų apie Žemaičių mitologiją bei kalendorines šventes, Vilniaus universiteto (VU) profesoriaus Alfredo Bumblausko paskaitų apie Žemaitijos istoriją. VU lektorė Virginija Stumbrienė konsultavo juos lietuvių kalbos mokymo didaktikos klausimais, lektorė Galina Vaščenkaitė supažindino su socialinio ir politinio Lietuvos gyvenimo naujienomis, lektorius Audrius Valatka – su lietuvių kalbos norminimo bei teisinio reguliavimo problemomis Europos kontekste. Diskusijoms apie užsienio lituanistinių centrų aktualijas ir problemas vadovavo docentė Loreta Vilkienė, kursus apibendrino lektorė Joana Pribušauskaitė.
Lietuvių kalbos puoselėtojus ir skleidėjus Europos universitetuose pasveikino ir leidinius apie Palangą padovanojo kurorto mero patarėja Karolina Kubeldzienė.
Michalas Vanekas iš Brno Masaryk universiteto (Čekija) sakė ne tik pasisėmęs vertingų žinių bei naujai pažvelgęs į Lietuvos istoriją, bet ir likęs sužavėtas Palanga, jūra ir vietos atmosfera. Jo kolegė Tereza Kabelačova, taip pat negailėjusi gerų žodžių Palangai, pripažino, kad paskaitos buvusios labai įdomios, ypač – istorijos, o smagiausia jai buvę susipažinti, lietuviškai pabendrauti bei pasidalinti patirtimi su lituanistais iš kitų universitetų. Diego Ardoino iš Pizos universiteto (Italija) taip pat sakė, jog didžiausia vertybė jam buvo galimybė laisvai, net spontaniškai lietuvių kalba bendrauti su kolegomis. O Ričardas Petkevičius iš Budapešto Lorando Etvešo universiteto pajuokavo: „Pailsėjome kūnu ir širdimi, o energijos pasikrovėme kaip elektros lemputės“.
„Dėkoju jums visiems, ypač tiems, kurie nebūdami lietuviai, puoselėja lietuvių kalbą. Dėkoju, kad ne tik ją išmokote, bet ir nešate kitiems“, - kalbėjo Lietuvių kultūros institutui Hiutenfelde (Vokietija) atstovavusi Vasario 16-osios gimnazijos direktorė Bronė Narkevičienė, taip pat padėkojusi kvalifikacijos kursų ir projekto „Lietuva čia ir ten: kalba, mokslas, kultūra, visuomenė“ rengėjams bei kuratoriams.
   

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ukrainos karo pabėgėlius kviečiame į nemokamus lietuvių kalbos kursus, kurie vyks Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, III aukšto salėje). Kursų pradžia – kovo 30 d., trečiadienį, 10 val.


Kaip laikomasi saviizoliacijos reikalavimų, praėjusią savaitę Palangoje patikrinti 42 asmenys, grįžę ar atvykę iš užsienio valstybių, iš jų 11 – atvykusiųjų iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės. Nustatyti 2 pažeidimai dėl saviizoliacijos laikymosi, surašytas 1 protokolas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gimnazija ieško lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 06 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija skelbia atranką lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo pareigoms užimti. Darbo sutarties rūšis – neterminuota, darbo apimtis - 0,76 etato (20 kontaktinių val. per savaitę). Darbo užmokestis priklauso pedagoginio darbo stažo, įgytos kvalifikacinės kategorijos.


Artėjantis vasaros sezonas – aktyvaus darbymečio metas ne tik verslininkams. Daugiau plušėti tenka ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus kalbos tvarkytojai Vaivai Milončiūtei, kuri prižiūri kalbos vartojimą viešojoje erdvėje. Su ja kalbėjomės apie vyraujančias kurorte kalbos tendencijas, kas tampa didžiausiu galvos skausmu kovojant dėl kalbos...


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Kovo 3-4 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 klasių mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo 131 mokinys iš Lietuvos mokyklų ir 23 mokiniai iš užsienio lietuviškų mokyklų.


Palangoje žinias tobulino užsienio šalių lituanistai

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangoje savąsias lietuvių kalbos žinias tobulino užsienio šalių lituanistikos bei baltistikos centruose dirbantys dėstytojai. Nemaža dalis jų, patys savo laiku išmokę archajiškiausias indoeuropiečių prokalbės formas išlaikiusios mūsų kalbos, dabar jos moko kitus studentus.


Praėjusį ketvirtadienį Palangos moksleivių klube vyko „Šviesoforo“ konkursas – antrasis etapas, kurio metu Palangos pradinių klasių mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias apie saugų eismą. Konkurse dalyvavo trijų mokyklų – „Baltijos“ pagrindinės, Pradinės bei Šventosios mokyklų – pradinių klasių atstovai.


Palangoje įvyko vienuoliktasis kasmetinis Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Jo metu ministrai - Lietuvos Vygaudas Ušackas, Vokietijos Frankas Valteris Steinmeieris, Latvijos Maris Riestinis ir Estijos Urmas Paetas – aptarė galimybes dėl glaudesnio bendradarbiavimo Europos Sąjungos instituciniais klausimais, įgyvendinant Lisabonos sutartį ir kuriant Europos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius