Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidaromas Diabetinės pėdos kabinetas

"Palangos tilto" informacija, 2019-05-25
Peržiūrėta
808
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).
Diabetinės pėdos kabineto atidarymo juostelę perkirpo miesto meras Šarūnas Vaitkus, įstaigos vadovė Jūratė Mikutienė, Palangos VRA prezidentė Ingrida Valaitienė bei Palangos Rotary klubo prezidentas Klaidas Pakutinskas. Naująją įrangą pašventino Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas.
J. Mikutienė, pristatydama naująją įrangą, pabrėžė jos svarbą bei poreikį. Pasak įstaigos vadovės, sergamumas diabetu auga, o Palangoje, palyginti su kitais šalies miestais, šia sunkia liga sergančiųjų skaičius yra itin didelis. Tad naujasis Diabetinės pėdos kabinetas, pasak J. Mikutienės, pasitarnaus visiems diabetu sergantiems ir šios paslaugos pasigendantiems Palangos miesto gyventojams bei suteiks jiems galimybę sėkmingai kontroliuoti ir mažinti diabeto sukeliamas komplikacijas.
Diabetas yra lėtinė liga, kurią sukelia dėl insulino disbalanso padidėjęs cukraus kiekis kraujyje. Sergant diabetu sutrinka automatinis reguliavimas, todėl insulino kiekis gali sumažėti iki pavojingai žemo lygio. Ilgai išsilaikęs didelis gliukozės kiekis kraujyje gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip diabetinė angiopatija, polineuropatija, nefropatija, kardiomiopatija. Dėl diabetinės angiopatijos sutrinka kraujotaka galūnėse ir išsivysto pėdos opos.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis Europos regione cukriniu diabetu serga apie 60 mln. žmonių, apskaičiuota, kad iki 2030 m. šis skaičius gali padvigubėti. Dėl didelio gliukozės kiekio kraujyje kasmet miršta apie 3,4 milijono žmonių visame pasaulyje.
Lietuvos Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis 2015 m. Lietuvoje sergamumas II tipo cukriniu diabetu skaičius buvo 42,6 atvejai 100 tūkstančių gyventojų, o Palangos miesto savivaldybėje – 93,1 atvejo 100 tūkstančių gyventojų, tai yra 50,5 atvejais daugiau, nei tuo pat metu registruojama Lietuvoje. 2016 m. sergamumo II tipo cukriniu diabetu, skaičius 100 tūkstančių gyventojų Palangos miesto savivaldybėje buvo 1,33 karto didesnis nei Lietuvos vidurkis, o naujai susirgusių II tipo cukriniu diabetu asmenų bendras skaičius 2016 m. – 94.
Atsižvelgdamas į šią situaciją Palangos mieste, VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras ir suplanavo išplėsti sveikatos įstaigos teikiamų paslaugų spektrą asmenims, sergantiems II tipo cukriniu diabetu, įsteigiant Diabetinės pėdos kabinetą. Minėtam kabinetui įkurti sveikatos įstaigai finansinę paramą suteikė Palangos Rotary klubo ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai. 2018 m. kalėdinio labdaros renginio metu šių kurorto organizacijų nariai diabetinės pėdos kabineto įrangai įsigyti paaukojo 8 tūkst. eurų.
„Kviečiame Palangos miesto pacientus, sergančius cukriniu diabetu, kreiptis į savo šeimos gydytoją ir pagal indikacijas naudotis diabetinės pėdos kabinete teikiamomis paslaugomis. Diabetinės pėdos kabinete bus atliekamas gydomasis pedikiūras (4 paslaugos per metus), diabetinės pėdos priežiūra (24 paslaugos per metus) bei pirminė ir tęstinė slaugytojo diabetologo individuali konsultacinė pagalba. Su šeimos gydytojo siuntimu minėtos paslaugos yra suteikiamos nemokamai. Diabetinės pėdos kabinetas paslaugų teikimą pradeda 2019 m. birželio mėnesį“, ¬– sakė J. Mikutienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į „Palangos tilą“ paskambinusi senjorė palangiškė pasiskundė, kad Sondros Kulikauskienės šeimos centre už pažymos iš e-sveikatos atspausdinimą imami du eurai. „Kažkokia nesąmonė,“ – piktinosi palangiškė. S. Kulikauskienė sakė „Palangos tiltui“, kad iš privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų yra apmokamos paslaugos, kurios yra įrašytos į šeimos gydytojo medicinos normą.


Pradedamas vykdyti 65 m. ir vyresnių asmenų skiepijimas nuo COVID-19. Norinčius prašome kreiptis į savo šeimos gydytoją telefonu.


Kaip „Palangos tiltą“ informavo Palangos miesto Savivaldybė, iš 123 kurorte dirbančių slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros bei socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų skiepytis neprieštarautų 81. Anot Savivaldybės, reikėtų paskiepyti 15 Palangoje dirbančių medikų, susijusių su labai didele sąlyčio su užsikrėtusiais rizika....


„Palangos tiltui“ pavyko sužinoti pavardes abejų koronavirusu susirgusių medikų, tačiau dėl duomenų apsaugos įstatymo bei ligonių teisės į privatumą „Palangos tiltas“ skelbia ribotą informaciją apie šiuos atvejus.


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Praėjusį penktadienį po karštų diskusijų Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudarytoje laikinoje darbo grupėje buvo nustatyti kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems skirta 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, prioritetai šiems metams.


Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri buvo įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. 1926 metais Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu, tačiau daugelis lietuvių pritars minčiai, jog nemokamos medicinos Lietuvoje niekuomet nebuvo. Kalbos apie ją nuo pat...


Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius