Palangos Birutės parkas prisipildė pučiamųjų muzikos garsų – prasideda koncertų ciklas „Orkestro vasara“

Palangos tiltas, 2022-06-10
Peržiūrėta
1598
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Birutės parkas prisipildė pučiamųjų muzikos garsų – prasideda koncertų ciklas „Orkestro vasara“

Palangos Birutės parkas ketvirtadienį prisipildė nuostabios pučiamųjų muzikos garsų – tęsdamas daugiametę tradiciją, „Palangos orkestras“ birželio 9 d. pradeda „Orkestro vasaros“ koncertų ciklą.

Kas šiltą vasaros vakarą gali būti maloniau, nei gamtos apsuptyje, jaukiai įsitaisius ant parko suolelių ar pačių atsineštų pledų, mėgautis gera, laiko patikrinta bei daugelio pamėgta pučiamųjų muzika? Būtent tokią galimybę palangiškiams ir kurorto svečiams kasmet dovanoja „Palangos orkestras“.

Parko rotondoje skambanti pučiamųjų muzika jau daugelį metų yra neatsiejama vasaros poilsio didžiausiame šalies kurorte dalis – kiekvieną vasarą „Palangos orkestras“ ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais Birutės parko rotondoje klausytojus džiugina nemokamais aukšto lygio pučiamųjų muzikos koncertais. Pasirodymų rotondoje pradžia – 18.30 val.

Maždaug akademinės valandos trukmės koncertai neprailgsta net jauniesiems klausytojams. „Rinkdami „Orkestro vasaros“ repertuarą, atsižvelgiame į klausytojų poreikius – suprantame, kad į kurortą atvykę svečiai nori atsipalaiduoti, mėgautis ramybe. Be to, pasiklausyti pučiamųjų muzikos parke, be kitų klausytojų, susirenka ir šeimos su mažais vaikais, tad vengiame labai įmantrių, sudėtingos formos kūrinių. O ir pati Birutės parko aplinka sufleruoja rinktis lengvesnio žanro muziką“, – kalbėjo „Palangos orkestro“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Vygantas Rekašius.

„Orkestro vasaros“ programa kasmet atnaujinama, tačiau nepamirštami ir senesni kūriniai, groti prieš keletą metų bei sulaukę didelio klausytojų įvertinimo – jie kartas nuo karto taip pat įtraukiami į repertuarą. „Žinoma, neatsiliekame ir nuo šių dienų kūrybinių procesų – jie taip pat atsispindi koncerto programoje“, – sakė V. Rekašius.

Kiekvienas „Orkestro vasaros“ koncertas yra vis kitoks – „Palangos orkestro“ orkestrantai, kaip ir kasmet, palangiškiams ir kurorto svečiams parengė keletą skirtingų programų. „Kiekvieno koncerto metu programoje būna tam tikrų pakitimų, kadangi stengiamės, kad mūsų koncertai paliktų kuo geriausius įspūdžius ne tik atsitiktiniams, bet ir nuolatiniams klausytojams (o tokių turime išties nemažai – kasmet sulaukiame klausytojų, visą vasarą nepraleidžiančių nė vieno „Orkestro vasaros“ koncerto)“, – kalbėjo „Palangos orkestro“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas.

„Palangos orkestras“ į Birutės parko rotondoje vykstančius „pasimatymus“ su  nuostabia pučiamųjų muzika kvies iki rugpjūčio 27 d. Lyjant koncertai nevyks.

Nemokamus „Orkestro vasaros“ koncertus palangiškiams ir kurorto svečiams dovanoja Palangos miesto savivaldybė, Palangos Birutės parkas ir „Palangos orkestras“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paskutinį pavasario savaitgalį Palanga vėl taps pučiamųjų muzikos sostine – gegužės 26-28 d. į pasirodymus po atviru dangumi, orkestrų paradą, koncertus bei meistriškumo dirbtuves kviečia šeštasis tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2023“. 


Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis ir pakvies švęsti – ketvirtadienį, kovo 30 d., kurorte prasideda savaitę truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“. 


Palanga jau kitąmet taps Europos pučiamųjų muzikos sostine – ketvirtadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus pasirašė sutartį su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacija (EBBA) dėl Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato (EBBC) organizavimo Palangoje. 


Palangos Birutės parkas ketvirtadienį prisipildė nuostabios pučiamųjų muzikos garsų – tęsdamas daugiametę tradiciją, „Palangos orkestras“ birželio 9 d. pradeda „Orkestro vasaros“ koncertų ciklą.


Palangos Birutės parkas šiandien, ketvirtadienį, prisipildys pučiamųjų muzikos garsų. Tęsdamas net antrą šimtmetį kurorte puoselėjamą pučiamųjų muzikos koncertų tradiciją, Palangos orkestras geros muzikos mėgėjus pakvietė į pirmąjį šią vasarą tradicinio, ne tik vietos gyventojų, bet ir kurorto svečių pamėgto koncertų ciklo „Orkestro vasara“ koncertą.


Palangos Birutės parkas jau šią savaitę prisipildys pučiamųjų muzikos garsų – tęsdamas antrą šimtmetį kurorte puoselėjamą pučiamųjų muzikos koncertų tradiciją, Palangos orkestras geros muzikos mėgėjus pakvies į pirmąjį šią vasarą tradicinio, ne tik vietos gyventojų, bet ir kurorto svečių pamėgto koncertų ciklo „Orkestro vasara“ koncertą.


Balandžio 25 - gegužės 3 d. Palanga taps Europos pučiamųjų muzikos sostine – į kurortą ir Lietuvą pirmą kartą istorijoje atkeliauja Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas (EBBC). Bilietus į atskirus Čempionato renginius bus galima įsigyti nuo vasario 24 d.


Penktadienį, balandžio 26 d., Palangai Šveicarijoje, Montrė kurorte, perduota estafetė kitąmet rengti prestižinį muzikos pasaulio renginį – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tad jau po metų, 2020 m. gegužę, pučiamųjų pasaulį praturtins istorinis įvykis – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas pirmą kartą vyks ne Vakarų, o Rytų Europoje.


Praėjusį savaitgalį Palangoje nuskambėjęs Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2017“ dar kartą įrodė, kad Palanga verta būti Europos pučiamųjų muzikos žemėlapyje.


Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas   „Dūdų vasara“


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius