Pasitikdami pavasarį susitvarkykime savo sklypus bei aplinką

Palangos tiltas, 2017-04-06
Peržiūrėta
2095
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasitikdami pavasarį susitvarkykime savo sklypus bei aplinką

Vis labiau šylant orams, miesto gyventojai raginami susitvarkyti savo sklypus ir gyvenamąją aplinką, taip pat – aktyviai jungtis prie balandžio 22 d. Palangoje, kaip ir visoje šalyje, vyksiančios akcijos „Darom“.

Susitvarkyti aplinką
Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai miesto gyventojus ragina nelikti abejingus ir susitvarkyti savo gyvenamąją aplinką. Juo labiau kad būtent dabar yra geras metas ne tik švarintis, bet ir genėti medžius, tvarkingai apkarpyti gyvatvores, pasirūpinti želdiniais.
„Neatsitiktinai balandis vadinamas švaros mėnesiu – atšilus orams ir artėjant kurortiniam sezonui, gyventojai vis aktyviau ima tvarkytis lauke, gražinti savo aplinką. Džiugina tai, kad palangiškiai ir šventojiškiai kasmet vis aktyviau jungiasi prie aplinkos gražinimo darbų – ne tik tvarko savo sklypus, bet ir dalyvauja bendrose visuomeninėse miesto švarinimo, medžių sodinimo akcijose“, – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė.
Pašnekovė atkreipė dėmesį, jog nemažai palangiškių nepriekaištingai tvarko savo aplinką. „Todėl visus raginame gerbti kitų darbą, nevedžioti savo augintinių ten, kur jūsų kaimynai viešose erdvėse įrengia gėlynus, puoselėja ir tvarko gyvenamąją aplinką“, – kalbėjo pašnekovė.

Pasirūpinti iškabomis
Artėjant aktyviajam kurortiniam sezonui pasirūpinti savo pastatų išore bei aplinka kviečiami ir miesto verslininkai.
„Raginame ir verslo subjektus suskubti ne tik susitvarkyti kavinių, barų aplinką, investuoti į pastato išorę, bet ir pasirūpinti išorine reklama, iškabomis – jos turi būti ne tik suderintos su Savivaldybe, bet ir šiuolaikiškos, neišblukusios, patrauklios, atitinkančios bendrą kurorto įvaizdį“, – pabrėžė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Nebenaudojami automobiliai
D. Mikienė taip pat atkreipė dėmesį į daugeliui aktualią problemą – daugiabučių kiemuose stovinčius apleistus, neprižiūrimus ir nenaudojamus automobilius. „Jie ne tik nereikalingai užima vietą bendrose automobilių stovėjimo aikštelėse, darko miesto vaizdą, bet ir kelia pavojų aplinkai. Todėl labai raginame nebenaudojamų automobilių savininkus pašalinti juos iš daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų ir kitų viešųjų vietų“, – kalbėjo Viešosios tvarkos skyriaus atstovė.
Norintieji priduoti savo nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius raginami skambinti tel. (8 460) 52506 arba rašyti el. paštu [email protected].
Vairuotojai taip pat kviečiami būti pilietiški ir, pasikeitus automobilių padangas į vasarines, neišmesti senų padangų prie miesto konteinerių, garažų prieigose ar miškeliuose. „Primename, kad vieną padangų komplektą galima palikti jas pakeitusiame autoservise, o jei padangų susikaupė daugiau – išvežti ir nemokamai priduoti Joskaudų atliekų aikštelėje“, – sakė D. Mikienė.

Akcija „Darom“
Balandžio pabaigoje, 21 ir 22 dienomis, visi Palangos miesto gyventojai kviečiami jungtis prie tradicinės, jau 10-osios ir kasmet visą Lietuvą suvienijančios švarinimosi akcijos „Darom“.
Pasak Savivaldybės ekologės Redos Kairienės, akcijos „Darom“ metu bus tvarkomi miškeliai ties Monciškėmis ir prie „Pavėsio“ sodų, Rąžės pakrantės bei Šventosios teritorijos. Norintieji dalyvauti akcijoje kviečiami registruotis el. paštu [email protected].

Palangos mieto savivaldybės inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje atidengtas paminklas paminklo Vasario 16-osios Akto signatarui, Lietuvos Tarybos Pirmininkui, Lietuvos Valstybės Prezidentui Antanui Smetonai. Paminklo atidengimo renginyje dalyvavo šalies Prezidentas Gitanas Nausėda.


Vasario 28 d., antradienį, 12 val. Palangoje bus atidengiamas paminklas Vasario 16-osios Akto signatarui, Lietuvos Tarybos Pirmininkui, Lietuvos Valstybės Prezidentui Antanui Smetonai. 


Ministrų kabinetas trečiadienį, gegužės 26 d., pritarė Kultūros ministerijos siūlymui, kad pradžioje Vilniuje pastatyti planuotas paminklas tarpukario prezidentui Antanui Smetonai būtų pastatytas Palangoje.


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Trečiadienį Palangos darbo biržoje Palangos jaunimo reikalų tarybos posėdžio metu pasirašytos bendradarbiavimo sutartys tarp Klaipėdos teritorinės darbo biržos ir Palangos jaunimo organizacijų. Sutartys pasirašytos su asociacijomis „Ateities specialistų klubas“, „Europos teisės ir finansų centras“, sporto klubu „Gintarinis ringas“, VšĮ...


Jei darbo ieškantys asmenys negali įsidarbinti ar pradėti dirbti savarankiškai, nes neturi reikiamos kvalifikacijos ar trūksta įgūdžių, Klaipėdos teritorinė darbo birža siūlo dalyvauti profesinio mokymo programose. Klaipėdos teritorinė darbo birža ir viešoji įstaiga „Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras“ pasirašė bendradarbiavimo...


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Ar Palangą papuoš Birutės ir Kęstučio paminklas, ar visgi šis sumanymas taip ir bus vilkinamas? Palangiškiai jau išreiškė senokai savo nuomonę, dar tuomet, kai idėjos įgyvendinimu gal dar ir nevertėjo abejoti. Pas merą Šarūną Vaitkų lankęsis Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius pristatė paminklo žemaičių savanoriams maketus. Vadas pageidautų paminklo ant kalniuko S.Daukanto gatvėje....


Darbo birža „palaiminta“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 22 | Rubrika: Miestas

Valstybinė priėmimo komisija pripažino Palangos darbo biržos pastatą tinkamu naudoti. Gruodžio 17 dieną buvo pasirašytas priėmimo aktas. Naujasis administracinis pastatas, kurio plotas 1274 kv. m, pastatytas už Europos Sąjungos lėšas. Šio projekto vertė – 6,2 mln. litų, iš kurių 5,3 mln. litų -  europiniai pinigai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius