Palangos darbo biržoje – papildomas Jaunimo darbo centras

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-07-04
Peržiūrėta
2587
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos darbo biržoje – papildomas Jaunimo darbo centras

Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą.
Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC, surinko gausus būrys svečių: Palangos miesto vadovai bei administracijos darbuotojai, būsimųjų darbdavių atstovai, Darbo biržos kolektyvas bei kolegos iš Klaipėdos,  taip pat ir tie, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.

Pirmas į susirinkusiuosius kreipėsi Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktoriaus Mindaugas Skritulskas, sakydamas, jog kuriant centrą iš pradžių ieškota žodžių, kurie geriausiai apibūdintų jo misiją. Ir pasirinkti šie: Karjera, Profesija, Darbas. Tad Palangoje įsikūrusiame antrajame Klaipėdos regione JDC – pirmasis jau 10 metų sėkmingai veikia Klaipėdoje – visų pirma bus teikiama pagalba dar tebesimokančiam jaunimui, planuojančiam būsimą karjerą, besirenkančiam p[profesiją, o po to – beieškančiam darbo.
Pasak M. Skritulsko, svarbiausieji JDC skyriaus uždaviniai yra didinti jaunimo užimtumą ir socialinę integraciją, užtikrinti darbo rinkos paslaugų teikimą jauniems asmenims ir juos siekiantiems įdarbinti darbdaviams, naudojant kūrybiškas, inovatyvias ir tikslinėms jaunimo grupėms veiksmingas strategijas, metodus ir priemones.
„Paslaugų jaunimui ypač trūksta mažesniuose miesteliuose, todėl Klaipėdos teritorinė darbo birža yra pasirengusi užpildyti šią tuščią nišą - naujas Jaunimo darbo centras Palangoje padės jaunuoliams priimti sprendimus, siekdamas užimtumo, stiprins motyvaciją profesijai įgyti ir įsidarbinti, lavins darbo paieškos įgūdžius“, - sakė M. Skritulskas.
Jis paminėjo, jog dažniausiai darbdaviai jaunimą įdarbina vasarą, atostogų metu. Norėdami įdarbinti jaunimą sezoniniam darbui, kreipiasi prekybos centrai, kavinės, restoranai, žurnalų redakcijos. Dažniausiai  ieškoma spaudos bei lankstinukų platintojų, kurjerių, spaudos rūšiuotojų, prekybos centruose - darbininkų etiketėms klijuoti, pagalbinių darbininkų vežimėliams surinkti, darbuotojų prekėms pristatyti (reklamuoti), restoranuose, kavinėse - padavėjų, indų plovėjų, virtuvės pagalbinių darbininkų. Jaunimui siūloma dirbti aplinkos tvarkymo darbininkais, uogų rinkėjais, prekiauti ledais. Tad naujasis JDC skyrius vasaros metu padės darbo susirasti ne vien Palangos, bet ir visos Lietuvos jaunimui.
„Man labiausiai patinka vadovautis principu: pasakyta – padaryta, - susirinkusiesiems sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. – Pamenu, prieš metus buvome susitikę su Lietuvos darbo biržos vadovais ir kalbėjomės, kaip būtų galima pagyvinti  šią erdvę. Ir šiandien, praėjus metams, matome šio pokalbio rezultatą – įkurtas centras, kuriame jauni žmonės galės ne vien ieškoti darbo ir tai daryti ne vien sezono metu. Labai puiku, kad vasarą darbo beieškantiems nereikės lakstyti po visokias įstaigas siūlant savo paslaugas. Ir dar – tariamės su Klaipėdos teritorine darbo birža ir planuojame, kad čia perkelsime dirbti Jaunimo reikalų koordinatorių, tad centre bus ne tik pasiūlomas darbas, teikiamos konsultacijos dėl profesijos pasirinkimo, bet kartu ir bus kuriami įvairūs jaunimo užimtumo projektai. Palanga turi jaunėti, ir aš tikiu, kad su šio centro pagalba taip ir bus.”
Žodį perėmęs Lietuvos darbo biržos (LDB) direktorius Vidas Šlekaitis pabrėžė, jog JDC skyriaus atidarymas Palangoje – šventė ne tik mūsų miestui ir  Klaipėdos regionui, bet ir visai Lietuvai.
„Nuo šiandien mes turėsime visos Lietuvos darbo biržos vasaros rezidenciją”, - teigė V. Šlekaitis.
LDB direktorius dar kartą akcentavo, jog itin svarbi centro misija būsianti konsultacijų renkantis profesiją teikimas.
„Europos Sąjungoje  apie 7 mln. jaunų žmonių nuo 16 iki 25 metų neturi darbo. Yra šalių, kur 50 proc. šio amžiaus gyventojų – bedarbiai. Ir, kaip pastebi specialistai, pusė jaunų žmonių, ieškančių darbo, neturi deramo profesinio pasirengimo“, - sakė direktorius.
Dar kartą pasidžiaugęs atgijusiu pastatu, išreiškęs viltį, kad jame noriai lankysis tiek jaunimas, tiek darbdaviai, V. Šlekaitis dirbsiantiems čia linkėjo į darbą įdėti kuo daugiau „jaunatviškos dūšios“ – kad jaunimas suprastų konsultantus, o konsultantai suprastų jaunimą.
Atidarytu nauju centru bei galimybe pratęsti mokyklose atliekamą moksleivių karjeros planavimo darbą pasidžiaugė Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, išreiškusi viltį, jog jaunieji Palangos lyderiai, JDC padedami, sugebės taip susiplanuoti ateitį ir pasirinkti profesiją, kad galėtų grįžti dirbti į Palangą.
Darbdavių vardu žodį taręs Palangos miesto Tarybos narys Tomas Žulkus taip pat pasidžiaugė, kad įkurtas JDC.
„Jūs net neįsivaizduojate, kiek mes, darbdaviai, prieš vasaros sezoną ir jam prasidėjus sulaukiam skambučių iš pačių jaunuolių, jų mamų ir bobučių. O išklausyti visų pageidavimų kartais tiesiog neužtenka laiko. Tad labai džiugu, kad turėsime kur nukreipti vasarą beieškančius darbo ir kad turėsime patys, kur kreiptis, kai mums reikės darbuotojų. Viliuosi, kad šio centro įkūrimas padės žengti žingsnį link to, kad Palanga močiučių taptų jaunimo Palanga“, - sakė T. Žulkus.
Apžiūrėję naująsias erdves, pasėdėję patogiuose sėdmaišiuose, susipažinę su elektronine informacine sistema svečiai pakilo į konferencijų salę. Čia Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėjas Paulius Martinkėnas pristatė JDC Palangoje atidarymo viziją, misiją, poreikį bei jaunimo situaciją Palangos darbo rinkoje. Senosios gimnazijos abiturientas Tautvydas Lubys savo ruožtu kalbėjo apie jaunimo užimtumo galimybes mūsų mieste. Palangos verslininkų patirtimi įdarbinant jaunus asmenis bei darbuotojų sėkmės istorijomis dalijosi IĮ „Kurorto pramogos“ savininkas Dainius Drungilas, UAB „Fabrikas LT“ direktoriaus pavaduotoja Rasa Visockienė bei UAB „Pušų paunksmėje“ restorano ir viešbučio vadovė Ramunė Paulikienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jūsų rūpesčio, nuoširdaus darbo bei profesionalumo dėka daugeliui žmonių diena kaskart nusidažo šviesesnėmis spalvomis. Jūsų rankų prisilietimai, šypsena bei padrąsinantis žodis kasdien gydo tuos, kuriems labai reikia pagalbos, gerumo ir atjautos


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Praėjusią savaitę Šventosios pagrindinėje mokykloje lankėsi Palangos miesto politikų, tarnautojų ir Darbo biržos atstovų delegacija. Moksleiviai susitikimo metu diskutavo apie jaunimo užimtumo problemas su Palangos miesto vicemeru Sauliumi Sime, Jaunimo reikalų koordinatore Laura Grendiene ir Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos jaunimo darbo centro atstove Lina...


Jei darbo ieškantys asmenys negali įsidarbinti ar pradėti dirbti savarankiškai, nes neturi reikiamos kvalifikacijos ar trūksta įgūdžių, Klaipėdos teritorinė darbo birža siūlo dalyvauti profesinio mokymo programose. Klaipėdos teritorinė darbo birža ir viešoji įstaiga „Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras“ pasirašė bendradarbiavimo...


Praėjusį ketvirtadienį, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), kurį atidarant dalyvavo Palangos miesto vadovams bei administracijos darbuotojams, būsimųjų darbdavių atstovams, kurorto Darbo biržos kolektyvui bei kolegoms iš Klaipėdos,  taip pat ir tiems, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangos darbo biržos pastatas – nelegali statyba

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 24 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos apskrities viršininko administracijos prašymą, panaikino Palangos miesto savivaldybės išduotą Darbo biržos pastato projektavimo sąlygų sąvadą ir leidimą statyti. Neturint minėtų dokumentų, statinys pripažįstamas nelegaliu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius