Palangos globos namų direktorė Irena Biriukaitė: „Nei mes liepsnojame, nei ką – Seime padėtis blogesnė“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-11-27
Peržiūrėta
2559
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos globos namų direktorė Irena Biriukaitė: „Nei mes liepsnojame, nei ką – Seime padėtis blogesnė“

Ar Palangos globos namai – o ir Palanga – liepsnoja „kovido“ virusu?
Išgirdusi tokį klausimą, Palangos globos namų direktorė Irena Biriukaitė šypsojosi: „Niekas pas mus neliepsnoja – koronaviruso protrūkis pas mus – valdomas, visi ligoniai, mūsų globotiniai, yra be koronaviruso simptomų (vadinamieji asimptominiai ligoniai -L.J.). Kai kurie jūsų kolegos linkę sutirštinti spalvas,“ – sakė direktorė, matyt, turėdama informaciją apie neva „kovidu“ „liepsnojančius“ Palangos globos namus vieno bankrutavusio Palangos laikraščio interneto svetainėje.
„Šiandien, penktadienį (lapkričio 27 d. L. J.) situacija pas mus normali. Koronavirusu dar serga 8 mūsų globotiniai. Kaip minėjau, jie visi – besimptomiai. Dar du yra Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, bet jau baigia pasveikti, planuojame, kad kitą savaitę jie grįš pas mus. Vienam buvo reikalinga deguonies kaukė,“ – „Palangos tiltui“ sakė I. Biriukaitė.
Dauguma ligonių – virš 75 metų. Įstaigoje globojami 37 senjorai, kurie dėl senyvo amžiaus ir priklauso itin didelės rizikos grupei.
Įstaigoje COVID-19 susirgo ir 10 darbuotojų.
„Vis – nuo lengvo iki vidutinio sunkumo,“ – sakė direktorė.
Iš viso Palangos globos namuose dirba 32 darbuotojai.
Į globos namus atvykę S.Kulikauskienės sveikatos centrų šeimos gydytojai, pas kuriuos yra prisirašę susirgusieji globotiniai, medikai apžiūrėjo ligonius ir paskyrė gydymą.
Paskelbus vietos spaudoje skelbimą, kad laikinai dėl „kovido“ dalies darbuotojų netekę globos namai ieško darbuotojų, atsiliepė dvi slaugytojos ir trys padėjėjos.
„Visi – palangiškiai,“ – sakė I. Biriukaitė. „Nemėgstu juodų pranašų – situacija pas mus tikrai nėra tokia sudėtinga, kaip kas nors ją nori pavaizduoti. Šalyje yra gerokai sudėtingesnių (koronaviruso protrūkio – aut.) atvejų. Seime padėtis (dėl koronaviruso) – gal net blogesnė. Žinoma, jokiu būdu nesakau, kad liga - nepavojinga, tačiau tikrai "neliepsnojame," - pabrėžė direktorė.
Praėjusį trečiadienį (lapkričio 18 d.) buvo daromi COVID-19 testai visiems globotiniams. Tik vienas atsakymas buvo teigiamas.
Siekiant užkirsti kelią COVID-19 infekcijai globos namuose, juose yra įrengtas atskiras korpusas, kuriame patalpinti sergantieji koronavirusu – jie yra izoliuoti nuo kitų gyventojų, su jais dirba specialiai apmokytas globos namų personalas.
Žinoma, laikomasi visų būtinų apsaugos priemonių: darbuotojai dirba dėvėdami specialius kostiumus, veido kaukes, akinius ir pirštines, o visos patalpos buvo dezinfekuotos ir yra dezinfekuojamos.
Iš viso nuo rugsėjo mėnesio Palangoje koronavirusu susirgo 215 miestiečių, 36 pasveiko.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto globos namai turi naują direktorę, Vaidą Bendikę, kuri juose dirba nuo 2008 metų. Pirmiausia – socialine darbuotoja, vėliau – užimtumo specialiste, įstaigos duomenų apsaugos pareigūne, buvo vidaus audito komisijos pirmininkė, EQUASS kokybės sertifikato koordinatorė. „Manau, kad esu įvairiapusiškai susipažinusi su įstaigos veikla,“ – „Palangos tiltui“ sakė V. Bendikė, pridūrusi...


Labai šiltas ir jautrus susitikimas pirmadienį, liepos 1 dieną, įvyko Palangos senelių globos namuose –  padėkota už ilgametį darbą šios įstaigos direktorei, prie globos namų vairo stovėjusiai nuo pat įstaigos įkūrimo stovėjusiai Irenai Biriukaitei bei sutikta naujoji vadovė, Vaida Bendikė.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius informuoja, kad 2023-08-01 eilėje laukia 8 asmenys, įrašyti į eilę gauti ilgalaikės socialinės globos paslaugą Palangos miesto globos namuose.


Bloga žinia, kad šilumos kaina Palangoje, kaip ir visose kitose šalies savivaldybėse ir pasaulyje, kurorto gyventojams šią žiemą didės.


Kurorte intensyviai gražinama daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka – tvarkomi dalies namų kiemai, įvažiavimai į juos, dalyje iki šiol neapšviestų kiemų įrengiamas apšvietimas. 


Palangos globos namuose koronaviruso persirgo ar dar tebeserga pusė globotinių, tačiau absoliuti dauguma senelių, kurių amžiaus vidurkis yra apie 85 metus, persirgo lengva koronaviruso forma arba neturėjo pastebimų ligos simpromų.


Ar Palangos globos namai – o ir Palanga – liepsnoja „kovido“ virusu? Išgirdusi tokį klausimą, Palangos globos namų direktorė Irena Biriukaitė šypsojosi: „Niekas pas mus neliepsnoja – koronaviruso protrūkis pas mus – valdomas, visi ligoniai, mūsų globotiniai, yra be koronaviruso simptomų (vadinamieji asimptominiai ligoniai -L.J.). Kai...


Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė padovanojo savo šeimos biblioteką, daugiau nei 300 knygų, Palangos globos namų bendruomenei. Knygos jau rado savo vietą jos bibliotekoje.


Antradienį, spalio 15 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Palangos globos namų senjorai


Rotary klubo dovanos – Palangos miesto globos namams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 12 | Rubrika: Miestas

Pirmosios pavasario dienos suteikė daug džiaugsmo kurorto globos namų gyventojams ir darbuotojams, kur Palangos ir Silkeborgo (Danija) Rotary klubai užbaigė paramos teikimo Palangos miesto globos namams dvimetį projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius