Palangos koncertų salės koncesininkas Koncesijos sutartį vykdo sukandęs dantis – metiniai nuostoliai gali siekti iki 200 000 eurų

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-21
Peržiūrėta
2091
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos koncertų salės koncesininkas Koncesijos sutartį vykdo sukandęs dantis – metiniai nuostoliai gali siekti iki 200 000 eurų

Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai.
„Bendrai vertinant, situacija yra labai bloga ir, tikėtina, bloga ji bus net ir panaikinus karantiną. Situacija net nėra stabili, ji vis blogėjanti. Neapibrėžtumas ir nežinomybė „sukaustė” renginių organizatorius, jie nedrąsiai planuoja renginius ir yra laukime. Renginių sektoriaus veikla buvo pirmoji uždaryta, o sektorius pradės savo veiklą paskutinis. Todėl laukia ilgas periodas, kol situacija pradės gerėti,“ – „Palangos tiltui“ sakė Aida Aleksandrovienė, uždarosios akcinės bendrovės „Pajūrio infrastruktūra“, kuri yra PKS koncesininkė, direktorė.
Iš 33 renginių įvykusių šiemet iki pandemijos jų buvo surengta 12 renginių, vasarą – 13 renginių, rudenį – 8 renginiai. Palyginimui, 2019 metais Palangos koncertų salėje įvyko 125 koncertiniai renginiai.
„Net nevykdydami veiklos, mes mokame koncesijos mokestį, kurį pagal Koncesijos sutarties nuostatas Palangos miesto savivaldybė mums sumažino 50 procentų. Įmonė negauna pajamų, tik patiria sąnaudas, todėl metiniai nuostoliai gali siekti iki 200 000 eurų,“ – pabrėžė A. Aleksandrovienė.
Anot jos, visi Palangos koncertų salės darbuotojai yra prastovose arba dalinėse prastovose jau nuo kovo mėnesio. Įmonė naudojasi visomis verslo rėmimo dėl COVID-19 pandemijos priemonėmis, bet tai nepadeda išvengti nuostolių.
„Vis tik toliau vykdydami Koncesijos sutartį, nes užtikriname pastato ir jame esančių inžinerinių sistemų ir turto administravimą bei saugumą, nors patiriame bazines komunalines sąnaudas, turto ir veiklos draudimo sąnaudas, pastato minimalaus šildymo ir t.t. Kaip minėjau, mums nepavyko išvengti ir koncesijos mokesčio,“– sakė A. Aleksandrovienė.
2020 metais Palangos koncertų salėje turėjo įvykti šie ryškių atlikėjų renginiai: „Brainstorm“ koncertas, Vido Bareikio koncertas, Asmik Grigorian koncertas, „Lietuvos balsas. Vaikai. Finalas“ finalinis renginys, improvizacijų teatro „Kitas kampas“ spektaklis, Kauno valstybinio muzikinio teatro spektaklis, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklis, koliažinė opera „Mažvydas“, Ingos Jankauskaitės koncertas, Maksimo Galkino koncertas, Kastyčio Kerbedžio koncertas, Nacionalinio Sakartvelo baleto „Sukhishvili“ pasirodymas, Enigma Voices koncertas, Edgaro Montvido koncertas, Justino Jaručio koncertas, Jazzu koncertas, Daddy was a milkman koncertas, Adele Songbook koncertas „Someone Like You.“
Dalis šių renginių atšaukti arba perkelti į 2021 metus.
„Naujų, kitais metais vyksiančių renginių planavimas vyksta vangiai, sutartys nepasirašomos, renginių organizatoriai laukia situacijos stabilizavimosi,“ – sakė UAB „Pajūrio infrastruktūra“ direktorė.
Be to, PKS koncesininkas kartu su Palangos miesto savivaldybe dalyvauja teisiniame procese, kuriame gina savo teises dėl Koncesijos sutarties. Mat 2020-jų pradžioje koncesininkas gavo teismo pranešimą, kad ieškovė UAB „Universali arena” (ši bendrovė taip pat dalyvavo Palangos koncertų salės koncesijos konkurse – L.J.) pateikė Klaipėdos apygardos teismui ieškinį dėl įpareigojimo nutraukti koncesijos sutartį ir skelbti naują konkursą. Atsakove patraukė Palangos miesto savivaldybės administraciją, trečiuoju asmeniu PKS koncesininką, UAB „Pajūrio infrastruktūra”.
„Byla pirmoje instancijoje buvo išnagrinėta. 2020-ųjų metų rugsėjo 28 d. Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą, priėmė ieškovei nepalankų sprendimą: teismas nusprendė ieškinį atmesti ir priteisti trečiajam asmeniui uždarajai akcinei bendrovei „Pajūrio infrastruktūra“ iš ieškovės UAB „Universali arena“ bylinėjimosi išlaidas,“ – sakė A. Aleksandrovienė.
Ieškovė UAB „Universali arena” Klaipėdos apygardos teismo sprendimą apskundė, pateikdama Lietuvos Apeliaciniam Teismui apeliacinį skundą, kuriuo prašo panaikinti ankstesnės teismo instancijos prendimą ir priimti naują sprendimą – įpareigoti atsakoves, Palangos miesto savivaldybės administraciją ir Palangos miesto savivaldybės tarybą, savo kompetencijos ribose nedelsiant nutraukti su UAB „Pajūrio infrastruktūra“ 2018-01-30 sudarytą koncesijos konkurso „Koncesininko atrankos viešojo ir privataus sektoriaus koncesijos projekto „Vasaros koncertų salės Palangoje, Vytauto g. 43, rekonstrukcija į daugiafunkcinį kultūros pastatą ir pastato valdymas“ įgyvendinimui konkurso suteikti koncesiją“ koncesijos sutartį Nr. 9-K ir skelbti naują Palangos koncertų salės,. Esančios Vytauto g. 43, Palangoje, valdymo koncesijos konkursą.
„Byla apeliacinėje instancijoje dar nėra išnagrinėta, šalys pateikusios atsiliepimus į apeliacinį skundą, posėdis nepaskirtas. Tikime, kad šis procesas vyksta be pagrindo. Tik šiuo sunkiu laiku atima daug laiko ir generuoja papildomus kaštus,“ – sakė UAB „Pajūrio infrastruktūra“ direktorė.
„Norisi tikėti, kad ši situacija laikina ir jau greitai Palangos koncertų salė vėl alsuos turiningu repertuaru ir audringomis ovacijomis. Norime patvirtinti, kad koncesininkas ir jį valdanti įmonių grupė deda visas pastangas užtikrinti ilgalaikį veiklos tvarumą,“ – pabrėžė ponia Aida. „Mes prognozuojame, kad pilnavertiškai koncertų salė gales funkcionuoti tik ateinančių metų žiemą. Žinona, tuo atveju, jei pavyks pasauliui suvaldyti pandemiją,“ – pridūrė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salės apšvietimas primins reikšmingus įvykius bei minėtinas dienas.


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. „Bendrai vertinant, situacija yra labai bloga ir, tikėtina, bloga ji bus net ir panaikinus karantiną....


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. (SKAITYKITE VISĄ STRAIPSNĮ PENKTADIENĮ "PALANGOS TILTE")


Pasak UAB „Infrastruktūra LT“, kuri valdo Klaipėdos „Švyturio“ areną ir Palangos koncertų salę, vadovo Pauliaus Baltrėno, Vyriausybė, ribodama žiūrovų skaičių, turėtų atsižvelgti į koncertų salių, arenų, teatrų ar sporto salių plotą.


Palangos koncertų salės (PKS) koncesininkas (nuomotojas), UAB „Pajūrio infrastruktūra“ aštriai reagavo į buvusio PKS nuomos konkurso dalyvio UAB „Universali arena“ kandžią pastabą mūsų laikraštyje, kad kai kurie renginiai Palangos koncertų salėje yra, girdi, „anekdotiški“, tai yra mažaverčiai.


Palangos koncertų salė – kurorto pasididžiavimas, tačiau jos užpildymas ir išlaikymas kelia nemažą galvos skausmą jos koncesininkui ir investuotojui, UAB „Pajūrio infrastuktūra.“ „Galime pasidžiaugti, kad visus sutarty numatytus įsipareigojimus mes vykdome, tačiau mūsų bene pagrindinis iššūkis – įvykdyti finansinius tikslus ir įsipareigojimus....


Sakoma, kad trečias kartas nemeluoja, tačiau uždara akcinė bendrovė „Pajūrio infrastruktūra“, kuri Palangos koncertų salės koncesijos (valdymo) konkurse dalyvavo ir anksčiau, rankas trina tik po ketvirtojo konkurso – „Švyturio“ arenos ir baseino Klaipėdoje bei Girstučio baseino Kaune valdytojai savo portfelį papildys ir Palangos koncertų salės valdymo...


Liepos pradžioje turėtų įvykti derybos dėl Palangos koncertų salės nuomos. Šį kartą Palangos miesto savivaldybė tikisi, kad pagaliau koncesijos konkursas įvyks sėkmingai. Norą organizuoti koncertinę veiklą pareiškė keturios bendrovės. Sunkiai vystantis koncesijos konkursui buvo pašvelnintos nerimo interesantams kėlusios sąlygos, tačiau ir dabar, panašu, klausimų...


Palanga pagrįstai didžiuojasi savo brangiu, pirmąsias metines švenčiančiu kūdikiu – naująja Koncertų sale, nors jam iki šiol neranda tėvo – koncesininko arba, lietuviškiau, nuomotojo. Tai Koncertų salei nesutrukdė baigiantis metams sulaukti svarbaus įvertinimo – Lietuvos pramonininkų asociacijos aukso medalio kasmet rengiamame konkurse „Lietuvos...


Pradėti Palangos koncertų salės projektavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei pasirašius sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas“, praėjusią savaitę pradėti kurorto koncertų salės projektavimo darbai. Jau po keleto metų senosios Vasaros estrados vietoje išdygs modernus daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs net tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius