Palangos konservatorių rinkimų sąraše – ir krepšinio įžymybė Renaldas Seibutis

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-09-07
Peržiūrėta
1916
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apie būsimus rinkimus „Palangos tiltas“ šnekėjosi su TS-LKD frakcijos miesto Taryboje pirmininku Dainiu Želviu.
Apie būsimus rinkimus „Palangos tiltas“ šnekėjosi su TS-LKD frakcijos miesto Taryboje pirmininku Dainiu Želviu.

Nors kalendorinė vasara jau pasibaigė, kurorto konservatoriams šis, pirmasis, rudens savaitgalis – pats karščiausias: rytoj skyriaus nariai balsuodami patvirtins Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus 44 kandidatų savivaldos rinkimų sąrašo lyderį ir kandidatą 2015-aisiais vyksiančiuose tiesioginiuose mero rinkimuose. Nėra abejonių, kad juo bus patvirtintas dabartinis miesto meras ir kurorto konservatorių lyderis Šarūnas Vaitkus. Didžiausia intriga lieka, kaip skyriaus nariai išreitinguos jiems pateiktą kandidatų į savivaldybės Tarybą sąrašą. Jis Palangos rinkėjus vilios būriu garsių žmonių. Apie tai „Palangos tiltas“ šnekėjosi su TS-LKD frakcijos miesto Taryboje pirmininku Dainiu Želviu.
– Vasaros, matyt, kurorto konservatoriams nebuvo, kad jau rytoj, pirmąjį rudens savaitgalį, atliksite du didelius darbus: patvirtinsite skyriaus savivaldos rinkimų sąrašo lyderį ir kandidatą į tiesioginius mero rinkimus, taip pat 42 kandidatų į Tarybą sąrašą?
– Tikra tiesa: pasilepindami vasaros malonumais konservatoriai vis tik nebuvo itin atsipalaidavę.
Rugpjūtį buvo padarytas didelis, kaip sakau, nematomas darbas: buvo aiškinamasi, kas galėtų kandidatuoti savivaldos Tarybos rinkimuose – buvo sudarinėjamas sąrašas. Mūsų skyriaus taryba tokį 44-erių narių sąrašą jau yra patvirtinusi. Bet, manau, kad galutinis skaičius sąraše bus 42 – tai yra du kandidatai į kiekvieną galimą Tarybos vietą (Palangos miesto Taryboje – 21 narys – aut.).  Toks pagal abėcėlę sudarytas sąrašas – preliminarus, jį pakoreguos visi skyriaus nariai, reitinguodami jame esančius žmones. Po reitingavimo, po kurio paaiškės kiekvieno kandidato vieta sąraše, skyriaus lyderis turės teisę 10 procentų paklaidos ribose jį pakoreguoti savo nuožiūra, taip pat įtraukti į jį keturis papildomus žmones, jeigu jis manys esant tai būtina.
Tai numato Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų štabo patvirtinta savivaldos tarybų rinkimų tvarka.
– Paaiškinkite, kaip tas 10 procentų koregavimas gali būti taikomas...
– Jeigu, pavyzdžiui, po visuotinio sąrašo reitingavimo kandidatas užims, tarkime, 15-ąją vietą,  o sąrašo lyderis ir kandidatas į merus Š. Vaitkus, mano, kad jis ar ji turėtų būti aukščiau, sąrašo lyderis turi teisę tą žmogų „kilstelėti“ sąraše. Gali, žinoma, ir „nuleisti“, bet tik 10 procentų nuo visų dalyvavusių ribose.
Sąrašo lyderis, pagal TS-LKD rinkimų štabo patvirtintą tvarką, nėra skyriuose reitinguojamas.
Per praėjusius savivaldos rinkimus mūsų sąrašo lyderis Š. Vaitkus tokia teise nepasinaudojo, nors tokią galimybę taip pat turėjo.
Skyriaus susirinkimas po šį šeštadienį numatyto sąrašo reitingavimo patvirtins Š. Vaitkų sąrašo lyderiu ir kandidatu į tiesioginius mero rinkimus.
Tuo tarpu visus taškus kandidatų į miesto Tarybą sąraše sudės Palangos rinkėjai rinkimų dieną.
– Kad kurorto konservatorių ateinančių rinkimų sąrašo lyderiu ir kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose taps Š. Vaitkus, jau seniai visiems aišku. Ar vardan demokratijos buvo iškelta ir kitų kandidatūrų renkant lyderį?
– Kitų kandidatų nebuvo. Neatsirado norinčiųjų skyriuje pasivaržyti su Š. Vaitkumi. Nemanau, kad kitų kandidatūrų iškėlimas ar atsiradimas būtų buvęs demokratijos pasireiškimas.
Š. Vaitkus – aiškus skyriaus ir miesto politikos lyderis, būtų keista, jeigu būtų atsiradusi kokia nors vidinė trintis.
– Prieš bene tris metus jūsų skyriuje buvo Š. Vaitkui oponuojanti grupelė, sudaryta daugiausiai iš LKD Šventosios bendruomenės lyderio Vaido Šimaičio rėmėjų ir kai kurių verslininkų. Ar oponentų nebeliko?
– Taip, tokių kitų požiūrių buvo. Ir, tiesa, jie dažniausiai ateidavo iš V. Šimaičio grupelės. Be kai gerbiamas Vaidas tapo Tarybos nariu ir kai atėjo dirbti į mūsų frakciją, jis ėmė dirbti vieningai su visa frakcija ir meru. Jokių priekaištų skyriaus vadovybė V. Šimaičiui dabar neturi. Jis įrodė, kad jis – solidus, stiprus politikas, mokantis dirbti komandoje.
– Ar kiekvieno iš tų 44-ių sąraše esančiųjų buvo atsiklausta, ar jis ar ji pageidauja „eiti į politiką“? Ir ką jis ar ji veiktų, atsidūrę Taryboje?
– Taip, su kiekvienu buvo kalbėtasi. Ne paslaptis, su kai kuriais, kurie neturi jokių šansų rinkimuose, net nebuvo ir planuota kalbėtis. Jeigu praėjusiuose rinkimuose žmogus, būdamas sąraše, rinkimų dieną gavo vos kelias dešimtis balsų ir nebuvo aktyvus visus ketverius metus, negali tikėtis, kad dabar staiga jis ar ji pasirodys sėkmingai.
– Kiek būsimų kandidatų į savivaldos Tarybą sąrašas skiriasi nuo to, kurį kurorto konservatoriai buvo patvirtinę prieš ketverius metus?
– Sąrašas atsinaujino puse narių. Naujas kraujas – labai gerai, atsinaujinimas yra ryškus. Džiugu, kad tarp 44 sąraše esančių kandidatų – itin daug jaunimo. Ir pakankamai garsaus jaunimo, pavyzdžiui, Londono Olimpinių žaidynių dalyvis, dabar Pasaulio krepšinio čempionate Ispanijoje rungtyniaujantis krepšininkas Renaldas Seibutis. Bet jis – ne mūsų partijos narys, tik yra mūsų skyriaus remiamas.
Žinia, per šią besibaigiančią Tarybos kadenciją į mūsų skyrių atėjo trys buvę kitų partijų skyrių lyderiai, ir tai labai džiugu. Jų patirtis mums – labai svarbi. Jie sustiprino mūsų skyrių.
– Ar privilioję jaunų veidų į sąrašą siekiate atimti balsus iš liberalų?
– Siekiai yra įvairūs. Bet, taip, daliai rinkėjų yra siunčiama žinia, kad TS-LKD Palangos skyrius galvoja ir apie juos. R. Seibučio atsiradimas mūsų sąraše – Arvydo Dočkaus, kuris labai gerai vertinamas skyriaus narių, dėka. Gražu žiūrėti, kai tame pačiame rinkimų sąraše po ta pačia vėliava stovi ir mokinys, ir mokytojas (A. Dočkus – R. Seibučio pirmasis treneris – aut.).
– Pakvietę jaunimą į savo rinkiminį sąrašą, laužote ir stereotipus, kad konservatoriai – tremtinių ir politinių kalinių partija, ar ne?
– Išties taip. Labai gaila, kad mūsų skyriaus tremtiniai sulaukę 70-ies metų, jau negalvoja apie aktyvią politiką, nors jie – mūsų moraliniai autoritetai.
Per ketverius metus mūsų skyrius atsinaujino beveik per pusę. Atsinaujinimas – labai svarbus dalykas.
– Ar konservatorių skyriaus lyderiai ir aktyvas gali būti ramus dėl vietos rinkimų sąrašo dešimtuke? Ypač prieš sąrašo reitingavimą rytoj?
– Tikrai ne. Niekas negali būti tikras savo vieta sąraše iki jo reitingavimo. Žinoma, iki jo niekas nedraudžia kalbėtis vieniems su kitais ir bandyti paveikti skyriaus narių nuotaikas taip, kad sulauktų didesnės paramos.
Ne paslaptis, kad prašėme skyriaus narių, jog jie reitinguodami geranoriški būtų dabartiniams savivaldybės Tarybos nariams, nes jie turi sukaupę daug darbo Taryboje patirties.
– Ar aš klystu, ar ne, kad prieš šiuos savivaldybės Tarybos rinkimus jūs savo rinkimų sąrašą patvirtinsite gerokai anksčiau nei ankstesniais metais?
– Galbūt mes dabar anksčiau sąrašą patvirtiname. Bet, pavyzdžiui, socialdemokratai tai jau padarė. Sutvarkius sąrašo organizacinius dalykus, jį patvirtinus, bus galima susitelkti rinkimų kampanijai. Tai svarbu ir rėmėjams, nes jiems negali būti tas pats, ar kandidatas rinkimų sąraše – 4-as ar 42-as. Visi nori aiškumo. Nuo spalio mėnesio prasidės rinkimų kampanija. Mūsų partijos rinkimų štabas rekomenduoja, kad skyriai rinkimų sąrašo reitingavimą atliktų iki spalio 15-os dienos. Kaip sakiau, galutinį žodį dėl mūsų skyriaus sąrašo, kaip ir kitų partijų skyrių sąrašų, tars rinkėjai Tarybos rinkimų dieną.
Praėję rinkimai parodė, kad gali būti daug netikėtumų. Prisiminkime, kaip Irena Švanienė per praėjusius rikimus buvo gerokai kilstelėta į sąrašo viršų, o V. Šimaitis, kai kam netikėtai, rinkėjų rinkimų dieną buvo nureitinguotas iš antros pozicijos į septintą. Prisiminkime, prieš ketverius metus po rinkėjų teismo stipriai kilo ir amžiną atilsį Rūta Ruzgutė, taip pat Antanas Sebeckas.
– Ar jau turite parengę TS-LKD Palangos skyriaus rinkimų programą 2015–2019 metiems?
– Jau turime labai stiprų programos „stuburą“. Programa susidarys iš kelių dalių. Viena jų – mūsų nuveikti darbai. Prisimenate, buvome savo rinkimų programą prieš ketverius metus sudėję į žalią knygutę. Džiugu, kad 90 procentų joje numatytų siekinių, darbų jau yra įgyvendinta. Panašią žalią knygutę išleisime ir dabar – su konkrečiais, atlikti įsipareigotais darbais ir vizualizacijomis. Esame vienintelis partijos skyrius, kuris išdėstė tuomet konkrečius dalykus, ne kokias nors abstrakcijas.
Kai kurie mūsų įgyvendinti darbai net nebuvo numatyti mūsų programoje.
– Dėl kokių neįgyvendintų „žalios knygutės“ siekinių apgailestaujate?
– Dėl dviejų dalykų apgailestaujame. Kad nepavyko pastatyti ledo arenos Bangų gatvėje ir kad nepavyko panaudoti laisvos komercinės teritorijos buvusioje sovietinėje raketinėje bazėje prie oro uosto.
Per ketverius metus ta teritorija sumažėjo, reikės peržiūrėti ir pačią tos teritorijos vystymo koncepciją. Bet ją atgaivinti numatysime 2015–2019 metų rinkimų programoje.
– Kokia jūsų rinkimų programos „vinis“?
– Galbūt bus kelios jų (šypsosi). Viena jų – numatę pastatyti pramogų parką Vytauto gatvėje, prie atsarginio stadiono. Visi planavimo dokumentai yra parengti.
– Bet anksčiau buvo minimas Aqua (vandens) parkas? Čia – tas pats dalykas?
– Pramogų parke bus ir baseinas, pirčių kompleksas, kitos vandens pramogos. Kol nėra detalaus plano, sunku kalbėti apie projekto kainą, bet jis galėtų būti mažiau nei 80 milijonų. Bus vidutinio dydžio. Tokį laikas Palangai jau turėti, juolab, kad toks statinys jau kyla Žibininkuose, Kretingos rajone, o Šventojoje toks projektas dėl įvairių priežasčių buvo sustabdytas. Beje, mūsų sumanyto pramogų parko projekto vystytojas būtų ne savivaldybė ir ne Vyriausybės programų lėšos. Bus daroma koncesiniais pagrindais, todėl sąmatas nuspręs investuotojas.
– Ar, kaip ir prieš 4 metus, patvirtindami savo programą, vadovausitės ir ekspertų, specialistų skaičiavimais, vertinimais?
– Taip. Tai bus daroma. Visos vizijos bus pagrįstos vizualizacijomis, skaičiais.
 Itin didelį dėmesį programoje skirsime Šventajai. Pavyzdžiui, esame numatę teritoriją, kur dabar yra įsikūrę atrakcionai, per ateinančius ketverius metus paversti centrine miestelio aikšte.
Su fontanu, apželdintą, yra ir kitų sumanumų dėl Šventosios atnaujinimo.
– Kiek tikitės Tarybos mandatų po 2015-ųjų rinkimų?
– Tikimės, kad Palangos rinkėjai deramai įvertins mūsų padarytus darbus per paskutinius ketverius metus. Dėl to tikėsimės daugiau mandatų. Vidutiniu mūsų darbų įvertinimu laikytume 9 mandatus. Bet 10 ar daugiau būtų šaunu. Bet kokiu atveju, ieškotume koalicijos partnerių.
– Anksti apie ją klausti. Vis tik, su kuo neitumėte į mišką grybauti?
– Tikrai neitume į jokį mišką grybauti su socialdemokratais. Nesame nėję ir neisime. Visos kitos partijos Palangoje – dešiniosios pakraipos, ir su visomis mes, konservatoriai, kalbėsimės. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) siūlo naikinti šiaurės rytų Lietuvoje esančią Molėtų-Širvintų apygarda.


Iš Iš 42-os vietos TS-LKD Palangos skyriaus rinkimų sąraše į viršų šoktelėjęs Saulius Simė ir laimėjęs vieną iš 14 konservatorių mandatų naujoje miesto Taryboje, joje nedirbs, o toliau vadovaus Palangos sporto centrui.  „Ne, manęs Taryboje nebus. Pasikalbėjau su Sporto centro darbuotojais, artimais žmonėmis – jie nori, kad aš toliau vadovaučiau centrui,“ – S. Simė sakė „Palangos...


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Šiandien, gegužės 20 dieną, Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus Taryba išrinko savo kandidatą siekti Seimo nario mandato naujai suformuotoje Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, kurioje daugumą sudaro Palangos rinkėjai. Juo tapo Gediminas Valinevičius.


Šiandien, balandžio 30 d., posėdžiavusi Tėvynės Sąjungos - Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus Taryba patvirtino savo kandidatus į Seimą TS-LKD rinkimų partiniame sąraše (daugiamandatinėje apygardoje.) Jais tapo Gediminas Valinevičius, UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius, ir Albertas Martinaitis, pagal profesiją teisininkas...


Ekstremali situacija šalyje pakoregavo Palangos konservatorių planus. Balandžio 3 dieną turėjęs įvykti visuotinis Palangos skyriaus konservatorių susirinkimas, kuriame turėjo būti apsvarstytas ir skyriaus kandidatų į Seimo rinkimus klausimas, dėl karantino buvo atidėtas neribotam laikui.


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Nors kalendorinė vasara jau pasibaigė, kurorto konservatoriams šis, pirmasis, rudens savaitgalis – pats karščiausias: rytoj skyriaus nariai balsuodami patvirtins Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus 44 kandidatų savivaldos rinkimų sąrašo lyderį ir kandidatą 2015-aisiais vyksiančiuose tiesioginiuose mero rinkimuose....


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius