„Palangos kuršiai“ sieks visus stebinti krepšinio aikštelėje ir už jos

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-10-11
Peržiūrėta
2516
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

"Palangos kuršiai" direktorius Žygimantas Šešokas (Foto: Marko Cechanovičiaus)
"Palangos kuršiai" direktorius Žygimantas Šešokas (Foto: Marko Cechanovičiaus)

Trijų palangiškių, vaikystės draugų suburta reprezentacinė miesto krepšinio komanda „Palangos kuršiai“ savo pirmąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pergalių sieks ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir palangiškių širdyse. „Mums svarbu bendruomeniškumas, norime, kad į rungtynes susirinkę žmonės bendrautų vienas su kitu, jaustųsi laukiami rungtynėse ir šeimos, artimųjų bei draugų rate gerai praleistų laiką. Todėl šiam sezonui arenos duris atvėrėme nemokamai, kad čia atėję žmonės suprastų, jog mums rūpi daugiau nei vien krepšinis“, – „Palangos tiltui“ sakė klubo „Palangos kuršiai“ direktoriusŽygimantas Šeštokas.
– Pirmiausia visiems laikams duokite atkirtį tiems, kurie teigia, kad naujoji Palangos reprezentacinė krepšinio komanda „Palangos kuršiai“ buvo suformuota po perversmo: neteisėtai pašalinus buvusį klubą „Palanga“ iš NKL. Kiek čia tiesos?
– Nacionalinė krepšinio lyga sprendžia, kurios komandos gali dalyvauti jos organizuojamose varžybose. Lyga nustato reikalavimus komandoms, norinčioms startuoti lygoje, o kitos lygos komandos balsavimu nusprendžia, ar reikalavimus atitikusios komandos gali dalyvauti lygos varžybose, ar ne.„Palangos kuršiai“ atitiko reikalavimus ir buvo priimta į Nacionalinę krepšinio lygą, o buvusi komanda, matyt, neatitiko reikalavimų, todėl jai nebuvo leista startuoti. „Palangos kuršių“ komanda buvo įsteigta iki lygos sprendimo, kad jai bus leista startuoti. Komandos steigėjai yra palangiškiai, visi yra užaugę su Palangos krepšiniu, tad tiek miestui, tiek lygai bus tik geriau.
– Ar, beje, buvo atsiskaityta su visais „Palanga“ žaidėjais ir tiekėjais po praėjusio sezono? Ar naujasis klubas perėmė kokius nors įsipareigojimus ir teises iš klubo „Palanga”?
– „Palangos kuršiai“ yra visiškai nauja organizacija, kuri nėra niekaip susijusi su buvusia komanda „Palanga“, todėl mums neįmanoma komentuoti buvusios komandos įsipareigojimų. Kitais žodžiais, „Palangos kuršiai“viską pradeda nuo naujo lapo. Tai yra organizacija, kurios tikslas – pakylėti Palangos profesionalų krepšinį į aukštesnį tiek sportinį, tiek organizacinį, visos Palangos bendruomenės prasme, lygmenį. Mes norime, kad tai būtų organizacija, kuria Palangos gyventojai galėtų didžiuotis, o kitų miestų komandos norėtų lygiuotis.
– Dar rugpjūčio pradžioje, mano žiniomis, naujos komandos nebuvo. Kaip pavyko taip greitai suformuoti komandą?
– Komandos steigimas buvo pradėtas dar iki NKL sprendimo „Palangos kuršius“ priimti į NKL. Komandos formavimas prasidėjo rugpjūčio pradžioje. Keletas bemiegių naktų kartu su komandos prezidentu Renaldu Seibučiu ir vyriausiuoju treneriu Mariumi Kiltinavičiumi davė vaisių. Ir tai nėra pasibaigęs procesas, kadangi komandos formavimas vis dar tęsiasi, užklupus traumų lavinai esame priversti stiprintis.
– Prašau pristatykite ją: kas yra jos treneris, direktorius, kokie yra pagrindiniai žaidėjai?
– Komandos trenerių štabą sudaro vyr. treneris Marius Kiltinavičius, jo asistentas palangiškis PauliusBarkus. Už žaidėjų fizinį pasiruošimą atsakingas taip pat palangiškis Arvydas Dočkus. Žaidėjų sveikata rūpinasi kineziterapeutai Andrius Bajoras ir Laurynas Žemaitis. Labiausiai patyręs komandoje yra jos kapitonas Aidas Viskontas, kuris kol kas gydosi stiprų šonkaulių sumušimą. Vienu iš komandos lyderiųturėtų būti Aurimas Majauskas, šiuo metu sveikstantis po išorinio menisko operacijos, snaiperis Taurantas Tamošiūnas, „Žalgirio” dublerių ekipoje augęs Grantas Vasiliauskas, LKL „duonos“ jau ragavęs Tautvydas Paliukėnas. Publikos numylėtiniu jau tapo mūsų legionierius JalenRiley. Nemažai tikimės ir iš tik šią savaitę prie komandos prisijungsiančių dviejų legionierių –OlaniyiAdedoyinAkikugbe ir SpencerReidMitchell, tačiau jiems dar reikės laiko aklimatizuoti ir priprasti prie lietuviško krepšinio.
– Kiek žaidėjų „Palangos kuršiuose“ yra likę po praėjusių metų NKL sezono, kuriame rungtyniavo „Palanga”?
– „Palangos kuršiuose” turime tik vieną senosios komandos atstovą – Justą Vieversį.
– Naujojo NKL sezono starte (kalbėjomės spalio 10 d.) – pergalė ir pralaimėjimas. Koks jūsų įspūdis apie visiškai naują komandą ir jos žaidimą?
– Esant tokiai situacijai, apie kurią jau minėjau – komandą užklupo traumos ir neturime net trijų starto penketo žaidėjų, rezultatus vertinam realiai. Džiaugiamės pergale Šakiuose prieš pernai metų bronzos medalių laimėtojus Šakių „Vytį”, kurie ir šiemet, manau, bus vieni iš pretendentų į medalius. Smagu, kad namų areną beveik pilnai užpildė susirinkę palangiškiai ir kurorto svečiai, tačiau gerokai nukraujavusiai komandai žaidžiant be starto penketo žaidėjų, rungtynių pabaigoje jau pritrūko jėgų. Tikimės, kad nauji žaidėjai įneš ir naujų vėjų komandos žaidimui ir atmosferai, o traumas besigydantys komandos nariai kuo greičiau pasveiks ir savo sirgalius džiuginsime pergalėmis.
– Kokius uždavinius keliate „Palangos kuršiams“ šį NKL sezoną?
– Norime būti konkurencingi ir kiekvienose rungtynėse kovoti dėl pergalės. Norime formuoti nugalėtojų mentalitetą ir nepasiduoti dar prieš rungtynes, kas, manau, puikiai pavyko šį savaitgalį. Nors ir buvome labai sunkioje situacijoje dėl traumuotų žaidėjų, tačiau vienose rungtynėse iškovojome pergalę, o kitose kovojome iki pat finalinės sirenos. Daug optimizmo suteikia tai, kad abi šios komandos buvo praėjusių metų sezono bronzos ir sidabro medalių laimėtojos. Džiaugiamės tuo, kad „Palangos kuršių“ organizacijai yra keliamas tikslas tapti aktyvia bendruomenės dalimi. Organizacija, kuri vienija visus Palangos gyventojus ir miesto svečius. Mes norime tapti visos Lietuvos kurorto komanda – viena iš mėgstamiausių sporto organizacijų visoje Lietuvoje.
– Komanda jau turi aiškų lyderį, JalenRossRiley? Kur jį „radote“?
– Jalen’as praėjusį sezoną rungtyniavo Ispanijoje, o prieš tai jam teko žaisti Slovakijoje ir Islandijoje. Prieš pradėdamas profesionalo karjerą ketverius metus rungtyniavo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) NCAA pirmenybėse EastTennesseeStateUniversity komandoje ir buvo vienas jos lyderiu. Tai labai individualiai stiprus žaidėjas, kuris taškus gali pelnyti įvairiais būdais: jis taikliai atakuoja iš toli, turi puikius prasiveržimus ir gerai mato aikštę. Jalen’as yra šaunus vaikinas, kuris labai greitai ir šiltai įsiliejo į komandos kolektyvą.
– Matyt, nėra visiškai gerai, kai yra tik vienas aiškus lyderis komandoje, kuris „ištraukia“ rungtynes?
– Tai yra tik laikina situacija, kuri kardinaliai keisis, kai traumas išsigydys mūsų krepšininkai bei į komandinį žaidimą įsilies legionieriai. Krepšinis yra komandinis sportas ir visi komandos nariai yra vienodai svarbūs norint pasiekti gerų rezultatų. Mes tikime ir akcentuojame komandinę dvasią ir tikime, kad ir bendruomenė taps aktyvia komandos dalimi.
– Papasakokite trumpai, kaip sieksite, kad namų rungtynėse tribūnose būtų kuo daugiau žiūrovų? Kaip skatinsite lankomumą?
– Organizuodami namų rungtynes žiūrovus kviesime pasižiūrėti ne vien krepšinio, daug dėmesio skirsime ir papildomoms veikloms. Mums svarbu bendruomeniškumas, norime, kad į rungtynes susirinkę žmonės bendrautų vienas su kitu, jaustųsi laukiami rungtynėse ir šeimos, artimųjų ir draugų rate gerai praleistų laiką. Todėl šiam sezonui arenos duris atvėrėme nemokamai, kad čia atėję žmonės suprastų, jog mums rūpi daugiau nei vien krepšinis. Mes labai tikimės nuoširdaus palangiškių palaikymo.
– Kokie yra pagrindiniai komandos rėmėjai?"
– Palangos miesto savivaldybė, UAB „Vlasava“, UAB „Linartika“, „Amberton“, HBH, taip pat kavinės "Šilelis", "Apetit", "Volungė", "Liepa", reabilitacijos centras "Pušynas". Bet mes aktyviai dirbame norėdami pritraukti naujus rėmėjus. Taip pat tikimės, kad ir bendruomenė prisidės paremdama mus. Mes visi kartu kuriame organizaciją ir mums reikalinga net mažiausia pagalba – savanoriškas darbas, apsilankymas varžybose ar net palaikymo žodis.
– O kas yra klubo savininkai? Ar tik Renaldas Seibutis?
– Klubo savininkai yra trys vaikystės draugai palangiškiai: Renaldas Seibutis, Martynas Giga ir Dominykas Karpovič.
– Kada artimiausios „Palangos kuršių“ rungtynės Palangoje?
– Artimiausias namų rungtynes žaisime spalio 13 d. 15.45 val. prieš pajėgią Jonavos „Sintek-Jonava” ekipą. Tikimės aktyvaus sirgalių palaikymo, nes tik kartu mes žaidžiame ryžtingai.

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2018-10-15 07:42 (IP: 85.206.61.92)
Sekmes Palangos Kursiams. Daug buvo mineta bendruomeniskumas, noras matyti pilnas tribunas...tai labai paprasta stipri ir gera komanda, pergales, matomas siekis buti aukstesniam lygi ir kovojant del vietos LKL. Bus pergales bus ir ziurovu didziavimamsis komanda. Noretusi, kad siems vadovams pavyktu tapt cempionais ir Palanga vel atvest i LKL

Taip pat skaitykite

Savivaldybei skyrus lėšų, Palangos sporto centras, kuriam vadovauja Saulius Simė, atnaujino krepšinio aikštelę kurorto daugiabučių namų kvartale. „Šioje krepšinio  aikštelėje užaugau kartu  su savo kiemo draugais, o dabar ji vėl nauja ir ženkliai geresnė, modernesnė, saugesnė nei buvo prieš maždaug 40 metų. Sportuokite, judėkite ir bendraukite! Dar viena puiki erdvė jaunimui ir...


Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona“ sukvietė visus, kuriems patinka tinklinio žaidimas. Dalyvių tarpe gausiausias būrys buvo abiturientai.


Šunų vedžiojimo aikštelėje jau tiekiamas vanduo, tad laiką leisti su keturkojais augintiniais šiems skirtoje zonoje tapo patogiau.Sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Bet ne krepšinio aikštelėje Palangoje. Pirmą kėlinį žaidimo taisykles diktavusi Seimo narių krepšinio rinktinė netrukus išsikvėpė ir Palangą paliks gavusi į kailį 66-84. Nors po pirmo kėlinio jai audros niekas nežadėjo – jį parlamentarai laimėjo 15—11.


Naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos savaitės krepšininku jau ketvirtą kartą šį sezoną tapo „Palangos Kuršių“ gynėjas Jalenas Riley. 25-erių metų 182 cm ūgio atakuojantis gynėjas praėjusią savaitę užfiksavo NKL istorinį rekordą – pelnė 50 taškų.


Trijų palangiškių, vaikystės draugų suburta reprezentacinė miesto krepšinio komanda „Palangos kuršiai“ savo pirmąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pergalių sieks ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir palangiškių širdyse. „Mums svarbu bendruomeniškumas, norime, kad į rungtynes susirinkę žmonės bendrautų...


Viename prabangiausių Palangos viešbučių „Vanagupė“ restorane praėjusią savaitę svečiams prisistatė naujasis virtuvės šefas Saulius Šikšnys. Naujasis šefas atvyko iš Kauno. „Viskas įvyko labai netikėtai – atsidūriau Palangoje. Bet labai tuo džiaugiuosi, tik dar reikia prie visko priprasti“, – sakė jis.


Praėjusį šeštadienį Darbėnuose vyko jau tradicine tapusi Darbėnų seniūnijos krepšinio 3x3 šventė. Pirmą kartą Darbėnų seniūnijos bendruomenės kvietimu šventėje dalyvavo ir Šventosios seniūnijos bendruomenės nariai, ne tik kalbėję apie užsimezgančią draugystę ir bendradarbiavimą, bet ir išbandę jėgas krepšinio aikštelėje.


Europos jaunimo krepšinio lygoje – be pralaimėjimo kartėlio

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį į Palangą atvyko ir savo jėgas žaidimo aikštelėje išbandė Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL) rungtyniaujančios aštuonios komandos. Tris dienas dėl pergalių kovoję Jaunieji krepšininkai patyrė daug įspūdžių ir surado naujų draugų, o pirmąja vieta džiaugėsi Rusijos komanda „BS CSKA“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius