Palangos ledo ritulio klubas „Riteris“ ieško tvirtų riterių

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-02-08
Peržiūrėta
747
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Eugenijus Mažeika Palangos ledo ritulio klubo „Riteris“ įkūrėjas
Eugenijus Mažeika Palangos ledo ritulio klubo „Riteris“ įkūrėjas

Kitaip nei kitos miesto aukšto sportinio meistriškumo komandos, kurorto ledo ritulio komanda Palangos „Riteris“, kovojanti Žemaitijos ledo ritulio lygoje, kol kas „baltųjų rūmų“ durų nevarstys. „Pirmiausia norime šį bei tą pasiekti, kad ko nors drįstumėme prašyti ar rodytis“, – sako komandos įkūrėjas Eugenijus Mažeika.

Ar Palanga prastesnė nei kiti miestai?
Tiems, kurie, pakėlę antakius, pradės stebėtis, kad, girdi, ledo rituliui Palangoje nėra ką veikti, jis turi tiesų atsakymą: „Pasižiūrėkite, ledo ritulio istorija Plungėje siekia 50 metų, Telšiuose – 70 metų. Kiti kaimyniniai rajonai – Mažeikiai, Šilutė, Kretinga, Tauragė – taip pat turi ledo ritulio tradicijas. Klaipėda net tris komandas turi. Kuo Palanga yra prastesnė?“
Žemaitijos regione Palangos „Riteris“ varžosi su kitomis devyniomis komandomis. Kol kas komanda rikiuojasi turnyrinės lentelės apačioje, bet, augant meistriškumui, sportiniai rezultatai gerės, įsitikinęs „Palangos tilto“ pašnekovas.
E. Mažeika ledo rituliu susižavėjo dar vaikystėje, kartu su kiemo draugais paskatintas jį žaisti legendinio kurorto mokytojo Rimgaudo Grabausko.
„Tais laikais kiemo berniūkščiai „susiorganizuodavo“, kas užpils žiemą vandens kieme prie kurio nors daugiabučio. Norinčių pasigrumti ant ledo su ledo ritulio lazdomis buvo labai daug. O R. Grabauskas gerai žaidė ledo ritulį – buvo mūsų pavyzdys“, – prisiminė E. Mažeika.
Bet šiltos žiemos ir paauglių vis mažesnis fizinis aktyvumas ypač ledo rituliui buvo nepalankūs veiksniai.
„Esame labai nuo žiemos orų priklausomi. Tik prieš trejus metus galėjome normaliu ledu ant karjero džiaugtis. Šiemet vėl jį paruošėme: treniravomės kartu su komanda, miestiečiai džiaugėsi galimybe pačiuožinėti, nuolat atvyksta smalsių žiūrovų. Mūsų pasirodymai Kunigiškių karjere skirti visuomenei, skatinti jaunimo susidomėjimą ledo rituliu. Tokiu būdu radome du perspektyvius vaikinus – Joną ir Vaidą. Jie – palangiškiai, vienas darbuojasi pas ūkininką, kitas verslauja. Atėjo pas mus, kaip sakome, iš gatvės, matau, kad bus geri ledo ritulininkai“, – pasakojo komercinės įmonės, besiverčiančios vaisių ir daržovių prekyba, savininkas E. Mažeika.

Visi komandos nariai dalijasi išlaidas
Kartu su žmona Egle, kuri yra individualios įmonės „Morka“ savininkė, abu palangiškiams ir miesto svečiams siūlo šviežias sultis, sveikatos kokteilius sulčių bare Senojo Turgaus gatvėje. E. Mažeika praėjusiais metais atidarė daržovių parduotuvę Malūno gatvėje.
Tačiau rimčiausios „riterių“ treniruotės vyksta Klaipėdoje, ant „Akropolio“ ledo. Nuoma – nepigi, bet „Riterių“ azartas išlaikyti komandą ir garsinti Palangos vardą – dar didesnis. „Sakau atvirai: jokių rėmėjų neturime, visas komandos išlaidas dalijamės lygiomis dalimis. Tai – nesvarbu. Svarbiausia, kad komanda yra ir, tikiu, bus ateityje“, – įsitikinęs ledo ritulio fanatikas.
Už Palangos „Riterį“ kaunasi klaipėdiečiai, šilutiškiai, kretingiškiai, gargždiškiai, taip pat ir keli palangiškiai.
„Subūriau komandą per asmenines pažintis: pašnekinau vieną kitą žaidėją ir štai – rezultatas“, – džiaugėsi klubo Palangos „Riteris“ steigėjas ir vadovas.
Kad suburtų komandą, teko sugaišti ne vieną dieną: ne juokas 24 vyrukus prišnekinti rungtyniauti už Palangą.

Marškinėliai, pažymėti pirmu numeriu, – merui
Savo lėšomis „Riterio“ vadovas pagamino marškinėlius komandai populiarinti, suvenyrų. Pirmu numeriu pažymėti „Riterio“ marškinėliai skirti miesto merui Šarūnui Vaitkui.
„Vis nerandu progos jam jų įteikti. Matyt, teks palaukti kokios nors tinkamesnės tam progos: pavyzdžiui, komandos oficialaus pristatymo, – šypsojosi E. Mažeika. – Arba kada Palanga atidarys rimtą čiuožyklą po stogu. Tai kol kas – tik svajonė. Šaunu, kad nors žiemai įpusėjus miestas įrengė net dvi čiuožyklas.“
Jeigu būsiąs pageidavimas, „riteriai“ mielai pamokys miestelėnus – ir vyrus, ir moteris, ir vaikus, ir senjorus – čiuožti. Susidomėję tokia galimybe gali skambinti telefonu 8 655 33555 Eugenijui.
O kad sparčiai infrastruktūrą vystanti Palanga pajėgi pasistatyti ir ledo areną, kaip sako Eugenijus, „po stogu“, matyt, neverta abejoti.

Kada Palanga turės savo ledo areną?
Kol jos Palangoje nėra, kai kurie palangiškiai tėvai savo mažylius veža gainioti ledo ritulį į Klaipėdą, „Akropolį“.
„Neseniai tokią uždarą ledo areną pasistatė Panevėžys, Šiauliai turi, žinoma, Vilnius, Kaunas ir Klaipėda turi arenas „Akropolyje“. Net Mažeikiai turi savo ledo areną, nors ir mažesnę. Tikiu, kad tik laiko klausimas, kada Palangoje bus pastatyta arena, – sakė „Riterio“ vadovas. – Turime energingą merą, tikiu, kad ir Palangai nereikės laukti jos dar dešimt metų.“
„Riteris“ treniruojasi beveik kiekvieną dieną, žinoma, ne visi žaidėjai gali sau leisti sąžiningai dalyvauti kiekvienoje treniruotėje. „Bet sportininkai – disciplinuoti, pareigingi, mylintys šią sporto šaką“, – sakė E. Mažeika, kuriam tenka per galvą verstis, kad spėtų sustyguoti verslo reikalus, dalyvauti varžybose ir pasirūpinti „Riterio“ reikalais.

Ledo ritulys – aistra ir meilė
Pirmus metus Žemaitijos ledo ritulio lygoje dalyvaujančiam „Riteriui“ komandos steigėjas nekėlė didelių tikslų. „Svarbiausia, išlikti komandai, sustiprėti, išugdyti daugiau aukšto meistriškumo žaidėjų, ypač palangiškių“, – dėstė tikslus pašnekovas.
Susilaužęs per varžybas koją, E. Mažeika ilgam atsisveikino su ledo ritulininko apranga, bet trauma privertė vyrą pamąstyti apie žaidėjų draudimą. „Tai – itin brangus dalykas. Draudimas – didelis, bendrovės ne itin nori drausti ledo ritulininkų, nes tai – rizikinga sporto šaka“, – atskleidė redakcijos svečias.
Anksčiau žaidęs krepšinį, bėgiojęs, E. Mažeika save „rado“ ledo rituly. „Tai – mano aistra, dalis gyvenimo. Mano mintys – jau apie kitą sezoną. Komanda, žinoma, bus, tik kad daug palangiškių į ją ateitų. To labai noriu“, – dalijosi mintimis „Riterio“ vadovas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žolinės šventės proga Palanga poilsiautojus stebino gintarą primenančia pusantros tonos sveriančia širdimi iš ledo ir vaistažolių. Kartu su žinoma menininke ir TV laidų vedėja Nomeda Marčėnaite sukurta įspūdingo dydžio instaliacija ir jos vaistažolių piešiniai priminė, kad būtina rūpintis savo širdimi.


Rugpjūčio 15 d. (šeštadienį) Žolinės proga Palangos poilsiautojus nustebins įspūdingo dydžio širdis iš ledo ir vaistažolių, šalia jos galima bus pasigrožėti žinomos menininkės ir TV laidų vedėjos Nomedos Marčėnaitės pieštų augalų ekspozicija.


Rugpjūčio 15 d. (šeštadienį) Žolinės proga Palangos poilsiautojus nustebins įspūdingo dydžio širdis iš ledo ir vaistažolių, šalia jos galima bus pasigrožėti žinomos menininkės ir TV laidų vedėjos Nomedos Marčėnaitės pieštų augalų ekspozicija.


Palangos "Riteriai" - ketvirti Žemaitijos ledo ritulio lygoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 11 | Rubrika: Sportas

Palangos ledo ritulio klubas „Riteris“ Žemaitijos regiono ledo ritulio lygos 2018-2019 metų sezone liko ketvirtas. „Labai neblogas mums rezultatas. Čempionato metu įveikėme tokias stiprias komandas kaip buvusią čempionę, Klaipėdos „Baltiją“, „Pungę“, kaip lygūs kovojome su Kretingos ir Gargždų komandomis. Mūsų komanda – visiškai...


Nors orai pradėjo šilti vis dar galima rasti vandens telkinių apsitraukusių ledu. Per du pirmuosius šių metų mėnesius šalies ugniagesiai atliko 87 gelbėjimo darbus vandenyje ir ant ledo, tai net 74 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Šių darbų metu jie ištraukė 11 skenduolių bei išgelbėjo 7 gyventojus. Tai rodo, kad gyventojai ne visada...


Sausio 6-19 dienomis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčių pamainų pareigūnai treniravosi tobulindami savo įgūdžius gelbėjant ant ledo „įlūžusius“ žmonės.Mokymais siekta patobulinti žinias ir praktinius veiksmus, vykdant skęstančių žmonių gelbėjimo darbus, įvertinti ugniagesių gelbėtojų pasirengimą darbui su sauso tipo kostiumais ir gelbėjimo rogėmis gerinant...


Kitaip nei kitos miesto aukšto sportinio meistriškumo komandos, kurorto ledo ritulio komanda Palangos „Riteris“, kovojanti Žemaitijos ledo ritulio lygoje, kol kas „baltųjų rūmų“ durų nevarstys. „Pirmiausia norime šį bei tą pasiekti, kad ko nors drįstumėme prašyti ar rodytis“, – sako komandos įkūrėjas Eugenijus Mažeika.


Vandens telkiniams užsitraukus pirmuoju ledu, šalies ugniagesiai gelbėtojai vis dažniau sulaukia pranešimų apie skęstančius arba jau nuskendusius žmones, todėl rūpindamiesi gyventojų saugumu primename, kad ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 centimetrai. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau, kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti...


  Trečiadienį amžino poilsio išlydėtas pirmasis Palangos miesto vyriausiasis architektas, Architektūros riteris Alfredas Paulauskas. Mūsų miestas turi būti dėkingas jam už tai, kad jo idėjų ir sumanymų dėka Palanga tapo plačiai žinomu kurortu, garsėjančiu savitu stiliumi ir puoselėjamu žaliuoju rūbu.  


Praėjusį šeštadienį, kovo 5-ąją, ant Lazdininkų tvenkinio ledo įvyko tradicinės poledinės žūklės varžybos Kretingos rajono savivaldybės mero pereinamajai taurei laimėti. Jose dalyvavo devyniolika žvejų komandų iš Kretingos, Gargždų, Skuodo, Klaipėdos bei kitų rajonų. Varžybas organizavę tvenkinio nuomininkas verslininkas Juozas Motijauskas, Kretingos regiono žuvininkystės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius