Palangos liberalsąjūdiečiai – už nemokamą palangiškių automobilių stovėjimą vasaros sezono metu

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-03-28
Peržiūrėta
2013
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

R.Makauskas: „Dabar svarbu pasiekti principinio sutarimo, kad palangiškių transporto priemonių stovėjimas nebūtų apmokestinamas rinkliava“.
R.Makauskas: „Dabar svarbu pasiekti principinio sutarimo, kad palangiškių transporto priemonių stovėjimas nebūtų apmokestinamas rinkliava“.

Palangiškio, bendrovės „Arvega“ vadovo, aktyvaus Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Palangos skyriaus nario Remigijaus Makausko įsitikinimu, į miesto Tarybą išrinktųjų politikų priimami sprendimai turi atitikti miesto bendruomenės lūkesčius, todėl juos priimant reiktų rimtai įsiklausyti į miestiečių nuomonę. Taip, kaip į miesto Tarybą nuo LRLS išrinkti politikai įsiklauso į skyriaus narių siūlymus. Vienas tokių pavyzdžių – sprendimas dėl transporto priemonių stovėjimo apmokestinimo, dėl kurio LS turi aiškią poziciją.

Įsiliejo į LRLS gretas
Palangiškis nuo 1985 metų, aktyvus, savo nuomonę turintis – nuo to, kas vyksta valstybės energetikos sektoriuje, juolab kad visą laiką dirba su elektros energijos sektoriuimi susijusį darbą, iki Palangos miesto taryboje priimamų sprendimų – R. Makauskas 2010-aisiais įsiliejo į Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus gretas ir tapo vienu iš aktyviausių šio skyriaus narių.
„Liberalų sąjūdį pasirinkau todėl, kad, visų pirma, imponavo jų vertybinės nuostatos bei nuosekli linija, kurios ši partija laikėsi ir laikosi visos Lietuvos politinėje padangėje, be to, partiją veda jauni, energingi, netradiciškai ir nesustabarėjusiai mąstantys žmonės partijos vadovybėje – pavyzdžiui, dabartinis partijos lyderis Eligijus Masiulis ir pirmininko pavaduotojas Remigijus Šimašius. Ir, žinoma, partijos skyriaus veikla Palangoje. Buvau pažįstamas su daugeliu skyriaus narių, dalyvaudavau jų pokalbiuose bei diskusijose, mačiau, kad jie nusiteikę dirbti, ir dirbti konstruktyviai. Kadangi mano ir jų požiūriai į daugumą Palangoje kylančių problemų bei nuomonės, kaip tas problemas būtų galima spręsti politiškai, priimant atitinkamus sprendimus miesto Taryboje, sutapo, nuo 2010 metų pabaigos nusprendžiau įstoti į šį skyrių“, – sakė R. Makauskas.
Paklaustas, į kokias problemas visų pirma atkreipė dėmesį R. Makauskas ir kur jo bei viso skyriaus matymas bei siūlymai, kaip derėtų problemą spręsti, sutapo, pašnekovas visų pirma paminėjo, kad pagrindinės problemos buvo įtrauktos į Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus rinkimų programą. Kad jos buvo aktualios ir miestiečiams, o siūlomi jų sprendimo būdai buvo priimtini bendruomenei, geriausiai liudija tai, kad trys skyriaus nariai buvo palangiškių išrinkti į miesto Tarybą.

Palangiškiams – nemokamai
„Viena iš problemų, kurią mes kėlėme, kurios sprendimas buvo įtrauktas į rinkimų programą, tačiau kuri vis dėlto dar nėra iki galo išspręsta – tai automobilių stovėjimo apmokestinimas, – sakė R. Makauskas. – Mes visi žinome, jog praėjusios kadencijos Taryba buvo priėmusi sprendimą, kad už automobilių stovėjimą tam tikrose miesto zonose jų savininkai privalėjo visus metus mokėti rinkliavą – nesvarbu, ar tu miesto svečias, ar nuolatinis jo gyventojas. Mūsų rinkiminėje programoje buvo siūlyta šią tvarką keisti. Kadangi trys išrinkti į Tarybą skyriaus nariai prisidėjo prie valdančiosios daugumos Taryboje formavimo bei koalicinės programos sudarymo, ši nuostata jų iniciatyva įtraukta ir į minėtąją programą. Ir labai džiaugiuosi, kad rinkėjams duotą pažadą galėjome ištesėti: Taryba priėmė sprendimą, jog ne sezono metu už automobilių stovėjimą Palangoje mokėti nereikia“.
Tačiau, pasak R. Makausko, esama dar vienos problemos. Sezono metu už automobilių stovėjimą lygiai moka palangiškiai, lygiai atvykėliai. Tad šiuo metu intensyviai deramasi su visomis politinėmis partijomis, sudarančiomis tiek daugumą, tiek mažumą Taryboje, kad į artimiausio posėdžio darbotvarkę būtų įtrauktas klausimas dėl to, kad miesto gyventojams nereikėtų mokėti už trumpalaikį automobilio pastatymą, jog palangiškiai savo mieste nejaustų diskomforto.
„Kokiu būdu spręstume šį klausimą – ar, tarkime, palangiškiams automobilių savininkams būtų išduodami tam tikri leidimai, kuriuos jie galėtų tvirtinti prie priekinio automobilio stiklo, ar tam tikri pažymėjimai, kad kontrolieriai ir policija, juos pamačiusi, neklijuotų perspėjimo lapelių ir neskirtų baudų – čia jau kitas klausimas. Dabar svarbu pasiekti principinio sutarimo, kad palangiškių transporto priemonių stovėjimas nebūtų apmokestinamas rinkliava“, – aiškino R. Makauskas, pridūręs, jog kažkodėl šio klausimo sprendimas judąs gana sunkiai.
Pabrėžtina, kad kol kas kalba eina tik apie pačius palangiškius, o ne dirbančius Palangoje – galų gale, jie juk pajamų mokestį ne į Palangos biudžetą moka. Ir čia pat pašnekovas pasidalijo pastebėjimu, kad, kaip bebūtų keista, savo mieste dirbančių palangiškių mažėja, tuo tarpu auga iš kitų miestų atvykstančių dirbančiųjų skaičius. Pavyzdžiu galėtų būti „Palangos komunalinis ūkis“, kuriame daug žmonių dirba iš Kretingos, o vietiniams gyventojams darbo vietų neatsiranda.

Vasaros prekyba: trūksta ir taisyklių, ir kontrolės
Kalbant apie kitus vasarai artėjant vėl ir vėl kylančius klausimus – antai balandžio antrąją vėl skelbiamas konkursas-loterija dėl prekybos vietų, vėl sukrus ir išnešiojamąja prekyba užsiimantys smulkieji verslininkai, – R. Makauskas sakė, jog konkursas-loterija, kurio sumanymas vėlgi kilęs liberalsąjūdiečiams, jo nuomone, bent jau kol kas yra pats teisingausiais tokių konkursų sprendimo būdas, nes juose dalyvauti visiems sudaromos vienodos sąlygos. Juk niekam ne paslaptis, kad anksčiau organizuotuose – ir kaip paaiškėjo, organizuotuose ne pagal galiojančias įstatymų nuostatas, – konkursuose, kaip bebūtų keista, tas pačias vietas metai iš metų sugebėdavo laimėti tie patys verslininkai, pasiūlydavę tik vos didesnį nuomos mokestį nei artimiausi jų konkurentai.
„Kita problema, kurią dar reikės spręsti, o jos sprendimo būdus siūlo mūsų skyriaus narys Taryboje Eimutis Židanavičius – tiesiog privalu suvaldyti chaosą, kuris dabar vyrauja išnešiojamosios prekybos sektoriuje. Mes nesakome, kad ją reikia drausti, tačiau reglamentuoti – būtina. Išties netvarka, jeigu verslininkas, laimėjęs konkursą ir sumokėjęs didžiulius pinigus, teikia viešojo maitinimo paslaugas, o šalia įsikuria koks ledų ar kavos „išnešiotojas“. Tad reikėtų nustatyti konkrečias vietas, be to, apibrėžti, kokios taisyklės galioja bei kontroliuoti, kaip jų laikomasi“, – pastebėjo R. Makauskas, pridūręs, jog jis pasigenda minėtosios kontrolės, nors Savivaldybėje ir yra įsteigtas Viešosios tvarkos skyrius, turintis tai daryti.
Pasak jo, Viešosios tvarkos skyriaus minima kova prieš nelegalius kioskus J. Basanavičiaus gatvėje ar apleistas statybas – puiku ir reikalinga, tačiau rezultatų kol kas mažai matyti.
Tariasi su skyriaus
nariais
O kalbant apie Lietuvos liberalų sąjūdžio skyriaus veiklą, R. Makauskui itin imponuoja tai, kad kas mėnesį, prieš Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžius, yra rengiami atviri liberalsąjūdiečių Palangos skyriaus tarybos posėdžiai, į kuriuos gali ateiti kiekvienas skyriaus narys. Minėtųjų posėdžių metu Taryboje esantys politikai E. Židanavičius bei skyriaus pirmininkas A. Dočkus apžvelgia, kokie klausimai bus svarstomi miesto Taryboje, ir tariasi su bendrapartiečiais, kaip derėtų balsuoti ar kokius papildymus arba pasiūlymus teikti vienu ar kitu į darbotvarkę įtrauktu klausimu.
„Mūsų skyriaus deleguotieji ir palangiškių į miesto Tarybą išrinktieji politikai nėra tie, kurie dirba taip: „Išrinko, tai ką sugalvojau, už tą ir balsuoju“. Jie visada su mumis pasitaria, padiskutuoja, priimame bendrą poziciją, kurią jie išsako Tarybos posėdyje. Tad dirbame išties labai demokratiškai, ir visos pagrindinės miesto problemos, kurios ateina iki Tarybos, mums ne tik žinomos, tačiau galime siūlyti, kaip tas problemas spręsti“, – akcentavo R. Makauskas.

Jūsų komentaras:

p.s. 2013-04-02 20:28 (. / IP: 86.100.60.112)
p.s. APRILIUS buvo vakar...

Palanga 2013-04-02 10:14 (Zyle / IP: 88.119.253.63)
Pastebėjau vieną tendenciją - kažkaip vis vienu žingsneliu Židanavičius kaskart aplekia merą savo idėjomis, tai Š>V ir Žulkus iš pasiutimo nors po straipsniais laikraštyje įžeidžiančių komemtarų parašinėja...nes kitaip nemoka įkasti...

Nijole 2013-03-31 07:24 ([email protected] / IP: 84.15.187.8)
Visiškas tuščiažodžiavimas, nė vienos naujos problemos, nė vienos šviežios minties neišsakyta, o ir žurnalisto surašytas neįdomiai, nuobodžiai. Suprantu, kad "Palangos tiltas" atidirbinėja liberalsąjūdiečių pinigus, tik tokiais atvejais būtina dirbti profesionaliau ir, be kita ko, rašyti užsakymo numerį.

kosmarui 2013-03-31 06:24 (IP: 78.61.104.50)
ATLAPAUSI !!! Nevaidink naivuolio , kad nesupranti jog tai tik nevykes zaicevos pokstas juokdariu dienai !!! Matomai pats uzsisakei ta pliurpala ir pats dabar dediesi dideliu sventuoliu .Kazin kiek tau moka - auksiniais ar kokiu ploteliu kioskui ...Zaicevos pagalba straipsnis brangesnis uz kunigo velykini pasveikinima ...O gal pats tiek atsilikes, kad nebeskiri tiesos nuo purvasklaidos melo . Slykstukas

Kanalai kanalėliai 2013-03-30 18:20 (IP: 78.61.214.75)
Kanalai reikalingi kontrabandinėm cigaretėm, kurios bus pardavinėjamos turgui. Viskas mums aišku

KOŠMARAS 2013-03-30 18:18 (IP: 78.61.214.75)
ŠIANDIEN BUVAU ŠOKIRUOTAS PERSKAITĘS ŽIDANAVIČIAUS PAISTALUS VAKARINEJE PALANGOJE. APSAUGOK NUO TOKIŲ SVAIGALŲ PALANGĄ. CITATA IŠ ŽIDANAVIČIAUS KALBOS:E. Židanavičius patvirtino, jog sulaukė D. Palucko kvietimo tapti vicemeru. „Manau, turiu šioms pareigoms reikiamos politinės patirties, savo viziją, kokiais būdais galėčiau kurortą padaryti modernesnį bei patrauklesnį vietiniams ir poilsiautojams“, - kalbėjo liberalsąjūdietis. Paprašėme įvardyti nors vieną šios vizijos žingsnelį. „Mano galva, mums, gyvenantiems pajūryje, reikia tapti tikru vandens miestu. Neseniai svečiavausi Olandijoje – ten daugelyje kaimų ir miestelių galima susisiekti ne tik keliais, bet ir prieš šimtmečius iškastais kanalais. Šią idėją galime pritaikyti ir Palangai, juo labiau kad vandens mums netrūksta – turime pašonėje Baltiją. Išvinguriavę kurortą kanalais, kuriais plaukiotų nedideli laiveliai, tikrai sulauktume norinčių tai išbandyti antplūdžio. O ateityje, gavus daugiau lėšų, galima šiuos kanalus nukasti ir iki kitų miestų. Tai būtų mūsų vandens kelias“, - papasakojo kandidatas į vicemerus.

Garnys 2013-03-30 12:42 (IP: 78.61.214.75)
Geresnio už dabartinį pakolkas nera. Na nebent sugalvoti būti Palaitis. Jis turi patirties.

pikas 2013-03-30 11:51 (IP: 86.100.75.88)
Remigijus butu geras meras, neuzsiciklinkite uz tu paciu pavardziu. ne Baltarusijoje gyvename

Algis 2013-03-30 10:45 (IP: 78.61.51.119)
Matai koks šaunuolis, kaip jis supranta palangiškius, kodėl jis dar ne meras !!!

langas 2013-03-30 06:06 ([email protected] / IP: 78.61.64.105)
Palangiškiams atgytu vidine savimeile, nemoku uz stovėjima, nes PALANGISKIS. Registracija Palangoje, norint gaut leidimą, pinigų butu-POLITIKAI. Didziule bėda - ne ta partija siųlo žmonėms gerovę.

to Siap tai 2013-03-30 05:37 (IP: 78.61.214.75)
Ne riešutėlis,o šaltiena. Dar ne laikas apie tą riešutėlį prabilti dar ne laikas. Pakentėkite truputuką. Riešutėli, riešutėli su tokia praeitimi vargu ar protingas žmogus eitų į politiką.

Siaip tai 2013-03-29 19:09 (IP: 78.61.18.188)
pro visas čia liejamas putas matosi, kad E.Židanavičius didžiausia grėsmė oponentams, pagiežos ir pykčio purslai taškosi,net dreba, kad įkasti nesiseka, per daug kietas riešutėlis pasitaikė... Sėkmės liberalų sąjūdžiui!

Tata 2013-03-29 19:03 (IP: 86.100.60.162)
Konservatoriai džiaukitės kad turit palaikymą miesto taryboje, kitaip vieni būtute visiškas niekas.

Emigrantas 2013-03-29 18:58 (2013 / IP: 86.100.60.162)
Linkiu daugiau dirbti, o ne politikuoti

Nika 2013-03-29 18:57 (IP: 86.100.60.162)
Gerai pavaryta

Gintas 2013-03-29 18:52 ([email protected] / IP: 86.100.60.162)
Kiek nedaug, tik porą aktualių problemų tame straipsnyje paminėjo p. Makauskas ir kiek neapykantos sukėlė. Kas gali paneigti, kad kažkieno "lesyklėlėms" nusimato finansinis badas panaikinus automobilių stovėjimo apmokestinimą vietiniams. Daugiau tokių iniciatyvų. Palaikau liberalsąjūdiečius.

2013-03-29 16:07 (IP: 78.61.214.75)
Remiga kau tau turginis pažadėjo? Kokią darbo vietą?

Liberalų rinkėjas 2013-03-29 16:01 (IP: 78.61.214.75)
Labai taiklai pasakyta. Mes viską matom ir suprantam kas yra kas. Ir nelaikyk Židanavičiau mus idiotais. Nebeleisk tu pinigu pasitaupyk juodai dienai. Su tokiu vadu kaip Židanavičius Liberalų sąjūdžio skyrius Palangoje jau pasmerktas. Dočkus kitas reikalas garbingas ir sąžiningas žmogus.

VARGAS Palangai nuo tokių politikų 2013-03-29 15:56 (IP: 78.61.214.75)
Perskaičius kas parašyta susidaro blanki ir pilka mintis apie Palangos politikus. Nejaugi mieste nėra ką veikti kaip tik laikraščiuose skalambyti populizmą ir Palangiškių atleidimą nuo mokesčių. Matėm jau liberalus tempent akmeni ant kaklo ir rekiant apie mažus mokesčius. Turbūt brangiai kainuoja tokie užsakomieji. Na , bet turgus turtingas. Parduos bobute keletą palčių lašinių sumokės turgaus nustatytą rinkliavą ir va jau laikraštyje politikos grandai.

Židanavičiui NE 2013-03-29 15:50 (IP: 78.61.214.75)
Pastebėjau, kad turginis turi ir daugiau ištikimų tarnų. Labiauiai tie kurie idarbinti savivaldybeje. Silumos tinklu dirikas Gliožerka, Viesosios tvarkos skyriuje Lukosiukas, o Remigijau ka tau yra pazadejes Eimis. Gal leis sužaisti sahmatu partijele su Benderiu.

ŽIDANAVIČIUI IR ANČIUKUI NE 2013-03-29 15:46 (IP: 78.61.214.75)
Gali reklamuotis ir mokėti už straipsnius kiek tik širdis geidžia. Perskaičiau net esmės nesupratau. Kažkoks minčių kratinys. Ir padlaižiškas Remigijaus atsidėkojimas savo vadui Židanavičiui. Net du kartus straipsnyje dėkoju už atvežtą saulę, dėkoju, kad tu toks esi.

Konservams NE 2013-03-29 09:40 (Pamąstymui / IP: 194.176.60.225)
Manau daugelis palangiškių man pritars, kad mokestis už automobilių parkavimą vietiniams turi būti NETAIKOMAS, nes jei šitą mokestį imate, tai imkite ir pagalvės mokestį!!! Valdžiai paprasti žmonės nerūpi...

reikia 2013-03-29 08:35 (IP: 78.61.104.50)
kontroliuoti ir kaip palieka rudeni savo prekyvietes . Basanaviciaus gatveje pilna palaikiu apsiurusiu kiosku , prekystaliu griauciu , paliktu kiliiniu dangu - baisiai jau rezia aki ta netvarka . Susizere pinigus ir - namo

Piktžoles reikia rauti 2013-03-29 08:30 (IP: 88.119.253.63)
Na nors ir nemėgstu liberalsąjūdžio, bet tai yra mažesnė blogybė už Palangos konservatorius.Jiems žmonės tarsi melžiamos karvės - kol pieno duoda- gerai, bet kai užtūksta - tave sumindo su purvais

Šiaip 2013-03-29 08:26 (pastebėjimas / IP: 88.119.253.63)
Tadas turbūt yra Tomas

tadas 2013-03-29 07:19 (IP: 78.61.111.225)
Remigijau ,geriau tuos pinigus už šį straipsnį būtum labdarai paaukojes.O savo reitingus gerai žinai Palangoje -Seimo rinkimai viską tiksliai parodė .Nulis tu esi kolkas

Palanga 2013-03-29 06:45 (Palanga / IP: 88.119.253.63)
konservatorių vadams reikėtų pasimokyti - nei susirinkimų organizuoja, o jau ką ten pasitarti...Vaitkaus, skritulsko ir želvio UABUI į kitų nuomonę nusispjauti

mukas 2013-03-28 19:30 (IP: 86.100.75.88)
Remigijus-labai padorus žmogus, moka artikuliuotai reikšti mintis. Turėtų jis, o ne kiti liberalai būti Taryboje.

ŽIDANAVIČIUI NE 2013-03-28 18:17 (Ziogas / IP: 78.61.214.75)
Židanavičius svajoja apie nemokamus leidimus .Bet už tu leidimu slepiasi kita turgininko mintis. Tai jau nutiko KAUNE, beje jis iš ten iš Kauno. Prokurorai aiškinsis, ar Kauno savivaldybės kontroliuojama įmonė „Automobilių stovėjimo aikštelės“ iš tiesų išdavė ne vieną dešimtį nelegalių leidimų miesto centre nemokamai statyti automobilius. Skandalas kilo žiniasklaidai paviešinus faktus, kad nemažai prabangių automobilių miesto centre paliekami stovėti su troleibusų parką valdančiai savivaldybės bendrovei „Autrolis“ nemokamai išduotais leidimais.

Taip pat skaitykite

Krepšininko karjerą baigęs Renaldas Seibutis suka į politiką – su konservatorių partija kandidatuos į Palangos miesto tarybą.


Palangos socialdemokratų lyderė Svetlana Grigorian interviu „Palangos tiltui“ sakė, kad į žmonių prašymus dažnu atveju žiūrima pro biurokratinius „pirštus“. „Iš štai čia aš matau LSDP, kaip partijos, ir kaip jos mūsų skyriaus nišą,“ – sakė ji. Tačiau apie minimum penkis mandatus 2023-2027 metų miesto Taryboje...


Žinomas pajūrio vaikų gydytojas ortopedas. Kaunietis, kuris nė minutėlę nesuabejojo savo sprendimu beveik prieš keturis metus persikelti gyventi į Palangą. O taip pat – „iki kaulų smegenų“ – socialdemokratas, o dabar – ir kandidatas į Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirminko pareigas. Ar pavyks jam balandį visuotiniame kurorto skyriaus...


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu ? Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu...


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Palangiškio, bendrovės „Arvega“ vadovo, aktyvaus Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Palangos skyriaus nario Remigijaus Makausko įsitikinimu, į miesto Tarybą išrinktųjų politikų priimami sprendimai turi atitikti miesto bendruomenės lūkesčius, todėl juos priimant reiktų rimtai įsiklausyti į miestiečių nuomonę. Taip, kaip į miesto Tarybą nuo LRLS...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius