Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-04-10
Peržiūrėta
4255
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prezidentės D. Grybauskaitės dekretu į Palangos miesto apylinkės teismo teisėjas paskirta V. Vasiliauskienė. LR Prezidentūros nuotr.
Prezidentės D. Grybauskaitės dekretu į Palangos miesto apylinkės teismo teisėjas paskirta V. Vasiliauskienė. LR Prezidentūros nuotr.

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų skyrimo“, Palangos miesto apylinkės teismo teisėja paskirta Viktorija Vasiliauskienė.

 

Išties laukė

Kaip „Palangos tiltui“ sakė nuo sausio 27 d. laikinai, kol bus atrinktas ir Lietuvos Respublikos Prezidentės paskirtas teismo pirmininkas, šias pareigas Palangos miesto apylinkės teisme einanti Eglė Žakevičiūtė, naujo kolegos paskyrimo buvo išties laukta.

„Pasibaigus teisėjos L. Paulauskaitės kadencijai, mes dviese su kolege D. Vercinske dalijomės visą darbo krūvį, kuris – išties nemažas. Tad tikrai laukėme, kada įvyks atranka ir į mūsų teismą bus paskirtas naujas kolega“, – sakė E. Žakevičiūtė.

Ji paminėjo, jog vasario mėnesį vykusi pretendentų į apylinkės teismo teisėjus atranka buvusi antroji – pirmoji dėl teismo pirmininkei nežinomų priežasčių neįvyko.

„Balandžio 3 dieną Prezidentė pasirašė dekretą „Dėl apylinkių teismų teisėjų skyrimo“, kuriuo paskyrė šešis naujus apylinkių teismų teisėjus. Viena jų – Palangos miesto apylinkės teismo teisėja – paskirta V. Vasiliauskienė, kuri jau kitą dieną po priesaikos, nuo balandžio ketvirtosios, pradėjo dirbti mūsų teisme“, – sakė E. Žakevičiūtė.

 

Pretendavo aštuoni

Palangos miesto apylinkės teisėju pageidavo tapti aštuoni pretendentai. Nacionalinėje teismų administracijoje posėdžiavusi Pretendentų į teisėjus atrankos komisija, vadovaujama Eugenijaus Laurinaičio, vasario 25 d. pateiktoje išvadoje mini, jog pagal Respublikos Prezidento 2009 m. rugsėjo 8 d. dekretu patvirtintus Pretendentų į apylinkės teismo teisėjus atrankos kriterijus komisija, įvertinusi visus pretendentus, vienbalsiai (6 balsais „už“ iš 6 balsavusiųjų) pripažino, kad tinkamiausi pretendentai Palangos miesto apylinkės teismo teisėjo pareigoms užimti – Darius Sabonis ir Aušra Diržienė, o 5 balsais „už“ iš 6 balsavusiųjų viena tinkamiausių taip pat pripažino pretendentę Vaidą Railienę. Atrankos komisija 3 balsais „už“ iš 6 balsavusiųjų, viena tinkamiausių įvardijo ir pretendentę V. Vasiliauskienę.

Atrinktieji keturi iš aštuonių pretendentų dar buvo vertinami pagal aštuonis kriterijus. Susumavus vertinimų balus, pretendentai pasiskirstė tokia tvarka: D. Sabonis – 76,59 balo; A. Diržienė – 69,33 balo; V. Railienė – 65,25 balo ir V. Vasiliauskienė – 62,37 balo.

„Nors pretendentės V. Railienė ir V. Vasiliauskienė surinko mažiau balų ir užėmė žemesnę vietą pretendentų eiliškumo sąraše už vieną iš nepasiūlytų tinkamiausiu pretendentų, tačiau komisijos nuomone, dėl šių pretendentų įtraukimo į tinkamiausių pretendentų sąrašą lėmė pretendentų asmeninės savybės, motyvacija bei teismo nuomonė apie pretendentus“, – pabrėžiama išvadoje.

 

Atrinkti keturi pretendentai

Geriausiai tarp visų pretendentų Atrankos komisijos įvertintas pretendentas D. Sabonis turi devynerių metų teisinio darbo patirtį, įgytą dirbant vyresniuoju specialistu Nacionalinėje teismų administracijoje ir teisėjo padėjėju Lietuvos apeliaciniame teisme. Atrankos komisija šį pretendentą įvertino geriausiai tarp visų pretendentų pagal teisinio darbo pobūdžio, teismo, į kurį pretenduojama, nuomonės, kvalifikacijos kėlimo intensyvumo ir užsienio kalbų mokėjimo, asmeninių savybių ir bendrųjų gebėjimų bei motyvacijos kriterijus. Pretendento žinios teisėjo egzamino metu įvertintos 8 balais.

Pretendentė A. Diržienė iš visų pretendentų vyriausia amžiumi, todėl turi sukaupusi didžiausią gyvenimišką ir darbinės veiklos patirtį, daugiau kaip aštuonerius metus dirba teisinį darbą Plungės ir Klaipėdos rajonų apylinkių teismuose teisėjo padėjėja (dirba tik su civilinėmis bylomis), daugiau nei metus dirbo juriste individualioje įmonėje. Teisėjo egzamino metu pretendentės žinios įvertintos 8 balais. Atrankos komisijai pretendentė paliko dalykiškos, patyrusios, turinčios savo nuomonę asmenybės įspūdį.

Atrankos komisija taip pat viena tinkamiausių užimti Palangos miesto apylinkės teismo teisėjo pareigas pripažino teisėjo egzamino metu 7 balus gavusią pretendentę V. Railienę, kuri aštuonerius metus dirba teisėjo padėjėja Klaipėdos miesto apylinkės teisme ir yra įgijusi patirties dirbant su civilinėmis ir baudžiamosiomis bylomis. Dirbdama teisme pretendentė be tiesioginių teisėjo padėjėjo funkcijų penkerius metus buvo atsakinga už užsienio ir Europos Sąjungos valstybių narių tarptautinio bendradarbiavimo civilinėse ir baudžiamosiose bylose sektorių teisme, dvejus metus vykdė teismo atstovės ryšiams su visuomene ir žiniasklaida funkcijas, yra Valstybės tarnautojų vertinimo komisijos narė.

 

Išvada Prezidento nesaisto

Komisijos išvadoje taip pat rašoma: „Vieną tinkamiausių užimti Palangos miesto apylinkės teismo teisėjo pareigas įvardinta septynerių metų teisinio darbo stažą turinti V. Vasiliauskienė. Pažymėtina, kad pretendentės visa turima teisinė patirtis įgyta baudžiamosios teisės ir baudžiamojo proceso srityje. Pretendentė šiuo metu dirba Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko patarėja. Šio teismo vadovybė V. Vasiliauskienę apibūdina kaip pareigingą, punktualią, atsakingą, kruopšią ir darbščią darbuotoją, draugišką bei mėgstamą kolegę. Vieną kartą pretendentės tarnybinė veikla buvo vertinta labai gerai. Ji gerai moka rusų ir anglų kalbas. V. Vasiliauskienės žinios pretendentų į teisėjus egzamino metu įvertintos 7 balais“.

Atrankos komisija, atsižvelgusi į pretendentų profesinę kvalifikaciją, turimą darbo patirtį, teisinio darbo pobūdį, egzamino rezultatus, specializaciją, kvalifikacijos kėlimo intensyvumą, asmenines savybes bei bendruosius gebėjimus, pretendentų motyvaciją ir kitus kriterijus, priėjo išvadą, kad D. Sabonis, A. Diržienė, V. Railienė ir V. Vasiliauskienė yra tinkamiausi kandidatai Palangos miesto apylinkės teismo teisėjo pareigoms užimti.

„Vadovaudamasi Teismų įstatymo 55(1) straipsnio 10 dalimi Pretendentų į teisėjus atrankos komisija pažymi, kad ši išvada Lietuvos Respublikos Prezidento nesaisto”, – akcentuojama išvadoje dėl pretendentų į Palangos miesto apylinkės teismo teisėjo vietą.

 

Džiaugiasi kolege

Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos, kurią sudaro šeši nariai, posėdyje dalyvavo ir laikinai einanti Palangos miesto apylinkės teismo pirmininkės pareigas E. Žakevičiūtė. Paklausta, pagal kokius gi kriterijus komisija vertina pretendentus, ji sakė, jog nors ir dalyvavo posėdyje, vertinimo kriterijai jai nežinomi.

„V. Vasiliauskienė buvo paminėta tarp keturių tinkamiausių pretendentų tapti Palangos miesto apylinkės teisėja. Komisija teiravosi ir mano nuomonės dėl kiekvieno pretendento tinkamumo šioms pareigoms, aš ją išsakiau. Kas lėmė, kad buvo pasirinkta būtent V. Vasiliauskienė, atsakyti negaliu: tai – prezidentūros prerogatyva”, – paaiškino E. Žakevičiūtė.

Laikinai einanti Palangos miesto apylinkės teismo pirmininkės pareigas teisėja sakė, jog tikrai džiaugiasi naująja kolege.

„Ir aš, ir teisėja D.  Vercinskė tikrai džiaugiamės paskirtąja teisėja. Ir ne tik todėl, kad labai laukėme naujo kolegos, nes sunku dviem žmonėm dalintis trijų darbo krūvį, bet ir todėl, kad paskirta būtent V. Vasiliauskienė, su kuria jau susipažinome ir įvertinome ir kaip žmogų, ir kaip teisėją”, – sakė E. Žakevičiūtė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nutraukta Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose nagrinėta civilinė byla dėl keliolikos tūkstančių eurų išieškojimo iš buvusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario, tautodailininko Raimundo Puškoriaus.


Plungės apylinkės teismo Plungės rūmams perduota baudžiamoji byla, kurioje 57 metų verslininkas iš Palangos kaltinamas per pandemiją iš valstybės biudžeto neteisėtai gavęs keliolika tūkstančių eurų, pranešė prokuratūra.


Palangos miesto savivaldybės administracijos darbuotojams – Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Petrui Keiniui, jo pavaduotojai Danutei Mikienei ir skyriaus specialistei Ingai Šileikienei – ir jų papirkimu įtariamam verslininkui T. K. pareikšti įtarimai dėl galimo kyšininkavimo, praneša prokuratūra.


Senas lietuvių liaudies priežodis sako: „Niekada neišsižadėk lazdos, terbos ir turmos.“ Moderniai kartai turbūt jį reikėtų paaiškinti – neišsižadėk ubagystės, krepšio ant peties pasikabinti ir kalėjimo. Kokie praėjusieji metai buvo Plungės apylinkės teismo Palangos rūmams? Į „Palangos tilto“ klausimus atsako Skaistė Sadonytė, Plungės...


Teisėjų etikos kodekse numatyta, kad Temidės tarnas turi būti nešališkas ir laikytis itin aukštų elgesio standartų. 15min pasiekė skandalingas garso įrašas, kuriame užfiksuota, kaip šios normos galėjo būti pamintos. Įrašas darytas balandžio mėnesį Plungės apylinkės teismo Palangos rūmuose vykusiame posėdyje civilinėje byloje. Teisėja Diana Vercinskė...


Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų...


Po ilgus metus trukusių teismų atkakli Palangos pensininkė Jadvyga Puškorienė Aukščiausiajame teisme sugebėjo įrodyti, kad kurorto daugiabučiams šilumą tiekianti įmonė „Litesko“ už namo bendrojo naudojimo patalpų šildymą ją mokėti vertė neteisėtai. Teismo procesą pralaimėjusi ir jo neapskundusi „Litesko“ bendrovė vėl į teismą kreiptis...


„Palangos tilto“ straipsnis „Redakcija susilaukė teisingumo, o R. Palaitis – dviejų smūgių žemiau juostos“ susilaukė didelio skaitytojų dėmesio – nuomonių laikraščio internetinėje svetainėje www.palangostiltas.lt. Skelbiame įdomiausias skaitytojų nuomones-komentarus.


Žinomas Palangos verslininkas Vidas Buzas, beveik prieš pusantrų metų avarijoje pražudęs Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios kunigą jubiliatą Liudą Serapiną, teisme mielai vaikščiotų atbulomis – vakar teismo salėje, prieš posėdį, suko veidą į šoną, o prieš nosį išvydęs su kamera nusitaikiusį žurnalistą, puolė...


Palangos miesto savivaldybė, kurorto turčiui suteikusi šimtatūkstantinę mokestinę nuolaidą, bet veržusi kilpą 79-erių metų palangiškei Jadvygai Žižienei, patyrė gėdingą pralaimėjimą Klaipėdos apygardos administraciniame teisme. Palangos savivaldybę teismas įpareigojo persvarstyti sprendimą nesuteikti moteriai mokestinių nuolaidų – UAB „Varsta 4“ savininkė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius