Palangos močiutės viešbutininkės trina rankomis: nuoma einasi kaip iš pypkės

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-05-16
Peržiūrėta
2041
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos močiutės viešbutininkės trina rankomis: nuoma einasi kaip iš pypkės

Kurorto sezono atidarymas – jau šį šeštadienį, gegužės 20 dieną, tad atsakingesni ir planuojantys šį savaitgalį svečiai jau iš anksto rezervavo vietas, kur apsistos. Tačiau anot viešbutininkų, didžioji dalis viešbučių kambarių antplūdį turėtų pajusti gegužės 17-18 dienomis, kuomet „paskutinės minutės“ klientai puls prie viešbučių rezervavimo sistemų. Šiemet pastebima, kad atvykstantys į Palangos sezono atidarymo šventę negaili pinigų net brangesniems numeriams.

Rezervacijos priklauso nuo oro
Palangos viešbučio „Gabija“ vadovė Nastasija Žutautaitė pastebi, kad viešbučio kambarius svečiai jau pradėjo intensyviau užsakyti ne tik sezono pradžią skelbiančiam savaitgaliui, bet jau balandžio mėnesį, kuomet staigiai ėmė šilti orai.
„Lietuviai yra tokia tauta, kurie labai reaguoja į orą ir kambarius rezervuoja vos ne paskutinę minutę, nors atostogas planuoja iš anksto. Bet jei prognozės pasikeičia ir oras suprastėja, rezervacijos atšaukiamos. Arba priešingai – pranašaujant gerą orą, rezervacijų kiekis paskutinę minutę išauga“, – sakė ji.
Tad dėl ateinančio savaitgalio didesnio svečių antplūdžio kol kas dar viešbučio administracija nepajuto.
N. Žutautaitė pastebi, kad nors garsiai kalbama apie milžiniškas kainas ir apie tai, kaip žmonės prastai ir kukliai gyvena, bet vis dažniau renkamasi ne kainą, o komfortą: „Žinoma, labai priklauso ir nuo poilsiautojų poreikio, atvyksta su šeima ar pavieniai asmenys, tačiau komfortas – pirmoje vietoje. Poilsiautojai renkasi kokybišką poilsį, tad linkę rezervuoti ir brangesnius apartamentus ar liukso klasės kambarius“.
Naujajam sezonui „Gabija“ stiprina ir personalą. „Stengiamės priimti kuo daugiau darbuotojų pagal ilgalaikes darbo sutartis, kad pasibaigus vasarai žmogus neliktų be darbo“, – pasakojo viešbučio vadovė. Tačiau vis dėlto didesnis darbuotojų skaičius jau renkamas: „Labai daug investuojame į savo darbuotoją, nes sparčiai keičiasi poilsiautojų požiūris į aptarnavimo kokybę, pageidavimai vis išrankesni“.
Priimamiems darbuotojams rengiami kursai, mokymai, žvelgiama į ateities perspektyvas.

Dėl naujų skrydžių kol kas rezervacijų nepadaugėjo
Kurorto viešbutis „Palangos vėtra“ gali pasigirti išaugusiu vartojimo lygiu. „Svečių sulaukiame savaitgaliais daugiau jau kurį laiką. Tai, greičiausiai, lėmė staiga atšilę orai, kas lietuviams visada labai svarbu“, – pastebi viešbučio direktorė Ingrida Valaitienė.
Ji patvirtino N. Žutautaitės žodžius: „Oras visada yra vienas iš svarbiausių rodiklių. Keičiantis prognozėms, staiga rezervacijos anuliuojamos arba skaičius gerokai išauga. Tad dėl kurorto sezono atidarymo šventės daugiau rezervacijų viešbutyje tikimasi paskutinėmis dienomis, gegužės 17-18“.
Tačiau ir apskritai viešbučio vadovė pastebi kasmetinį svečių skaičiaus augimą: „Neturime kuo skųstis, svečių nemažėja, užsieniečių taip pat“.
Prakalbus apie svečius iš užsienio, I. Valaitienė naujai organizuojamų skrydžių į Palangą poveikio dar nepastebėjo: „Didesnio svečių srauto, susijusio su naujais skrydžiais, nepajutome, bet tai natūralu – praėjo labai nedaug laiko, tokiems dalykams reikia ilgesnio įdirbio“.
„Palangos vėtros“ svečias pirmiausia reikalauja kokybiško poilsio: „Pirmoje vietoje visada buvo ir išlieka komfortas, nesvarbu, kiek už tai tektų mokėti. Turėjome pigesnių pasiūlymų grupinio apsipirkimo svetainėse, tačiau pajutome – tai ne mūsų viešbučio poilsiautojams, nebuvo jokio susidomėjimo. Geriau moka brangiau, bet gauna kokybišką poilsį“.

Lenkai ir baltarusiai – patys neišrankiausi svečiai
Kuklesni, bet ne prastesni viešbučiai lankytojų skaičiumi taip pat nesiskundžia. Greta Birutės parko įsikūręs viešbutis „Prie parko“ jau pajuto intensyvesnį lankytojų skaičių dar net neprasidėjus sezonui. „Savaitgaliai pas mus jau kurį laiką užimti, o darbo dienomis taip pat priimame nemažai svečių“, – pasakojo viešbučio administratorė Laura.
Darbuotoja sakė, kad netrūksta svečių iš Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos ir Skandinavijos: „Lenkų turime beveik visada, baltarusių – taip pat. Tai patys neišrankiausi svečiai, kurie beveik visada viskuo patenkinti“.
Pasiteiravus, ar poilsiautojai tapo taupesni, viešbučio administratorė teigia, kad beveik 30-40 procentų lankytojų sudaro susidomėję pigiais ir patraukliais pasiūlymais: „Grupinio apsipirkimo svetainėse siūlėme nakvynes su galimybe mėgautis SPA paslaugomis, romantiškomis vakarienėmis – tokie pasiūlymai ypač patrauklūs“. Pasak administratorės, kad kurorto atidarymo šventė jau kitą savaitgalį, taip pat jaučiama: „Tikrai jau turime daugiau išankstinių užklausų. Pageidaujama ir paprastų kambarių, be platesnio paslaugų spektro, kur žmogus galėtų tik permiegoti“.

Palangos močiutės jau trina rankomis
Jei viešbučiai dar talpina svečius ir turi laisvų vietų, tai Palangos močiutės, siūlančios kur kas pigesnę nakvynę nei viešbučiai, itin paklausios ir pasiūlymų belikę mažiau. Surinkę ne vieną trumpalaikę nuomą siūlančio skelbimo numerį išgirdome, kad vietų gegužės 20-22 dienomis nebėra. „Oi, nejuokaukit – jau rezervavo butą prieš gerą mėnesį žmonės. Per atidarymo šventę kiekvienais metais sulaukiame vis daugiau poilsiautojų, o jei dar pranašaujamas geras oras...“, – pasakojo moteris, nuomojanti dviejų kambarių butą Vasaros gatvėje. Atstumas nuo centro nemažas, bet poilsiautojus sugundė, pasak moters, „maža“ kaina: „Už parą prašau 60-70 eurų, tačiau dar priklauso, kiek žmonių atvažiuos, ar atsiveš augintinius ir pan.“
Senyva moteriškė, nuomojanti keturių kambarių butą Ganyklų gatvėje, „Palangos tiltui“ sakė, jog kurorto sezono atidarymui visada ruošiasi iš anksto: „Beveik be išimčių kasmet turime svečių tuo metu. Tik pastebiu, kad poilsiautojas šventės metu vis jaunėja. Jaunimui, matyt, tokios pramogos aktualesnės“.
Paskambinus pagal šešetą skelbimų, laisvą vietą radome tik Bangų gatvėje esančiame vieno kambario bute už 80 eurų parai.

Poilsiautojai tampa vis savarankiškesni
Palangos turizmo informacijos centro (TIC) vyriausioji specialistė Alma Slaboševičienė teigia, kad jaučiamas pagyvėjimas ir centre: „Tikrai sulaukiame daugiau užklausų ir telefonu, ir elektroniniu paštu. Pagrindiniai klausimai – ką galima atvykus pamatyti, kokia programa arba kur rasti jos aprašymą“.
Tačiau TIC specialistė pastebi, kad poilsiautojas vis savarankiškesnis: „Skelbiame informaciją savo svetainėje, socialinėse paskyrose, tad užklausų, palyginti su ankstesniais metais, kur kas mažiau“. Ir tai aktualu ne tik organizuojamų švenčių metu: „Poilsiautojai, atvykstantys vasaros sezonu, vis rečiau užeina pasiimti popierinį lankstinuką ar klausti informacijos. Negalime teigti, kad visiškai niekas nebeužeina, tačiau srautai tikrai mažesni“.
Turistams, pasak A. Slaboševičienės, aktualios informacijos sklaidą palengvina socialiniai tinklai: „Tai yra vienas iš geriausių būdų greitai paskleisti naujovę, tačiau orientuojamės ir į vyresnės kartos atstovą, kuriam internetas labiau svetimas. Taip pat centre dažniau sulaukiame ir gyvo pokalbio norinčių užsienio svečių“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Peržengus gruodžio slenkstį prasideda tamsiausias metų laikas - Adventas. Visi laukiame gražiausios ir didžiausios metų šventės - Kalėdų.


Šylant orams bei švelnėjant karantino apribojimams, išaugo susidomėjimas nuoma pajūryje bei kaimo turizmo sodybose. Butuose „įstrigę“ žmonės ieško galimybių pabėgti į gamtą, planuoja vasaros atostogas. Lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, kaimo turizmo bei nuomos pajūryje paklausa šią savaitę išaugo 15-28 proc.


27-erių moldavas Nikolajus, sausį palikęs Palangą, kurioje darbavosi pusę metų, spėjo ją pamilti. Jaunuolis savo rankomis gerino palangiškių gyvenimo kokybę – dirbo vienoje iš kurorto daugiabučius renovuojančių statybos įmonių. Jis iš Palangos išsivežė ir nuostabius prisiminimus apie kurorto močiutes, kurios, tokios svetingos, vaikino viena kitai pavyduliaudavo.


Ar Palangai reiktų automobilių dalijimosi paslaugos, o gal dar ir daugiau dviračių nepamaišytų? Tokį klausimą iškėlė kurorte lankęsi automobilių dalijimosi paslaugų teikėjos „CityBee“ atstovai. Šią vasarą jie planuoja šią paslaugą teikti visame Lietuvos pajūryje. Palangos valdžios atstovai šią paslaugą įvertino labai skirtingai: kaip ir...


Praėjusį šeštadienį į Stintų šventę visus kvietusi Palanga, vaizdžiai kalbant, pati virto į stintų statinę. Įvažiuojant į Palangą driekėsi automobilių eilės, o J. Basanavičiaus gatvėje žmonės knibždėte knibždėjo – vėžlio žingsniu mindžikuojant, šių eilučių autoriui užtruko lygiai pusvalandį įveikti beveik kilometro J. Basanavičiaus gatvę. Tokia spūstis ne...


Palangos ekonominį augimą, be kitų ekonominių faktorių, rodo ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenys. „Pažymėtina, kad vertinant 2016 metų 10 mėnesių nacionalinio biudžeto pajamas ir palyginti su 2015 metų tuo pačiu laikotarpiu, didžiausias procentinis VMI administruojamų mokesčių augimas Klaipėdos apskrityje stebimas būtent Palangos mieste“, – pabrėžė...


Kurorto sezono atidarymas – jau šį šeštadienį, gegužės 20 dieną, tad atsakingesni ir planuojantys šį savaitgalį svečiai jau iš anksto rezervavo vietas, kur apsistos. Tačiau anot viešbutininkų, didžioji dalis viešbučių kambarių antplūdį turėtų pajusti gegužės 17-18 dienomis, kuomet „paskutinės minutės“ klientai puls prie...


Skelbimuose mirga pasiūlymai, kaip patogiai praleisti savaitgalį Palangoje, taip pat ieškantiems nuomai buto siūloma gyventi didžiausiame kurorte iki vasaros. O ką daryti ieškantiems ilgalaikės nuomos? Ar lengva mieste išsinuomoti būstą? Ypač jeigu jo ieško jauna šeima ar vieniša mama su vaikeliu? Kaip parodė „Palangos tilto“ žurnalistės...


Ar ilgai močiutės Palangai darys gėdą?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 06 25 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Palangos savivaldybė užsimojo sustabdyti bet kuriam civilizuotam kurortui gėdą darančią nakvynės paslaugų siūlymo tradiciją, kai įvažiuojant į miestą poilsiautojų pakelėse tyko plakatais apsiginklavusios močiutės, kurios pasiruošusios vos ne pulti po ratais bet kuriam prie jų stabtelėjusiam automobiliui.


Tie, kas savaitgalį praleido Palangoje – o ir patys palangiškiai, atėję į „Palangos stalo 2013“ šventę, turėjo progą ne tik paskanauti kurorto kavinių bei restoranų siūlomų pačių įvairiausių pilvą pamaloninančių patiekalų, bet ir sužinoti, kaip galima ne mažiau skaniai, tačiau tikrai sveikai pasivaišinti. Ir svarbiausia – sveikai pamaitinti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius