Palangos policijos pareigūnai visuomenei pristatė praėjusių metų veiklos rezultatus

Rasa GEDVILAITĖ, 2019-02-10
Peržiūrėta
2190
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato atstovai antradienį pakvietė kurorto visuomenę į ataskaitinį susirinkimą Kurhauze. Policijos pareigūnai atskleidė, jog nusikaltimų kurorte mažėja, įvardijo su kuo tenka kovoti dažniausiai, – pats didžiausias darbymetis, kaip įprastai, būna vasaromis. Taip pat pasidžiaugta, jog auga visuomenės pasitikėjimas policija.

Per dešimtmetį – nusikaltimų mažėjimas
Visų pirma visus pasveikino Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas ir keletą muzikinių kūrinių padovanoję Palangos S. Vainiūno meno mokyklos auklėtiniai Aidas Ališauskas (mokytojas Raimondas Žilius) ir Mantas Leonardo Lizzi. Pastarojo jaunojo muzikanto mokytoja Nijolė Daukšienė pasveikino pareigūnus su darbų pabaiga ir kitų pradžia. Į susirinkusiuosius kreipėsi ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, visų pirma padėkojęs policijos pareigūnams už tai, kad jų dėka Palangos miestas ir jo gyventojai yra saugūs. „Itin sudėtinga pareigūnams buvo praėjusi vasara, kai ji tęsėsi ilgai ir sulaukta labai didelio poilsiautojų skaičiaus. Suvaldyti tokią masę poilsiautojų nėra lengva. Atliktas didžiulis nematomas darbas“, – sakė meras.
Kaip teigė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, nuo 2012-ųjų kasmet fiksuojama apie 6 tūkst. įvykių, tačiau pastaruoju metu regimas nusikaltimų mažėjimas. „Tam gali turėti įtakos tai, kad mūsų daug piliečių, tarp jų ir mūsų vadinamųjų klientų, išvyksta laimės ieškoti į užsienį ir galvos skausmą kelia visai Europai. Dar verta pažymėti, jog pusę nusikalstamų veikų mes ištiriame, tad verta kreiptis į policiją“, – kalbėjo A. Motuzas, patikinęs, jog Lietuvos policija ištiria daugiau nusikalstamų veikų nei Europoje.
2012 metais Lietuvoje įsigaliojo smurto artimoje aplinkoje įstatymas – smurtas artimoje aplinkoje tapo baudžiamuoju arba įvardinamas kaip nusikaltimas. „Jeigu prieš įstatymo įsigaliojimą fiksuodavome vos porą šimtų tokių iškvietimų, po jo sulaukiama daugiau kaip tūkstančio iškvietimų per metus. Pernai ypatingas dėmesys buvo skiriamas į vaikų atžvilgiu naudojamą smurtą – ir fizinį, ir psichologinį. Neveltui buvo reformuota Vaikų teisių apsaugos tarnyba, kuri dabar mums ženkliai talkina, dirbant su vaikais, paimant juos iš smurtaujančių tėvų. Galima pasakyti, kad tie atvejai, kurie nuskambėjo šalies mastu, yra daugiau politizuoti nei iš tikrųjų atspindi realią situaciją. To nematomo smurto artimoje aplinkoje tikrai pasitaiko ir tokių atvejų yra registruojama pakankamai nemažai. Žinoma, sunku nustatyti psichologinį smurtą, tad mes šeimą stebime, lankome ją keliskart, bandome kalbėtis su aukomis, kad pasakytų, kaip yra iš tiesų“, – pasakojo viršininkas A. Motuzas.

Sunkūs nusikaltimai tiriami sėkmingai
Sunkių ir labai sunkių nusikaltimų sąrašą sudaro narkotikų bylos, kurios dažnai yra tarptautinės. „Daugelis mūsų tautiečių augina kanapes, perka narkotikus, gabena čia arba patys būna kaip narkotikų pervežėjai. Stebime tendencijas, jog organizuotas nusikalstamumas aktyviai dirba Skandinavijos šalyse, taip pat Airijoje, Anglijoje. Galime pasidžiaugti, jog Klaipėdoje kriminalinės policijos, organizuoto nusikalstamumo pareigūnai yra vieni iš geriausių Lietuvoje, kurie naudojasi Europos prokuratūros įrankiais, finansavimu tam, kad galėtų užmegzti ryšį su tom šalim, kur mūsų lietuviai vykdo sunkias nusikalstamas veikas. Bendradarbiavimas yra rezultatyvus, išaiškinta ne viena byla dėl prekybos žmonėmis ir narkotikų gabenimo bei kitų sunkių nusikalstamų veikų“, – kalbėjo viršininkas.
Kalbant apie sunkius nusikaltimus, įvykdytus pernai kurorte, paminėtinas įvykis, kai nusikaltėlių auka tapo žmogus, pardavęs nekilnojamąjį turtą. Žmogus buvo išvežtas į mišką, o nusikaltėliai, grįžę į aukos butą, pasisavino jo pinigus. Nusikaltimas buvo išaiškintas per penkias dienas.
Visus sukrėtė ir pernai spalį įvykdyta žmogžudystė, kai trijų asmenų buvo žiauriai nužudytas ir nuogas pakelėje paliktas jaunas vaikinas. „Šiuo atveju mums buvo labai naudinga gyventojų suteikta informacija, ieškant nusikaltimą įvykdžiusių asmenų. Per keletą valandų mes jau turėjome įtariamųjų ratą“, – įvykį priminė A. Motuzas.
Sėkminga operacija buvo įvykdyta, kai užtiktas didžiulis kontrabandinis krovinys – 50 tonų mėsos, žuvies produkcijos, 50 tonų konservų.

Geresnis reagavimo laikas ir didesnis pasitikėjimas
„Vienas iš pagrindinių gyventojų pageidavimų, paaiškėjusių apklausos būdu, yra operatyvus reagavimas. Galime pasidžiaugti, jog nuo 2014 metų gerėja reagavimas į iškvietimus. Tai pavyko padaryti po policijos sistemoje įvykusių pertvarkų. Buvo nuspręsta reformuoti kai kurias policijos struktūras, kad būtų dirbama ne kabinete, o mobiliose darbo vietose. Tam yra sukurtos visos sąlygos, policijos pareigūnų automobilius galima pavadinti komisariatu ant ratų“, – atkreipė dėmesį Klaipėdos apskrities policijos komisariato viršininkas.
Žinoma, labai svarbų darbą atlieka ir bendruomenės pareigūnai, kurie policijos komisariatuose atsirado visai neseniai. Jie atlieka itin reikšmingą prevencinį darbą. Kaip paminėjo A. Motuzas, nusikaltimą yra tirti gerokai brangiau nei iš anksto užkirsti jam kelią – kalbėtis su vaikais, palaikyti ryšį su bendruomenėmis, paskatinti burtis į Saugios kaimynystės grupes (Palangoje tokių yra 14) bei vykdyti įvairias prevencines programas, kurios skatintų savisaugą, pilietiškumą informuoti apie pamatytus negerumus. Palangoje bendruomenės pareigūnės pareigas atlieka Jurgita Rinkevičienė.
Vidaus reikalų ministerija kasmet skelbia gyventojų apklausą, kurios metu vertinamos visos apskritys įvairiais aspektais, vienas iš klausimų yra dėl pasitikėjimo policija. „Vienas iš pagrindinių mūsų uždavinių yra visuomenės pasitikėjimas policijos pareigūnais. Norėčiau pasidžiaugti, jog per dešimt metų šis rodiklis vis kyla – gyventojai policija pasitiki vis labiau. Pastaruoju metu sulaukėme paties didžiausio gyventojų pasitikėjimo per pastaruosius dešimt metų. Vadinasi, einame teisingu keliu“, – rezultatais pasidžiaugė viršininkas A. Motuzas ir patikino, jog ir toliau bus siekiama nukreipti savo veiklą į tuos opulius, kurie labiausiai neramina gyventojus.

Alkoholio ribojimas neramioje vietoje padėjo
„Praėję metai oro atžvilgiu buvo labai geri, o darbo – labai intensyvūs, – apie praėjusius metus kalbėjo Palangos policijos komisariato viršininkas A. Budginas. – Galiu pasakyti, kad šalyje esame iš tų struktūrinių padalinių, kuriuose yra mažiausiai laisvų etatų. Šiuo metu pas mus yra trys laisvos vietos“.
Pernai buvo užregistruota 6637 įvykiai, iš jų 3730 įvyko vasarą, tad, kaip matoma, pusė įvykių nutinka būtent vasaros sezono metu. Pažymėtina, jog policijos pareigūnai operatyviai reaguoja į įvykius, dažniau nuvyksta greičiau nei suplanuota.
Pernai registruota 360 nusikalstamų veikų, panašiai, kaip ir ankstesniais metais. Daugiausiai pranešama apie vagystes – 129 (2017 m. – 144), dėl fizinio skausmo sukėlimo, nežymaus sveikatos sutrikdymo – 38 atvejai (2017 m. – 59), smurto artimoje aplinkoje – 42 veikos (2017 m. – 49). Jaučiamas netikrų pinigų pagausėjimas – 32 veikos, viešosios tvarkos pažeidimų – 18 (2017 m. – 35), neteisėtas disponavimas narkotinėmis medžiagomis – 17 (2017 m. – 8).
Sumažėjo apiplėšimų atvejų. Pernai registruotas tik vienas toks atvejis, o prieš tai tokių atvejų buvo registruoti aštuoni. Pernai išaiškintos ir ištirtos 168 nusikalstamos veikos.
„Ačiū Savivaldybės tarybai, kad sutrumpino alkoholio pardavimo laiką daugiausiai rūpesčių kėlusioje maitinimo įstaigoje J. Basanavičiaus gatvėje. Iškart buvo pastebėta, jog sulaukiama mažiau iškvietimų dėl neramumų. Kitos įstaigos suprato, kad mes nejuokaujame ir bendrom jėgom sieksim sumažinti pranešimų skaičių, tad savininkai ėmėsi tam tikrų veiksmų ir rezultatas matosi. Iškvietimų sumažėjo 57 procentais“, – akivaizdžiais pokyčiais pasidžiaugė kurorto komisariato viršininkas.

Eismo įvykių daugiau
Susitikimo metu atkreiptas dėmesys ir į eismo saugumo problemas kurorte bei akcentuota, jog Palangos miesto policijos komisariato pajėgos nuolat orientuojamos į prioritetinių kelių eismo taisyklių pažeidimų nustatymą.
Kaip teigė A. Budginas, praėjusiais metais mieste įvyko 32 įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu žuvo 3 bei sužaloti 45 žmonės. Palyginti su ankstesniais metais, šie skaičiai nedžiugina – 2017 m. eismo įvykiuose žuvo 1, buvo sužaloti 24 asmenys, 2016 m. žuvusiųjų nebuvo, o sužaloti 27 žmonės.
Komisariato viršininkas akcentavo, jog policijos pareigūnai ypatingą dėmesį skiria ne tik vairuotojų, bet ir dviratininkų bei pėsčiųjų elgesiui kelyje bei įvardijo bene dažniausiai pėsčiųjų daromą pažeidimą, kuomet gatvė kertame ne pėsčiųjų perėjoje. „Į tokius pažeidimus policijos pareigūnai principingai reaguoja“, – teigė A. Budginas.
Renginio metu pristatyta ir aktyvi bendruomenės pareigūnų veikla Palangoje. Jos rezultatai, pasak A. Budgino, yra akivaizdūs – nuolat palaikomas ryšys su vietos gyventojais, kiekvieną savaitę rengiami susitikimai ugdymo įstaigose, organizuojami prevenciniai renginiai, Palangoje nuolat auga Saugios kaimynystės grupių skaičius. Visa tai padeda užtikrinti viešąją tvarką mieste. Tai, kad bendruomenės pareigūnai itin padeda ir yra labai reikalingi, patikino ir Palangos bendruomenės atstovai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės Taryba patvirtino Palangos miesto savivaldybės 2023 metų veiklos ataskaitą.


Palangos policijos komisariato pareigūnai prašo pagalbos ieškant dingusio 1963 m. gimusio Aido Bendoraičio. Asmuo dingo dar 2018 m., turima duomenų, jog asmuo galėjo būti Palangoje ar Klaipėdoje. Turinčius duomenų apie galimą A.Bendoraičio buvimo vietą, prašome susisiekti su tyrėja el.p. [email protected] tel. 870064741, 864595172


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato atstovai antradienį pakvietė kurorto visuomenę į ataskaitinį susirinkimą Kurhauze. Policijos pareigūnai atskleidė, jog nusikaltimų kurorte mažėja, įvardijo su kuo tenka kovoti dažniausiai, – pats didžiausias darbymetis, kaip įprastai, būna vasaromis. Taip pat pasidžiaugta, jog auga visuomenės...


Palangos policijos pareigūnai trečiadienį, sausio 25 dieną, visuomenei pristatė praėjusių metų rezultatus. Jie susirinkusiųjų nenuvylė, pareigūnai išgirdo daug gražių žodžių už kasdien atliekamą sunkų darbą. O tai, kad jų darbas būtų atliekamas tinkamai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas...


Gegužės 24 d. nuo 10 iki 13 val. Palangoje, Vytauto g. esančioje miesto aikštėje, ties pastatu Nr. 98 (prekybos centras), policijos pareigūnai kviečia miesto gyventojus pažymėti dviračius. Tradicinė akcija šiemet išsiskirs tuo, kad vietos pareigūnams žymėti dviračius padės Lietuvos policijoje stažuotę atliekantys Berlyno policijos pareigūnai, kurie siekia įgyti profesinės...


Trečiadienį į Kurhauzo salę rinkosi palangiškiai, garbūs svečiai iš įvairių teisėsaugos institucijų, miesto vadovai ir, žinoma, policijos pareigūnai bei policijos rėmėjai: čia buvo pristatyta praėjusių metų Palangos miesto policijos komisariato ataskaita, apžvelgta veikla ir brėžiamos gairės šiems metams. Auga pasitikėjimas policija Veiklos apžvalgą ir ataskaitą...


Penktadienį prie iš pagrindų atgimusio pastato Ganyklų g. 30, skambant Palangos orkestro atliekamiems muzikiniams kūriniams, rinkosi palangiškiai, rikiavosi Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai bei garbūs svečiai. Čia tądien iškilmingai perkirpta simbolinė juostelė – šia ceremonija paskelbta, jog naujieji Palangos policijos namai jau baigti...


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po 2013-ųjų metų sutiktuvių persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, teks palaukti iki šių metų pabaigos. Nutraukus sutartį su savo įsipareigojimų neįvykdžiusia bendrove ir...


Antradienį Palangos miesto policijos komisariato salėje pareigūnams, kurorto teismo, reorganizuotos prokuratūros, Savivaldybės administracijos vadovams bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui pristatyta 2012-ųjų metų veiklos ataskaita. Pasak kurorto komisariato viršininko Alvydo Katkausko, statistika rodo, jog situacija esanti geresnė nei užpernai...


Valdžia atsiskaitė už praėjusių metų darbus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį bei penktadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė Tarybos, mero ir savivaldybės Administracijos direktoriaus veiklos atatskaitoms už 2008 metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius