Palangos poliklinikos gydytoja: „Kai kurie pacientai patys sau diagnozuoja koronavirusą“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-03-02
Peržiūrėta
1216
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kol kas nesuvaldytas koronaviruso plitimas pasaulyje nerimą sėja ir Palangoje. Redakcijos kalbinti kurorte dirbantys šeimos gydytojai atskleidė, kad pastarosiomis savaitėmis su pacientais apie naują grėsmę visuomenės sveikatai tenka su pacientais kalbėtis labai dažnai. „Akivaizdu, kad liga ne vienam kelia paniką. Kai kurie karščiuojantys „pacientai“ net patys sau „diagnozuoja“ koronavirusą – tenka įrodinėti, kad taip nėra,“ – „Palangos tiltui“ sakė Palangos Asmens sveikatos priežiūros centre (PASPC) dirbanti gydytoja, nenorėjusi, kad būtų skelbiama jos pavardė.
PASPC neatsakė į „Palangos tilto“ klausimus dėl šios ligos.
Sondra Kulikauskienė, S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centro direktorė, taip pat „Palangos tiltui“ sakė, kad pastarosiomis savaitėmis koronaviruso tema – dažno centro lankytojo lūpose. Ir ne tik. „Šią savaitę mums paskambino neseniai iš šiaurės Italijos į Palangą grįžusi palangiškė – ji karščiuoja, ir prašė patarimų kaip elgtis. Šią savaitę konsultavau pacientę, grįžusią iš Austrijos – ji buvo už keleto šimtų kilometrų nuo Insbruko, kur šią savaitę buvo diagnozuotas koronaviruso atvejis,“ – pasakojo A. Kulikauskienė.
Anot jos, Centras savo veiksmus koordinuoja su Savivaldybė gydytoja, Visuomenės sveikatos centru, kitomis įstaigomis mieste.
Štai kokių patarimų (žiūrėkite apačioje) miesto bendruomenei pateikia Visuomenės sveikatos centras ir Savivaldybė, kol koronaviruso grėsmė jaukia mūsų kasdieninius gyvenimus.
Kas yra koronavirusas ir kokių profilaktinių priemonių būtina imtis?

Kinijoje protrūkį sukėlęs koronavirusas, kurio simptomai panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, dusulys ir pasunkėjęs kvėpavimas.

Svarbiausia žinoti pagrindines taisykles, kurios padės būti saugesniems:
1. Plaukite rankas su muilu kruopščiai ir dažnai, ir visada po kontakto su svetimais paviršiais.
2. Nelieskite rankomis veido – niekada, nebent iš karto po plovimo.
3. Dažnai vėdinkite patalpas – geriau langus atverkite plačiai bent trumpam, o ne ilgesniam laikui vos praverdami.
4. Ne mažiau svarbu maisto ruošimo sauga, nerekomenduojama vartoti termiškai neapdorotų maisto produktų.
Manoma, kad vienas žmogus gali užkrėsti apie 3. Inkubacinis periodas (kuomet žmogus jau turi virusą, tačiau simptomai dar nepasireiškia) trunka 2-7 dienas, bet jau ir inkubaciniu periodu sergantysis gali perduoti koronavirusą kitiems žmonėms. Todėl, jei įtariate, kad užsikrėtėte (14 dienų laikotarpyje keliavote arba bendravote (artimas sąlytis) su žmogumi, kuriam buvo patvirtinta arba įtarta koronaviruso infekcija, taip pat – jei dirbote aplinkoje, kurioje buvo gydomi koronavirusu užsikrėtę asmenys ir atsirado į gripą panašūs simptomai, jaučiate ūmius kvėpavimo takų infekcijos požymius (karščiavimas, kosulys, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas):
• Neikite pats pas šeimos gydytoją;
• Nevykite viešuoju transportu ar taksi, neplatinkite galimo viruso;
• Skambinkite 112 ir informuokite apie savo įtarimus.

Siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso grėsmės, Palangoje imamasi profilaktikos ir atsargumo priemonių. Palangos miesto savivaldybė, sušaukė Ekstremalių situacijų komisijos posėdį, kurio metu buvo aptarta situacija Palangoje, atsakingų institucijų pasirengimas galimam koronaviruso atvejui Lietuvoje bei galimas koronaviruso prevencinių priemonių vykdymas Palangoje. Posėdyje dalyvavę atsakingų tarnybų atstovai konstatavo, jog galimam koronaviruso atvejui mieste yra pasirengta.
Vasario 25 d. Palangos miesto savivaldybėje Meras sušaukė sveikatos priežiūros įstaigų atstovus pasitarti, kaip kuo plačiau informuoti Palangos miesto gyventojus apie galimas koronaviruso prevencines priemones bei kaip elgtis, įtarus galimą susirgimą, kaip pasirengusios įstaigos.
Palangos miesto savivaldybė jau vykdo prevencines priemones:
• Sveikatos apsaugos ministerijos parengta informacija apie koronaviruso prevenciją platinama interneto socialiniuose tinkluose. Rengiami plakatai, lankstinukai, kurie artimiausiu metu bus iškabinti viešose vietose, mokyklose ir kitur.
• Asmens sveikatos priežiūros įstaigos turi reikalingų higienos priemonių.
• Švietimo įstaigoms išsiuntinėti raginimai dažniau vėdinti patalpas, dezinfekuoti durų rankenas ar kitas dažnai liečiamas vietas.

Palangos gyventojus kviečiame konsultuotis savo gydymo įstaigoje:

VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras tel.: 8 460 53 837 (Palanga),
8 460 45 118 (Šventoji).
S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centras, 8 460 316 00.

Taip pat gyventojai gali konsultuotis karštąja linija, telefonu 8 618 799 84 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai).

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai didžiosios šalies savivaldybės ir jų ligoninės jau džiaugiasi gavę pirmąsias vakcinos prieš koronovirusą siuntas, Palangos sveikatos priežiūros įstaigos dar negali pasakyti, kad pirmosios vakcinos pasieks ir didžiausią šalies kurortą, Palangą. Pirmadienio (gruodžio 28 d.) Jūratė Mikutienė, miesto poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro) direktorė, o...


Nors už lango – šilta kovo pabaigos diena, tačiau žinoma kurorto akių gydytoja Snaigūnė Jasinskienė, dirbanti Palangos poliklinikoje, yra namų karantine – jai nustatytas koronavirusas.


Visa reikalinga informacija Palangoje apie koronavirusą. Svarbūs kontaktai, kuriuos reikia žinoti.


Kol kas nesuvaldytas koronaviruso plitimas pasaulyje nerimą sėja ir Palangoje. Redakcijos kalbinti kurorte dirbantys šeimos gydytojai atskleidė, kad pastarosiomis savaitėmis su pacientais apie naują grėsmę visuomenės sveikatai tenka su pacientais kalbėtis labai dažnai.


Vieno Palangos reabilitacijos ligoninės (PRL) vairuotojo darbo stilius stulbina pacientus. Ar PRL darbuotojas – išties netašytas šiurkštuolis? Ar kai kurie ligoninės pacientai – tiesiog pernelyg jautrūs? 


Miesto poliklinikos, esančios Vytauto g. 92, kolektyvą papildė patyrusi akių gydytoja. Oftalmologė Snaigūnė Jasinskienė, perėjusi į polikliniką (oficialiai, VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras) iš Sondros Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centro, jau kviečia palangiškius, ir ne tik juos, registruotis vizitui telefonu 8 460 315 05. Juos akių...


„Dauguma palangiškių jau mane pažįsta“, – prisipažino nuolat besišypsanti, energinga gydytoja reabilitologė Dalia Lapkauskienė, pastaruosius ketverius metus dirbanti sanatorijoje „Gradiali“. O kaip gi šios palangiškės gyventojai nepažinos, jeigu ji prieš tai daug metų dirbo šeimos gydytoja. Kaip pati sakė, regėjo kaip kita...


„Liga – visam gyvenimui“. Kaip jaustumėtės išgirdęs tokią diagnozę iš endokrinologo, kuris ką tik nustatė, kad sergate cukriniu diabetu. Nekaip? Matyt, tai – per silpnas žodis. Tačiau endokrinologas Antanas Šatas sako, kad su šia liga reikia susidraugauti: „Sergančiųjų cukriniu diabetu mes nebevadiname ligoniais. Jie yra pacientai...


Po Šv.Kalėdų posėdžiavusi  miesto valdžia buvo priversta grįžti prie klausimo dėl kurorto poliklinikos veiklos ir finansinės ataskaitos už 2009 metus ir panaikinti anksčiau priimtą sprendimą. Rugsėjį skubotai priimtą sprendimą netvirtinti įstaigos ataskaitos pareikalavo panaikinti Vyriausybės atstovo tarnyba Klaipėdos apskrityje. Nurodytas ir terminas, jog sprendimą prieštaraujantį...


Liberalcentristai susidorojo su poliklinikos vadovu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 10 03 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia, apsvarsčiusi Palangos Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vadovo veiklos ir finansinės atskaitomybės ataskaitą už 2009 metus, jai nepritarė. Redakcijos žiniomis, po šių valdančiųjų sprendimo,  numatomas kitas žingsnis – poliklinikos vadovo Egidijaus Rimkaus atleidimas iš pareigų. Beje, dėl ligos E.Rimkus posėdyje nedalyvavo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius